Вектор-терапія

від 1900 грн
Вектор-терапія

Етапи

Вектор-терапія при захворюванні ясен

Вектор-терапія – лікувально-профілактична маніпуляція, рекомендована при захворюванні ясен (пародонтит, гінгівіт). Проводиться спеціальним апаратом, розробленим в Німеччині, який під впливом спеціальних ультразвукових коливань і подачі суспензії полірує корінь зуба, тим самим не дає мікроорганізмам затримуватися і прикріплятися до його поверхні.

Показання та протипоказання до вектор-терапії

Ключовими показаннями до проведення вектор-терапії зубів можуть бути:

 • проводиться після скейлінга і кюретажа (додатково полірує корінь і зміцнює зуб);
 • профілактика захворювань ясен при обтяженому спадковому факторі;
 • тотальні конструкції на зубах (багато коронок, імплантатів, мостовидних конструкцій);
 • очищення імплантатів (проводиться 1 раз в 6 місяців);
 • кровоточивість ясен;
 • чутливість зубів;
 • рухливість зубів;
 • подовження зуба (рецесія ясен, в зв’язку з втратою кісткової тканини при пародонтиті);
 • червоні, запалені ясна;
 • больові відчуття в яснах.

Протипоказання до вектор-терапії ясен

Завдяки безпеки методу, виділяють всього два протипоказання:

 • наявність кардіостимулятора;
 • вагітність.

6 переваг вектор-терапії

 1. Максимальна ефективність вже після першої процедури.
 2. Маніпуляція триває 40 хвилин.
 3. Не травмуються навколишні тканини і сам зуб.
 4. Ідеальне полірування кореня зуба.
 5. Безболісність маніпуляції.
 6. Низька вартість.

Принцип дії вектора

“Вектор” складається з наконечника зі змінними насадками (металеві, карбонові, гумові), резервуара з водою і спеціальної суспензії (гідроксиапатит – один з ключових елементів в складі нашої емалі). Коливання насадки розраховані на м’який вплив на пародонт (ясна і кістку), завдяки цьому маніпуляція абсолютно безболісна для пацієнта.

 

Під впливом суспензії (Вектор-поліш), води і максимальній кількості змінних насадок ідеально гладко полірується кожна частина кореня зуба. Поліш проникає в глибокі частини пародонтальної кишені, додатково прибирає і розчиняє зубну бляшку і при цьому зміцнює зуб. У підсумку ми отримуємо максимальний результат вже після однієї маніпуляції. Пацієнти відчувають легкість і чистоту в порожнині рота, зникає відчуття дискомфорту, запалення, кровоточивість ясен.

 

З чого складається рідина в вектор-терапії

Гідроксиапатит – основний компонент в складі Вектор-поліш. Ця речовина, з якого емаль складається на 96%. В Вектор-Поліш знаходяться найдрібніші гранули, які відмінно полірують корінь зуба, але на цьому позитивні якості цієї речовини не закінчуються. Часто гідроксиапатит додають в зубні пасти для відновлення і ремінералізації зубної емалі. З цього випливає, що поліш відмінно зміцнює зубну емаль, насичує її корисними компонентами і прибирає чутливість зубів. У косметології активно використовують цей склад для усунення зморшок – гідроксиапатит активно збільшує вироблення власного колагену.

Методика проведення вектор-терапії ясен

Маніпуляція проводиться після детальної діагностики, постановки діагнозу і складання плану лікування. Тривалість процедури становить орієнтовно близько 40-60 хвилин.

 

Після фотопротокола (в нашій клініці кожен етап фотографується) ми приступаємо до “Вектору”. Зазвичай в 99% навіть не потрібна анестезія. Обробляється кожна частина зуба, а для кожної ділянки існує своя насадка (це збільшує максимальну результативность маніпуляції). Якщо “Вектор” вже проводився раніше, застосовуються карбонові насадки, які мінімально інвазивно впливають на корінь зуба.

 

Для чищення імплантатів використовуються гумові насадки, що робить маніпуляцію вкрай безпечною (немає ризику пошкодити імплантат). Після того, як кожен зуб і ділянка були оброблені, лікар дає рекомендації по домашньому догляду і накладається спеціальна ясенева маска, яка прискорює процес загоєння і регенерації в тканинах пародонта.

Вектор-терапія - профілактика і підтримуюча терапія

Чому не можна проводити все пародонтологічне лікування виключно “Вектором”? Причина пародонтиту – зубний камінь і специфічні мікроорганізми на поверхні кореня зуба. Вони активно прилипають і впроваджуються в частину зуба, тому прибрати їх буває вкрай складно навіть ручними, заточеними інструментами (потрібні спеціальні навички і певне зусилля для цього). Як відомо, “Вектор” має мінімальну силу, але високу полірувальну здатність завдяки полішу і передовим насадкам. Якщо спочатку зробити вектор-терапію, не прибравши при цьому весь мікробний фактор з поверхні кореня зуба, наявні камені і мікроби просто ідеально заполіруються і це, на жаль, не позбавить пацієнта від пародонтиту та інших неприємностей з яснами, а тільки буде погіршувати ситуацію.

 

Тому спочатку потрібно зробити детальний аналіз тканин пародонта (пародонтологічна карта), поставити діагноз і, при наявності показань, застосовувати цей апарат.

 

Після скейлінга або відкритого кюретажу, коли весь мікробний фактор прибраний (якість очищення ми контролюємо спеціальними інструментами, а сама маніпуляція проводиться під мікроскопом), ми сміливо можемо рекомендувати вектор-терапію, яка відмінно полірує і зміцнює зуб.

Ціни

Скільки ж коштує Вектор-терапія в Києві? Відповідь на це питання ви отримаєте від наших спеціалістів. Лікарі SKYCLINIC використовують матеріали кращих виробників. Запрошуємо вас на консультацію до нашого пародонтологу. Лікар проведе діагностику, складе план лікування і ознайомить з цінами.

 

Зателефонуйте і запишіться на прийом в СКАЙКЛІНІК прямо зараз!

Відгуки

Все ще шукаєте свого пародонтолога в Києві? Тоді переходьте на сторінку Відгуки на сайті нашої клініки. Ми впевнені, що ви знайдете свого лікаря саме у нас. Не втрачайте часу і записуйтеся на консультацію прямо зараз.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Що таке пародонтальні кишені?
Пародонтальні кишені - це зазор між зубом і яснами, що утворюється при запальних і дистрофічних процесах при розсмоктуванні кісткової тканини навколо зуба. У пародонтальній кишені знаходяться пародонтопатогенні мікроорганізми, як основна ознака наявності пародонтиту. У зв'язку з цим, пацієнти можуть відчувати дискомфорт в цій області (кровоточивість, больові відчуття).
Як розпізнати у себе пародонтит?
Пародонтит - це циклічне захворювання. Воно може чергуватися періодами загострення і затихання процесу (ремісії). Часто на ранніх стадіях це захворювання може бути не поміченим лікарями-стоматологами, тоді як найкраще лікуванню піддаються саме початкові стадії. Симптоми, на які слід негайно звернути увагу:
 • дискомфорт в області ясен (кровоточивість, свербіння, біль, гнійні виділення);
 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів;
 • неправильний прикус;
 • набряклість ясен;
 • пухкі, яскраво-червоні ясна.
Якщо ви помітили хоча б один з цих симптомів у себе, негайно зверніться до лікаря-пародонтолога.
Пародонтоз і пародонтит – в чому різниця?
Всесвітня організація стоматологів виключила термін «Пародонтоз» ще в 1960 році. На зміну йому прийшов термін «Пародонтит», так як було доведено наявність запалення в тканинах пародонта (ясна і кісткова тканина, що оточує зуб). На латині закінчення -ит говорить про наявність запалення, наприклад, пульпіт (запалення нерва в зубі), гастрит (запалення стінок шлунка). На жаль, багато лікарів дотримуються старої термінології і, відповідно, результат лікування може виявитися сумнівним.
В яких випадках використовується вектор-терапія?
Вектор-терапія використовується при всіх стадіях пародонтиту, для лікування і профілактики періімплантиту (запалення кісткової тканини, що оточує зубний імплантат), а також при комплексному лікуванні під час тотального протезування. Як вчасно розпізнати у себе симптоми нездорового пародонта (ясна і кісткова тканина, що оточує зуб) для своєчасного проведення вектор терапії? Слід звернути увагу на наступні симптоми: - кровоточивість ясен (періодична і постійна); - рихлість ясен; - рухливість зубів; - гнійні виділення з-під ясен; - біль, свербіння в області ясен; - кровоточивість ясен в області зубів, вінірів, коронок; - оголення коренів зубів.
Вектор-терапія – що це?
Вектор-терапія - один з методів профілактики і лікування захворювань тканин пародонта. Для процедури використовується однойменний апарат Vector (Dürr Dental, Німеччина), розроблений для підтримки ясен і кісткової тканини в здоровому стані. Застосовується при болючих, пухких, ослаблених яснах, що кровоточать. В основі вектор-терапії - атравматична дія ультразвуку спеціальними насадками в суспензії гідроксиапатиту кальцію. Наконечник і насадки абсолютно безболісно проникають в найпроблемніші місця і видаляють з пародонтальних кишень пародонтопатогенних мікроорганізмів, що провокують запалення, а також очищають і полірують корінь. Процедура займає максимум 60 хвилин, але залишається ефективною протягом 6-12 місяців.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна