Синус-ліфтинг

Записатися на прийом
Синус-ліфтинг

Етапи проведення синус-ліфтингу

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кісткова пластика на верхній щелепі

Кісткова пластика (остеопластика) – це одна з найбільш затребуваних послуг в області реконструктивної стоматології. Остеопластика застосовується при недостатньому для установки імплантату обсязі кістки. Даний вид хірургічного втручання ділиться на аугментацію (пластика кістки на нижній щелепі) і синус-ліфтинг (пластика кістки на верхній щелепі). Останній в свою чергу підрозділяється на відкритий і закритий синус-ліфтинг.

Показання до синус-ліфтингу

Дана хірургічна процедура передбачає нарощування обсягу кісткової тканини в області дна (нижньої стінки) гайморової пазухи (синуса), що є порожниною у верхній щелепі. Для установки імплантату потрібно не менше 8 міліметрів кістки в глибину, але досить часто зустрічаються ситуації, коли обсяг кістки становить 4 і менше міліметра. Все це пов’язано з атрофією кісткової тканини, яка відбувається в зв’язку з втратою зуба і відсутності його відновлення за допомогою імплантату в перші 6 місяців. Саме в таких ситуаціях ми і вдаємося до процедури відновлення обсягу кістки на верхній щелепі – синус-ліфтингу.

Види кістковопластичних матеріалів для синус-ліфтингу

В процесі проведення синус-ліфтингу наші фахівці вдаються до використання кістковопластичних матеріалів наступних типів: аутогенний (кісткова тканина самого пацієнта), алогенний (стерильний матеріал людського походження), ксеногенний (стерильний матеріал тваринного походження) і алопластичний (синтетичні матеріали). Також використовуються спеціальні мембрани органічного і синтетичного походження.

 

Варто відзначити, що який би матеріал ви не вибрали для процедури синус-ліфтингу, він є лише каркасом для формування своєї молодої кістки і через 5-6 місяців розсмоктується, будучи повністю заміщеним натуральною кісткою. Спосіб підготовки будь-якого кісткового матеріалу дуже простий: відразу після відкриття контейнера він змішується з невеликою кількістю крові пацієнта і потім вноситься в місце запланованої пластики кістки.

Методики проведення синус-ліфтингу

Технологія проведення синус-ліфтингу підрозділяється на два типи: відкритий і закритий синус-ліфтинг. Перший передбачає підняття слизової оболонки дна гайморової пазухи через бічний отвір в її зовнішній стінці, другий – підняття слизової оболонки через підготовлений отвір для майбутнього імплантату.

Розглянемо нижче більш детально обидві методики.

Відкритий синус-ліфтинг

 1. Після проведення анестезії створюється невеликий отвір в зовнішній стінці верхньої щелепи (в зоні ясен).
 2. Слизова оболонка обережно відділяється від дна пазухи, утворюючи тим самим простір між собою і кісткової структурою.
 3. Отриманий простір заповнюється кістковим матеріалом.
 4. Встановлюється захисна мембрана, яка виконує бар’єрну функцію і перешкоджає виходу остеопластичного матеріалу із зони операції.
 5. Якщо обсяг своєї кісткової тканини становить не менше 3-4 міліметрів, то відразу встановлюється імплантат. Якщо ж немає і цієї товщини кістки – імплантація проводиться через 6 місяців.
 6. Накладаються косметичні шви, які через 7-10 діб безболісно знімаються хірургом-імплантологом.

Як довго заживає синус-ліфтинг? Процес формування нової кісткової тканини становить у середньому 6 місяців, але важливим моментом в його початку є суворе дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря в перші 14 днів після маніпуляції.

Закритий синус-ліфтинг

 • Проводиться локальне знеболення і в яснах виконується тунель для установки майбутнього імплантату.
 • Через отвір вводиться інструмент, яким стоматолог піднімає слизову оболонку гайморової пазухи (мембрана Шнайдера).
 • Далі вноситься остеопластичний матеріал і встановлюється імплантат.
 • Накладаються косметичні шви.
 • Процес приживлення імплантату і формування кісткової тканини становить у середньому 6 місяців.

Перевагою даної процедури є те, що післяопераційне відновлення проходить дещо легше, ніж у випадку відкритого синус-ліфтингу, тому його ще називають «м’який синус-ліфтинг». Загалом, післяопераційне лікування і адаптація у обох випадках тривають до тижня.

 

Ось ми і розібралися з показаннями та особливостями проведення двох видів синус-ліфтингу. Тепер варто приділити увагу нехай і нечисленним, але протипоказанням до проведення даних процедур. До них відносяться: порушення згортання крові, загальносоматичні захворювання, особливості анатомії гайморових пазух, гайморит.

Особливості післяопераційного періоду синус-ліфтингу

Що потрібно робити перший тиждень після операції?

 • Відразу після операції використовувати холодові акумулятори або лід, щоб зменшити набряк.
 • Обробляти рану антисептиками (ротові ванночки).
 • Відмовитися на 7-10 днів від гарячої їжі, саун, гарячих ванн і фізичного навантаження.
 • Жувати іншою стороною щелепи і уникати навантаження на зуби в районі втручання.
 • Їсти тільки м’яку їжу.
 • Підтримувати на високому рівні гігієну порожнини рота.
 • Звернутися до лікаря, якщо з’явився нежить або кашель, тому що це може погіршити прогноз процесу загоєння.

Наявність набряклості після операції – це нормальна реакція організму на втручання. Вона зникає через кілька днів. Також допустимі невеликі слизові виділення з носа.

 

Больові відчуття зазвичай слабо виражені. Можливі незначні кров’янисті виділення в зоні операції, які самостійно зникають в першу добу після маніпуляції.

 

Анатомія пазух грає ключову роль в успішності проведення синус-ліфтингу. Так, при маленькій товщині і пухкій структурі мембрани можливий її мимовільний розрив, що вимагає припинення операції і повторного проведення через 3-4 місяці.

 

При дотриманні пацієнтом всіх рекомендацій лікаря, ускладнень в післяопераційний період, як правило, не спостерігається. У той же час слід пам’ятати, що куріння вкрай негативно позначається на процесі загоєння і відновлення кісткової тканини.

Синус-ліфтинг в стоматології «SKYCLINIC»

Зазвичай в СКАЙКЛІНІК процедура синус-ліфтингу проходить за один прийом, але в залежності від особливостей клінічної ситуації може бути призначений ще один візит. Ми серйозно підходимо до цього процесу – комп’ютерна томографія і прицільні знімки дають можливість виявити проблеми та протипоказання ще до початку операції, якісна діагностика також допомагає заздалегідь спланувати обсяг операції і необхідну кількість остеопластичного матеріалу.

 

Синус-ліфтинг може бути проведений як під місцевим знеболенням, так і під седацією (в стані медикаментозного сну). У другому випадку операція займе не більше двох секунд – секунда щоб заснути і секунда щоб прокинутися. Будьте впевнені в тому, що Ви не відчуєте болю і дискомфорту під час маніпуляцій!

 

Проведення синус-ліфтингу в поєднанні з установкою імплантата – основний крок на шляху до відновлення втраченого зуба! Не відкладайте на потім можливість насолоджуватися своїми улюбленими стравами і записуйтеся на консультацію, адже наші лікарі хірурги готові швидко спланувати і якісно виконати дану процедуру в найкоротші терміни.

Ціни на синус-ліфтинг

Скільки коштує синус-ліфтинг в м. Київ? Ймовірно це головне питання, що виникає тоді, коли приходить момент встановлювати імплантат і робити кісткову пластику.

 

І часто наші пацієнти відзначають, що вже стикалися з непрозорими цінами на синус-ліфтинг. Ми ж скажемо: чесність і якість – наші головні принципи. Вартість маніпуляції можна дізнатися після детальної консультації хірурга і ви можете бути впевнені, що вона відповідає дійсності на 100%. Для ознайомлення з орієнтовними цінами проведення операції по синус-ліфтингу в СКАЙКЛІНІК ми рекомендуємо перейти в розділ Ціни.

Відгуки

Ознайомитися зі справжніми чесними відгуками про роботи наших лікарів, а також досвідом проведення синус-ліфтингу пацієнтами SKYCLINIC, ви можете на нашому сайті в розділі Відгуки. Всі відгуки унікальні і залишені нашими пацієнтами. Чекаємо вас для проведення синус-ліфтингу в чесній стоматології.

 

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Розгорнути
Показання
 • виражена атрофія кісткової тканини після видалення
 • анатомічні особливості гайморової пазухи пацієнта
Протипоказання
 • наявність хронічних вогнищ інфекції в порожнині рота, а також неліковані зуби
 • гострі запальні захворювання порожнини рота
 • куріння
 • вагітність і період лактації
 • захворювання кісткової тканини (остеопороз)
 • недавно перенесені гострі захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт)
 • деякі захворювання крові, сполучної тканини
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Які рекомендації після синус-ліфтингу?
Після операції по синус-ліфтингу варто дотримуватися рекомендацій лікаря для якнайшвидшого відновлення: - відразу після операції рекомендується прикласти холодний компрес для запобігання набряку; - не варто їсти в перші 2 години після синус-ліфтингу, а наступні кілька днів краще виключити гарячу їжу і пиття; - намагайтеся жувати на «здоровий» бік; - лікар може призначити ротові ванночки і медикаментозну підтримку, в тому числі і протизапальні препарати; - слід виключити фізичні навантаження в перший час; - в перші дні важливо намагатися не чхати, не кашляти і не надувати щоки; - слід виключити куріння і алкоголь; - не можна гріти щоку з боку проведеної маніпуляції; - рекомендується виключити переліт літаком протягом місяця після операції.
Як проводиться синус-ліфтинг?
- Закритий синус ліфтинг. В першу чергу лікар проводить знеболення шляхом місцевої анестезії або наркозу. Через розріз слизової оболонки в області планованого імплантату хірург робить вікно в кістковій тканині і отримує доступ до верхньощелепної пазухи. Через отвір за допомогою спеціальних інструментів лікар піднімає дно пазухи і вводить кістковопластичний матеріал в утворений простір. Наступний етап - безпосередньо установка імплантату. - Відкритий синус-ліфтинг. Після знеболення, лікар робить розріз збоку верхньої щелепи в проекції верхньощелепних синусів. Після відшарування клаптя слизової створюється вікно в кістці, коригується дно слизової дна верхньощелепної пазухи і в утворену порожнину вводиться кістковопластичний матеріал. Кісткова тканина ізолюється спеціальною мембраною і зашиваються ясна. Як правило, після відновлення кістки відбувається наступний етап - установка імплантату.
Який буває синус-ліфтинг?
Як правило, застосовують два основні методи синус-ліфтингу: відкритий і закритий. Вибір методики залежить від початкової висоти кісткової тканини в області верхньощелепних пазух. - Закритий синус-ліфтинг. Ця методика є більш щадною. Але можлива при висоті кістки в області подальшої імплантації не менше 7-8 мм. Доступ для синус-ліфтингу відбувається в області відсутнього зуба з подальшою одномоментної імплантацією. - Відкритий синус-ліфтинг. Проводиться, якщо висота кісткової тканини в проекції верхньощелепних синусів не перевищує 8 мм. При цьому, можлива як одномоментна, так і відстрочена імплантація, що дозволяє уникнути повторного хірургічного втручання. При цьому лікар вводить кістковопластичний матеріал через створене вікно з боку гайморової пазухи.
Які матеріали використовуються для синус-ліфтингу?
Як правило, для синус-ліфтингу використовуються матеріали наступних типів: - аутогенний (власний кістковий матеріал). Кістковий блок, що пересаджується пацієнтові, називається аутотрансплантат; - алогенний (стерилізований матеріал іншої людини (донора)); - ксеногенний (матеріал тваринного походження). Як правило, виготовляється на основі кістки великої рогатої худоби або свиней; - алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження на основі фосфату кальцію, сульфату кальцію, біоактивного скла і полімерних матеріалів).
Як швидко можна проводити імплантацію після синус-ліфтингу?
Закритий синус ліфтинг, як правило, проводиться з одномоментною імплантацією, в той час як імплантацію при відкритому синус-ліфтингу, в більшості випадків, проводять відстрочено після повної регенерації кісткової тканини через 3-6 місяців.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає