Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Проблеми з яснами спостерігаються у переважної більшості населення планети. Часто захворювання протікає абсолютно непомітно, тому до стоматологів приходять вже на лікування запущеного пародонтиту. Проблеми з яснами виникають не тільки у дорослих: близько 80% дітей стикаються з ними в досить ранньому віці.

Всі тканини, які оточують зуб, носять назву пародонту. Це не тільки сама ясна, але і зв’язки з лункою, де розташовується зуб. Ураження пародонту руйнує кісткову тканину. У важких випадках захворювання призводить до втрати зубів. Щоб не запустити пародонтит, необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Наші фахівці можуть швидко виявити і усунути захворювання. SKYCLINIC завжди готові прийти на допомогу і подбати про здоров’я ваших зубів.

Причини виникнення пародонтиту

 

Лікування пародонтиту у Києві позбавляє від стоматологічної проблеми. Однак краще запобігти, ніж виправляти. Тому важливо знати основні причини, за якими може з’явитися пародонтит:

 1. Нестача вітамінів. Такі вітаміни, як А, С і група містяться в багатьох фруктах і овочах. Тому важливо включати в свій раціон свіжі натуральні інгредієнти, в тому числі і м’ясо з рибою. Харчування має бути корисним і різноманітним.
 2. Неправильна гігієна ротової порожнини. Неякісна чистка зубів залишає на емалі зубний наліт. Його скупчення згодом твердіють, знижується рівень кісткової тканини. Тому видалення зубного каменю — одна з найважливіших стоматологічних процедур, здатна вберегти від пародонту.
 3. Куріння. У тютюні містяться речовини, які звужують судини. Від регулярного куріння погіршується кровопостачання пародонта, що впливає на його функції.
 4. Гормональні зміни в організмі. Небезпечні зміною складу сполучної тканини, від чого розвивається пародонтит.
 5. Деякі захворювання. Цукровий діабет, хвороби шлунка, пов’язані з підвищенням кислотності.

Крім цього пародонтит може розвинутися від неправильного прикусу, механічних пошкоджень зуба, жування на один бік. Великий вплив на десну надає їжа. Для профілактики пародонтиту слід відмовитися від постійного вживання м’якої їжі та включити в свій раціон тверді продукти.

Перші симптоми пародонтиту

Пародонтологія виділяє кілька основних ознак розвитку захворювань ясен:

 • кровоточивість;
 • в’язка слина;
 • сверблячі відчуття на десні;
 • неприємний запах з рота;
 • гнійні виділення;
 • почервоніння ясен;
 • оголення кореня зубів;
 • рухливість зубів.

У разі несвоєчасного звернення до стоматолога можлива втрата зубів. Тому при найменших відхиленнях від норми слід відвідувати фахівців клініки SKYCLINIC.

Стадії захворювання

Способи лікування пародонтиту безпосередньо залежать від ступеня тяжкості захворювання. Розрізняють легке, середнє і важке ураження ясен. Перша стадія називається гінгівітом, характеризується набряком і кровоточивістю ясен. Впоратися з проблемою допоможе професійна чистка зубів від нальоту і зубного каменю.

На другій стадії уражені тканини починають синіти, збільшується кровоточивість, з рота з’являється стійкий неприємний запах. На третій стадії зуби починають хитатися, при проведенні гігієнічних процедур виникає різкий біль.

По локалізації вогнища запалення розрізняють локальний і дифузне ураження. Перше зачіпає якусь певну частину десни біля зуба, а друге діє відразу у всьому пародонті. Сучасне лікування пародонтиту успішно справляється з усіма випадками, однак запускати їх не варто.

Ще одна класифікація захворювання виділяється за характером перебігу захворювання. У цьому випадку говорять про гострій, хронічній формі і запаленні ясен з абсцедуванням. Кожен вид пародонтиту має свої особливості і передбачає особливе лікування.

Гострий

Лікування пародонтиту у стадії загострення передбачає протимікробну терапію. Гострий пародонтит проявляється кровоточивістю, набряком і почервонінням ясен. Він може виникати від бактеріального зараження тканин навколо зубів, погіршення індивідуальної гігієни, зниження імунітету. Часто причиною стають механічні пошкодження зубів, неправильне протезування або лікування.

Хронічний

Хронічна форма виникає в разі недолеченного гострого пародонтиту. Ясна починають свербіти і кровоточити регулярно. В запущеному випадку хронічної форми спостерігається рухливість зубів. Ціна на лікування пародонтиту на цьому етапі зростає, як і кількість лікувальних процедур. Рекомендується не доводити зуби до хронічного стану та регулярно відвідувати стоматолога в профілактичних цілях.

Пародонтит з абсцедуванням

Іноді захворювання приймає критичну форму. Утворюється пародонтальний абсцес, який характеризується розхитуванням зубів, гнійними виділеннями з ясен, біль при жуванні і чищенні зубів. Крім цього збільшуються лімфовузли, підвищується температура, набрякає слизова рота. Подібні симптоми — привід термінового звернення до лікаря. Зволікання може погіршити ситуацію, аж до випадання зубів.

Лікування пародонтиту в стоматології SKYCLINIC

Люди часто бояться стоматологів або намагаються заощадити. Вони шукають методи лікування пародонтиту в домашніх умовах і пробують їх на собі. Однак потрібно розуміти, що без професійної допомоги з захворюванням впоратися неможливо. Всі народні методи покликані зменшити симптоми запалення. Це відвари ромашки, кори дуба, фіалки триколірної, календули або брусниці. Однак потрібно боротися не з наслідками, а з причиною захворювання.

Головне в лікуванні пародонтиту — це професійна чистка ротової порожнини. стоматолог з допомогою спеціальних інструментів прибирає м’який наліт, хвороботворні бактерії і затверділі зубні камені. У більшості випадків саме ці фактори провокують розвиток пародонтиту. Усунувши їх, пацієнт швидко відновлює здоров’я ясен і зубів.

 

При лікуванні пародонтиту застосовують найбільш ефективні методи, такі як:

Вектор-терапія

Процедура виконується на німецькому апараті. Його дія заснована на поліровці кореня зуба за допомогою ультразвукових коливанні та спеціальної суспензії. Показаннями до її проведення є:

 • чистка імплантатів;
 • при наявності спадкового фактора;
 • рухливість зубів;
 • кровоточивість ясен;
 • болючість.

Скейлінг зубів

Ця процедура ще відома, як закритий кюретаж. Метод заснований на чищенні кореня зуба інструментами вручну. Залежно від складності ситуації і відчуттів пацієнта, можливе застосування анестезії. Якщо через 3 місяці кишені біля основи зуба зберігаються, тоді застосовують відкритий кюретаж.

Плазмоліфтінг

У ході процедури використовують кров пацієнта, попередньо підготовлену. В результаті спостерігається значне покращення стану ясен, так як організм швидко приймає збагачена тромбоцитами матеріал.

Показаннями до плазмоліфтингу є:

 • пародонтит;
 • кровоточивість ясен;
 • рихлість ясен;
 • рухливість зубів тощо.

Лікар визначає, який саме метод буде найбільш актуальним у вашому випадку. На тяжких стадіях захворювання застосовують хірургічне втручання. Для збереження зубів у деяких випадках застосовують шинування. Більш сучасні методики — це лазерне лікування і плазмоліфтінг. Професіонали в SKYCLINIC підбирають метод лікування індивідуально під кожного пацієнта. Головне-не запускати ситуацію.

Особливо важливо вчасно почати лікування пародонтиту при цукровому діабеті. Вченими доведено, що захворювання тісно пов’язані між собою. При виникненні діабету існує підвищений ризик розвитку пародонтиту. І навпаки, запалення ясен може спровокувати розвиток діабету.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Що таке пародонтальні кишені?
Пародонтальні кишені - це зазор між зубом і яснами, що утворюється при запальних і дистрофічних процесах при розсмоктуванні кісткової тканини навколо зуба. У пародонтальній кишені знаходяться пародонтопатогенні мікроорганізми, як основна ознака наявності пародонтиту. У зв'язку з цим, пацієнти можуть відчувати дискомфорт в цій області (кровоточивість, больові відчуття).
Що таке кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж - це один з основних методів лікування захворювань ясен (пародонтиту). Являє собою техніку очищення пародонтальної кишені від патогенної мікрофлори і патологічно зміненої тканини. Під час самої маніпуляції пародонтолог очищає і згладжує корінь зуба (частина зуба, яка знаходиться під яснами) спеціальними ручними інструментами. Важливо використовувати якісні, добре заточені інструменти. Також важливим критерієм є правильна робота даними інструментами по поверхні кореня, в результаті якої відбувається зменшення глибини кишень.
Як розпізнати у себе пародонтит?
Пародонтит - це циклічне захворювання. Воно може чергуватися періодами загострення і затихання процесу (ремісії). Часто на ранніх стадіях це захворювання може бути не поміченим лікарями-стоматологами, тоді як найкраще лікуванню піддаються саме початкові стадії. Симптоми, на які слід негайно звернути увагу:
 • дискомфорт в області ясен (кровоточивість, свербіння, біль, гнійні виділення);
 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • неправильний прикус;
 • набряклість ясен;
 • пухкі, яскраво-червоні ясна.
Якщо ви помітили хоча б один з цих симптомів у себе, негайно зверніться до лікаря-пародонтолога.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна