Фторування зубів

від 200 грн
Фторування зубів

Етапи

Фторування – як профілактика карієсу

Фторування зубів – це найкращий безболісний спосіб профілактики карієсу і лікування зубів в дитячій стоматології. Даний метод також використовується, якщо діагностована проблема підвищеної чутливості зубів і демінералізація, або необхідно провести такі процедури, як лікування карієсу і відновлення зуба (реставрація). Іноді глибоке фторування зубів використовують в якості завершального етапу деяких маніпуляцій, наприклад, відбілювання зубів, пломбування і професійного чищення зубів. Також фторування зубів у дітей широко використовується в якості профілактики карієсу в дитячій стоматології.

Процедура дуже проста, абсолютно безболісна і не вимагає великої кількості часу.

Показання для покриття зубів фторлаком

Фторування зубів є важливим етапом у зміцненні твердих тканин зубів. Ключовими показаннями є:

 • 2-3-й триместр вагітності (в цей період кальцій і фтор починають вимиватися з організму матері);
 • підвищена чутливість зубів;
 • тенденція до каріозного утворення;
 • захворювання ясен;
 • жовтизна емалі;
 • догляд за зубами після використання брекет-систем;
 • фторування зубів дітям;
 • підвищене стирання зубів.

Застосовувати фторування зубів не обов’язково, якщо у воді, якою користується пацієнт, є підвищений вміст фтору. Тоді стоматолог-терапевт може пропонувати інші професійні засоби для зміцнення дентину і емалі.

Види фторування

Ремінералізація емалі – це основна мета фторування і реалізується вона за рахунок спеціальних паст, гелів і розчинів. Кожне з цих засобів насичує зубну емаль іонами фтору і кальцію, тому фторування зубів особливо рекомендовано маленьким дітям і в період молочного прикусу.

 

Виділяють два види лікування чутливості зубів – простий і глибокий. Перший передбачає використання кап з фторвмісною речовиною або нанесення лаку з фтором на 15-20 хвилин, другий же спрямований на створення мінеральних фтористих з’єднань на зубній емалі, які при всмоктуванні в тканини забезпечують більш ефективний захист від карієсу і стирання зубів. Єдина різниця між простим і глибоким фторуванням – це тривалість процесу і концентрація фтору.

 

Процедура простої ремінералізації:

 1. Проводиться професійна гігієна порожнини рота за допомогою спеціальної пасти та щітки.
 2. Порожнина висушується насухо, щоб не було ніяких підтікань слини.
 3. Наноситься гель за допомогою спеціального пензлика.

По завершенню нанесення розчину необхідно утриматися від їжі і пиття (особливо від дуже гарячих і холодних продуктів) наступні 4-6 годин. Протягом першої доби також слід вживати тільки м’яку їжу. Дані рекомендації стосуються простого виду – при глибокому фторування таких обмежень немає.

 

Глибоке фторування зубів

Застосовується при великих порушеннях мінералізації емалі. У його склад входить фтор, а також кальцій та інші корисні для зубної емалі сполуки.

Як проводиться дана процедура?

 1. Проводиться професійна гігієна порожнини рота від нальоту за допомогою апарату PROPHYflex з порошком кальцію, зуби поліруються спеціальними пастами.
 2. Порожнина ретельно висушується насухо. Наноситься перший фторвмісний препарат на всю поверхню емалі і висушується.
 3. Потім рівномірно наноситься наступний препарат на основі кальцію і теж висушується.

Протипоказання до фторування зубів

Крім показань до застосування методів фторування зубів також існує ряд протипоказань:

 1. Непереносимість фтору організмом.
 2. Таке захворювання, як флюороз – захворювання, яке розвивається в результаті тривалого надлишкового надходження в організм фтору та його сполук. Тоді методи лікування повинні відрізнятися і підбиратися за індивідуальними показаннями для пацієнта.
 3. Множинний карієс на всіх зубах.
 4. Самолікування фтором.

На жаль, буває багато випадків, коли пацієнти самостійно починають використовувати фторвмісні пасти і фторлак, знаходячи їх в стоматологічних клініках і аптеках. Деякі починають ними користуватися відразу ж після насичення фтором в клініці, навіть якщо фахівець сказав, що наносити/повторювати застосування фторлака не потрібно. Не варто цього робити – така методика може нанести руйнівний вплив на зуби. До того ж, активне накопичення фторидів може стати причиною розвитку флюорозу.

 

Фторвмісні пасти – це теж не гарантія вічного профілактичного і довготривалого результату, адже фториди досить сильні речовини за своєю структурою. Досвідчений стоматолог буде рекомендувати пацієнту курс користування фторвмісною пастою лише на деякий час з наступною заміною на іншу звичайну пасту.

 

Якість ремінералізації буде залежати від того, наскільки пацієнт дотримується рекомендацій лікаря. Наприклад, чистота зубів – один з таких показників. Також важливо дотримуватися умов періодичності використання: для фторвмісної пасти це може бути місяць з перервами, а фторлак може застосовуватися 4-6 разів протягом року.

 

Ремінералізуючий препарат – це не шкідлива хімічна рідина і не кислота. Це корисна речовина, яка не викликає залежності, не вимагає ретельної підготовки перед проведенням процедури, відновлює зубну емаль (її захисний шар) в будь-якому віці, перешкоджає впливу кислої їжі на поверхню зубів, наноситься як на один зуб, так і на весь зубний ряд, служить засобом профілактики захворювань зубів.

Така процедура може проводитися раз в декілька місяців, але все рекомендується робити тільки при наявності призначень від вашого лікаря.

Зубні пасти з фтором

 • профілактика карієсу, лікування його початкової форми;
 • ви живете в місці, де вміст фтору у воді знижений;
 • сильна чутливість зубів;
 • при ортодонтичному лікуванні.

Звертайте увагу на такі сполуки фтору в різних зубних пастах:

 • фторид натрію – швидко розчиняється у воді, діє тільки під час чищення зубів;
 • фторид цинку – тільки якщо в складі є інші сполуки фтору, тому що сам по собі не діє;
 • амінофторид – відразу зв’язується з гідроксиапатитом емалі і не змивається слиною навіть через кілька годин після використання;
 • фторид алюмінію і фторид кальцію – з’єднання погано розчиняються у воді, а значить малоефективні.

Чищення зубів фторвмісною пастою рекомендоване не частіше 2-х разів на тиждень!

Процедуру фторування зубів дітям і дорослим потрібно проводити тільки за призначенням лікаря і дотримуватися надалі всіх рекомендацій, які надасть вам лікар.

Вартість фторування зубів

Якщо Вас цікавить лікування зубів у дітей, а також глибоке фторування – сміливо записуйтеся до нас на консультацію. На прийомі буде проведена детальна діагностика і аналіз стану ротової порожнини, продемонстровані фото наших робіт і розрахована ціна на фторування зубів. Для ознайомлення з орієнтовними цінами та відгуками наших пацієнтів запрошуємо вас відвідати розділи Ціни і Відгуки на нашому сайті.

 

Якщо у вашої дитини висока чутливість зубів або йому необхідне лікування – звертайтеся в СКАЙКЛІНІК. Чекаємо вас і будемо раді якісно пролікувати і зміцнити зуби вашої дитини!

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Як роблять фторування зубів?
Процедура фторування абсолютно безболісна і добре переноситься маленькими пацієнтами.
 • Як відбувається процедура простого фторування? Очищена від нальоту поверхня зуба ретельно висушується, наноситься фторлак на певний час, вказаний конкретним виробником. Емаль заново просушується, після чого можна обполоснути рот.
 • При глибокому фторуванні використовують дві рідини для процедури. Перша витримується на зубах 2 хвилини, потім наноситься другий розчин, в результаті дії якого і утворюються кристали фтористого кальцію. Після процедури фторування рекомендуються не їсти пару годин.
Коли роблять фторування зубів?
Найчастіше фторування зубів використовують в якості методу профілактики карієсу молочних і постійних зубів. Молочні та постійні зуби прорізуються маломінералізовані і насичуються іонами кальцію і фтору із слини протягом наступних 2-х років. Тому процедуру фторування можливо проводити з 2-2,5 років після прорізування основної групи молочних зубів. Також фторування широко використовується для лікування карієсу в стадії плями і підвищеної чутливості зубів.
Фторування зубів – що це?
Фторування зубів - це метод ремінералізації емалі, ефективна профілактика карієсу, а також один з методів лікування карієсу в стадії плями і підвищеної чутливості емалі. На сьогоднішній день виділяють два методи фторування зубів: просте і глибоке фторування. Для процедури глибокого фторування використовуються дві рідини, які наносяться по черзі на попередньо очищений зуб. При їх взаємодії утворюються малі високодисперсні кристали фтористого кальцію. Кристали заповнюють пори емалі і зберігаються там на термін від півтора до двох років. При простому фторуванні на поверхню зубів наноситься фторвмісний лак або гель за допомогою капи. В результаті утворюються кристали фтористого кальцію, що перевищують за розміром пори емалі і під дією зубної щітки і їжі швидко змиваються з поверхні емалі. Може знадобиться 3-4 процедури для методу простого фторування.