Герметизація фісур

від 500 грн
Герметизація фісур

Етапи

Герметизація – як профілактика карієсу

Фісури – це натурально сформовані поглиблення глибиною від 0,25 до 3 міліметрів, що сформувалися на поверхні зубів.

Після прорізування зубів, фісури є найбільш вразливим їх місцем, так як прорізуються маломінералізовані і схильні до появи карієсу. Також фісури накопичують на поверхні величезну кількість їжі і створюють гарні умови для розвитку карієсу. Фисура може збільшуватися протягом усього часу, в ній затримуються і погано видаляються залишки їжі, і цим створюються сприятливі умови для розмноження бактерій.

 

Існує кілька типів фісур. Серед них можна виділити наступні:

 • конусоподібні – сприятливі умови для затримки залишків їжі і мікроорганізмів, вони минералізуются за допомогою ротової рідини;
 • воронкоподібні – вони більш відкриті, мінералізовані, як правило карієсрезистентні;
 • каплеподібні – для них характерне погане самоочищення і неможливість ретельного очищення пацієнтом. Мінералізація з боку пульпи зуба;
 • поліпоподібні – як і у краплеподібних, мінералізація з боку пульпи. Фісури гіпермінералізовані.

Методика герметизації фісур

Протокол проведення герметизації фісур досить простий. Дотримання його етапів дозволяє щільно закрити фісури від попадання їжі і, як наслідок, захистити зуб від карієсу. Ось основні етапи герметизації фісур:

 1. Поверхня зуба очищається спеціальними пастами і щітками без застосування бормашини.
 2. Проводиться ізоляція робочого поля спеціальною латексною серветкою – коффердамом.
 3. Потім наноситься гель для очищення фісури і для поліпшення зв’язування герметика з емаллю.
 4. Після цього наноситься адгезив – засіб, що склеює і сприяє зчепленню тканин зуба з герметиком. Полімеризується спеціальною лампою протягом 20 секунд.
 5. Тонким шаром фісури заливаються герметиком, який теж полімеризується лампою протягом 40 секунд.
 6. Після затвердіння герметика, видаляються його залишки, шліфується і полірується зуб для запобігання будь-якого дискомфорту.
 7. Місце покривається лаком або фторвмісною пастою.

Герметизація фісур виконується за один візит (їжу можна приймати відразу після процедури). Герметизація одного зуба проводиться протягом 5-10 хвилин.

 

Матеріал для лікування фиссур

У сучасній стоматології існують безліч матеріалів і засобів, які дозволяють нам зупинити і запобігти розвитку карієсу і його ускладнень. Таким матеріалом є герметик для фісур під назвою Fissurit – світлотверднучий матеріал, який випускається в декількох кольорах.

Коли краще проводити герметизацію фісур?

Зазвичай герметизація фісур зубів планується у міру їх прорізування, тому батькам варто звернути увагу на терміни прорізування постійних жувальних зубів:

 • перші моляри (шостий зуб) – від 6-ти до 7-ми років;
 • другі моляри (сьомий зуб) – від 12-ти до 13-ти років.

Одразу після прорізування жувальних зубів слід негайно звернутися до стоматолога для проведення цієї важливої ​​для збереження зубів маніпуляції.

Необхідність герметизації фісур дитині

Дана процедура є хорошим методом збереження зубів здоровими і запобігання появи раннього розвитку карієсу.

Також це добре позбавляє маленького пацієнта від страху відвідування стоматологічного кабінету, адже процедура є повністю безболісною.

До складу герметика входить ряд речовин, в тому числі фтор і кальцій, які насичують зуб мінеральними компонентами і сприяють його зміцненню.

Частота проведення герметизації фісур

Це дуже індивідуально для кожної дитини. Все залежить від правильної гігієни та відсутності зловживання великою кількістю швидких вуглеводів. Обов’язково потрібно регулярне відвідування стоматолога не рідше, ніж раз в 6 місяців для загального контролю і дотримання режиму гігієни.

Пам’ятайте, що герметизація проводиться виключно на жувальних зубах і не застосовується на фронтальних (різці, ікла).

Герметизація фісур у дорослих

Так, це можливо. Якщо моляри у дорослої людини не уражені карієсом і не мають пломб – це пряме показання провести герметизацію зубів у дорослому віці. Наші лікарі також рекомендують лікувати навіть поверхневий і початковий карієси, тому що це дає найкращий прогноз для ваших зубів.

Профілактика карієсу у дітей

 1. Для цього слід детально навчити дитину і батьків методиці правильного чищення зубів.
 2. Необхідно скоригувати харчування дитини. У раціоні повинні бути всі необхідні вітаміни і мінерали. Бажано виключити з раціону харчування дитини солодощі, соки, газовані напої.
 3. Доброю заміною для вас будуть фрукти, солодощі з натуральних компонентів.
 4. Також потрібно проводити спеціальну професійну гігієну у стоматолога, адже профілактика – це найкращий спосіб запобігти будь-яку проблему.
 5. Правильно підібрані зубна щітка і паста за віком дитини – теж є запорукою нашого успіху.
 6. Застосування спеціальних ополіскувачів, йоршиків і зубної нитки повинно мати місце в особистій гігієні вашої дитини.

У нашій клініці працюють професіональні стоматологи, які з радістю проведуть навчання дитини правильної гігієни, адаптують для проведення лікування і якісно проведуть необхідні маніпуляції. Ми знайдемо індивідуальний підхід до вашої дитини і він залишиться задоволеним володарем здорових зубів.

Вартість герметизації фісур зуба

Важливість проведення герметизації фісур неможливо переоцінити. Ми рекомендуємо не зволікати і зробити герметизацію фісур зубів вашій дитині якомога швидше, а вартість послуги в СКАЙКЛІНІК вас приємно здивує.

 

Зателефонуйте прямо зараз і запишіться на консультацію до вашого лікаря в SKYCLINIC.

 

Також ви можете ознайомитися з цінами на процедуру герметизації в розділі Ціни.

Відгуки

Щоб переконатися в правильності свого вибору, ви можете ознайомитися з відгуками про якість роботи фахівців СКАЙКЛІНІК і нашого сервісу на сторінці Відгуки нашого сайту.

 

Ми також вдячні всім, хто ділиться своїм досвідом відвідування нашої клініки, адже це дозволяє багатьом отримати якісне лікування в чесній клініці.

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Як відбувається герметизація фісур?
Процедура герметизації є максимально щадною, так як проводиться без препарування зуба. Герметизація відбувається поетапно:
 • зуб ретельно очищається від нальоту і бактерій;
 • ізолюється від слини для запобігання потрапляння бактерій на оброблену поверхню;
 • фісури обробляють гелем на основі ортофосфорної кислоти для створення пористості поверхні емалі для більшого прилягання матеріалу до поверхні зуба;
 • наноситься безпосередньо сам герметик в фісури і полімеризується фотополімерною лампою для затвердіння матеріалу.
Коли показана герметизація фісур?
Герметизацію фісур постійних зубів рекомендується проводити в перші 6 місяців після їх прорізування. Основним протипоказанням до герметизації є наявність карієсу, тому важливо провести процедуру до його появи.
Герметизація фісур – що це?
Герметизація фісур - це один з методів профілактики карієсу жувальних зубів. Полягає в заповненні анатомічних заглиблень постійних жувальних зубів, що прорізалися, спеціальним герметиком, який запечатує фісури до моменту їх повної мінералізації. Герметики мають підвищену текучість, містять фтор і кальцій, запобігають впливу бактерій на маломінералізовану емаль фіссур.