Видалення зубного каменю

Видалення зубного каменю

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Жовтуватий наліт на зубній емалі, як і зубний камінь утворюється з бактерій, залишків їжі та слизу. Ці відклади не тільки некрасиві, але і щодня завдають шкоди порожнині рота і призводять до захворювань порожнини рота.

Накопичення бактерій на зубах і яснах може бути викликано не тільки недостатнім доглядом за зубами, але і неправильними засобами гігієни, неправильним обміном речовин, застосуванням антибіотиків і навіть недостатнім прийомом твердої їжі. В результаті життєдіяльності бактерій, відсутність належного догляду і ряду інших причин, утворюється зубний камінь. Цю проблему не варто відкладати в довгий ящик, краще вдатися до сучасних методів боротьби, до яких відноситься видалення зубного каменю ультразвуком.

Що таке зубний камінь?

Зубний камінь – це м’який мінералізований наліт. Якщо ви не можете позбутися від нальоту за допомогою зубної щітки і пасти, Вам необхідно відвідати стоматолога, який підкаже найбільш ефективний спосіб видалення нальоту.

 

Зубний наліт і зубний камінь є основними причинами чутливості зубів і неприємного запаху з рота. Сучасна пародонтологія свідчить, що вони також можуть викликати захворювання ясен, пошкодження емалі, кровоточивість та гінгівіт.

Місця, найменш доступні для належної гігієни, особливо схильні до утворення зубного каменю:

 1. Між зубами, близько ясенних сосочків.
 2. Пародонтальні кишені.
 3. Область навколо імплантатів: місце кріплення коронки до імплантату.
 4. Область, де кріпляться брекети.
 5. Зона зубів мудрості.

Ціна на видалення зубного каменю в Києві може змінюватись в залежності від зони, складність процедури та обраного методу.

Основні причини утворення зубного каменю

Твердий мінеральний наліт на зубах не утворюється раптово. Спочатку наліт відкладається на поверхні зубів і, якщо з ним не боротися, твердне і в кінцевому підсумку вимагає стоматологічного лікування, називаючись зубним каменем. Це означає, що однією з основних причин утворення зубного каменю є недостатня або погана і регулярна гігієна порожнини рота. Для підтримки оптимальної гігієни рекомендуються різні види професійних чисток, а також вектор-терапія.

Існують і інші причини утворення зубного каменю:

 1. Неправильний вибір зубної щітки і пасти.
 2. Недостатня кількість твердої їжі в раціоні для видалення зубного нальоту з поверхні зубів
 3. Недостатній тиск на зуби (з-за поганого прикусу або одностороннього пережовування їжі).
 4. Метаболічні проблеми, що впливають на склад слини.
 5. Погані харчові звички: надмірну кількість солодощів, напої з високим вмістом цукру, високовуглеводна дієта.
 6. Деякі захворювання внутрішніх органів.
 7. Куріння.

Симптоми зубного каменю

При даному порушенні виявляються наступні симптоми:

 1. Зубні відкладення на зубах.
 2. Неприємний запах з рота, викликаний діяльністю бактерій.
 3. Набряклі і червоні ясна.
 4. Кровоточивість при чищенні зубів і використання зубної нитки.
 5. Чутливість, викликана ерозією ясен деяких зубів.
 6. Фарбування емалі: з’являються непривабливі жовтуваті або коричневі плями.

Якщо пошукати в Інтернеті інформацію, як виконується видалення зубного каменю в домашніх умовах, можна знайти безліч традиційних рецептів лікування – від обробки харчовою содою і лимонною кислотою до трав’яних відварів. Насправді, видалення зубного каменю цими методами неефективно або викликає серйозні проблеми зі здоров’ям (пошкодження і ослаблення емалі тощо).

Можна видалити зубний камінь в домашніх умовах? Ні, якщо у вас твердий зубний наліт, цю проблему можна вирішити тільки за допомогою професійного стоматологічного лікування. Проте в домашніх умовах ви можете регулярно і ретельно доглядати за зубами, щоб позбутися від м’якого нальоту, що допоможе запобігти утворенню зубного каменю.

Які бувають способи видалення зубного каменю

Стоматологічна обробка нальоту і зубного каменю видаляє бактерії з важкодоступних місць, запобігаючи карієс та інші захворювання порожнини рота. Видалення зубного каменю є необхідною умовою для багатьох стоматологічних процедур, таких як пломбування, установка брекетів, протезів або імплантатів. Стоматолог вибирає ідеальний метод очистки в залежності від стану порожнини рота пацієнта і бажаного результату.

 

Механічна чистка зубів

Існують різні способи видалення зубного каменю, але цей метод має десятирічну історію. Хоча були розроблені апаратні методи, стоматологи поки не готові відмовитися від механічних методів ручними інструментами. Це пояснюється тим, що вони найбільш ефективні і відносно безпечні. Якщо на поверхні зубів багато нальоту, ультразвукова чистка та використання механічних пристосувань значно підвищують ефективність. Недоліком механічної очистки є те, що вона повинна виконуватися дуже акуратно. Тому механічна чистка повинна проводитися в клініці досвідченими фахівцями.

Чистка ультразвуком

Ультразвукові хвилі розчиняють тверді забруднення. Ультразвукова очистка безболісна і безпечна. Як і видалення зубного каменю лазером, лікування не викликає пошкодження твердих тканин. Крім того, ультразвук дезінфікує порожнину рота, знижуючи ризик розвитку гінгівіту.

Як відбувається лікування зубного каменю в стоматології SKYCLINIC

Різні етапи професійної гігієни порожнини рота виглядають наступним чином:

 1. Перший огляд. Стоматолог оцінює стан зубів і ясен, щоб визначити наявність і ступінь зубного нальоту. Під час огляду стоматолог визначить найбільш підходящий метод чистки зубів.
 2. У деяких випадках для зменшення болю під час процедури використовується місцева анестезія.
 3. Стоматолог може використовувати спеціальні методи діагностики, такі як лакмусовими розчини, інші маркери та стоматологічні інструменти для визначення меж зубного нальоту.
 4. М’який наліт видаляється з допомогою обраної технології. Лікар може рекомендувати комбінацію методів, таких як механічна, ультразвукова чистка або лазерне видалення зубного каменю. Для очищення пігментованої зубного нальоту використовується Airflow – це потік повітря, води і частинок солі під тиском. Тиск можна регулювати, щоб зменшити вплив на чутливі ділянки порожнини рота.
 5. Ультразвукові пристрої використовуються для видалення твердих відкладень. Ультразвук розбиває зубний камінь на дрібні шматочки, які можна легко видалити з поверхні емалі. Його також можна використовувати для очищення важкодоступних місць.
 6. Після видалення нальоту обробляється поверхню зуба. Шорстка емаль сприяє затримці нальоту, тому полірування щіткою і полірувальною пастою є обов’язковими після чищення зубів. Полірування робить емаль гладкою.
 7. Після завершення професійної чистки зубів проводиться профілактичне фторування емалі. Ця процедура допомагає зміцнити емаль і запобігти утворенню зубного каменю.

Як вчасно запобігти виникненню зубного нальоту

Правильно підібрані засоби гігієни порожнини рота можуть допомогти запобігти утворенню зубного нальоту:

 1. Зубна щітка.
 2. Зубна паста.
 3. Зубна нитка для очищення нальоту між зубами.
 4. Зубні йоршики для міжзубних проміжків.
 5. Іригатор.
 6. Ортодонтична зубна щітка, якщо у вас є брекети.
 7. Ополіскувач, при необхідності.

Набрид зубний камінь і неприємні відчуття, які він викликає? Позбавтеся від дискомфорту в найкоротші терміни! Фахівці стоматології SKYCLINIC із задоволенням проконсультують вас з цього питання. Пишіть або телефонуйте прямо зараз!

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як часто необхідно робити чистку ультразвуком?
Існує всесвітня рекомендація стоматологів про комплексне зняття зубних відкладень (в тому випадку, і про ультразвукове чищення): частота професійної гігієни 1 раз в 6 місяців при здоровому стані ясен. При таких захворюваннях, як пародонтит, гінгівіт, паління, при ортодонтичному лікуванні, неправильному прикусі, неспроможній гігієні порожнини рота, рекомендовано проводити гігієну раз в 3 місяці. Якщо камінь вже з'явився, не варто чекати закінчення 6 місяців для його зняття. Зубний камінь - це сукупність бактерій, які варто видалити негайно, адже це провокатор карієсу і запальних процесів в яснах.
Чи безпечний ультразвук для зубів?
Ультразвук використовується з метою видалення над’ясеневого зубного каменю (те, що може побачити пацієнт в домашніх умовах і лікар неозброєним оком). Ультразвук створює коливання, які легко розбивають і видаляють камінь. Це абсолютно безболісна і безпечна процедура. Важлива техніка чистки і правильний напрямок наконечника. Однак існує ряд протипоказань: вагітність, кардіостимулятор, епілепсія, тотальне протезування.
Як зрозуміти, що чистка зроблена якісно?
Для виявлення якості чищення, як професійної, так і в домашніх умовах, існують таблетки для індикації зубного нальоту. Після пережовування таблеток, зубний наліт забарвлюється харчовими барвниками, що входять до їх складу.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Elena Kucher
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Дмитрий Власенко
Дмитрий Власенко
Прежде, чем попасть в эту клинику был на нескольких консультациях у других ортодонтов. В предложенных ранее планах лечения не было уверенности в результате, чувствовался формальный подход. В Skyclinic с первой консультации все прошло на высоком профессиональном уровне, использовалось самое современное оборудование. План лечения был подробно обсуждён и обоснован. Очень понравилась терапевт Ксения Сергеевна и хирург Михаил Александрович, который быстро и безболезненно удалил две нижние восьмерки. Перед удалением у пациента берут кровь из вены и готовят препарат, которым закрывают рану и накладывают шов, что существенно ускоряет процесс заживления. Главный врач, Богдан Михайлович активно принимает участие в определении тактики лечения и сопровождает на всём протяжении. Все этапы согласовывают с возможностями и удобством пациентов. Очень удобный график работы, включая выходные дни и вторую половину дня. Приятная гибкая система скидок, цены также приемлимые за такой уровень оказания услуг.