Знімні зубні протези

Записатися на прийом
Знімні зубні протези

Етапи встановлення знімних зубних протезів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Повний знімний і частково знімний зубний протез

На сьогоднішній день знімне протезування займає невід’ємну частину ортопедичної стоматології. До цього дня знімні протези залишаються затребувані серед пацієнтів в Києві, в силу своїх переваг у певних клінічних ситуаціях і доступній вартості. Сучасні повні і частково знімні зубні протези значно відрізняються від своїх попередників, виготовляються з м’яких біосумісних матеріалів, відрізняються хорошою фіксацією і естетикою, комфортні у використанні.

Знімний протез – це знімна ортопедична конструкція, що заміщає один і більше втрачених зубів, а також використовується при повній їх втраті. Головна відмінна риса знімних протезів – це можливість пацієнта самостійно дістати конструкцію з порожнини рота. Стоматологія СКАЙКЛІНІК співпрацює з перевіреними і найкращими зуботехнічними лабораторіями Києва, щоб забезпечити високу якість виготовлених протезів і, отже, максимально швидку адаптацію пацієнта.

Види знімного протезування зубів

Нижче розглянемо детальніше види знімних протезів що використовуються в сучасній стоматології:

 • Частково знімні протези
 • Іммедіат-протези
 • Повні знімні протези

Частково знімні протези

Частковий знімний зубний протез – це ортопедична конструкція, що використовується при втраті одного або декількох зубів, яку пацієнт може самостійно діставати з порожнини рота. Як правило, часткове протезування використовується при наявності протипоказань до імплантації і в якості тимчасового протезування перед імплантацією. Але також воно затребуване серед пацієнтів завдяки доступній вартості.

 

Серед частково знімних зубних протезів широко використовуються нейлонові, акрилові (пластмасові), бюгельні і іммедіат-протези.

 • Нейлонові протези виготовляються з еластичного і гнучкого нейлону і фіксуються в порожнині рота за допомогою спеціальних відростків – кламерів. На відміну від раніше популярних акрилових протезів, що виділяють залишковий мономер, нейлонові конструкції є гіпоалергенними. Вони відрізняються комфортним носінням, швидкою адаптацією і хорошою зносостійкістю. Їх не потрібно діставати з порожнини рота на ніч, що важливо.
 • Пластмасові або акрилові знімні зубні протези є найстарішим видом знімного протезування. Вони відносяться до найбільш доступних конструкцій. Мінусами даного виду протезів є їх жорсткість (низькі амортизуючі властивості можуть призводити до поломок під час жування) і ймовірність виділення мономеру, що може призводити до алергії. Сьогодні ми повністю відмовилися від використання даного типу знімних протезів.
 • Бюгельні протези. Їх відмінною особливістю є наявність металевого каркаса, на якому фіксується пластмасовий базис із штучними зубами. У порожнині рота протез утримується за допомогою опорно-утримуючих кламерів, атачменів або телескопічних коронок. Перевага бюгельних протезів є рівномірний розподіл жувального тиску між яснами і опорними зубами, що є профілактикою атрофії кісткової тканини в області відсутніх зубів.

Іммедіат-протез - знімний протез на один зуб

Варто окремо згадати про іммедіат-протез або “метелик”. Це тимчасові зубні протези, які заміщають відсутність одного зуба. Як правило, використовуються до моменту виготовлення постійних конструкцій і завершення протезування на імплантаті.

 

Іммедіат-протези дозволяють:

 • зберегти естетику посмішки і забезпечити жувальну функцію;
 • запобігти зсуву сусідніх зубів з боку дефекту, а також зубів-антагоністів (з протилежної щелепи);
 • запобігають потраплянню бактерій в лунку видаленого зуба;
 • готують ясна до використання постійної конструкції.

Повні знімні протези

Повний знімний зубний протез виготовляється при повній втраті зубів. Як правило, фіксація повних знімних протезів забезпечується за рахунок анатомічних структур (виразності альвеолярних відростків, піднебінних горбів і глибини піднебіння), а також створення вакууму між слизовою рота і поверхнею протеза. На сьогоднішній день, для поліпшення фіксації повного протеза, використовується імплантація.

Повний знімний протез на імплантатах має поліпшену фіксацію і стабілізацію в порожнині рота за рахунок встановлених кнопок або балок на імплантатах. Це дозволяє уникнути ймовірності конфузів під час пережовування твердої їжі. При цьому пацієнт може самостійно знімати протез для проведення гігієни.

 

Залежно від використовуваних матеріалів розрізняють наступні повні знімні зубні протези:

 • акрилові – є найбільш бюджетним варіантом, але існує можливість появи алергії і необхідності заміни конструкції;
 • нейлонові – виготовляються з гіпоалергенного нейлону і є більш м’якими, в порівнянні з акриловими протезами.

Знімний протез або імплантація?

На сьогоднішній день, знімні зубні протези залишаються затребуваними серед пацієнтів через свою бюджетность і позитивні властивості, проте все більше наших пацієнтів вибирають імплантацію з подальшим незнімним протезуванням. Імплантати відрізняються довговічністю, на відміну від знімних протезів і не вимагають заміни. Наші лікарі рекомендують своїм пацієнтам не тільки незнімне протезування на імплантатах, що є найбільш успішним і комфортним, але також більш бюджетний варіант – знімне і умовно-знімне протезування на імплантатах. Завдяки імплантатам, ви отримуєте кращу фіксацію конструкції, максимально швидку адаптацію і легкий догляд. Необхідно відзначити, що імплантація є найкращим варіантом для запобігання подальшої атрофії кісткової тканини після видалення зубів.

5 способів прискорити звикання до знімних протезів

Багато пацієнтів упереджено ставляться до знімного протезування, так як їх лякає адаптація до даних конструкцій. Сучасні матеріали дозволяють максимально скоротити період звикання. Наші лікарі дають такі рекомендації своїм пацієнтам при виготовленні знімних конструкцій:

 1. Для швидкого звикання слід знімати протези протягом дня тільки для чищення.
 2. У перший час рекомендується їсти м’яку їжу, поступово переходячи до більш твердої.
 3. Для мінімізації нудоти можна розсмоктувати льодяники.
 4. У разі проблем з дикцією в перший час, рекомендується читати вголос.
 5. При появі больових відчуттів і натирання протезом ясна, слід записатися до вашого стоматолога-ортопеда найближчим часом і надіти протез за кілька годин до прийому.

Ціни на знімні зубні протези у стоматології «SKYCLINIC»

Для ознайомлення з цінами на знімне протезування в нашій клініці ви можете перейти в розділ Ціни. Для отримання докладної інформації, складання плану лікування у вашому конкретному випадку рекомендуємо не відкладати можливість і записатися на консультацію в стоматологію SKYCLINIC.

Відгуки

Ознайомитися з відгуками наших пацієнтів про успішно проведене протезування зубів в СКАЙКЛІНІК ви можете на нашому сайті, перейшовши в розділ Відгуки на нашому сайті. Чекаємо вас в SKYCLINIC.

 

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Розгорнути

Варіанти рішень

Бюгельні зубні протези
Узнать больше
Нейлонові протези
Узнать больше
Акрилові протези
Узнать больше
Зубний іммедіат-протез метелик
Узнать больше
Показання
 • втрата одного чи декількох зубів
 • часткові дефекти зубних рядів
 • повна відсутність зубів
 • тимчасове протезування зубів
 • неможливість проведення незнімного протезування або імплантації
Протипоказання
 • алергія на матеріали, з яких виготовляються протези
 • рухомість опорних зубів
 • запалення слизової оболонки порожнини рота
 • запальні захворювання кісткової тканини щелеп
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
А чи не шкідливо носити в роті пластмасу?
Акрилові протези є одним з найдоступніших методів протезування. Виготовляються зі спеціального пластика - акрилу. Мінусом даного матеріалу є їх, нехай і низька, але алергенність. У разі проявів алергічної реакції на акрил рекомендується використання нейлонових протезів.
Коли актуально використання акрилового протеза?
Акрилові протези використовуються: - у випадках з повною відсутністю зубів; - при втраті декількох зубів; - для виготовлення тимчасових «протезів-метеликів» при видаленні одного зуба. На вибір акрилових протезів також впливає їх бюджетність і тривалий термін служби.
Знімні протези або ж імплантація?
На сьогоднішній день все більше пацієнтів віддають перевагу імплантації зубів з подальшим протезуванням. Безумовними перевагами даного способу відновлення цілісності зубного ряду є:
 • надійна фіксація, що виключає дискомфорт пацієнта під час прийому їжі або розмови;
 • довговічність імплантатів і відсутність необхідності заміни;
 • профілактика атрофії кісткової тканини щелеп при відсутності зубів.
Однак знімні протези все ж залишаються предметом вибору пацієнтів, в силу доступної вартості і швидкості виготовлення.
Які бувають знімні зубні протези?
На сьогоднішній день в стоматології використовуються повні знімні протези, умовно-знімні і частково-знімні протези. Серед останніх виділяють: - бюгельні протези; - пластинкові протези; - іммедіат-протези. За матеріалом виготовлення окремо виділяють нейлонові і акрилові протези, комбіновані (метал і акрил).

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає