Пломбування зуба

Записатися на прийом
Пломбування зуба

Етапи пломбування зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Карієс став одним з найпоширеніших захворювань у стоматології. Справа в незбалансованому харчуванні, постійних стресах, поганій гігієні ротової порожнини, широкому поширенні хвороботворних бактерій і т. д. Карієс зустрічається у 98% дорослого населення планети і не щадить молочні зуби у 70% випадків.

Уражену ділянку зуба видаляють спеціальним стоматологічним обладнанням, а на його місце встановлюють пломбу. Мета процедури полягає в тому, щоб видалити хвороботворні бактерії, зупинити руйнування зуба, повернути йому колишній функціонал і зовнішній вигляд. Пломбування зубів в Києві є найбільш затребуваною стоматологічною послугою, яку надає клініка SKYCLINIC.

В яких випадках необхідно пломбування зуба

Перше, що робить стоматолог — це ретельний огляд ротової порожнини пацієнта. Пошкодження емалі не завжди має характерний сірий або чорний колір. Інколи уражена область відрізняється від здорової ділянки лише відтінком.

Лікар проводить діагностику за допомогою спеціальних інструментів. Міцна емаль при таких маніпуляціях залишається цілою. Пошкоджену ділянку відрізняє шорохуватість або наявність порожнини. В такому випадку необхідно видалити уражені тканини і провести пломбування.

Крім того, пломбування зубів необхідно у разі:

 • всіх стадій карієсу, крім початкової;
 • встановлення пломби після лікування каналів (в окремих випадках, оскільки рекомендовано покриття ортопедичною коронкою);
 • ерозії емалі, яка сталася не з причини карієсу;
 • стара пломба випала, або потемніла (вторинний карієс).

Іноді до пломбування вдаються заради естетично привабливого вигляду усмішки. Завдяки сучасним технологіям і обладнання, стоматологи можуть відновлювати анатомічну форму коронок. Тому пломбування передніх зубів користується великою популярністю у пацієнтів.

Протипоказання до встановлення пломби на зуб

Незважаючи на те, що пломба — це найпоширеніший варіант лікування багатьох зубних захворювань, її не завжди можна встановлювати. Терапевтична стоматологія не застосовує пломбування, якщо:

 • пошкоджена карієсом поверхня займає більше третини зуба;
 • у пацієнта спостерігається бруксизм;
 • уражена ділянка знаходиться під яснами, де неможливо провести повну ізоляцію від попадання слини.

Деякі пломбувальні матеріали можуть викликати алергічну реакцію у конкретної людини. Тому пацієнту необхідно інформувати лікуючого лікаря про наявність непереносимості до певних речовин. Це дозволить стоматолога підібрати найбільш безпечний варіант надання допомоги.

Які бувають види пломб: постійні і тимчасові

Пломби відрізняються по терміну служби і матеріалу виготовлення. Який саме вид необхідний конкретному пацієнту встановлює лікар. Іноді стоматолог пропонує кілька варіантів вирішення проблеми. Але бувають випадки, коли допустимо тільки один шлях лікування.

Сучасні матеріали для пломбування дозволяють проводити одну процедуру раз в 5-10 років. Проте, є деякі ускладнення, коли застосування постійної пломби відразу не рекомендується. Для того, щоб пацієнт міг спокійно вживати їжу під час тривалих процедур з великими перервами, встановлюють тимчасову пломбу.

Тимчасова пломба накладається в разі:

 • двоетапне лікування глибокого карієсу;
 • двоетапне лікування кореневих каналів;
 • лікувальні процедури вимагають багаторазового відвідування стоматологічної клініки.

Тимчасові пломби відрізняються від постійних за кольором. Вони виготовляються з крихкого пломбувального матеріалу, який з часом може стиратися, тріскатися і відпадати. Тому важливо закінчити лікування карієсу встановленням постійної пломби з відповідного матеріалу.

Пломби з амальгами

Володіють високою міцністю, низьким ступенем зносу, можуть служити до 20 років. Однак він має певні труднощі під час встановлення. Крім того темний срібний колір дуже помітний на зубному ряду і неестетичний. Тому амальгаму часто застосовували для пломбування далеких молярів. На сьогоднішній день цей матеріал вже не є актуальним і не використовується.

Композитний матеріал

Найпопулярніший варіант пломбувального матеріалу. Його головна перевага — колірне різноманіття. До композитних пломб відносяться: світлотверднучі (фотополімерні), хімічні. Матеріал наноситься безпосередньо на зуб, після чого застигає під дією ультрафіолетової лампи. Термін служби таких пломб обмежується 10 роками. Композитні матеріали з часом змінюють колір під харчових барвників і паління.

Керамічні пломби (порцелянові)

Керамічні пломби або вкладки є найбільш надійним методом протезування твердих тканин зуба. Їх виготовляють в окремій лабораторії, а потім встановлюють на зуб. Пломба із кераміки не фарбується, не піддається усадці, служить близько 20 років. Зовні вона не відрізняється від зубної емалі і може покривати більшу частину коронкової частини зуба, тому часто використовується для реставрації.

Як відбувається процедура пломбування зубів SKYCLINIC

Досвідчені стоматологи SKYCLINIC проводять ретельну діагностику стану зубів пацієнта. За необхідностю роблять рентгенівський знімок проблемної ділянки. Після чого безпосередньо починають встановлення пломби.

Пломбування зуба, ціни на яке в стоматології SKYCLINIC доступне кожному, проводиться в декілька етапів:

 1. Анестезія. Застосування знеболюючих засобів показано під час лікування середнього або глибокого карієсу, а також ряду інших складних стоматологічних захворювань. При поверхневій стадії анестезія може не застосовуватися.
 2. Видалення каріозно уражених тканин. У випадку з  середнім та глибоким карієсом для пломбування знімається шар ураженої емалі і дентину.
 3. Пломбування. Каріозна порожнина ретельно очищується і висушується, а потім заповнюється пломбувальним матеріалом.
 4. Полірування зуба. Після затвердіння композитного матеріалу або установки готової пломби, починають її шліфування та полірування. Основне завдання стоматолога на цьому етапі: надати зубу анатомічну форму, зробити змикання зубів зручним.

У деяких випадках використовується тимчасова пломба. Як правило, вона встановлюється на декілька днів. В призначений термін пацієнт знову відвідує клініку, де йому вже встановлюють постійну пломбу.

Профілактика лікування карієсу

Незважаючи на те, що ціни на пломбування зубів в Києві знаходяться на доступному рівні, краще не доводити до крайнощів. Своєчасна профілактика карієсу допоможе зберегти здоров’я зубів. Ось кілька правил:

 1. Необхідно ретельно чистити зуби два рази в день. Видаляти бактерії необхідно після прийому їжі: сніданку та вечері. Бажано їсти тверді фрукти та овочі: завдяки їм відбувається очищення зубів і масаж ясен.
 2. Вживання їжі підвищує рівень кислотності в роті, що негативно впливає на емаль. Після їжі рекомендується прополоскати порожнину рота водою або ополіскувачем.
 3. Здорове збалансоване харчування, яке задовольняє потребу організму у вітамінах і мікроелементах.
 4. Планове відвідування стоматолога 1 раз в 6 місяців для перевірки стану ротової порожнини й оперативного рішення виникаючих проблем.

Важливо проводити лікування чутливості зубів, зміцнювати емаль за допомогою фторвмісних зубних паст. Якщо карієс не вдалося запобігти, потрібно відповідально підійти до його лікування. Слід чітко дотримуватися порад стоматолога.

Правильний догляд за зубами після пломбування

Після того, як встановлена пломба, вона практично готова до експлуатації. Проте існують рекомендації стоматологів з приводу обмежень та догляду за запломбованими зубами. Лікарі не радять вживати їжу протягом години після процедури. Поки діє анестезія є ризик пошкодити внутрішню сторону щоки при жуванні. Композитний матеріал може бути пошкоджений впливом дуже твердої їжі.

Розгорнути
Показання
 • наявність поверхневого, середнього або глибокого карієсу
 • розвиток вторинного карієсу
 • механічний скол зуба
Протипоказання
 • значне ураження карієсом коронкової частини зуба
 • інфікування пульпи зуба
 • необхідність лікування кореневих каналів зуба
 • проведення ендодонтичного лікування зуба (рекомендується наступне покриття зуба коронкою)
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Що краще: керамічна вкладка або пломба?
Керамічні вкладки виготовляються з високоміцної кераміки в лабораторних умовах, що забезпечує: - тривалий термін служби; - можливість використовувати при відновленні великих дефектів зуба; - абсолютну відповідність з анатомією зуба; - високі естетичні характеристики. У порівнянні з керамічними вкладками, реставрації мають ряд недоліків, незважаючи на доступну вартість і хороші естетичні характеристики. Реставрації характерно: - поступова зміна кольору в результаті впливу харчових барвників; - усадка; - обмежений термін служби.
Чи відбілюються пломби на моїх зубах?
При плануванні процедури відбілювання зубів необхідно враховувати наявність і розташування пломб на зубах. Після відбілювання потрібно замінити фотополімерні пломби, які перебувають в "зоні посмішки", оскільки відбілюються тільки природні тканини зуба. При наявності великої кількості фотополімерних реставрацій на передніх зубах, для створення білосніжної усмішки рекомендується покриття зубів вінірами.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає