Лікування ясен

Записатися на прийом
Лікування ясен

Етапи лікування ясен

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Із запаленням ясен зустрічається багато людей, проте не всі надають цьому симптому належної уваги. Тим не менш почервоніння ясен, кровоточивість і свербіж є першими ознаками, коли необхідно звернутися за допомогою до пародонтолога. Даний фахівець проведе повноцінне лікування запалення ясен і позбавить від проблеми.

Причини і симптоми запалення ясен

Існує кілька причин, які сприяють виникненню запалення ясен:

 • несвоєчасний догляд за ротовою порожниною, коли пропускається ранкове і вечірнє чищення зубів;
 • утворення нальоту або зубного каменю;
 • ортопедичне або ортодонтичне лікування. Коли йде неправильне навантаження на зуби і ускладнюється гігієна порожнини рота.

Багато хто при перших ознаках намагається провести лікування ясен в домашніх умовах.  Однак це вкрай небажано, оскільки визначити ступінь запалення і призначити якісне лікування здатен лише лікар-стоматолог. Інакше це може призвести до ускладнень.

Перші ознаки запалення ясен:

 • ясна починають набрякати і набувають червонуватого відтінку;
 • підвищена чутливість зубів, яка особливо проявляється під час прийому їжі;
 • наявність неприємного запаху з рота, який складно усунути навіть після чищення зубів.

Бактерії

У нашому організмі мешкає багато мікроорганізмів і порожнина рота не виняток. Однак, якщо вони пародонтопатогенні або формують утворення зубних бляшок (колоній мікроорганізмів), тоді бактерії можуть стати причиною запалення ясен. В такому випадку слід звернутися до лікаря-пародонтолога і вчасно почати лікування, щоб уникнути розповсюдження запального процесу.

Зубний камінь

Якщо гігієна порожнини рота не проводиться належним чином, то поступово утворюється зубний наліт, який з часом перетворюється в твердий зубний камінь. Таким чином зубні відкладення травмують ясна і викликають запалення. За наявності зубного каменю особливо важливо проводити своєчасне чищення зубів і лікування запалених ясен.

Неправильний догляд за порожниною рота

Кожен з нас знайомий з правилами гігієни ротової порожнини, однак не завжди вистачає часу і бажання, щоб правильно проводити гігієнічні процедури. Саме це і є головною причиною виникнення запалення ясен.

Після прийому їжі і протягом дня в ротовій порожнині накопичується значна кількість бактерій, які сприяють виникненню запалення. Щоб усунути дискомфорт і неприємні відчуття, необхідно звернутися за допомогою до пародонтолога, який зможе провести лікування ясен лазером. За допомогою лазера лікар видаляє наліт і камінь, що накопичився.

Часто жінки побоюються проводити лікування зубів при вагітності, що також сприяє появі ускладнень. Тому так важливо вчасно звертатися за допомогою до фахівців.

Інші причини

Крім основних причин виникнення запалення ясен може з’явитися внаслідок впливу вторинних факторів, таких як куріння, неправильний догляд за протезами або імплантатами. Залежно від причини виникнення запалення, пародонтолог призначає відповідне лікування захворювань ясен.

Основні види захворювань ясен

Існує кілька стадій запалення ясен, згідно з якими пацієнту призначається відповідне лікування. Якщо запалення ясен знаходиться в особливо запущеній формі, тоді пацієнту може знадобитися антибіотикотерапія. Існує кілька видів захворювань ясен і трохи нижче ми розглянемо детальніше кожний з них.

Гінгівіт

Поверхневе запалення ясен називається гінгівіт. Під час такого запального процесу відбувається запалення слизової оболонки, кісткова тканина при цьому не уражується. До загальних симптомів гінгівіту відносять:

 • скупчення нальоту на зубах;
 • почервоніння та набряк ясен;
 • кровоточивість ясен під час чищення зубів:
 • свербіж ясен.

Під час гострої фази відбувається лікування зубів, ясен, що дозволяє прибрати набряклість і знизити високу ступінь запалення м’яких тканин.

Пародонтит

В порівнянні з гінгівітом пародонтит є більш складним захворюванням, оскільки запалення розповсюджується не тільки на м’які тканини, але і на кістку навколо зуба. Крім каменів в ясенних кишенях може накопичуватися гній.

Основними ознаками пародонтиту є:

 • наявність запаху з рота;
 • постійна кровоточивість ясен;
 • рухливість зубів і оголення ясен;
 • почервонілі або синюшні ясна супроводжуються зудом.

Перед тим, як звернутися за допомогою до стоматологів, необхідно дізнатися, які ціни на лікування ясен в Києві і порівняти їх, оскільки завищений прайс не завжди є гарантією якості. Якщо вчасно не буде вилікуваний пародонтит, тоді захворювання може перерости в більш важку форму, спричинивши втрату зуба.

Пародонтоз

Під пародонтозом мається на увазі дегенеративне ураження тканин, що сприяє появі дистрофічних змін та залученню альвеолярного відростка. Однак у сучасній термінології діагноз “пародонтоз” не є вірним. Оскільки за наявності дистрофічних явищ завжди присутнє і запалення. Тому актуальною назвою є “пародонтит”. Пародонтолог допомагає пацієнтам позбутися від хронічного запалення і ураження ясен за допомогою медикаментозної терапії, професійної гігієни і інструментальних методів лікування. Якщо терміново не вжити заходів і не звернутися до стоматолога, може початися процес втрати зубів.

Інші захворювання ясен і сусідніх структур (стоматит, кіста, періодонтит)

Крім запальних процесів ясна можуть страждати і від таких захворювань, як:

 1. Кіста зуба – утворення, яке можна розпізнати на рентгенівському знімку. Першими ознаками кісти при загостренні є больові відчуття в ділянці причинного зуба, набряк ясен, утворення нориці, гнійні виділення. До головних причин, внаслідок яких може виникнути кіста, є запущений карієс і його ускладення, механічна травма зуба.
 2. Стоматит. Під стоматитом мається на увазі загальна назва для тих чи інших запалень слизової оболонки порожнини рота. Саме тому методи лікування будуть залежати від причини і ступеня запалення. Досить часто осередки виникають на щоках, язику, губах та яснах.
 3. Періодонтит. Це запалення тканин періодонта навколо кореня зуба. При хронічному періодонтиті з’являються нориці в ділянці ясен, які можуть турбувати пацієнта. При загостренні з’являється набряк перехідної складки вздовж ясен и щоки, а також виділення гною з нориці. Ясна навколо хворого зуба набрякають і це сприяє тому, що зуб стає рухомим.

Діагностика захворювань ясен

Щоб стоматолог міг поставити правильний діагноз і виявити дійсну причину виникнення захворювання ясен, необхідно зібрати анамнез і провести якісну діагностику. Для визначення проблеми лікар-пародонтолог використовує такі методи діагностики:

 • первинний огляд, а також збір загального анамнезу;
 • скринінг для складання пародонтальної карти;
 • рентгенографія.

Методи лікування ясен в стоматології SKYCLINIC

Стоматологічна клініка SKYCLINIC пропонує своїм пацієнтам якісну діагностику та лікування запалення ясен. Рішення проблем може бути різним, в залежності від виду, а також ступеня запалення.

Загальна терапія

Терапевтична стоматологія включає загальну терапію, дозволяє усунути запалення ясен і запобігти розвиток подальших запальних процесів. Професійна гігієна порожнини рота, лікування карієсу та пломбування зубів може усунути розвиток запалення ясен.

Хірургічне втручання

Хірургічне втручання актуально при утворенні пародонтальних абсцесів, відкритого кюретажу або видаленні зубів в запущених клінічних ситуаціях. Процедури проводяться під анестезією або ж садацією, що дозволяє виконати їх абсолютно безболісно.

Ортопедичне лікування

До ортопедичного лікування захворювань ясен відносять шинування зубів за допомогою скловолоконних ниток або металевих дротів. Така маніпуляція дозволяє утримувати зуби на місці і перешкоджає їх розхитуванню і випаданню. Під час пережовування їжі навантаження розподіляється рівномірно. Стан пародонту поступово стабілізується.

Фізичні методи

При лікуванні захворювання ясен може знадобиться допомога фізіотерапії у вигляді електрофорезу, фонофорезу і магнітофорезу. Також пацієнту призначаються лікувальні ополаскувачі і трав’‎яні екстракти для полоскання.

Правильний догляд і профілактика після лікування ясен

Після лікування запалення ясен необхідно дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Правильний догляд і профілактика допоможуть зберегти здоров’я зубів. Для цього необхідно слідувати декільком простим правилам:

 • відвідувати стоматолога раз на півроку;
 • використовувати зубні нитки і йоршики;
 • після прийому їжі полоскати порожнину рота;
 • не забувати чистити зуби два рази в день;
 • вести здоровий спосіб життя.
Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • набряк та почервоніння ясен
 • кровоточивість та зуд в ділянці ясен
 • неприємний запах з порожнини рота
 • гноєтеча з ясен
 • рухливість зубів
 • дискомфорт під час прийому їжі
Профілактика
 • професійна гігієна порожнини рота 1 раз в півроку
 • якісне чищення зубів 2 рази в день
 • використання зубних ниток і/або йоржиків
 • здоровий спосіб життя
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Чи можливо лікування ясен в домашніх умовах?
Важливо визначити причину запалення ясен. Це можуть бути і зміни гормонального фону, наявність зубних відкладень або загальносоматичні захворювання. Тому лікування ясен в домашніх умовах можуть бути неефективними, в кращому випадку, або ж мати ускладнення, особливо при ігноруванні системних захворювань.
Які основні причини захворювання ясен зубів?
Серед причин захворювань ясен виділяють:
 • незадовільна гігієна порожнини рота;
 • неправильний прикус;
 • куріння;
 • нерівномірний розподіл жувального навантаження, внаслідок втрати зубів;
 • наявність травмуючих факторів (неправильно поставлені пломби, коронки);
 • дефіцити вітамінів D, C, групи В і кальцію;
 • цукровий діабет;
 • генетична схильність до захворювань ясен.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Paul Matskevych
Нам дуже сподобалась клініка. Ціни відповідають сервісу .Дуже приємний та чуйний персонал ,дбайливо відносяться до побажань клієнта.Робили чистку та виривали зуб ,роботою задоволені на всі 300%. Можемо відзначити Катеринюка Віталія ,справжній професіонал.
Лікуючі лікарі:
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Dmitriy Guz про стоматологію
Dmitriy Guz
Клиника А класа, очень приветливый персонал. Сегодня был на консультации у Волковой Инны Олеговны. Изначально врач провел поверхностную консультацию и мы проговорили самые распространенные зубные проблемы. После был сделан фотопротокол зубов и проведен детальный анализ каждого зуба. Индикатор налёта выявил проблемные зоны - после чего была проведена трехэтапная чистка зубов. Отличная клиника, сервис приятно удивил.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає