Металокерамічні коронки

Ціна 6900 грн

Записатися на прийом
Металокерамічні коронки

Етапи встановлення металокерамічних коронок

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Металокераміка в сучасному протезуванні

На сьогоднішній день, металокерамічна коронка вже не є першочерговим вибором, коли важлива естетика посмішки. Однак вона як і раніше є популярною серед пацієнтів.

Металокерамічні коронки складаються із суцільнолитого металевого каркаса з кобальт-хромового сплаву і керамічного покриття, що забезпечує хороші естетичні властивості коронки.

Переваги та недоліки металокераміки

металокерамічна коронка ціна

Чому металокерамічні коронки були популярні такий тривалий час:

 • хороша естетика;
 • доступна ціна металокераміки;
 • висока міцність;
 • надійність і тривалі терміни служби металокерамічних коронок – від 5 років;
 • здатність протистояти впливу харчових барвників і не міняти колір і відтінок;
 • гігієнічність (здатність кераміки не накопичувати наліт).

Які недоліки необхідно враховувати при виборі металокераміки?

 • металокераміка не пропускає світло, тому програє безметалевій кераміці;
 • в більшості випадків, необхідно видалення нерва (депульпування) при протезуванні металокерамічною коронкою;
 • потемніння краю ясен, прилеглого до коронки через наявність металевого каркаса;
 • видалення значного обсягу твердих тканин зуба при обточуванні під металокерамічну коронку;
 • відсутність щільного прилягання коронки до обробленого зуба, що збільшує ризик виникнення запальних процесів.

Показання до металокерамічних коронок

Одне з частих умов протезування металокерамічними коронками є наявність депульпованих зубів, тому в якості терапевтичної підготовки необхідно видалення нерва та пломбування кореневих каналів зуба. Це і є мінусом даної конструкції.

 

Металокераміка може використовуватися як для виготовлення одиночних коронок, так і для мостовидних протезів (металокерамічні мости).

 

Металокераміка використовується в наступних випадках:

 • значне руйнування зуба внаслідок карієсу, застарілих пломб, травм;
 • невеликі дефекти зубних рядів, в разі відсутності 2-4 зубів;
 • протезування всього зубного ряду за допомогою мостовидного протеза (так званої “підкови”);
 • патологічна стертість зубів;
 • для протезування на імплантатах в разі відсутності одного, декількох зубів або всього зубного ряду.

Етапи встановлення металокерамічної коронки в «SKYCLINIC»

 коронка металокерамічна

 1. Якісне протезування зубів починається з консультації, ретельного огляду, діагностики, що включає в себе проведення комп’ютерної томографії (КТ) та складання плану лікування, після чого команда лікарів СКАЙКЛІНІК приступає до підготовки та встановлення металокерамічної конструкції.
 2. Терапевтична підготовка перед протезуванням включає в себе проведення професійної гігієни, санацію порожнини рота і депульпування зубів, що плануються для подальшого протезування. Видалення нерва та пломбування кореневих каналів під металокерамічні коронки не є обов’язковими, виконується по показанням, проте необхідно в більшості випадків.
 3. Наступний етап проводиться стоматологом-ортопедом і полягає в обточуванні зуба під металокерамічну коронку. При значному руйнуванні зуба виготовляється культьова вкладка, що забезпечує міцність і надійність конструкції.
 4. За допомогою відбиткового матеріалу знімаються відбитки зубних рядів, що повторюють в точності форму обробленого зуба. Відбиток відправляється в зуботехнічну лабораторію, де виготовляється майбутня коронка або мостовидный протез. На час виготовлення нової конструкції пацієнтові фіксуються тимчасові коронки.
 5. Готова металокерамічна конструкція оцінюється за кількома критеріями і приміряється в порожнині рота пацієнта. У разі відповідності коронки всім вимогам, відсутності дискомфорту, металокерамічна коронка або протез фіксується за допомогою спеціального цементу. Пацієнту даються рекомендації по догляду за новою конструкцією.

Актуальність коронок із металокераміки

На сьогоднішній день металокерамічні коронки втратили свою актуальність, так як не відповідають сучасним естетичним вимогам. Натомість, суцільнокерамічні коронки все частіше стають предметом вибору пацієнтів СКАЙКЛІНІК.

 1. На відміну від металокераміки, суцільнокерамічні коронки здатні відбивати світло, за рахунок чого вони не відрізняються від натуральних зубів.
 2. Одним із вагомих чинників є можливість протезування живих зубів під суцільнокерамічні коронки, в той час, як при установці металокерамічних коронок частіше необхідно депульпування (видалення нерва та пломбування кореневих каналів) зуба.
 3. Також при обточуванні зуба під керамічну коронку використовується методика мінімального препарування.
 4. Сучасна кераміка з матеріалу IPS e.max, виготовлена ​​методом пресування, має більш високу міцність.

Догляд за металокерамічною коронкою або протезом

 1. Необхідно дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота, використовувати інтердентальні засоби (зубна нитка, йоршики) і регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для огляду (не рідше, ніж раз на 6 місяців).
 2. Не рекомендуються різкі перепади температур для металокераміки, тобто, прийом гарячої та холодної води (їжі) одночасно.
 3. Слід з обережністю вживати таку тверду їжу, як горіхи, сухарі, деякі тверді фрукти.

Ціни на металокерамічні коронки у стоматології «SKYCLINIC»

Наші лікарі мають високу кваліфікацію і достатній досвід для проведення ретельної консультації, комфортного і якісного лікування та протезування. Для складання плану лікування рекомендуємо записатися на консультацію в стоматологію СКАЙКЛІНІК. Ознайомитися з орієнтовними цінами виготовлення металокерамічних коронок і протезів ви можете, перейшовши на сторінку Ціни нашого сайту.

Металокерамічні коронки: відгуки пацієнтів

Ознайомитися з відгуками наших пацієнтів, які отримали якісне лікування і протезування, в тому числі і металокерамічними коронками і незнімними зубними протезами, ви можете, перейшовши за посиланням Відгуки.

Не чекайте. Телефонуйте прямо зараз і записуйтеся на прийом до професіоналів СКАЙКЛІНІК.

І пам’ятайте, що, зробивши сьогодні перший крок, вже через тиждень ви будете насолоджуватися радістю жування і не боятися втрати відновленого зуба.

 

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Розгорнути
Показання
 • значне руйнування зуба внаслідок карієсу, застарілих пломб, травм
 • невеликі дефекти зубних рядів, в разі відсутності 2-4 зубів
 • протезування всього зубного ряду за допомогою мостовидного протеза (так званої “підкови”)
 • патологічна стертість зубів
 • протезування на імплантатах в разі відсутності одного, декількох зубів або всього зубного ряду
Протипоказання
 • бруксизм і патологічне стирання зубів
 • парафункції жувальних м'‎язів
 • деякі аномалії прикусу
 • низькі та маленькі коронки натуральних зубів
Питання-відповіді
Металокерамічна коронка – що це?
Металокерамічні коронки залишаються актуальними до сьогодні за рахунок хорошої естетики і доступної вартості. Металокерамічна коронка являє собою металевий каркас (найчастіше зі сплаву кобальту і хрому), покритий шаром кераміки. Коронка здатна витримувати інтенсивне жувальне навантаження, володіє міцністю і надійністю, має тривалий термін служби і стійкий колір. Однак вони не пропускають світло і тому значно програють безметаловим коронкам.
Чим відрізняється керамічна коронка від металокераміки?
Керамічні коронки безумовно виграють у металокераміки за своїми характеристиками. Металокерамічні коронки не здатні відбивати світло, тому їх естетичні властивості гірше. Ще одним мінусом є наявність металу в пришийковій області, що впливає на колір ясен. Сучасна кераміка, виготовлена ​​методом пресування, відрізняється більш високою міцністю в порівнянні з металокерамікою. Також, плюс керамічних коронок в мінімальному препаруванні зуба і можливості покривати живі зуби, без депульпування. Однак металокераміка все ж залишається доступнішою в ціні.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Vlad B
Прошел у них полный курс лечения. Консультация, утверждение плана лечения, результат! За 3 месяца выполнили все оговоренные процедуры: чистка (airflow + ультразвук), лечение кариеса (всего около 12 пломб), удаление двух зубов мудрости, установка 8 керамических накладок. Был приятно удивлен, что каждый тип работ выполняется отдельным специалистом. Каждый инструмент распаковывался при мне. Остался предельно доволен. Порадовал молодой коллектив и опрятность. Хожу к ним на регулярные чистки и обследования!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Alisa Tanko про стоматологію
Alisa Tanko
В Скай клінік я прийшла складним пацієнтом після невдалих лікувань у трьох ортодонтів. Після двох років лікування я вже з рівними зубами))). Весь персонал дуже чуйний та уважний, можна отримати відповідь на будь які запитання та отримати розгорнуту консультацію. Також в Скай клінік мені видалили зуби мудрості та поставили імплант (Михайло Олександрович Єфімов, дуже Вам вдячна за якісну роботу). Зараз в клініці я проходжу консультування по підбору вінірів та раз на пів року приїжджаю на гігієнічну чистку ротової порожнини. Однозначно рекомендую.
Усі відгуки
Коментарів немає