Стоматологічна діагностика зубів

Записатися на прийом
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Стоматологічна діагностика зубів

Етапи стоматологічної діагностики зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Першим етапом грамотної стратегії лікування є постановка правильного діагнозу. Помилка в оцінці ступеня ураження і стану зуба може призвести до тривалого і безрезультатного лікування, і навіть до втрати зуба.

В арсеналі сучасних стоматологів існує безліч способів дослідження стану ротової порожнини. Вони мають різну ступінь точності та інформативності. Найбільш повне уявлення про здоров’я зубів і щелепи дає комп’ютерна томографія. Комп’ютерна томографія зубів – це 3d діагностика порожнини рота, що включає докладний звіт по кожному зубу. Отримана інформація – основа точного діагнозу, що впливає на вибір тактики хірургічного або терапевтичного лікування, ортодонтії або пластики.

У яких випадках необхідна діагностика зубів

Перевірка стану зубів, ясен, щелепи необхідна в наступних випадках:

 • під час вибору тактики стоматологічного лікування, для оцінки його ефективності (перевірка пломбування каналів);
 • для естетичної стоматології;
 • перед встановленням імплантатів (необхідно оцінити стан кісткової тканини);
 • в ортодонтії – перевірка розташування зубів перед корекцією прикусу;
 • перед хірургічним втручанням – наявність запальних вогнищ, ступінь ураження зубів і прилеглих тканин, оцінка кількості і стану коренів;
 • для оцінки і контролю стоматологічного лікування.

Діагностика зубів, що включає огляд ротової порожнини пацієнта, пальпацію, збір анамнезу відбувається під час кожного відвідування клініки, навіть якщо ви прийшли з профілактичним візитом. Оцінка стану порожнини рота включає не тільки перевірку наявності каріозних ділянок, але і наявність зубного нальоту, каменів, хворобливих вогнищ, чутливість зубної емалі. Виявлення проблемних областей відбувається шляхом проведення холодових, теплових і перкуторний (постукування) тестів, пальпації.

При наявності скарг підключаються додаткові методи обстеження: 3d діагностика зубів (комп’ютерна томографія), рентгенографія зубів і щелепи, трансілюмінація, ортопантомограма. Вибір оптимального способу діагностики залежить від ситуації конкретного пацієнта.

Види діагностики зубів і порожнини рота в стоматології SKYCLINIC

Стоматологічна діагностика дозволяє розпізнати багато проблем, які переховуються при візуальному огляді порожнини рота від очей навіть досвідчених фахівців. Дані, отримані з допомогою високоточних методик діагностики, допомагають лікареві отримати повну картину захворювання без ризику для здоров’я пацієнта.

Рентген

Це найбільш поширений метод діагностики патологій щелеп і зубів. Рентген зубів може використовуватися на етапі постановки діагнозу, безпосередньо в процесі лікування, а також як метод контролю результатів терапії. Діагностика стоматологічних захворювань за допомогою рентгена незамінна у випадках карієсу між зубами (на контактних поверхнях), при вторинному карієсі. Це єдиний спосіб визначити глибину ураження зуба.

Прицільна рентгенографія зубів

Високоточний метод, при якому за допомогою радіовізіографа виконується чіткий прицільний знімок одного або декількох зубів. Вже через кілька секунд після знімка лікар бачить проблемний зуб на екрані монітора. Прицільна рентгенографія зубів – швидкий, безпечний і точний спосіб діагностики, який можна використовувати навіть маленьким дітям. Збереження результатів обстеження на комп’ютері дозволяє лікарю повертатися до них під час лікування.

Комп’ютерна томографія

Це дослідження дає найбільш повну картину стану здоров’я всього зубощелепного апарату – стан зубів, кореневих каналів, кісткової тканини, щелепних суглобів, приховані вогнища запалення. 3D-діагностика включає виконання декількох знімків щелепи в різних проекціях з наступним об’єднанням даних в об’ємне зображення. Ціна діагностики зубів залежить від обсягу сканування – одна або обидві щелепи, весь лицевий скелет, квадрант або сегмент.

Телерентгенографія (рентген лицевого черепа) або ТРГ

Оглядовий рентгенівський знімок лицьової частини черепа, який виконується з відстані 1,5-2 м (для виключення спотворень) в боковій або прямій проекціях. Даний метод застосовується на етапі розробки тактики ортодонтичного лікування для комплексної діагностики. З його допомогою виявляються порушення прикусу, анатомічні особливості і патології будови зубощелепної системи, справжні розміри особових і щелепних кісток, видно контури м’яких тканин лицьового скелета. Діагностика зубів в Києві з використанням телерентгенографії дозволена з 6 років.

Панорамний знімок

Перевагою ортопантомограми є можливість швидкого, точного і безпечного обстеження всього зубощелепного апарату. Цифровий апарат видає оглядові знімки верхньої та нижньої щелеп у форматі 2D. Висока якість зображення дозволяє розглянути найдрібніші ділянки, збільшуючи необхідні ділянки знімка. Лікування і діагностика зубів з використанням панорамного знімка дозволяє визначити всі каріозні зуби, кісти, гранульоми, запальні вогнища, непрорізані зуби.

Трансілюмінація

Ефективний метод діагностики прихованих каріозних уражень зубів. Під час процедури зубна коронка просвічується холодним світловим потоком. Через здоровий зуб світло проходить рівномірно. Ділянки з карієсом відкидають характерну тінь. Даний метод найбільш ефективний при обстеженні фронтальних зубів.

Переваги стоматологічної діагностики в SKYCLINIC

Якщо Вас зацікавили послуги стоматології в нашій клініці, Ви не пошкодуєте. Адже наші переваги наступні:

 • якісне сертифіковане обладнання, відповідне передовим методикам діагностики та лікування;
 • висока кваліфікація лікарів. Фахівці клініки регулярно відвідують профільні семінари й конгреси як в Україні, так і за кордоном;
 • індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
 • гнучка цінова політика.

SKYCLINIC – це клініка, що володіє сучасним обладнанням та досвідченими стоматологами, здатними правильно поставити діагноз і провести якісне лікування.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути

Варіанти рішень

Акция
Консультація стоматолога
Узнать больше
Швидка стоматологічна допомога
Узнать больше
Рентген зубів
Узнать больше
Показання
 • при виборі тактики стоматологічного лікування, для оцінки його ефективності (перевірка пломбування каналів)
 • естетична стоматологія
 • перед встановленням імплантатів (необхідно оцінити стан кісткової тканини)
 • в ортодонтії – перевірка розташування зубів перед корекцією прикусу
 • перед хірургічним втручанням – наявність запальних вогнищ, ступінь ураження зубів і прилеглих тканин, оцінка кількості і стану коренів
Протипоказання
 • гострі інфекційні захворювання
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Що таке стоматологічна діагностика у стоматології?
Стоматологічна діагностика в стоматології завжди починається зі збору анамнезу, візуального огляду ротової порожнини, а також обличчя пацієнта, стану лімфатичних вузлів. Далі слідує інструментальна діагностика за допомогою стоматологічного дзеркала та зонда. Так, наприклад, перкусія – це легке постукування по зубу для виявлення запальних явищ коренів зуба. За допомогою зонда оцінюється стан твердих тканин зуба, пломб та наявність карієсу. Особливе значення мають додаткові методи дослідження, такі як рентгенівський прицільний знімок, панорамний знімок, ТРГ, КТ.
Який найточніший метод діагностики в стоматології?
Найбільш повне уявлення про здоров'я зубів та щелепи дає комп'ютерна томографія. Томограф дозволяє зробити знімок щелепи та зубів у 3Д проекції. На сьогоднішній день є золотим стандартом діагностики та дозволяє побачити прихований карієс, точну кількість кореневих каналів при лікуванні пульпіту та періодонтиту, товщину кісткової тканини перед імплантацією або кісткової пластики, виявити новоутворення, розташування та анатомію зубів мудрості перед їх видаленням.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Наташа Паничева
Искала-искала хорошую стоматологию, а в итоге нашла прям в своем доме :). Пришла в SKYCLINIC на консультацию, попала к Линде Игоревне и поняла, что нашла своего стоматолога. Очень аккуратно и скрупулёзно подходит к лечению. Мне делали проф чистку, полечили кариес, удалили нерв, полностью проработали каналы - всем очень дольна. Ни разу ещё не пожалела, что обратилась именно сюда.
Лікуючі лікарі:
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Влад Трусов
Спасибо всей команде Скайклиник во главе врача Богдана Михайловича за очень быструю и профессиональную помощь. Все процедуры были сделаны за несколько сеансов. Зубная боль полностью ушла. Очень сложно найти такой прекрасный сервис в Киеве, где подход к клиенту на высшем уровне на всех этапах.
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Tori Fly
Эмоции зашкаливают и хочется поделиться невероятным опытом посещения СкайКлиник! В феврале была на консультации по выравниванию зубов у главврача Богдана Михайловича и впервые в жизни реально ощутила желание доктора помочь пациенту🤗. И про это я хочу рассказать подробно: Первое, что бросилось в глаза - идеальный порядок и чистота в клинике! Я довольно педантичный человек и такие моменты сразу замечаю. Доктор детально расспрашивал о моих жалобах и пожеланиях, сфотографировал мои зубы и продемонстрировал имеющиеся проблемы. Далее направил на снимки и уже спустя неделю мне предоставили 3 рекомендованных варианта лечения и познакомили с лечащим доктором Анной (как я поняла, Богдан Михайлович консультирует и лично контролирует лечение пациентов). И вот сегодня исполняется 3 месяца, как мне поставили брекеты! За 3! месяца зубы практически стали ровными! Богдан Михайлович говорит, что ещё необходимо многое сделать и что лечение все же займет, как и прогнозировали, примерно полтора года. И я согласна на это!😃 Понимаю, что ещё рано говорить о результате, но то, что я вижу уже сейчас в зеркале, просто невозможно описать словами! Спасибо Вам огромное и пусть Ваша забота о пациентах приносит пользу всем! Виктория Ч.
Екатерина
Обратилась в Skyclinic с проблемой заболевания дёсен и за короткий период времени специалисты клиники (в тандеме врачей ортодонтов и парадонтолога) составили план лечения, что не могли сделать множество докторов до обращения в эту клинику! Важно отметить, что отношение докторов к пациенту на высшем уровне, молодая команда вызывает доверие своим профессионализмом и желанием помочь клиенту обрести здоровую улыбку!
Усі відгуки
Коментарів немає