Кісткова пластика

Ціна від 10900 грн

Записатися на прийом
Кісткова пластика

Етапи проведення кісткової пластики

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Атрофія кісткової тканини в стоматології

Атрофія кісткової тканини щелепи – це незворотний процес розсмоктування кістки, втрати щільності та об’єму кісткової тканини, що виникає, як правило, внаслідок втрати зубів.

Достатній обсяг кісткової тканини – це перша умова для якісної установки і приживлення імплантату. Саме для тих пацієнтів, кому не вистачає кісткового об’єму, в хірургічній стоматології і була розроблена кісткова пластика з метою нарощування об’єму кістки. Також кісткова пластика використовується при утворенні великих дефектів кістки після видалення кіст та інших новоутворень щелепи.

Атрофія кісткової тканини щелепи: причини і наслідки

Внаслідок видалення зубів, через відсутність регулярного жувального тиску, кісткова тканина альвеолярних відростків щелеп починає поступово атрофуватися, зменшуватися, втрачає свою щільність. Ступінь розвитку атрофії кісткової тканини залежить від того, наскільки давно відбулося видалення зуба, так як вже через 3 місяці після втрати зуба відбуваються незворотні процеси резорбції кістки. Процес ускладнюється ще й в тих випадках, коли після видалення лікар не закладає в лунку фібриновий згусток (PRF) через відмову пацієнта.

Крім втрати зубів, атрофія виникає через захворювання пародонту, розвиток кіст і новоутворення щелеп.

 

 

При значній атрофії кісткової тканини щелепи стають помітні і зовнішні фізіологічні зміни – жувальні м’язи змінюють свою структуру, через що змінюються і риси обличчя людини. Крім того, пацієнт починає відчувати труднощі при прийомі їжі і під час розмови. Втрата об’ємів кісткової тканини унеможливлює протезування зубів на імплантатах без проведення попередньої процедури нарощування кістки.

Показання та протипоказання до кісткової пластики

Недостатній об’єм щелепної кістки для проведення імплантації зубів – основне показання до процедури нарощування кісткової тканини.

Необхідно також враховувати протипоказання до проведення кісткової пластики (остеопластики), які ускладнюють успішність проведення нарощування:

 • наявність хронічних вогнищ інфекції в порожнині рота, а також неліковані зуби;
 • гострі запальні захворювання порожнини рота;
 • вагітність і період лактації;
 • захворювання кісткової тканини (остеопороз);
 • недавно перенесені гострі захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт), деякі психічні захворювання, захворювання крові, сполучної тканини.

Види нарощування кісткової тканини

Сьогодні широко використовують такі види остеопластики:

 • Синус-ліфтинг. Операція проводиться на верхній щелепі і являє собою збільшення об’єму кісткової тканини за рахунок простору гайморової пазухи. Синус-ліфтинг відбувається за рахунок підняття дна гайморових пазух за допомогою спеціальних інструментів і заповнення простору, що утворився, кістковопластичними матеріалом.
 • Аугментація альвеолярного відростка (як правило, цей вид кісткової пластики проводиться на нижній щелепі і являє собою збільшення ширини і нарощування висоти альвеолярного гребеня).

Для проведення операцій з нарощування кісткової тканини, використовуються такі види кісткових матеріалів:

 • аутогенний (ділянка кістки, отримана з іншої частини тіла пацієнта);
 • алогенний (стерилізований матеріал донора);
 • алопластичний (синтетичного походження);
 • ксеноматеріал (отриманий від представників інших видів: великої рогатої худоби або свиней).

Підготовка до проведення кісткової імплантації

Як правило, підготовка до процедури кісткової пластики починається з ретельної діагностики, що включає в себе огляд, збір анамнезу і аналіз даних комп’ютерної томографії (КТ). Це дозволяє визначити необхідний рівень кісткової тканини, анатомічні структури в області оперативного втручання і відповідний тип кісткового матеріалу в даній ситуації.

Перед плануванням операції необхідно провести професійну гігієну і санацію порожнини рота для виключення всіх джерел хронічної інфекції.

Рекомендації після остеопластики

Імплантація зуба може проводитися одномоментно з кістковою пластикою, або через 3-6 місяців після лікування атрофії кісткової тканини щелепи – нарощування щелепної кістки. Це залежить від локалізації і обсягу кісткової тканини.

Безпосередньо після операції з нарощування кісткової тканини необхідно дотримуватися рекомендацій хірурга-імплантолога для швидкого відновлення і сприятливого прогнозу:

 • протягом перших 2-3 годин варто прикласти холодний компрес для зменшення набряку зі сторони проведення оперативного втручання;
 • не рекомендується приймати їжу в перші 2 години після остеопластики, а також потрібно виключити гарячу їжу і пиття в день оперативного втручання;
 • слід дотримуватися медикаментозних призначень лікаря, дотримуватися індивідуальної гігієни порожнини рота, виключити активні полоскання, дозволяються тільки ротові ванночки;
 • виключаються гаряча ванна і сауна;
 • не рекомендовані фізичні навантаження перший тиждень після операції.

Зняття швів після остеопластики відбувається, як правило, на 7-й день після операції.

 

Хірурги-стоматологи СКАЙКЛІНІК в Києві відрізняються високим професіоналізмом і мають величезний досвід роботи для забезпечення успішного результату кісткової пластики, швидкої реабілітації і відновлення після оперативного втручання.

Ціни на кісткову пластику в стоматології «SKYCLINIC»

Наша клініка забезпечує найкращі умови своїм пацієнтам для успішного лікування, починаючи від планування, комфорту під час операції, закінчуючи швидкою реабілітацією і створенням нової посмішки. Вартість маніпуляції залежить від обсягу втручання і строго індивідуальна. Запишіться на консультацію і ми з радістю точно зорієнтуємо вас за вартістю, провівши детальний аналіз клінічної ситуації. Для ознайомлення з орієнтовними цінами проведення кісткової пластики в СКАЙКЛІНІК в Києві ви можете відвідати наш сайт, перейшовши за посиланням Ціни.

Відгуки

Кожен шукає об’єктивності у всьому. Це ж стосується відгуків при пошук свого лікаря. Ознайомитися з відгуками про процедуру та досвід проведення операцій з нарощування щелепної кістки пацієнтів СКАЙКЛІНІК ви можете, перейшовши на сторінку Відгуки.

 

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 17-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Розгорнути
Показання
 • недостатній об’єм щелепної кістки для проведення імплантації зубів
Протипоказання
 • наявність хронічних вогнищ інфекції в порожнині рота, а також неліковані зуби
 • гострі запальні захворювання порожнини рота
 • куріння
 • вагітність і період лактації
 • захворювання кісткової тканини (остеопороз)
 • недавно перенесені гострі захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт)
 • деякі захворювання крові, сполучної тканини
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 30 Вересня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 30 Вересня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Діє до 30 Вересня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 30 Вересня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 30 Вересня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 30 Вересня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Вересня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 30 Вересня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Які види нарощування кісткової тканини застосовуються?
Існує кілька видів кісткової пластики:
 • На верхній щелепі проводиться синус-ліфтинг - збільшення об’єму кісткової тканини верхньої щелепи за рахунок підняття дна гайморової пазухи.
 • На нижній щелепі найчастіше проводять аугментацію альвеолярного відростка.
Також для кісткової пластики можуть використовуватися такі види кісткового матеріалу: аутогенний (власний кістковий матеріал), алогенний (стерилізований матеріал іншої людини), алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження), ксеноматеріал (тваринного походження, часто забір відбувається у великої рогатої худоби).
Як доглядати за порожниною рота після кісткової пластики?
Після операції необхідний ретельний догляд за порожниною рота, щоб уникнути інфікування. Рекомендується чистка зубів щіткою з м'якою щетиною без тиску на післяопераційну область. Також хірург призначає ротові ванночки розчином хлоргексидину. Не рекомендується жорстка їжа в цей період, куріння, а також фізичні навантаження.
Що таке кісткова пластика в стоматології?
Кісткова пластика - це комплекс процедур, спрямованих на відновлення втраченого об’єму кісткової тканини. Після втрати зуба, кісткова тканина починає атрофуватися і втрачає свій об’єм, що ускладнює подальшу імплантацію і протезування.
Які бувають види нарощування кістки?
Існують наступні види кісткової пластики. Як правило, на верхній щелепі проводять синус-ліфтинг - операція по збільшенню обсягу втраченої кісткової тканини шляхом підняття дна гайморових пазух і заповнення утвореного простору кістковим матеріалом. На нижній щелепі проводять аугментацію альвеолярного відростка (нарощування кісткової тканини в ширину, а також при нестачі висоти). Також розрізняють наступні види кісткових матеріалів, що використовують для нарощування:
 • аутогенний (власний кістковий матеріал);
 • алогенний (стерилізований матеріал іншої людини);
 • алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження);
 • ксеноматеріал (отриманий від великої рогатої худоби або свиней).
Що робити після того, як мені провели кісткову пластику?
Як правило, імплантація відбувається або одномоментно, або ж через 3-6 місяців після нарощування кістки, в залежності від локалізації і обсягу атрофованої кістки.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Vlad B
Прошел у них полный курс лечения. Консультация, утверждение плана лечения, результат! За 3 месяца выполнили все оговоренные процедуры: чистка (airflow + ультразвук), лечение кариеса (всего около 12 пломб), удаление двух зубов мудрости, установка 8 керамических накладок. Был приятно удивлен, что каждый тип работ выполняется отдельным специалистом. Каждый инструмент распаковывался при мне. Остался предельно доволен. Порадовал молодой коллектив и опрятность. Хожу к ним на регулярные чистки и обследования!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає