Етапи проведення рентгену зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Здоров’я зубів і ротової порожнини – невід’ємна складова гарного самопочуття та настрою. Регулярне відвідування лікаря-стоматолога дозволяє своєчасно знаходити і усувати виникаючі проблеми.

Одним із сучасних популярних методів діагностики зубів є рентгенографія. Вона дозволяє оцінити стан твердих тканин, ступінь, обсяг і локалізацію запального вогнища, наявність атрофічних змін, карієсу та новоутворень. Зробити якісний рентген зуба в Києві Ви можете в стоматологічній клініці SKYCLINIC.

Коли необхідно робити рентген зубів

Візуальний огляд, пальпація і перкуторне дослідження дають лікареві тільки часткову інформацію про стан зубів та порожнини рота. Нерідкі випадки, коли на прийомі пацієнт скаржиться на зуб, який не має зовнішніх дефектів. Побачити повну картину дозволяє виключно рентгенографія. Даний метод діагностики використовують на етапі постановки діагнозу, в процесі лікування і для оцінки проведеної терапії.

Розшифровка рентгена зуба є одним з ключових етапів всього процесу лікування. Грамотна інтерпретація отриманого зображення – запорука правильної стратегії подальшого лікування. Здорові тканини зубів і ясен візуалізуються на рентгенівському знімку сірим кольором, в той час як пломбувальний матеріал і імплантати будуть білими. Новоутворення ротової порожнини являють собою чітко окреслені темні або світлі ділянки різноманітної форми.

рентген зуба Київ

Основними показаннями до проведення рентген-діагностики є:

 • глибокі каріозні ураження, підозра на прихований карієс, вторинний карієс;
 • оцінка стану кореневих каналів;
 • патологічні утворення (кісти, гранульоми тощо);
 • запальні процеси м’яких тканин;
 • травми щелепи, зубів, пошкодження коронок;
 • патології зубів мудрості;
 • оцінка масштабів періодонтиту та пародонтиту;
 • затримка прорізування зубів;
 • порушення прикусу;
 • перевірка якості терапевтичного або хірургічного лікування.

Зробити рентгенівський знімок необхідно також перед протезуванням, виконанням резекції зуба, установкою імплантатів, остеопластикою. Рентген зуба без нерва необхідний для оцінки стану каналів після раніше проведеного лікування.

Які бувають різновиди рентген діагностики

Термін «рентген» – досить широке поняття, що включає різні методи діагностики з використанням різних типів обладнання. Вибір способу проведення дослідження залежить від показань. Рентген зуба мудростічасте призначення внаслідок специфічної анатомічної будови коренів і розташування третіх молярів.

рентген зуба ціна

Прицільний рентген

Дана методика дозволяє охопити невелику ділянку щелепи, тому її використовують при обстеженні одного або декількох (не більше 3-х) зубів. При цьому вдається детально розглянути зафіксовану на знімку ділянку – стан зуба, кісткової тканини, а також виміряти довжину кореневих каналів. Прицільний рентген зуба при пульпіті – оптимальне рішення, оскільки проблема носить локальний характер. Процедура виконується швидко і безпечно – за рахунок спрямованого впливу ступінь опромінення мінімальний.

Прикусный знімок

Прикусний рентген виконується в горизонтальній проекції. В результаті на знімку видно і верхні, і нижні зуби від верхньої поверхні до середини підтримує кістки. Рентген в прикусі використовують для виявлення карієсу на ділянках, не доступних візуальній оцінці (між зубами).

Панорамний знімок зубів

Панорамний рентгенівський знімок – найбільш затребуваний вид рентгена. У результаті лікар отримує повний огляд ротової порожнини з захопленням гайморових пазух. Крім того, видно положення всіх зубів мудрості на верхній і нижній щелепах. Дане обстеження є обов’язковим перед плановим лікуванням, ортодонтичним лікуванням, в протоколі лікування пародонтиту, у випадку хірургічного втручання.

Як робиться рентген зубів?  Пацієнт стає всередину ортопантомографа і затискає зубами пластикову трубку, губи зімкнені. Пластина апарату щільно притиснута до грудей. У ході процедури апарат обертається навколо голови пацієнта. Тривалість маніпуляції – не більше 30 секунд.

3D-рентген

За допомогою комп’ютерного томографа лікар отримує високоточне тривимірне зображення всієї щелепної системи пацієнта. Результати обстеження виводяться на монітор. 3д рентген зуба дає максимально детальну діагностичну картину, що особливо важливо перед проведенням щелепно-лицевих операцій, при установці імплантатів, протезуванні.

Особливості проведення рентгенографії

Техніка проведення обстеження залежить від виду рентгенологічної діагностики. Залежно від типу дослідження можливі обмеження і протипоказання.

Що стосується виконання рентгена вагітним, сучасні радіовізіографи видають мінімальну дозу опромінення, але занадто безтурботно ставитися до процедури також не варто. Обов’язково попередьте свого лікаря про те, що ви перебуваєте «в положенні».

У списку обмежень також присутні: критичний стан пацієнта, дитячий вік (до 6 років питання вирішується по співвідношенню необхідність/можлива шкода).

рентген зуба

Чому потрібно робити рентген зубів в SKYCLINIC

Пройти комплексну діагностику стану зубів і ротової порожнини допоможуть фахівці SKYCLINIC.

Наші переваги:

 1. Наявність власного рентген-кабінету. Вам не доведеться на етапі діагностики або в процесі лікування шукати центри для виконання знімка.
 2. Сучасне високоточне і безпечне діагностичне обладнання, що дозволяє побачити цілісну картину стану зубощелепної системи пацієнта.
 3. Можливість виконання різних видів рентгенологічного дослідження.

Ціна на рентген зуба в стоматології залежить від виду знімка і типу використовуваного обладнання.

Як часто можна робити рентген зубів

Опромінення рентген-апаратів і ступінь впливу на здоров’я хвилюють багатьох пацієнтів стоматологічних клінік. Щоб оцінити можливу шкоду рентгена, порівняйте цифри. Згідно з нормами сумарне опромінення дорослої людини не повинна перевищувати 1000 мкЗв у рік, для дитини – не більше 300-400 мкЗв у рік. В результаті однієї процедури із застосуванням цифрового радіовізіографа людина отримує всього 2 мкЗв. Частоту та вид обстеження в кожному випадку визначає лікар. Стандартна періодичність включає 2 обстеження в рік.

Мінімальний час дії апарата на пацієнта і незначна доза опромінення – ключові особливості сучасних рентгенологічних досліджень. Цифрові технології дозволяють отримати максимально повну інформацію про стан зубів, м’яких і кісткових тканин без шкоди для організму людини.

Ціна на рентген зуба в Києві в стоматології SKYCLINIC – одна з найдемократичніших у столиці. Сучасне обладнання, досвідчені фахівці і передові методи діагностики – основа відмінного результату! Своєчасна консультація стоматолога дозволить уникнути багатьох проблем.

Розгорнути

Альтернативні послуги

Акция
Стоматологічна діагностика зубів
Узнать больше
Показання
 • глибокі каріозні ураження, підозра на прихований карієс, вторинний карієс
 • оцінка стану каналів
 • патологічні утворення (кісти, гранульоми тощо)
 • запальні процеси м’яких тканин
 • травми щелепи, зубів, пошкодження коронок
 • патології зубів мудрості
 • оцінка масштабів періодонтиту та пародонтиту
 • затримка прорізування зубів
 • порушення прикусу
 • перевірка якості стоматологічного лікування
Протипоказання
 • вагітність, особливо 1-й триместр (не рекомендується)
 • дітям у випадках медичних показань
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
У яких випадках потрібно робити рентген?
Рентгенографія необхідна у наступних випадках: діагностика карієсу, оцінка стану пломб; оцінка стану тканин навколо коренів, наявність періодонтиту, гранульом, кіст; визначення причинного зуба при гострому запаленні в щелепно-лицьовій ділянці; патологія зубів мудрості; затримка прорізування зубів; порушення прикусу; планування імплантації та кісткової пластики.
Чи існують протипоказання до проведення рентгену?
Абсолютних протипоказань до проведення рентгенівських досліджень немає, проте не рекомендується проведення рентгенографії вагітним, особливо у першому триместрі.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Наташа Паничева
Искала-искала хорошую стоматологию, а в итоге нашла прям в своем доме :). Пришла в SKYCLINIC на консультацию, попала к Линде Игоревне и поняла, что нашла своего стоматолога. Очень аккуратно и скрупулёзно подходит к лечению. Мне делали проф чистку, полечили кариес, удалили нерв, полностью проработали каналы - всем очень дольна. Ни разу ещё не пожалела, что обратилась именно сюда.
Лікуючі лікарі:
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Влад Трусов
Спасибо всей команде Скайклиник во главе врача Богдана Михайловича за очень быструю и профессиональную помощь. Все процедуры были сделаны за несколько сеансов. Зубная боль полностью ушла. Очень сложно найти такой прекрасный сервис в Киеве, где подход к клиенту на высшем уровне на всех этапах.
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Tori Fly
Эмоции зашкаливают и хочется поделиться невероятным опытом посещения СкайКлиник! В феврале была на консультации по выравниванию зубов у главврача Богдана Михайловича и впервые в жизни реально ощутила желание доктора помочь пациенту🤗. И про это я хочу рассказать подробно: Первое, что бросилось в глаза - идеальный порядок и чистота в клинике! Я довольно педантичный человек и такие моменты сразу замечаю. Доктор детально расспрашивал о моих жалобах и пожеланиях, сфотографировал мои зубы и продемонстрировал имеющиеся проблемы. Далее направил на снимки и уже спустя неделю мне предоставили 3 рекомендованных варианта лечения и познакомили с лечащим доктором Анной (как я поняла, Богдан Михайлович консультирует и лично контролирует лечение пациентов). И вот сегодня исполняется 3 месяца, как мне поставили брекеты! За 3! месяца зубы практически стали ровными! Богдан Михайлович говорит, что ещё необходимо многое сделать и что лечение все же займет, как и прогнозировали, примерно полтора года. И я согласна на это!😃 Понимаю, что ещё рано говорить о результате, но то, что я вижу уже сейчас в зеркале, просто невозможно описать словами! Спасибо Вам огромное и пусть Ваша забота о пациентах приносит пользу всем! Виктория Ч.
Екатерина
Обратилась в Skyclinic с проблемой заболевания дёсен и за короткий период времени специалисты клиники (в тандеме врачей ортодонтов и парадонтолога) составили план лечения, что не могли сделать множество докторов до обращения в эту клинику! Важно отметить, что отношение докторов к пациенту на высшем уровне, молодая команда вызывает доверие своим профессионализмом и желанием помочь клиенту обрести здоровую улыбку!
Усі відгуки
Коментарів немає