Імплантація зубів
Категорія:

Імплантація зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Сучасні технології імплантації

На сьогоднішній день, імплантація є золотим стандартом протезування. Приживлення імплантатів складає 98-98,5%. Зіткнувшись з проблемою втрати одного зуба і навіть цілого зубного ряду, необхідністю вставити зуб, а також в разі небажання, обточувати під коронку здорові сусідні зуби, можна встановити імплантати без шкоди для здоров’я і забезпечити собі можливість посміхатися і жувати без дискомфорту.

Імплантація зубів – це сучасна технологія заміщення відсутніх/втрачених зубів, заснована на методиці імплантації в щелепу імплантату (штучного кореня). Імплантат – внутрішньокістковий титановий гвинт (стрижень). В цілому штучний зуб на імплантат складається з трьох частин:

 •  внутрішньокісткової частини – титанового стержня;
 • сполучного елемента, який розташовується над яснами між стержнем і коронкою – абатмента;
 • керамічна (цирконієва) коронка.

Переваги імплантації зубів

Класичне протезування донині широко використовується стоматологами-імплантологами, однак установка імплантатів має низку переваг:

 • відсутність необхідності обточувати здорові зуби під опору для мостоподібних протезів (мостів);
 • максимальне відновлення жувальної ефективності;
 • запобігання атрофії кісткової тканини;
 • поліпшення фіксації повних знімних протезів;
 • відсутність тиску на ясна, немає дискомфорту при прийомі їжі;
 • на відміну від протеза, зубні імпланти встановлюються на все життя;
 • можливість вставити зуб за один день, завдяки появі методу одномоментної імплантації з видаленням зуба в один візит;
 • можливість установки всього 4-6 імплантатів в щелепу в разі повної відсутності зубів за методом умовно-знімного протезування.

Види імплантації

Наші хірурги-імплантологи широко використовують такі методи імплантації:

 • Одноетапна імплантація зубів. У разі проведення одноетапної імплантації, хірургічні маніпуляції по установці дентального імплантату і формувача ясен проходять в одне відвідування. Цей метод можливий в тих випадках, коли пацієнт має щільну кісткову тканину і первинна стабілізація імплантату достатня для установки формувача ясен і подальшого протезування.
 • Двоетапна імплантація. При проведенні двоетапної імплантації, імплантат встановлюється в кістку і зашиваються ясна для подальшого його приживлення протягом 3-6 місяців. Тільки після остеоінтеграції відбувається розкриття імплантата, установка формувача ясен і безпосередньо етап протезування. Таким чином, двоетапна імплантація включає в себе два хірургічних етапи.
 • Одномоментна імплантація. Такий вид імплантації передбачає видалення зуба і одномоментну установку імплантату в лунку видаленого зуба в один візит. У той час, як класична імплантація вимагає загоєння рани протягом 2-3 місяців перед планованою імплантацією.

Показання до імплантації зубів

Головним показанням до встановлення зубних імплантів є порушення цілісності зубного ряду в разі відсутності хоча б одного зуба. Це провокує зміну прикусу, зубні деформації і атрофію кісткової тканини.

 

имплантация зубов Киев

 

Імплантація є самим надійним і довговічним методом протезування, так як приживлення імплантатів складає 98-98,5%. Однак при плануванні імплантації зуба враховуються такі протипоказання:

 • системні захворювання імунної, ендокринної систем, крові, кісткової або сполучної тканини, деякі психічні розлади;
 • хронічні захворювання, такі як туберкульоз або декомпенсований цукровий діабет;
 • онкологічні захворювання, в тому числі злоякісні новоутворення щелеп;
 • свіжі травми зубощелепної області.

Протипоказання до імплантації

Варто окремо враховувати тимчасові протипоказання, в разі яких момент імплантації відкладається:

 • вік до 18 років;
 • вагітність;
 • загострення захворювань пародонту і погана гігієна порожнини рота;
 • наявність каріозних і нелікованих зубів, як хронічного вогнища інфекції в порожнині рота;
 • гострі соматичні захворювання, в тому числі недавно перенесений інфаркт і інсульт.

Методика встановлення імплантатів у стоматології «SKYCLINIC»

Першочерговим є консультація з хірургом-імплантологом, збір анамнезу, огляд та детальна діагностика. Складання плану лікування грунтується на вивченні даних КТ (комп’ютерної томографії щелеп). Це дає можливість оцінити стан кістки щелеп, розташування зубів, кількість запланованих імплантатів, а також необхідність нарощування кістки перед імплантацією.

 

Після попередньої підготовки перед імплантацією зуба (проведення професійного чищення зубів і санація порожнини рота), ми приступаємо безпосередньо до імплантації зубів.

 • Перший етап – безпосередня установка імплантату

Являє собою хірургічну операцію по встановленню внутрішньокісткової частини імплантату в верхню або нижню щелепи. Процедура проходить під місцевою анестезією або загальним знеболенням (під наркозом) і є абсолютно безболісною. Після проведення невеликого розрізу в яснах, хірург формує ложе в кістці за допомогою спеціальних інструментів, встановлює імплантат і закриває його заглушкою. При необхідності, ясна зашиваються і даються рекомендації пацієнтові. Як правило, установка одного імплантату займає 30-40 хвилин часу і не впливає на загальний стан і працездатність пацієнта в день імплантації.

 • Другий етап – приживлення імплантату і установка формувача ясен

Після успішного приживлення (остеоінтеграції) імплантату, через 2-4 місяці на нижній щелепі і 4-6 місяців на верхній, имплантолог приступає до наступного етапу. Під місцевою анестезією имплантолог робить невеликий розріз в області встановленого імплантату і фіксує спеціальний ковпачок – формувач ясен, що створює ложе в яснах для майбутньої коронки.

 • Третій етап – фіксація абатмента і коронки

Через 2 тижні після установки формувача ясен, стоматолог-ортопед знімає відбитки для виготовлення коронки в зуботехнічній лабораторії. Фіксація коронки відбувається на спеціальний гвинт або індивідуальний абатмент, який вкручується в під’ясеневу (кісткову) частину імплантату.

Рекомендації після імплантації

Рекомендації після імплантації

Як правило, імплантація зубів не впливає на загальне самопочуття пацієнтів і відновлення відбувається максимально швидко. Лікар-імплантолог призначає зняття швів на 7-й день після операції і дає ряд рекомендацій, яких варто дотримуватися для якнайшвидшого загоєння зони оперативного втручання і успішного приживлення самого імплантату:

 • в перші 2-3 години після операції можна прикласти холодовий компрес для зменшення набряку;
 • не рекомендується їсти протягом перших 2-х годин, варто виключити гарячу їжу в день операції;
 • не слід робити активні полоскання, допускаються лише ротові ванночки;
 • варто дотримуватися медикаментозних призначень вашого імплантолога;
 • рекомендується виключити куріння і вживання алкоголю;
 • заборонено прийняття гарячої ванни і відвідування сауни;
 • виключаються фізичні навантаження протягом тижня після операції;
 • рекомендується дотримуватися гігієни порожнини рота, однак не варто чіпати зону операції.

Імплантати, що використовуються в SKYCLINIC

В Україні представлено понад 100 імплантологічних систем. Однак лідерами в своїх сегментах є швейцарські імплантати Straumann (преміум-клас) і південнокорейські імплантати MegaGen (бізнес-клас). Вони є одними з найавторитетніших і найпопулярніших імплантологічних систем в світі, тому на них СКАЙКЛІНІК і зупинила свій вибір. Дешеві імплантати економ-класу не витримують критики за якістю і надійності і не використовуються хірургами-імплантологами нашої клініки.

 •  Straumann входить в топ 3 систем за обсягами продажів, компанія має кілька наукових центрів у світі і колосальний обсяг наукових даних. Імплантати Straumann виготовляються із суміші сплаву титану та діоксиду цирконію – роксоліда, який при тій же товщині стінок імплантату, як і у альтернативних фірм, має велику міцність. Чистота обробки поверхні імплантату і особливі умови утримання імплантату в контейнері дозволяють протезувати і навантажувати ці імплантати вже через 2 місяці після операції.
 • Megagen – це імплантати південнокорейського виробництва, широко популярні в Україні і світі завдяки ідеальному співвідношенню ціна-якість. Їх відмінною особливістю є спеціальна поверхня Xpeed, яка забезпечує більш швидке приживлення імплантату.

Окремо варто відзначити, що практично не існує клінічних ситуацій, з якими не змогли б упоратися наші імплантології. І в цьому також відіграють роль обрані хірургічні методи, матеріали та компоненти.

Ціни

Наша клініка забезпечує своїм пацієнтам найкращі умови для проведення успішної імплантації зубів в м. Київ, починаючи від планування лікування, комфорту під час оперативних втручань, закінчуючи повноцінною реабілітацією, відновленням посмішки і жувальної ефективності. Наші лікарі-імплантологи проведуть детальну консультацію, допоможуть вам визначитися з методом відновлення зубів наприклад, як синус-ліфтинг, а також складуть план лікування по доступним цінам. Для ознайомлення з цінами на імплантацію зубів в SKYCLINIC в Києві, рекомендуємо перейти за посиланням Ціни.

Відгуки

Завдяки великому досвіду та кількості встановлених імплантатів, наші хірурги-імплантологи отримують вдячні відгуки про імплантацію зубів в стоматології СКАЙКЛІНІК. Ви можете ознайомитися з ними, перейшовши за посиланням відгуки, а також скористатися послугами ортодонтії.

 

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Розгорнути

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Іван Ковтунович
Хороша, сучасна клініка; все роблять якісно і безболісно. Михайло Єфімов - висококласний спеціаліст, "поремонтував" всі мої зуби які були проблемними, в тому числі 7 керамічних накладок і один імплант, за що я йому дуже вдячний. Рекомендую!
Alisa Tanko про стоматологію
Alisa Tanko
В Скай клінік я прийшла складним пацієнтом після невдалих лікувань у трьох ортодонтів. Після двох років лікування я вже з рівними зубами))). Весь персонал дуже чуйний та уважний, можна отримати відповідь на будь які запитання та отримати розгорнуту консультацію. Також в Скай клінік мені видалили зуби мудрості та поставили імплант (Михайло Олександрович Єфімов, дуже Вам вдячна за якісну роботу). Зараз в клініці я проходжу консультування по підбору вінірів та раз на пів року приїжджаю на гігієнічну чистку ротової порожнини. Однозначно рекомендую.
Усі відгуки
Питання-відповіді
З чого почати імплантацію зубів?
Першочерговим є консультація з хірургом-імплантологом, збір анамнезу, огляд та детальна діагностика. Складання плану лікування грунтується на вивченні даних КТ (комп'ютерної томографії щелеп). Після попередньої підготовки (проведення професійного чищення зубів і санація порожнини рота), можна приступати безпосередньо до імплантації зубів.
Чим займається хірург-імплантолог?
Хірург-імплантолог займається установкою зубних імплантатів (штучних коренів); видаленням зубів з наступною імплантацією, кістковою пластикою (синус-ліфтинг і аугментація); лікуванням періімплантита.