Сучасне протезування та його види

Сучасне протезування – це розділ стоматології, який відповідає за відновлення втраченої цілісності зубів і зубних рядів для повноцінної жувальної ефективності, за допомогою виготовлення та встановлення зубних протезів. Стоматологія SKYCLINIC пропонує сучасні та якісні зубні протези ціна на які доступна багатьом.

Сучасні технології протезування, професіоналізм і досвід лікарів СКАЙКЛІНІК дозволяють забезпечити нашим пацієнтам повноцінне відновлення посмішки, можливість їсти без дискомфорту і розмовляти без порушення дикції.

Основні види протезування включають знімне і незнімне протезування, мають свої показання, переваги і недоліки.

Незнімні зубні протези – це найбільш комфортний вид протезування, оскільки забезпечує швидку адаптацію і повноцінне відновлення жувальної функції пацієнта. Незнімні протези можуть фіксуватися як на власних зубах, так і на імплантатах (одиночні коронки, мостоподібні протези (мости). До незнімного виду протезування також відносяться керамічні вініри і вкладки.

 

Знімні зубні протези. Основна відмінність знімного протезування від незнімного – це можливість дістати конструкцію самостійно з порожнини рота. Знімні протези зубів мають свої показання і переваги у використанні в певних клінічних ситуаціях. До знімних протезів відносяться:

  • частково знімні протези використовуються при втраті одного або декількох зубів. Серед них виділяють пластинкові, бюгельні і іммедіат-протези;
  • умовно знімні протези, як правило, встановлюються на імплантатах, фіксуються за допомогою гвинтової фіксації і знімаються тільки в кабінеті у стоматолога-ортопеда при необхідності;
  • повні знімні протези показані у випадках повної відсутності зубів. Можуть встановлюватися як на беззубу щелепу, так і на імплантати.

Різновиди зубних протезів і коронок

Коронки

Коронки використовуються при значних руйнуваннях твердих тканин зуба. Середні терміни виготовлення становлять близько 10 днів. Найбільш популярними є коронки з безметалевої кераміки і діоксиду цирконію, які відповідають всім сучасним естетичним вимогам і функціональним характеристикам. Металокерамічні коронки використовуються і на сьогоднішній день, завдяки більш доступній ціні, проте в силу своїх недоліків програють керамічним і цирконієвим коронкам.

Вкладки

Керамічні вкладки є сучасною альтернативою звичайним пломбам. Вкладки виготовляються в лабораторних умовах, мають високі естетичні характеристики, міцність, точну відповідність анатомії зуба. На відміну від реставрації, вкладки довговічні, не мають усадки матеріалу і порушення крайового прилягання з часом і не вбирають харчові барвники.

Вініри

Вініри є найпопулярнішим напрямком естетичної стоматології. Це ультратонкі керамічні пластинки, що використовуються для корекції форми і кольору зуба. Незважаючи на мінімальну товщину, вініри міцні, довговічні і не піддаються впливу харчових барвників, на відміну від композитних реставрацій.

Мостоподібні протези

Мостоподібні протези показані при відсутності одного або декількох зубів при наявності опори з двох сторін від дефекту зубного ряду. В якості опори використовуються сусідні зуби або імплантати. У першому варіанті опорні зуби обточуються під штучні коронки, тому установка імплантатів є кращим вибором. Можливо виготовлення мостовидних протезів з металокераміки, діоксиду цирконію і безметалевої кераміки.

Протезування на імплантатах

На сьогоднішній день, протезування на імплантатах є золотим стандартом ортопедичної стоматології. У цьому випадку немає необхідності обточувати здорові опорні зуби під коронки при виготовленні мостоподібних протезів, в тому числі і при відсутності одного зуба, а також з’являється можливість забезпечити хорошу фіксацію знімного або умовно знімного протезів.

Бюгельні протези

Бюгельні протези – це найбільш сучасний і комфортний вид знімного протезування. Бюгельні протези являють собою металевий каркас з штучними зубами, який фіксується в порожнині рота за допомогою металевих кламерів, атачменів або телескопічних коронок. Перевага бюгельних протезів в рівномірному розподілі жувального навантаження між зубами і яснами. Це мінімізує атрофію кісткової тканини при постійному використанні бюгельних протезів.

Нейлонові протези

Нейлонові протези показані при частковій відсутності зубів. Виготовляються з еластичного полімеру – нейлону. Фіксується нейлоновий протез в порожнині рота за допомогою кламерів (гачків) з того ж матеріалу, що і каркас протеза, за рахунок чого вони непомітні в роті і зливаються з яснами і присутніми зубами.

Повні знімні протези

Повні знімні протези використовуються при повній відсутності зубів. Їх установка в порожнині рота можлива також при встановленні 4-6 імплантатів в щелепну кістку верхньої або нижньої щелепи, що забезпечує кращу фіксацію в порожнині рота. Повні знімні протези виготовляють з акрилу і гнучкого нейлону.

Показання до протезування

Протезування зубів застосовується як при значному руйнуванні зуба (мікропротезування), так і при частковій і повній втраті зубів.

 

Після втрати одного або декількох зубів, починаються процеси деформації зубних рядів, зміна прикусу, а також явища атрофії кісткової тканини. При видаленні зуба, внаслідок втрати опори, сусідні зуби відхиляються в сторону утворення дефекту. Виникають пародонтальні кишені, відбувається руйнування кісткової тканини і оголюється корінь зуба, що обмежує дефект зубного ряду.

 

Протезування зубів

 

При відсутності своєчасного протезування, з часом утворюються деформації зубних рядів, які, в свою чергу, ускладнюють проведення ортопедичного лікування. У такому випадку може знадобитися ортодонтична підготовка, що збільшує терміни і вартість лікування.

 

Внаслідок втрати зубів, починаються незворотні процеси атрофії кісткової тканини, з часом змінюються риси обличчя людини, з’являються зовнішні прояви атрофії. В такому випадку, протезування стає неможливим без попереднього проведення кісткової пластики щелепної кістки.

Встановлення зубних протезів в СКАЙКЛІНІК

Протезування зубів в Києві починається з проведення консультації у стоматолога-ортопеда, ретельного огляду, збору анамнезу і діагностики. При необхідності, діагностика може включати в себе аналіз даних ортопантомограми або комп’ютерної томографії (КТ). Після складання плану лікування проводиться терапевтична підготовка до протезування. Як правило, вона включає в себе професійну чистку зубів і санацію (лікування) порожнини рота. При наявності пародонтиту, проводиться пародонтологічна підготовка у лікаря-пародонтолога, що включає проведення Вектор-терапії, кюретаж, плазмоліфтінга або скейлінга.

 

Після цього проводяться безпосередньо етапи протезування або імплантація з подальшою установкою коронок або протезів.

 

Команда лікарів СКАЙКЛІНІК комплексно підходить до кожного пацієнта і його клінічної ситуації для забезпечення повного відновлення жувальної функції і максимальної естетики майбутньої посмішки.

Також в нашій клініці є хірургічна стоматологія.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 5 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Розгорнути

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Sophie про стоматологію
Sophie
Я несказанно довольна этой клиникой! И особенно профессиональным подходом Михаила Александровича Ефимова! С детства я мечтала о красивой улыбке. Так сложилось, что от природы у меня очень плохие зубы. Поэтому сколько себя помню - хотела что-то с этим сделать. В Skyclinic я ставила виниры на передние зубы. Я доверилась Михаилу Алексанровичу и была ОЧЕНЬ-ПРЕОЧЕНЬ довольна результатом. Врач был максимально обходителен, прислушивался к моим пожеланиям и давал дельные рекомендации. Еще раз хочу сказать огромное спасибо Skyclinic и Михаилу Александровичу! Всем советую!!!!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Іван Ковтунович
Хороша, сучасна клініка; все роблять якісно і безболісно. Михайло Єфімов - висококласний спеціаліст, "поремонтував" всі мої зуби які були проблемними, в тому числі 7 керамічних накладок і один імплант, за що я йому дуже вдячний. Рекомендую!
Усі відгуки
Питання-відповіді
З чого почати протезування зубів?
Протезування зубів починається з проведення консультації у стоматолога-ортопеда, ретельного огляду, збору анамнезу і діагностики. При необхідності, діагностика може включати в себе аналіз даних ортопантомограми або комп'ютерної томографії (КТ). Після складання плану лікування проводиться терапевтична підготовка до протезування. Після цього йдуть безпосередньо етапи протезування або імплантація з подальшою установкою коронок або протезів.
Чим займається стоматолог-ортопед?
Стоматолог-ортопед займається плануванням, підготовкою і установкою ортопедичних конструкцій в порожнині рота: вініри, коронки, мости, знімні зубні протези, а також протезуванням на імплантатах.