Пародонтологія
Категорія:

Пародонтологія

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Запалення ясен в пародонтології

Пародонтологія – це розділ стоматології, який відповідає за вивчення, лікування і профілактику хвороб пародонта (тканин, що оточують зуб). Пародонтологія включає в себе лікування запалення ясен (гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу) і їх проявів (кровоточивість ясен, рухливість зубів, оголення коренів зубів, руйнування кісткової тканини).

Розвиток пародонтиту починається із запалення ясен – гінгівіту. Процес починається ще в дитячому віці і досягає максимального розвитку вже до пубертатного періоду. Якщо ж вчасно не почати лікування гінгівіту і пародонтиту, то ясна запалюється і кісткова тканина повільно руйнується, що призводить до повної втрати зубів і атрофії альвеолярних відростків щелеп.

Особливість пародонтиту в тому, що на перших порах він розвивається непомітно, але в подальшому пацієнт помічає перші прояви захворювання. У такому випадку потрібно негайно звернутися до пародонтолога.

Пародонтит або пародонтоз

У сучасній пародонтології не існує терміна «пародонтоз». Він був виключений в 1960 році Всесвітньою організацією стоматологів. Дослідження довели наявність дегенеративних і запальних процесів при пародонтозі, тому на сьогоднішній день існує єдиний термін – пародонтит. Тому лікування пародонтозу проводиться за тими ж сучасними схемами, що і лікування пародонтиту.

Симптоми і розвиток пародонтиту

На перших стадіях розвитку, пародонтит може протікати безсимптомно і пацієнти його не помічають. Розвиток захворювання починається із запалення ясен і поступово охоплює всі навколозубні тканини, приводячи до пародонтиту.

 

 

Пародонтолог діагностує запалення на підставі ретельного огляду, перевірки пародонтальних кишень спеціальним інструментів і вивченні ортопантомограми. Однак, вже при появі таких симптомів пародонтиту, людині необхідно негайно звернутися до пародонтолога нашої клініки в Києві:

 • кровоточивість ясен;
 • почервоніння і набряклість ясен;
 • рухливість зубів;
 • зубні відкладення у вигляді нальоту і над’ясенного каменю;
 • оголення коренів зубів;
 • неприємний запах з рота;
 • біль при жуванні, неприємні відчуття при вживанні холодного або гарячого;
 • свербіж або ниючі відчуття в області ясен;
 • виділення гною між зубами і яснами.

Причини пародонтиту

Запалення ясен і розвиток пародонтиту можливі і у дітей, і у дорослих. Серед основних причин його виникнення виділяють:

 • незадовільна гігієна порожнини рота;
 • неправильний прикус;
 • куріння;
 • нерівномірний розподіл жувального навантаження, внаслідок втрати зубів;
 • наявність травмуючих факторів (неправильно поставлені пломби, коронки);
 • дефіцити вітамінів D, C, групи В і кальцію;
 • цукровий діабет;
 • генетична схильність до пародонтиту.

Таким чином, основні методи профілактики пародонтиту – це регулярний огляд, своєчасне лікування зубів і проведення професійної гігієни порожнини рота.

Лікування пародонтиту та пародонтозу у стоматології «SKYCLINIC»

Вибір методу лікування залежить від ступеня пародонтиту (I, II, III і IV ступеня) і стадії (гострий, хронічний, загострення, ремісія). Лікування пародонтиту відбувається у кілька етапів:

 1. Консультація з ретельним оглядом, збором анамнезу, оцінкою ортопантомограми або КТ.
 2. Складання пародонтологічної карти.
 3. Професійна гігієна порожнини рота.
 4. Проведення Вектор-терапії за показаннями.
 5. Чистка пародонтальних кишень (скейлинг і кюретаж).
 6. При необхідності – плазмоліфтинг ясен.
 7. При наявності показань – медикаментозна терапія.
 8. Навчання індивідуальної гігієни і рекомендації.
 9. Регулярний контроль стану ясен у лікаря-пародонтолога.

Наші лікарі-пародонтологи попереджають, що лікування пародонтиту в домашніх умовах може мати незворотні наслідки для здоров’я ваших ясен і зубів.

Профілактика пародонтиту

Основний метод профілактики розвитку пародонтиту – це ретельна гігієна зубів, а також регулярний огляд у стоматолога не рідше, ніж раз на 6 місяців. При появі ознак пародонтиту, рекомендуємо звернутися до лікаря-пародонтолога нашої клініки для консультації і складання плану лікування для запобігання посилення і подальшого розвитку запалення ясен.

Ціни на послуги пародонтології

Важливість пародонтологічного лікування неможливо переоцінити. Чим раніше зайнятися вирішенням цієї складної проблеми, тим швидше можна стабілізувати процес і працювати над мінімізацією наслідків. Для отримання докладної інформації про вартість і складання плану лікування ми рекомендуємо записатися на консультацію до пародонтолога СКАЙКЛІНІК. Для ознайомлення з вартістю пародонтологічного лікування і естетичної стоматології, можна перейти на сторінку ціни на нашому сайті.

Відгуки

Якість лікування в СКАЙКЛІНІК, рівень фахівців, використання перевірених методів і технік пародонтологічного лікування дозволяють отримувати найкращий результат, який і є причиною виникнення бажання у наших пацієнтів поділитися досвідом лікування в SKYCLINIC. Відгуки про лікування у нашого лікаря-пародонтолога ви можете прочитати на сторінці Відгуки на сайті клініки. Бажаємо вам міцного здоров’я і до зустрічі в СКАЙКЛІНІК!

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Viktoriia про стоматологію
Viktoriia
Отношение к пациенту у врачей и остальных сотрудников доброжелательное. Попала к Ксении Евшиной и была немного удивлена подходом: все моменты мне показали на фото и видео, на все вопросы ответили, все манипуляции проводились практически безболезненно и аккуратно, каждый визит был приятным. К таким врачам как Ксения хочется возвращаться (надеюсь только с плановыми визитами).
Лікуючі лікарі:
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Роман Попов про стоматологію
Роман Попов
Я очень доволен работой персонала - начиная от рецепшена и заканчивая врачами. Как мужчине - мне очень нравится, что все дувушки красивые. Ну а Ксения просто бог - очень аккуратно и качественно. Визит в Скай Клиник это всегда прятно!
Лікуючі лікарі:
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Dmitriy Guz про стоматологію
Dmitriy Guz
Клиника А класа, очень приветливый персонал. Сегодня был на консультации у Волковой Инны Олеговны. Изначально врач провел поверхностную консультацию и мы проговорили самые распространенные зубные проблемы. После был сделан фотопротокол зубов и проведен детальный анализ каждого зуба. Индикатор налёта выявил проблемные зоны - после чего была проведена трехэтапная чистка зубов. Отличная клиника, сервис приятно удивил.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Ирина Данько
Хочу сказать огромное спасибо ортодонту Анне Сергеевне! Действительно профессионал с большой буквы. На всех этапах ношения брекетов, присутствовало полное понимание всего происходящего: цены, сроки, возможные проблемы и способы их предотвращения, все детально, подробно, очень грамотно и безболезненно. Как результат - отличная улыбка и правильный прикус. Спасибо большое! А также хочется отметить работу пародонтологов и терапевтов, ведь брекеты подразумевают комплексный подход к зубам. Все работы проводились настолько качественно (и даже приятно))), что весь страх перед стоматологическими вмешательствами просто исчез. Поход к стоматологу никогда не кажется простым шагом, но в Skyclinic действительно хочется приходить, если появляются даже малейшие проблемы с зубами. Потому что есть уверенность и гарантия того, что врачи отнесутся с вниманием и профессионально сделают все для решения проблемы.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Alena Lisovskaya про стоматологію
Alena Lisovskaya
Ортодонтию и пародонтологию доверила именно специалистам этой клиники. Профессионалы своего дела, респект всему персоналу, очень рекомендую!
Екатерина
Обратилась в Skyclinic с проблемой заболевания дёсен и за короткий период времени специалисты клиники (в тандеме врачей ортодонтов и парадонтолога) составили план лечения, что не могли сделать множество докторов до обращения в эту клинику! Важно отметить, что отношение докторов к пациенту на высшем уровне, молодая команда вызывает доверие своим профессионализмом и желанием помочь клиенту обрести здоровую улыбку!
vira neshcheret
Клиника с очень современным оборудованием. На первом приеме на консультации с проблемными деснами доктор парадантолог Ксения Сергеевна доступно объяснила план лечения. Надеюсь, при прохождении курса лечения все будет так же замечательно, как и во время первого визита
Лікуючі лікарі:
Маша Соловей
Изначально шла по рекомендации к ортодонту Анне Сергеевне, но приятно, когда не только один хороший врач, а и коллеги ( обращалась за помощью к пародонтологу), и в целом нахождение в клинике комфортное и клиентоориентированно. Спасибо))
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Борис Виктюк
Попал в клинику по рекомендации своей девушки, которой ставили здесь брекеты. Долго искал пародонтолога и наконец мне повезло - доктор Ксения за 4 месяца изменила мою жизнь! Пропал неприятный запах, дёсна перестала кровить и я впервые ощутил, что такое хорошая чистка зубов! Хотя просто чисткой этот сложный процесс назвать трудно, ведь длилась вся работа почти два часа (ранее в клинике возле дома это занимало 15 минут и, как теперь я уже понимаю, было абсолютно бесполезно) Спасибо Вам огромное и да - знакомство со SKYCLINIC для нас бесценно!) С уважением, Виктория и Борис
Лікуючі лікарі:
Валерия Шарко
Клиника - на уровне!!! Внимательный персонал, молодые, но очень продвинутые врачи, хорошее оборудование. Здесь чувствуешь себя не только объектом лечения, но и субъектом, который понимает, что происходит. Лечилась у хирурга и пародонтолога. Очень довольна работой обоих. РЕКОМЕНДУЮ!!!
Людмила Ярина
Прекрасное обслуживание, очень грамотный пародонтолог Ксения Сергеевна, очень рекомендую. Осталась очень довольна.
Лікуючі лікарі:
Анастасія Семеній
З дитинства боюся лікарів, але потрапивши до терапевта Інни Олегівни полікувала невеличкий карієс безболісно, швидко і якісно. Відразу зробили професійну чистку, Анастасія Валеріївна, навчила домашній гігієні. Отримала приємний подарунок після чистки) Також в цій клініці панує дуже дружелюбна атмосфера)!Це також не мало важливо!Окреме дякую за це дівчаткам)Планую видалення та ортодонтичне лікування! Дуже рада, що потрапила в цю клініку опираючись на відгуки своїх знайомих!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Оля Мошківська про стоматологію
Оля Мошківська
Я і мій чоловік користуємося послугами даної стоматології. Чисте приміщення, привітний молодий персонал, зручне місцерозташування клініки. Порадили розпочати лікування з чистки, вдячні Сухарєвій Анастасії за терпіння і навчання правильній щоденній гігієні!!!, та терапевту Гожі Ніні, за швидкий і якісний прийом. Лікування пройшло швидко і легко, що для нас було дуже важливим.
Лікуючі лікарі:
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Анастасія Семеній
З дитинства боюся лікарів, але потрапивши до терапевта Інни Олегівни полікувала невеличкий карієс безболісно, швидко і якісно. Відразу зробили професійну чистку, Анастасія Валеріївна, навчила домашній гігієні. Отримала приємний подарунок після чистки) Також в цій клініці панує дуже дружелюбна атмосфера)!Це також не мало важливо!Окреме дякую за це дівчаткам)Планую видалення та ортодонтичне лікування! Дуже рада, що потрапила в цю клініку опираючись на відгуки своїх знайомих!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Питання-відповіді
Що лікує пародонтолог?
Пародонтолог займається лікуванням запалення ясен (гінгівіту, пародонтиту) та їх проявів (кровоточивість ясен, рухливість зубів, оголення коренів зубів, руйнування кісткової тканини).
Що таке пародонтологія?
Пародонтологія - це розділ стоматології, який відповідає за вивчення, лікування і профілактику хвороб пародонта (тканин, що оточують зуб).