Металокерамічні коронки

3900 грн

Етапи

Металокераміка в сучасному протезуванні

На сьогоднішній день, металокерамічна коронка вже не є першочерговим вибором, коли важлива естетика посмішки. Однак вона як і раніше є популярною серед пацієнтів.

 

Металокерамічні коронки складаються із суцільнолитого металевого каркаса з кобальт-хромового сплаву і керамічного покриття, що забезпечує хороші естетичні властивості коронки.

Переваги та недоліки металокераміки

Чому металокерамічні коронки були популярні такий тривалий час:

 • хороша естетика;
 • доступна ціна металокераміки;
 • висока міцність;
 • надійність і тривалі терміни служби металокерамічних коронок – від 5 років;
 • здатність протистояти впливу харчових барвників і не міняти колір і відтінок;
 • гігієнічність (здатність кераміки не накопичувати наліт).

Які недоліки необхідно враховувати при виборі металокераміки?

 • металокераміка не пропускає світло, тому програє безметалевій кераміці;
 • в більшості випадків, необхідно видалення нерва (депульпування) при протезуванні металокерамічною коронкою;
 • потемніння краю ясен, прилеглого до коронки через наявність металевого каркаса;
 • видалення значного обсягу твердих тканин зуба при обточуванні під металокерамічну коронку;
 • відсутність щільного прилягання коронки до обробленого зуба, що збільшує ризик виникнення запальних процесів.

Показання до металокерамічних коронок

Одне з частих умов протезування металокерамічними коронками є наявність депульпованих зубів, тому в якості терапевтичної підготовки необхідно видалення нерва та пломбування кореневих каналів зуба. Це і є мінусом даної конструкції.

 

Металокераміка може використовуватися як для виготовлення одиночних коронок, так і для мостовидних протезів (металокерамічні мости).

 

Металокераміка використовується в наступних випадках:

 • значне руйнування зуба внаслідок карієсу, застарілих пломб, травм;
 • невеликі дефекти зубних рядів, в разі відсутності 2-4 зубів;
 • протезування всього зубного ряду за допомогою мостовидного протеза (так званої “підкови”);
 • патологічна стертість зубів;
 • для протезування на імплантатах в разі відсутності одного, декількох зубів або всього зубного ряду.

Етапи встановлення металокерамічної коронки

 1. Якісне протезування починається з консультації, ретельного огляду, діагностики, що включає в себе проведення комп’ютерної томографії (КТ) та складання плану лікування, після чого команда лікарів СКАЙКЛІНІК приступає до підготовки та встановлення металокерамічної конструкції.
 2. Терапевтична підготовка перед протезуванням включає в себе проведення професійної гігієни, санацію порожнини рота і депульпування зубів, що плануються для подальшого протезування. Видалення нерва та пломбування кореневих каналів під металокерамічні коронки не є обов’язковими, виконується по показанням, проте необхідно в більшості випадків.
 3. Наступний етап проводиться стоматологом-ортопедом і полягає в обточуванні зуба під металокерамічну коронку. При значному руйнуванні зуба виготовляється культьова вкладка, що забезпечує міцність і надійність конструкції.
 4. За допомогою відбиткового матеріалу знімаються відбитки зубних рядів, що повторюють в точності форму обробленого зуба. Відбиток відправляється в зуботехнічну лабораторію, де виготовляється майбутня коронка або мостовидный протез. На час виготовлення нової конструкції пацієнтові фіксуються тимчасові коронки.
 5. Готова металокерамічна конструкція оцінюється за кількома критеріями і приміряється в порожнині рота пацієнта. У разі відповідності коронки всім вимогам, відсутності дискомфорту, металокерамічна коронка або протез фіксується за допомогою спеціального цементу. Пацієнту даються рекомендації по догляду за новою конструкцією.

Актуальність металокераміки

На сьогоднішній день металокерамічні коронки втратили свою актуальність, так як не відповідають сучасним естетичним вимогам. Натомість, суцільнокерамічні коронки все частіше стають предметом вибору пацієнтів СКАЙКЛІНІК.

 1. На відміну від металокераміки, суцільнокерамічні коронки здатні відбивати світло, за рахунок чого вони не відрізняються від натуральних зубів.
 2. Одним із вагомих чинників є можливість протезування живих зубів під суцільнокерамічні коронки, в той час, як при установці металокерамічних коронок частіше необхідно депульпування (видалення нерва та пломбування кореневих каналів) зуба.
 3. Також при обточуванні зуба під керамічну коронку використовується методика мінімального препарування.
 4. Сучасна кераміка з матеріалу IPS e.max, виготовлена ​​методом пресування, має більш високу міцність.

Догляд за металокерамічною коронкою або протезом

 1. Необхідно дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота, використовувати інтердентальні засоби (зубна нитка, йоршики) і регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для огляду (не рідше, ніж раз на 6 місяців).
 2. Не рекомендуються різкі перепади температур для металокераміки, тобто, прийом гарячої та холодної води (їжі) одночасно.
 3. Слід з обережністю вживати таку тверду їжу, як горіхи, сухарі, деякі тверді фрукти.

Ціни

Наші лікарі мають високу кваліфікацію і достатній досвід для проведення ретельної консультації, комфортного і якісного лікування та протезування. Для складання плану лікування рекомендуємо записатися на консультацію в стоматологію СКАЙКЛІНІК. Ознайомитися з орієнтовними цінами виготовлення металокерамічних коронок і протезів ви можете, перейшовши на сторінку Ціни нашого сайту.

Відгуки

Ознайомитися з відгуками наших пацієнтів, які отримали якісне лікування і протезування, в тому числі і металокерамічними коронками і протезами, ви можете, перейшовши за посиланням Відгуки.

 

Не чекайте. Телефонуйте прямо зараз і записуйтеся на прийом до професіоналів СКАЙКЛІНІК.

 

І пам’ятайте, що, зробивши сьогодні перший крок, вже через тиждень ви будете насолоджуватися радістю жування і не боятися втрати відновленого зуба.

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Металокерамічна коронка – що це?
Металокерамічні коронки залишаються актуальними до сьогодні за рахунок хорошої естетики і доступної вартості. Металокерамічна коронка являє собою металевий каркас (найчастіше зі сплаву кобальту і хрому), покритий шаром кераміки. Коронка здатна витримувати інтенсивне жувальне навантаження, володіє міцністю і надійністю, має тривалий термін служби і стійкий колір. Однак вони не пропускають світло і тому значно програють безметаловим коронкам.