Видалення зубного каменю

Записатися на прийом
Видалення зубного каменю

Етапи видалення зубного каменю

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Затверділий наліт, що виникає в результаті неналежної гігієни рота або високої концентрації солей утворює камінь на зубах. Зубні камені з’являються в основному в області шийки зуба і в важкодоступних для чищення місцях. Сприяють його утворенню залишки їжі, омертвілі клітини та бактерії.

Наявність твердого каменю не викликає у людини гострих больових відчуттів чи суттєвого дискомфорту. Він проявляється в основному зовні в невеликій шорсткості на зубах, що псує естетичний вигляд і сприяє неприємному запаху з рота.

При зубному камені протипоказано пломбування і лікування зубів. Чищення зубів від каменів – це обов’язкова процедура для підготовки ротової порожнини до лікування, оскільки бактерії, що містяться в зубному камені, сприяють запальним процесам при порушенні цілісності тканин. Щоб уникнути серйозних захворювань та патологій порожнини рота, потрібна допомога фахівця. Лікар допоможе позбутися твердого нальоту, поверне усмішці красу та здоров’я.

Причини утворення зубного каменю

Протягом дня на зубах людини розмножуються бактерії, утворюючи м’який біло-жовтий наліт. Через високий вміст солей у людській слині цього нальоту властиво твердніти. Зазвичай процес затвердіння займає 8-13 годин, тому при правильній гігієні рота (очищення зубів уранці та ввечері) зубний камінь зазвичай не накопичується. Але зняття зубного каменю рано чи пізно потрібно, адже у важкодоступних для чищення місцях його утворення неминуче.

видалення зубного каменю

Камені на зубах причини:

 • нерегулярна гігієна ротової порожнини;
 • використання неякісних паст, ополіскувачів та зубних щіток;
 • порушення обміну речовин;
 • куріння;
 • вживання великої кількості солодкого та борошняного;
 • вживання невеликої кількості твердих продуктів, овочів та фруктів;
 • неправильний прикус та викривлення зубного ряду.

Усунення причин не допоможе прибрати зубний камінь, але дозволить запобігти його появі в майбутньому. Варто зазначити, що зубний камінь може утворюватися не лише на натуральній емалі, але й на протезах, коронках. Цьому стоматологічному захворюванню схильні переважно дорослі. У дітей зубний камінь зустрічається рідко і найчастіше є видимою причиною інших порушень в організмі.

Симптоми появи зубних відкладень

Лікування зубного каменю багато відкладають на потім, не вважаючи його серйозною стоматологічною проблемою. Але зняття зубних відкладень у пародонтології рекомендується проводити з виявленням перших симптомів, адже скупчення бактерій і шорсткість на емалі сприяє більш швидкому подальшому накопиченню твердого нальоту.

Основні симптоми, коли потрібна чистка каменів на зубах:

 • неприємний запах;
 • набряклість та кровоточивість ясен;
 • біль при вживанні гарячої чи холодної їжі;
 • біло-жовті або темні плями на поверхні зубів, які не можна видалити.

Підясенний зубний камінь провокує розвиток пародонтозу та запалень. Твердий наліт на поверхні зубів, що накопичився, сприяє розвитку карієсу і швидкому розвитку патогенних бактерій.

Основні методи зняття каменів із зубів

Зняти зубний камінь у домашніх умовах проблематично і травмонебезпечно. Неправильне видалення може призвести до пошкодження емалі та зубів. Якщо ви виявили зубний камінь, видалення слід проводити в стоматологічній клініці. Тільки лікар-гігієніст може зробити видалення зубного каменю повністю безпечним та комфортним.

Раніше в стоматології застосовувалася в основному механічне чищення, що є трудомістким процесом з використанням ручних інструментів. Сьогодні ручне видалення зубного каменю застосовується рідше – його гідною альтернативою стало ультразвукове чищення.

Зняти зубний камінь можна всього за один прийом у лікаря з мінімальним дискомфортом. Щоб повністю прибрати будь-які неприємні фізичні відчуття, можна вдатися до місцевої анестезії за бажанням клієнта.

Видалення зубного каменю ультразвуком

Зняття зубних відкладень ультразвуком являє собою комфортну і безпечну процедуру. Її без побоювань можна проводити навіть при вагітності. Для виконання чищення використовують ультразвуковий апарат із наконечником для скалера. Генератор в автоматі створює ультразвукові хвилі, що передаються на скалер із певною частотою. Ультразвукові коливання, що виходять, руйнують затверділий зубний наліт.

Видалення зубного каменю скалером не пошкоджує емаль. Сучасні моделі апаратів оснащені декількома режимами роботи, що дозволяє стоматологу регулювати інтенсивність впливу, вибираючи найбільш підходящу та безпечну для пацієнта чистку.

Видалення зубного каменю ультразвуковою щіткою може здійснюватися з використанням рідини, що дозволяє добитися ще більшої результативності. Ефект кавітації розпушує зубний камінь і покращує процес його відокремлення від зубів.

Ультразвукове чищення зубів знищує патогенні мікроорганізми в ротовій порожнині, що в свою чергу знижує ризик виникнення та інших стоматологічних захворювань.

Видалення зубного каменю механічним способом

Механічна чистка від зубного каменю застосовується вже більше 10 років. І хоч з’явилися апаратні чищення, від цього методу лікарі все одно не готові відмовитись. Це пояснюється ефективністю даного методу, коли необхідно провести видалення підясневого зубного каменю.

Піддесневий зубний камінь найбільш складний для видалення, оскільки знаходиться у важкодоступному місці. Тільки лікар, який володіє достатньою практикою, може ефективно видалити його механічним способом, не нашкодивши деснам і емалі пацієнта.

Етапи видалення зубного каменю в SKYCLINIC

У сучасній стоматології видалення зубного каменю – безболісна процедура, яка може викликати лише незначний дискомфорт у пацієнтів з особливо чутливими зубами. Видалення зубного каменю в клініці здійснюється в три етапи при використанні сучасного апаратного обладнання:

 1. Ультразвукове видалення зубного каменю. На цьому етапі проводиться безпосереднє видалення зубного каменю і нальоту ультразвуковим скалером. Поступальними рухами стоматолог поступово очищає від нальоту поверхню кожного зуба.
 2. Поліровка зубів. Вона передбачає чищення air-flow, що дозволяє видалити мікроскопічні відкладення, що залишилися, на зубній емалі. Піскоструминне полірування сумішшю, що містить абразивні речовини, надає зубній емалі ідеальної гладкості, запобігаючи скупченню нальоту в майбутньому.
 3. Фторування. Не є обов’язковою процедурою, але професійне видалення зубного нальоту робить емаль чутливою до речовин із вмістом фтору. Щоб позбавити пацієнта від можливих неприємних відчуттів, лікар проводить фторування зубів, обробляючи їх спеціальною пастою. Це також дає зміцнюючий ефект.

На видалення зубного каменю ультразвуком ціна залежить від необхідного комплексу заходів. Метод, інтенсивність очищення та додаткові процедури лікар визначає після огляду пацієнта.

стоматологія видалення зубного каменю

Професійне видалення зубного каменю у стоматології СКАЙКЛІНІК

Стоматологи рекомендують проводити видалення мінералізованого нальоту не рідше ніж 1 раз на рік. Отримати якісне лікування та профілактику в Києві можна в стоматології SKYCLINIC. Наші кабінети оснащені сучасними моделями апаратів, а лікарі мають досвід і кваліфікацію, що дозволяють вирішувати навіть найскладніші проблеми.

Професійне чищення в СКАЙКЛІНІК дозволяє видалити з поверхні зубів будь-які утворення. При цьому ціна на видалення зубного каменю залежить від ступеня мінералізації нальоту. Якщо потрібно зняти камінь із зубів, ціна буде вищою, ніж за видалення частково мінералізованого нальоту.

Впливає на ціни і комплекс наданих послуг. Наприклад, за видалення зубного каменю вартість буде вище, якщо лікар вважає за необхідне додатково провести фторування. Так чи інакше, чим раніше ви звернетеся за стоматологічною допомогою, тим меншою буде на зняття зубного каменю ціна.

Дізнайтеся, скільки коштує ультразвукове чищення зубів, звернувшись за консультацією до наших фахівців. На сайті стоматології ви можете записатися на прийом до лікаря, а також вивчити відгуки про процедуру і наших стоматологів.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • наявність під'ясеневого і над'ясеневого зубного каменю
 • оголення кореня зуба внаслідок рецессії ясен і зубних відкладень
 • неприємний запах з рота, викликаний діяльністю бактерій
 • набряклі і червоні ясна
 • кровоточивість при чищенні зубів і використанні зубної нитки
 • пігментація емалі від утвореного нальоту
Протипоказання
 • гострі інфекційні захворювання
 • деякі хронічні захворювання на стадії загострення
 • злоякісні новоутворення порожнини рота
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як часто необхідно робити чистку ультразвуком?
Існує всесвітня рекомендація стоматологів про комплексне зняття зубних відкладень (в тому випадку, і про ультразвукове чищення): частота професійної гігієни 1 раз в 6 місяців при здоровому стані ясен. При таких захворюваннях, як пародонтит, гінгівіт, паління, при ортодонтичному лікуванні, неправильному прикусі, неспроможній гігієні порожнини рота, рекомендовано проводити гігієну раз в 3 місяці. Якщо камінь вже з'явився, не варто чекати закінчення 6 місяців для його зняття. Зубний камінь - це сукупність бактерій, які варто видалити негайно, адже це провокатор карієсу і запальних процесів в яснах.
Чи безпечний ультразвук для зубів?
Ультразвук використовується з метою видалення над’ясеневого зубного каменю (те, що може побачити пацієнт в домашніх умовах і лікар неозброєним оком). Ультразвук створює коливання, які легко розбивають і видаляють камінь. Це абсолютно безболісна і безпечна процедура. Важлива техніка чистки і правильний напрямок наконечника. Однак існує ряд протипоказань: вагітність, кардіостимулятор, епілепсія, тотальне протезування.
Як зрозуміти, що чистка зроблена якісно?
Для виявлення якості чищення, як професійної, так і в домашніх умовах, існують таблетки для індикації зубного нальоту. Після пережовування таблеток, зубний наліт забарвлюється харчовими барвниками, що входять до їх складу.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Дмитрий Власенко про стоматологію
Дмитрий Власенко
Прежде, чем попасть в эту клинику был на нескольких консультациях у других ортодонтов. В предложенных ранее планах лечения не было уверенности в результате, чувствовался формальный подход. В Skyclinic с первой консультации все прошло на высоком профессиональном уровне, использовалось самое современное оборудование. План лечения был подробно обсуждён и обоснован. Очень понравилась терапевт Ксения Сергеевна и хирург Михаил Александрович, который быстро и безболезненно удалил две нижние восьмерки. Перед удалением у пациента берут кровь из вены и готовят препарат, которым закрывают рану и накладывают шов, что существенно ускоряет процесс заживления. Главный врач, Богдан Михайлович активно принимает участие в определении тактики лечения и сопровождает на всём протяжении. Все этапы согласовывают с возможностями и удобством пациентов. Очень удобный график работы, включая выходные дни и вторую половину дня. Приятная гибкая система скидок, цены также приемлимые за такой уровень оказания услуг.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Бишук Богдан Михайлович
Усі відгуки
Коментарів немає