Лікування пульпіту у дітей

1400 грн
Лікування пульпіту у дітей

Етапи

Пульпіт молочних і постійних зубів у дітей

Пульпіт – це ускладнення карієсу, при якому інфекція поширюється на нервово-судинний пучок всередині зуба. Завдяки особливостям будови і структури зубних тканин у дітей, запальний процес може поширитися швидко і привести до періодонтиту зубів. Як не допустити та вчасно виявити пульпіт у дитини, ми розповімо в цій статті.

Причини появи пульпіту

На жаль, найчастіше пульпіт зустрічається саме у дітей в силу особливостей організму і будови дитячих зубів. Нагадаємо, що молочні зуби, а також постійні зуби в перші два роки після прорізування відрізняються більш низькою мінералізацією. Дентин молочних зубів має широкі канальці, по яких інфекція швидко проникає в пульпу з нервом і судинами. Тому так важлива регулярна гігієна і профілактика карієсу у вигляді фторування і герметизації фісур.

Ускладнення пульпіту у дітей

Гострий пульпіт молочного зуба протікає у дитини дуже швидко і непомітно може перейти в хронічну безсимптомну форму і ускладнитися періодонтитом зуба. Як правило, при періодонтиті уражається зачаток постійного зуба і це призводить до його загибелі.

 

Пам’ятаємо про те, що уражені зуби – це осередки хронічної інфекції, які безпосередньо впливають на загальний стан організму.

Симптоми пульпіту у дитини

Регулярно оглядайте зуби Вашого чада на предмет карієсу під час чищення зубів і не забувайте про регулярні візити до дитячого стоматолога мінімум 1 раз в 6 місяців.

 

На початкових стадіях може бути складно виявити запалення пульпи зуба у дитини, але завжди можна помітити каріозне ураження молочного або постійного зуба.

 

6 симптомів пульпіту у дитини:

 1. Дитина скаржиться на зубний біль.
 2. Біль в зубі виникає після прийому холодної/гарячої їжі.
 3. Ви помітили набряк ясен в області хворого зуба.
 4. Малюкові боляче кусати або натискати на зуб.
 5. Турбує неприємний запах з рота.
 6. Підвищується температура тіла, погіршується апетит.

Лікування пульпіту молочних зубів

У сучасних батьків вже не виникає питань з приводу необхідності лікування молочних зубів. Залежно від стадії ураження, використовують такі методи лікування пульпітів у дітей:

 • Біологічний метод лікування пульпіту

Найчастіше застосовується при травматичному ураженні пульпи, наприклад, при великих відколах зуба при падінні. Дитячий стоматолог лікує пульпу, зберігаючи її життєздатність. Після антисептичної обробки, безпосередньо на пульпу накладається спеціальна кальційвмісна прокладка для утворення вторинного дентину. Метод лікування є щадним, однак батьки пацієнта попереджаються про можливу необхідність видалення нерва при появі симптомів пульпіту.

 • Девітальний метод лікування пульпіту молочних зубів є основним методом лікування пульпіту тимчасових зубів у дітей. Існують наступні етапи лікування пульпіту молочних зубів:
 1. Після ретельного огляду та адаптації дитини в кріслі у дитячого стоматолога, на ясна наноситься гель для знеболювання місця уколу і виконується анестезія.
 2. Лікар видаляє уражені карієсом тверді тканини зуба, розкриває порожнину зуба, накладає на пульпу спеціальну пасту для девіталізації нерва і закриває зуб тимчасовою пломбою. Пацієнт призначається на наступний візит через кілька днів.
 3. В наступне відвідування, в залежності від стадії формування молочного зуба і його коренів, лікар частково або повністю видаляє пульпу зуба. У разі її повного видалення, пломбуються канали тимчасового зуба і встановлюється постійна пломба.

Лікування пульпіту постійних зубів у дітей

Головне завдання при лікуванні пульпіту постійних зубів з несформованими коренями у дітей – це збереження життєздатності пульпи для завершення формування і закриття верхівок коренів.

 

Як відбувається лікування пульпіту постійних зубів в дитячій стоматології?

 1. Лікування починається з огляду і діагностики, потім лікар знеболює ясна анестезуючим гелем і робить знеболюючий укол.
 2. Дитячий стоматолог видаляє змінені карієсом тканини зуба і розкриває порожнину зуба.
 3. У разі лікування зубів з несформованими коренями, лікар видаляє коронкову пульпу, проводить антисептичну обробку і накладає лікувальну кальційвмісну прокладку.
 4. Якщо корені зуба вже сформовані, або форма пульпіту (наприклад, гострий гнійний пульпіт), вимагає повного видалення пульпи, то стоматолог видаляє коронкову і кореневу пульпу зуба. Після чого відбувається пломбування кореневих каналів.
 5. Остаточний етап – установка пломби або реставрація зуба.

 Ціни

Не відкладайте перший візит Вашого малюка, а тим більше лікування зубів. Запишіться на консультацію в СКАЙКЛІНІК вже зараз за одним із номерів з розділу Контакти. Наші лікарі швидко знайдуть контакт з дитиною і візит пройде легко і комфортно. Ознайомитися з вартістю лікування можна на сторінці Ціни.

Відгуки

Ми розуміємо, наскільки батькам важливі рекомендації та відгуки про клініку при виборі місця лікування своєї дитини. Ви можете бути впевненими в об’єктивності наших відгуків, оскільки наші пацієнти регулярно залишають їх завдяки високому професіоналізму, досвіду і чесності наших фахівців. Ознайомитися з відгуками Ви можете в розділі Відгуки на нашому сайті.

Розгорнути

Альтернативні послуги

Лікування зубів у дітей
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чи можна вилікувати пульпіт у дитини за одне відвідування?
Пульпіт молочних зубів, як правило, лікується за два відвідування дитячого стоматолога. Лікування пульпіту постійних зубів з незавершеним формуванням коренів триває до моменту їх формування за допомогою кальційвмісних препаратів. Лікування пульпіту постійних зубів зі сформованою верхівкою кореня може відбуватися в одне відвідування стоматолога.
Як дізнатися, що у дитини пульпіт?
На початкових стадіях може бути складно виявити запалення пульпи зуба у дитини, але завжди можна помітити каріозне ураження молочного або постійного зуба. Як можна запідозрити пульпіт у дитини:
 • дитина скаржиться на зубний біль;
 • біль в зубі виникає після прийому холодної/гарячої їжі;
 • набряк ясен в області хворого зуба;
 • малюкові боляче кусати або натискати на зуб;
 • турбує неприємний запах з рота;
 • підвищується температура тіла, погіршується апетит.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Синотина
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна