Кісткова пластика

від 5900 грн
Кісткова пластика

Етапи проведення кісткової пластики

Атрофія кісткової тканини в стоматології

Атрофія кісткової тканини щелепи – це незворотний процес розсмоктування кістки, втрати щільності та об’єму кісткової тканини, що виникає, як правило, внаслідок втрати зубів.

Достатній обсяг кісткової тканини – це перша умова для якісної установки і приживлення імплантату. Саме для тих пацієнтів, кому не вистачає кісткового об’єму, в хірургічній стоматології і була розроблена кісткова пластика з метою нарощування об’єму кістки. Також кісткова пластика використовується при утворенні великих дефектів кістки після видалення кіст та інших новоутворень щелепи.

Атрофія кісткової тканини щелепи: причини і наслідки

Внаслідок видалення зубів, через відсутність регулярного жувального тиску, кісткова тканина альвеолярних відростків щелеп починає поступово атрофуватися, зменшуватися, втрачає свою щільність. Ступінь розвитку атрофії кісткової тканини залежить від того, наскільки давно відбулося видалення зуба, так як вже через 3 місяці після втрати зуба відбуваються незворотні процеси резорбції кістки. Процес ускладнюється ще й в тих випадках, коли після видалення лікар не закладає в лунку фібриновий згусток (PRF) через відмову пацієнта.

Крім втрати зубів, атрофія виникає через захворювання пародонту, розвиток кіст і новоутворення щелеп.

 

При значній атрофії кісткової тканини щелепи стають помітні і зовнішні фізіологічні зміни – жувальні м’язи змінюють свою структуру, через що змінюються і риси обличчя людини. Крім того, пацієнт починає відчувати труднощі при прийомі їжі і під час розмови. Втрата об’ємів кісткової тканини унеможливлює протезування зубів на імплантатах без проведення попередньої процедури нарощування кістки.

Показання та протипоказання до кісткової пластики

Недостатній об’єм щелепної кістки для проведення імплантації зубів – основне показання до процедури нарощування кісткової тканини.

Необхідно також враховувати протипоказання до проведення кісткової пластики (остеопластики), які ускладнюють успішність проведення нарощування:

 • наявність хронічних вогнищ інфекції в порожнині рота, а також неліковані зуби;
 • гострі запальні захворювання порожнини рота;
 • вагітність і період лактації;
 • захворювання кісткової тканини (остеопороз);
 • недавно перенесені гострі захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт), деякі психічні захворювання, захворювання крові, сполучної тканини.

Види нарощування кісткової тканини

Сьогодні широко використовують такі види остеопластики:

 • Синус-ліфтинг. Операція проводиться на верхній щелепі і являє собою збільшення об’єму кісткової тканини за рахунок простору гайморової пазухи. Синус-ліфтинг відбувається за рахунок підняття дна гайморових пазух за допомогою спеціальних інструментів і заповнення простору, що утворився, кістковопластичними матеріалом.
 • Аугментація альвеолярного відростка (як правило, цей вид кісткової пластики проводиться на нижній щелепі і являє собою збільшення ширини і нарощування висоти альвеолярного гребеня).

Для проведення операцій з нарощування кісткової тканини, використовуються такі види кісткових матеріалів:

 • аутогенний (ділянка кістки, отримана з іншої частини тіла пацієнта);
 • алогенний (стерилізований матеріал донора);
 • алопластичний (синтетичного походження);
 • ксеноматеріал (отриманий від представників інших видів: великої рогатої худоби або свиней).

Підготовка до проведення кісткової імплантації

Як правило, підготовка до процедури кісткової пластики починається з ретельної діагностики, що включає в себе огляд, збір анамнезу і аналіз даних комп’ютерної томографії (КТ). Це дозволяє визначити необхідний рівень кісткової тканини, анатомічні структури в області оперативного втручання і відповідний тип кісткового матеріалу в даній ситуації.

Перед плануванням операції необхідно провести професійну гігієну і санацію порожнини рота для виключення всіх джерел хронічної інфекції.

Рекомендації після остеопластики

Імплантація зуба може проводитися одномоментно з кістковою пластикою, або через 3-6 місяців після лікування атрофії кісткової тканини щелепи – нарощування щелепної кістки. Це залежить від локалізації і обсягу кісткової тканини.

Безпосередньо після операції з нарощування кісткової тканини необхідно дотримуватися рекомендацій хірурга-імплантолога для швидкого відновлення і сприятливого прогнозу:

 • протягом перших 2-3 годин варто прикласти холодний компрес для зменшення набряку зі сторони проведення оперативного втручання;
 • не рекомендується приймати їжу в перші 2 години після остеопластики, а також потрібно виключити гарячу їжу і пиття в день оперативного втручання;
 • слід дотримуватися медикаментозних призначень лікаря, дотримуватися індивідуальної гігієни порожнини рота, виключити активні полоскання, дозволяються тільки ротові ванночки;
 • виключаються гаряча ванна і сауна;
 • не рекомендовані фізичні навантаження перший тиждень після операції.

Зняття швів після остеопластики відбувається, як правило, на 7-й день після операції.

 

Хірурги-стоматологи СКАЙКЛІНІК в Києві відрізняються високим професіоналізмом і мають величезний досвід роботи для забезпечення успішного результату кісткової пластики, швидкої реабілітації і відновлення після оперативного втручання.

Ціни на кісткову пластику в стоматології «SKYCLINIC»

Наша клініка забезпечує найкращі умови своїм пацієнтам для успішного лікування, починаючи від планування, комфорту під час операції, закінчуючи швидкою реабілітацією і створенням нової посмішки. Вартість маніпуляції залежить від обсягу втручання і строго індивідуальна. Запишіться на консультацію і ми з радістю точно зорієнтуємо вас за вартістю, провівши детальний аналіз клінічної ситуації. Для ознайомлення з орієнтовними цінами проведення кісткової пластики в СКАЙКЛІНІК в Києві ви можете відвідати наш сайт, перейшовши за посиланням Ціни.

Відгуки

Кожен шукає об’єктивності у всьому. Це ж стосується відгуків при пошук свого лікаря. Ознайомитися з відгуками про процедуру та досвід проведення операцій з нарощування щелепної кістки пацієнтів СКАЙКЛІНІК ви можете, перейшовши на сторінку Відгуки.

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Які види нарощування кісткової тканини застосовуються?
Існує кілька видів кісткової пластики:
 • На верхній щелепі проводиться синус-ліфтинг - збільшення об’єму кісткової тканини верхньої щелепи за рахунок підняття дна гайморової пазухи.
 • На нижній щелепі найчастіше проводять аугментацію альвеолярного відростка.
Також для кісткової пластики можуть використовуватися такі види кісткового матеріалу: аутогенний (власний кістковий матеріал), алогенний (стерилізований матеріал іншої людини), алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження), ксеноматеріал (тваринного походження, часто забір відбувається у великої рогатої худоби).
Як доглядати за порожниною рота після кісткової пластики?
Після операції необхідний ретельний догляд за порожниною рота, щоб уникнути інфікування. Рекомендується чистка зубів щіткою з м'якою щетиною без тиску на післяопераційну область. Також хірург призначає ротові ванночки розчином хлоргексидину. Не рекомендується жорстка їжа в цей період, куріння, а також фізичні навантаження.
Коли потрібна кісткова пластика?
Після видалення зуба починається атрофія кісткової тканини через відсутність жувального тиску і природнього навантаження. Нарощування кісткової тканини може знадобитися:
 • для проведення імплантації;
 • при атрофії для відновлення початкового об'єму кісткової тканини;
 • при утворенні великих дефектів кістки, що з'явилися внаслідок видалення кіст чи інших новоутворень в щелепних кістках.
Що таке кісткова пластика в стоматології?
Кісткова пластика - це комплекс процедур, спрямованих на відновлення втраченого об’єму кісткової тканини. Після втрати зуба, кісткова тканина починає атрофуватися і втрачає свій об’єм, що ускладнює подальшу імплантацію і протезування.
Які бувають види нарощування кістки?
Існують наступні види кісткової пластики. Як правило, на верхній щелепі проводять синус-ліфтинг - операція по збільшенню обсягу втраченої кісткової тканини шляхом підняття дна гайморових пазух і заповнення утвореного простору кістковим матеріалом. На нижній щелепі проводять аугментацію альвеолярного відростка (нарощування кісткової тканини в ширину, а також при нестачі висоти). Також розрізняють наступні види кісткових матеріалів, що використовують для нарощування:
 • аутогенний (власний кістковий матеріал);
 • алогенний (стерилізований матеріал іншої людини);
 • алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження);
 • ксеноматеріал (отриманий від великої рогатої худоби або свиней).
Що робити після того, як мені провели кісткову пластику?
Як правило, імплантація відбувається або одномоментно, або ж через 3-6 місяців після нарощування кістки, в залежності від локалізації і обсягу атрофованої кістки.
У яких випадках рекомендується кісткова пластика?
Нарощування кісткової тканини (кісткова пластика) застосовується при атрофії альвеолярних відростків, для відновлення початкового об'єму з метою подальшої імплантації, а також при утворенні великих дефектів кістки після видалення кіст або інших утворень щелепи.
Що таке атрофія кісткової тканини?
Через відсутність регулярного жувального тиску і природного навантаження, внаслідок видалення зубів, кісткова тканина альвеолярних відростків щелеп втрачає свою щільність і зменшується в розмірах. Це і є атрофія кістки. Необоротні процеси атрофії починаються вже через 3 місяці після втрати зуба. При втраті всіх зубів, в результаті атрофії кісткової тканини, стають помітні і зовнішні ознаки: змінюються риси обличчя, виникають труднощі під час мовлення і вживанні їжі.