Лікування пародонтиту

Записатися на прийом
Лікування пародонтиту

Етапи лікування пародонтиту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Проблеми з яснами спостерігаються у переважної більшості населення планети. Часто захворювання протікає абсолютно непомітно, тому до стоматологів приходять вже на лікування запущеного пародонтиту. Проблеми з яснами виникають не тільки у дорослих. На жаль, діти стикаються з ними в досить ранньому віці.

Всі тканини, які оточують зуб називаються пародонт. Це не тільки ясна, але і зв’язки з лункою, де розташовується зуб. Під час ураження пародонту руйнується кісткова тканина. У важких випадках захворювання призводить до втрати зубів. Щоб не запустити пародонтит, необхідно регулярно відвідувати пародонтолога. Наші фахівці можуть швидко виявити і усунути захворювання. SKYCLINIC завжди готові прийти на допомогу і подбати про здоров’я ваших зубів.

Причини виникнення пародонтиту

Лікування пародонтиту у Києві позбавляє від стоматологічної проблеми. Однак краще запобігти, ніж виправляти. Тому важливо знати основні причини, за якими може з’явитися пародонтит:

 1. Нестача вітамінів. Такі вітаміни, як А, С і група В містяться в багатьох фруктах і овочах. Тому важливо включати в свій раціон свіжі натуральні інгредієнти, в тому числі і м’ясо з рибою. Харчування має бути корисним і різноманітним.
 2. Неправильна гігієна ротової порожнини. Неякісна чистка зубів залишає на емалі зубний наліт. Його скупчення згодом твердіють, знижується рівень кісткової тканини. Тому видалення зубного каменю — одна з найважливіших стоматологічних процедур, здатна вберегти від пародонту.
 3. Куріння. У тютюні містяться речовини, які звужують судини. Від регулярного куріння погіршується кровопостачання пародонта, що впливає на його функції.
 4. Гормональні зміни в організмі. Небезпечні зміною складу сполучної тканини, від чого розвивається пародонтит.
 5. Деякі захворювання. Цукровий діабет, а також хвороби шлунка, пов’язані з підвищенням кислотності.

Крім цього пародонтит може розвинутися від неправильного прикусу, механічних пошкоджень зуба, жування на один бік. Для профілактики пародонтиту слід відмовитися від постійного вживання м’якої їжі та включити в свій раціон тверді продукти.

Перші симптоми пародонтиту

Пародонтологія виділяє кілька основних ознак розвитку захворювань ясен:

 • кровоточивість ясен;
 • почервоніння ясен;
 • рухливість зубів;
 • оголення коренів зубів;
 • сверблячі відчуття в ділянці ясен;
 • неприємний запах з рота;
 • гнійні виділення.

У разі несвоєчасного звернення до стоматолога можлива втрата зубів. Тому при найменших відхиленнях від норми слід відвідувати фахівців клініки SKYCLINIC.

Стадії пародонтиту

Способи лікування пародонтиту безпосередньо залежать від ступеня тяжкості захворювання. Розрізняють легке, середнє і важке ураження ясен. Перша стадія характеризується набряком і кровоточивістю ясен. Впоратися з проблемою допоможе професійна чистка зубів від нальоту і зубного каменю.

На другій стадії збільшується кровоточивість, з’являється патологічна рухливість зубів, відбувається оголення коренів. Пацієнт скаржиться на неприємний запах з порожнини рота. На третій стадії зуби вже занадто рухливі, збільшується оголення коренів, при проведенні гігієнічних процедур виникає різкий біль у зв’язку із чутливістю оголених коренів зубів.

По локалізації вогнища запалення розрізняють локальне і дифузне ураження. Перше зачіпає якусь певну частину ясен біля зуба, а друге уражає пародонт всієї порожнини рота. Сучасне лікування пародонтиту успішно справляється з усіма випадками, однак запускати їх не варто.

Такж розрізняють пародонтит за характером перебігу захворювання. У цьому випадку говорять про гостру, хронічну форми та загострення пародонтиту. Кожен вид пародонтиту має свої особливості і передбачає особливе лікування. Також варто окремо розповісти про пародонтит з абсцедуванням.

Гострий

Лікування пародонтиту у стадії загострення передбачає протимікробну терапію. Гострий пародонтит проявляється кровоточивістю, набряком і почервонінням ясен. Він може виникати внаслідок погіршення індивідуальної гігієни, зниження імунітету. Часто причиною стають механічні пошкодження зубів, неправильне протезування або лікування.

Хронічний

Хронічна форма виникає в разі недолікованого гострого пародонтиту. Ясна починають свербіти і кровоточити регулярно. В запущеному випадку хронічної форми спостерігається рухливість зубів. Ціна на лікування пародонтиту на цьому етапі зростає, як і кількість лікувальних процедур. Рекомендується не доводити зуби до хронічного стану та регулярно відвідувати стоматолога з профілактичною метою.

Пародонтит з абсцедуванням

Іноді захворювання приймає критичну форму. Утворюється пародонтальний абсцес, який характеризується розхитуванням зубів, гнійними виділеннями з ясен, больовими відчуттями при жуванні і чищенні зубів. Крім цього збільшуються лімфовузли, підвищується температура, набрякає слизова оболонка порожнини рота. Подібні симптоми — привід термінового звернення до лікаря. Зволікання може погіршити ситуацію, аж до випадіння зубів.

Лікування пародонтиту в стоматології SKYCLINIC

Люди часто бояться стоматологів або намагаються заощадити. Вони шукають методи лікування пародонтиту в домашніх умовах і випробовують їх на собі. Однак потрібно розуміти, що без професійної допомоги з захворюванням впоратися неможливо. Всі народні методи покликані зменшити симптоми запалення. Це відвари ромашки, кори дуба, фіалки триколірної, календули або брусниці. Однак потрібно боротися не з наслідками, а з причиною захворювання.

Головне в лікуванні пародонтиту — це професійна чистка ротової порожнини. пародонтолог за допомогою спеціальних інструментів видаляє м’який наліт, пародонтопатогенні бактерії і під’ясеневий зубний камінь. У більшості випадків саме ці фактори провокують розвиток пародонтиту. Усунувши їх, пацієнт швидко відновлює здоров’я ясен і зубів.

При лікуванні пародонтиту застосовують найбільш ефективні методи, такі як:

Вектор-терапія

Процедура виконується на оригінальному сертифікованому німецькому апараті Vector. Його дія заснована на поліровці кореня зуба за допомогою ультразвукових коливаннь та спеціальної кальційвмісної суспензії. Показаннями до її проведення є:

 • чищення імплантатів;
 • рухливість зубів;
 • кровоточивість, набряк ясен.

Скейлінг зубів

Ця процедура ще відома, як закритий кюретаж. Метод заснований на чищенні кореня зуба інструментами вручну. Залежно від складності ситуації і відчуттів пацієнта, можливе застосування анестезії. Якщо через 3-6 місяців пародонтальні кишені зуба зберігаються, тоді застосовують відкритий кюретаж.

Плазмоліфтінг

У ході процедури використовують власну кров пацієнта, попередньо підготовлену. В результаті спостерігається значне покращення стану ясен завдяки властивостям збагаченого тромбоцитами матеріалу.

Показаннями до плазмоліфтингу є:

 • пародонтит;
 • кровоточивість ясен;
 • рухливість зубів тощо.

Лікар визначає, який саме метод буде найбільш актуальним у вашому випадку. На тяжких стадіях захворювання застосовують хірургічне втручання. Для збереження зубів у деяких випадках застосовують шинування. Більш сучасні методики — це лазерне лікування і плазмоліфтінг. Професіонали в SKYCLINIC підбирають метод лікування індивідуально під кожного пацієнта. Головне, не запускати ситуацію.

Особливо важливо вчасно почати лікування пародонтиту при цукровому діабеті. Вченими доведено, що захворювання тісно пов’язані між собою. При виникненні діабету існує підвищений ризик розвитку пародонтиту. І навпаки, запалення ясен може спровокувати розвиток діабету.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • кровоточивість ясен
 • сверблячі відчуття в ділянці ясен
 • почервоніння ясен
 • неприємний запах з рота
 • оголення коренів зубів
 • рухливість зубів
 • гнійні виділення з ясенних кишень
Протипоказання
 • онкологічні захворювання порожнини рота
 • гострі інфекційні захворювання
 • туберкульоз
 • післяінфарктний період
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Що таке пародонтальні кишені?
Пародонтальні кишені - це зазор між зубом і яснами, що утворюється при запальних і дистрофічних процесах при розсмоктуванні кісткової тканини навколо зуба. У пародонтальній кишені знаходяться пародонтопатогенні мікроорганізми, як основна ознака наявності пародонтиту. У зв'язку з цим, пацієнти можуть відчувати дискомфорт в цій області (кровоточивість, больові відчуття).
Що таке кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж - це один з основних методів лікування захворювань ясен (пародонтиту). Являє собою техніку очищення пародонтальної кишені від патогенної мікрофлори і патологічно зміненої тканини. Під час самої маніпуляції пародонтолог очищає і згладжує корінь зуба (частина зуба, яка знаходиться під яснами) спеціальними ручними інструментами. Важливо використовувати якісні, добре заточені інструменти. Також важливим критерієм є правильна робота даними інструментами по поверхні кореня, в результаті якої відбувається зменшення глибини кишень.
Як розпізнати у себе пародонтит?
Пародонтит - це циклічне захворювання. Воно може чергуватися періодами загострення і затихання процесу (ремісії). Часто на ранніх стадіях це захворювання може бути не поміченим лікарями-стоматологами, тоді як найкраще лікуванню піддаються саме початкові стадії. Симптоми, на які слід негайно звернути увагу:
 • дискомфорт в області ясен (кровоточивість, свербіння, біль, гнійні виділення);
 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • неправильний прикус;
 • набряклість ясен;
 • пухкі, яскраво-червоні ясна.
Якщо ви помітили хоча б один з цих симптомів у себе, негайно зверніться до лікаря-пародонтолога.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає