Лікування ясен

Лікування ясен

Етапи

Із запаленням ясен стикаються багато людей, проте не всі надають цьому симптому належної уваги. Тим не менш почервоніння ясен, кровоточивість і свербіж є першими ознаками, коли необхідно звернутися за допомогою до пародонтолога. Даний фахівець проведе повноцінне лікування запалення ясен і позбавить від проблеми.

Причини хвороб і перші симптоми зубних ясен

Існує кілька причин, які сприяють виникненню запалення слизової:

 • несвоєчасний догляд за ротовою порожниною, коли пропускається ранкове і вечірнє чищення зубів;
 • утворення нальоту або зубного каменю;
 • при ортопедичному або ортодонтичному лікуванні. Коли йде неправильне навантаження на зуби і неправильну гігієну порожнини рота.

Багато хто при перших ознаках намагаються провести лікування ясен в домашніх умовах.  Однак це вкрай небажано, так як визначити ступінь запалення і призначити лікування повинен стоматолог. Інакше це може призвести до ускладнень.

Перші ознаки запалення ясен:

 • ясна починають набрякати і набувають червонуватого відтінку;
 • при дотику може відчуватися м’якість тканин;
 • підвищена чутливість зубів, яка особливо гостро проявляється під час прийняття холодної або гарячої їжі;
 • наявність неприємного запаху з рота, який складно прибрати навіть після чищення зубів.

Мікроби

У нашому організмі мешкає багато мікроорганізмів і порожнина рота не виняток. Однак, якщо вони хвороботворні або їх скупчення занадто велике, тоді мікроби можуть стати причиною запалення ясен. В такому випадку можливе лікування ясен ліками, щоб уникнути розповсюдження запальних процесів.

Зубний камінь

Якщо гігієна порожнини рота не проводиться належним чином, то поступово можуть утворюватися ясенні відкладення, які з часом перетворюються в зубні камені. Таким чином, утворюється твердий наліт, який травмує ясна і викликає запалення. При наявності зубних каменів особливо важливо проводити своєчасне лікування ясен.

Неправильний догляд за порожниною рота

Кожен з нас знайомий з правилами гігієни ротової порожнини, однак не завжди вистачає часу і бажання, щоб правильно проводити гігієнічні процедури. Саме це і є головною причиною виникнення запалення ясен.

Після їжі і протягом дня в ротовій порожнині збирається безліч бактерій, які сприяють виникненню запалення. Щоб усунути дискомфорт і хворобливі відчуття, необхідно звернутися за допомогою до стоматолога-гігієніста, який зможе провести лікування ясен лазером.  При допомогою лазера лікар прибирає накопичився наліт і камені.

Часто жінки побоюються проводити лікування зубів при вагітності, що також сприяє появі ускладнень. Тому так важливо вчасно звертатися за допомогою до фахівців.

Інші причини

Крім основних причин виникнення запалення ясен може з’явитися із-за впливу вторинних факторів, таких як куріння, імунні проблеми, неправильний догляд за протезами або імплантатами. Залежно від причини виникнення запалення, лікар призначає лікування хвороб ясен.

Основні види захворювань ясен

Існує кілька стадій запалення ясен, згідно з якими пацієнтам призначається лікування. Якщо запалення ясен знаходиться в особливо запущеній формі, тоді пацієнтам призначається лікування ясен антибіотиками. Існує кілька видів захворювання ясен і трохи нижче ми розглянемо детальніше кожен з них.

Гінгівіт

Запалення краю ясен і ділянок між зубами називається гінгівітом. Під час такого запального процесу відбувається запалення слизової оболонки, кістка при цьому не дивується. До загальних симптомів гінгівіту відносять:

 • скупчення нальоту біля шийки зуба;
 • свербіж в яснах;
 • насичено червоний колір ясен, а також набряклість.

При гострій фазі відбувається лікування зубів, ясен, що дозволяє прибрати набряклість і знизити високу ступінь запалення м’яких тканин.

Пародонтит

В порівнянні з гінгівітом пародонтит є більш складним захворюванням, так як запалення розповсюджується не тільки на м’які тканини, але і на кістку навколо зуба. Крім каменів в ясенних кишенях може накопичуватися гній.

Основними ознаками пародонтиту є:

 • наявність запаху з рота;
 • постійна кровоточивість ясен;
 • рухливість зубів і оголення ясен;
 • почервонілі десна супроводжуються сверблячкою.

Перед тим як звернутися за допомогою до стоматологів, необхідно дізнатися, які ціни на лікування ясен в Києві і порівняти їх, так як завищений прайс не завжди є гарантією якості. Якщо вчасно не буде вилікуваний пародонтит, тоді захворювання може перерости в більш важку форму, спричинивши втрату зуба.

Пародонтоз

Під пародонтозом мається на увазі дегенеративне ураження тканин, що сприяє появі дистрофічних змін та охоплення альвеолярного відростка. Однак у сучасній термінології діагноз “пародонтоз” не є вірним. Так як при дистрофічних явищах завжди присутній і запалення. Тому актуальним назва є “пародонтит”. Лікар допомагає пацієнтам позбутися від хронічного запалення і ураження ясен за допомогою медикаментозної терапії і професійної гігієни. Якщо терміново не вжити заходів і не звернутися до стоматолога, може початися процес втрати зубів.

Інші захворювання ясен і сусідніх структур (кіста, стоматит, періодонтит)

Крім запальних процесів десна можуть страждати і від таких проявів, як:

 1. Кіста зуба – ущільнена освіту, яку можна розпізнати на рентгенівському знімку. Першими ознаками кісти при загостренні є підвищена температура, набряки, біль, гній. До головних причин, із-за яких може виникнути кіста, є запущений карієс, механічна травма, інфекційні захворювання.
 2. Стоматит. Під стоматитом мається на увазі загальна назва для тих чи інших запалень слизової оболонки порожнини рота. Саме тому методи лікування будуть залежати від зон, де з’явилося запалення. Досить часто осередки виникають на щоках, на мові, на губах, на десні.
 3. Періодонтит. Це запалення тканин періодонта навколо кореня зуба. При хронічному періодонтиті з’являються нориці в області ясен, які можуть насторожувати пацієнта. При загостренні з’являються оточность і складки уздовж десни і щоки. Ясна навколо хворого зуба набрякає і сприяє тому, що зуб стає рухомим.

Особливості діагностики захворювань ясен

Щоб стоматолог міг поставити правильний діагноз і виявити дійсну причину виникнення захворювання ясен, необхідно провести якісну діагностику. Для визначення проблеми лікар-пародонтолог використовує такі методи діагностики:

 • первинний огляд, а також збір загального анамнезу;
 • скринінг для складання пародонтальної карти;
 • рентгенографія.

Методи лікування ясен в стоматології «SKYCLINIC»

Стоматологічна клініка SKYCLINIC пропонує своїм пацієнтам якісну діагностику та лікування запалення ясен. Рішення проблем може бути різним, в залежності від виду, а також ступеня запалення.

Загальна терапія

Терапевтична стоматологія включає загальну терапію, дозволяє прибрати запалення ясен і запобігти розвиток запальних процесів. Професійна гігієна порожнини рота, лікування карієсу та пломбування зубів може усунути розвиток запалення ясен.

Хірургічне втручання

Хірургічне втручання актуально при підготовці пацієнта до протезування, чищення пародонтальних кишень. Процедура проводиться під седацією або ж анестезією, що дозволяє виконати її абсолютно безболісно.

Ортопедичні способи

До ортопедичного лікування захворювань ясен відносять шинування зубів за допомогою скловолоконних ниток або металевих дротів. Така маніпуляція дозволяє утримувати зуби на місці і перешкоджає їх розхитування і випадання. Під час пережовування їжі навантаження розподіляється рівномірно. Стан пародонту поступово стабілізується.

Фізичні методи

При лікуванні захворювання ясен може знадобиться допомога фізіотерапії у вигляді електрофорезу, фонофорезу і магнитофорез. Також пацієнту призначаються лікувальні ополаскувачі і екстракти для полоскання.

Правильний догляд і профілактика ротової порожнини після лікування ясен

Після лікування запалення ясен необхідно дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Правильний догляд і профілактика допоможуть зберегти здоров’я зубів. Для цього необхідно слідувати декільком простим правилам:

 • відвідувати стоматолога раз на півроку;
 • після прийому їжі використовувати зубні нитки і йоршики;
 • не забувати чистити зуби два рази в день;
 • вести здоровий спосіб життя.
Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чи можливо лікування ясен в домашніх умовах?
Важливо визначити причину запалення ясен. Це можуть бути і зміни гормонального фону, наявність зубних відкладень або загальносоматичні захворювання. Тому лікування ясен в домашніх умовах можуть бути неефективними, в кращому випадку, або ж мати ускладнення, особливо при ігноруванні системних захворювань.
Які основні причини захворювання ясен зубів?
Серед причин захворювань ясен виділяють:
 • незадовільна гігієна порожнини рота;
 • неправильний прикус;
 • куріння;
 • нерівномірний розподіл жувального навантаження, внаслідок втрати зубів;
 • наявність травмуючих факторів (неправильно поставлені пломби, коронки);
 • дефіцити вітамінів D, C, групи В і кальцію;
 • цукровий діабет;
 • генетична схильність до захворювань ясен.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Paul Matskevych
Нам дуже сподобалась клініка. Ціни відповідають сервісу .Дуже приємний та чуйний персонал ,дбайливо відносяться до побажань клієнта.Робили чистку та виривали зуб ,роботою задоволені на всі 300%. Можемо відзначити Катеринюка Віталія ,справжній професіонал.
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Гриценко Лінда Ігорівна
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Dmitriy Guz
Dmitriy Guz
Клиника А класа, очень приветливый персонал. Сегодня был на консультации у Волковой Инны Олеговны. Изначально врач провел поверхностную консультацию и мы проговорили самые распространенные зубные проблемы. После был сделан фотопротокол зубов и проведен детальный анализ каждого зуба. Индикатор налёта выявил проблемные зоны - после чего была проведена трехэтапная чистка зубов. Отличная клиника, сервис приятно удивил.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Elena Kucher
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна