Синус-ліфтинг

Записатися на прийом
Синус-ліфтинг

Етапи проведення синус-ліфтингу

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кісткова пластика на верхній щелепі

Кісткова пластика (остеопластика) – це одна з найбільш затребуваних послуг в області реконструктивної стоматології. Остеопластика застосовується при недостатньому для установки імплантату обсязі кістки. Даний вид хірургічного втручання ділиться на аугментацію (пластика кістки на нижній щелепі) і синус-ліфтинг (пластика кістки на верхній щелепі). Останній в свою чергу підрозділяється на відкритий і закритий синус-ліфтинг.

Показання до синус-ліфтингу

Дана хірургічна процедура передбачає нарощування обсягу кісткової тканини в області дна (нижньої стінки) гайморової пазухи (синуса), що є порожниною у верхній щелепі. Для установки імплантату потрібно не менше 8 міліметрів кістки в глибину, але досить часто зустрічаються ситуації, коли обсяг кістки становить 4 і менше міліметра. Все це пов’язано з атрофією кісткової тканини, яка відбувається в зв’язку з втратою зуба і відсутності його відновлення за допомогою імплантату в перші 6 місяців. Саме в таких ситуаціях ми і вдаємося до процедури відновлення обсягу кістки на верхній щелепі – синус-ліфтингу.

Види кістковопластичних матеріалів для синус-ліфтингу

В процесі проведення синус-ліфтингу наші фахівці вдаються до використання кістковопластичних матеріалів наступних типів: аутогенний (кісткова тканина самого пацієнта), алогенний (стерильний матеріал людського походження), ксеногенний (стерильний матеріал тваринного походження) і алопластичний (синтетичні матеріали). Також використовуються спеціальні мембрани органічного і синтетичного походження.

 

Варто відзначити, що який би матеріал ви не вибрали для процедури синус-ліфтингу, він є лише каркасом для формування своєї молодої кістки і через 5-6 місяців розсмоктується, будучи повністю заміщеним натуральною кісткою. Спосіб підготовки будь-якого кісткового матеріалу дуже простий: відразу після відкриття контейнера він змішується з невеликою кількістю крові пацієнта і потім вноситься в місце запланованої пластики кістки.

Методики проведення синус-ліфтингу

Технологія проведення синус-ліфтингу підрозділяється на два типи: відкритий і закритий синус-ліфтинг. Перший передбачає підняття слизової оболонки дна гайморової пазухи через бічний отвір в її зовнішній стінці, другий – підняття слизової оболонки через підготовлений отвір для майбутнього імплантату.

Розглянемо нижче більш детально обидві методики.

Відкритий синус-ліфтинг

 1. Після проведення анестезії створюється невеликий отвір в зовнішній стінці верхньої щелепи (в зоні ясен).
 2. Слизова оболонка обережно відділяється від дна пазухи, утворюючи тим самим простір між собою і кісткової структурою.
 3. Отриманий простір заповнюється кістковим матеріалом.
 4. Встановлюється захисна мембрана, яка виконує бар’єрну функцію і перешкоджає виходу остеопластичного матеріалу із зони операції.
 5. Якщо обсяг своєї кісткової тканини становить не менше 3-4 міліметрів, то відразу встановлюється імплантат. Якщо ж немає і цієї товщини кістки – імплантація проводиться через 6 місяців.
 6. Накладаються косметичні шви, які через 7-10 діб безболісно знімаються хірургом-імплантологом.

Як довго заживає синус-ліфтинг? Процес формування нової кісткової тканини становить у середньому 6 місяців, але важливим моментом в його початку є суворе дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря в перші 14 днів після маніпуляції.

Закритий синус-ліфтинг

 • Проводиться локальне знеболення і в яснах виконується тунель для установки майбутнього імплантату.
 • Через отвір вводиться інструмент, яким стоматолог піднімає слизову оболонку гайморової пазухи (мембрана Шнайдера).
 • Далі вноситься остеопластичний матеріал і встановлюється імплантат.
 • Накладаються косметичні шви.
 • Процес приживлення імплантату і формування кісткової тканини становить у середньому 6 місяців.

Перевагою даної процедури є те, що післяопераційне відновлення проходить дещо легше, ніж у випадку відкритого синус-ліфтингу, тому його ще називають «м’який синус-ліфтинг». Загалом, післяопераційне лікування і адаптація у обох випадках тривають до тижня.

 

Ось ми і розібралися з показаннями та особливостями проведення двох видів синус-ліфтингу. Тепер варто приділити увагу нехай і нечисленним, але протипоказанням до проведення даних процедур. До них відносяться: порушення згортання крові, загальносоматичні захворювання, особливості анатомії гайморових пазух, гайморит.

Особливості післяопераційного періоду синус-ліфтингу

Що потрібно робити перший тиждень після операції?

 • Відразу після операції використовувати холодові акумулятори або лід, щоб зменшити набряк.
 • Обробляти рану антисептиками (ротові ванночки).
 • Відмовитися на 7-10 днів від гарячої їжі, саун, гарячих ванн і фізичного навантаження.
 • Жувати іншою стороною щелепи і уникати навантаження на зуби в районі втручання.
 • Їсти тільки м’яку їжу.
 • Підтримувати на високому рівні гігієну порожнини рота.
 • Звернутися до лікаря, якщо з’явився нежить або кашель, тому що це може погіршити прогноз процесу загоєння.

Наявність набряклості після операції – це нормальна реакція організму на втручання. Вона зникає через кілька днів. Також допустимі невеликі слизові виділення з носа.

 

Больові відчуття зазвичай слабо виражені. Можливі незначні кров’янисті виділення в зоні операції, які самостійно зникають в першу добу після маніпуляції.

 

Анатомія пазух грає ключову роль в успішності проведення синус-ліфтингу. Так, при маленькій товщині і пухкій структурі мембрани можливий її мимовільний розрив, що вимагає припинення операції і повторного проведення через 3-4 місяці.

 

При дотриманні пацієнтом всіх рекомендацій лікаря, ускладнень в післяопераційний період, як правило, не спостерігається. У той же час слід пам’ятати, що куріння вкрай негативно позначається на процесі загоєння і відновлення кісткової тканини.

Синус-ліфтинг в стоматології «SKYCLINIC»

Зазвичай в СКАЙКЛІНІК процедура синус-ліфтингу проходить за один прийом, але в залежності від особливостей клінічної ситуації може бути призначений ще один візит. Ми серйозно підходимо до цього процесу – комп’ютерна томографія і прицільні знімки дають можливість виявити проблеми та протипоказання ще до початку операції, якісна діагностика також допомагає заздалегідь спланувати обсяг операції і необхідну кількість остеопластичного матеріалу.

 

Синус-ліфтинг може бути проведений як під місцевим знеболенням, так і під седацією (в стані медикаментозного сну). У другому випадку операція займе не більше двох секунд – секунда щоб заснути і секунда щоб прокинутися. Будьте впевнені в тому, що Ви не відчуєте болю і дискомфорту під час маніпуляцій!

 

Проведення синус-ліфтингу в поєднанні з установкою імплантата – основний крок на шляху до відновлення втраченого зуба! Не відкладайте на потім можливість насолоджуватися своїми улюбленими стравами і записуйтеся на консультацію, адже наші лікарі хірурги готові швидко спланувати і якісно виконати дану процедуру в найкоротші терміни.

Ціни на синус-ліфтинг

Скільки коштує синус-ліфтинг в м. Київ? Ймовірно це головне питання, що виникає тоді, коли приходить момент встановлювати імплантат і робити кісткову пластику.

 

І часто наші пацієнти відзначають, що вже стикалися з непрозорими цінами на синус-ліфтинг. Ми ж скажемо: чесність і якість – наші головні принципи. Вартість маніпуляції можна дізнатися після детальної консультації хірурга і ви можете бути впевнені, що вона відповідає дійсності на 100%. Для ознайомлення з орієнтовними цінами проведення операції по синус-ліфтингу в СКАЙКЛІНІК ми рекомендуємо перейти в розділ Ціни.

Відгуки

Ознайомитися зі справжніми чесними відгуками про роботи наших лікарів, а також досвідом проведення синус-ліфтингу пацієнтами SKYCLINIC, ви можете на нашому сайті в розділі Відгуки. Всі відгуки унікальні і залишені нашими пацієнтами. Чекаємо вас для проведення синус-ліфтингу в чесній стоматології.

 

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 4 роки безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить все нові та нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Розгорнути
Показання
 • виражена атрофія кісткової тканини після видалення
 • анатомічні особливості гайморової пазухи пацієнта
Протипоказання
 • наявність хронічних вогнищ інфекції в порожнині рота, а також неліковані зуби
 • гострі запальні захворювання порожнини рота
 • куріння
 • вагітність і період лактації
 • захворювання кісткової тканини (остеопороз)
 • недавно перенесені гострі захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт)
 • деякі захворювання крові, сполучної тканини
 • гострі психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка 20% на всі послуги
Осталось 9 дней
Знижка 20% на всі послуги

Знижка 20% надається на всі стоматологічні послуги (окрім імплантації, ортодонтії та протезування зубів).

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Знижка 10% на імплантацію та протезування
Осталось 9 дней
Знижка 10% на імплантацію та протезування

Знижка 10% надається на послуги з імплантації та протезування зубів.

Професійне чищення зубів всього за 1200 гривень
Осталось 9 дней
Професійне чищення зубів всього за 1200 гривень

Професійне чищення зубів зі знижкою всього за 1200 гривень.

Безкоштовна консультація
Осталось 9 дней
Безкоштовна консультація

Консультація стоматолога на всі види послуг проводиться без оплати.

 

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 9 дней
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro і чистка всього за 2900 гривень
Осталось 9 дней
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro і чистка всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп і комплексна чистка зубів

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 9 дней
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 7900 гривень
Осталось 9 дней
Металева брекет-система всього за 7900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 9 дней
Керамічна брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 9 дней
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Осталось 9 дней
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Які рекомендації після синус-ліфтингу?
Після операції по синус-ліфтингу варто дотримуватися рекомендацій лікаря для якнайшвидшого відновлення: - відразу після операції рекомендується прикласти холодний компрес для запобігання набряку; - не варто їсти в перші 2 години після синус-ліфтингу, а наступні кілька днів краще виключити гарячу їжу і пиття; - намагайтеся жувати на «здоровий» бік; - лікар може призначити ротові ванночки і медикаментозну підтримку, в тому числі і протизапальні препарати; - слід виключити фізичні навантаження в перший час; - в перші дні важливо намагатися не чхати, не кашляти і не надувати щоки; - слід виключити куріння і алкоголь; - не можна гріти щоку з боку проведеної маніпуляції; - рекомендується виключити переліт літаком протягом місяця після операції.
Як проводиться синус-ліфтинг?
- Закритий синус ліфтинг. В першу чергу лікар проводить знеболення шляхом місцевої анестезії або наркозу. Через розріз слизової оболонки в області планованого імплантату хірург робить вікно в кістковій тканині і отримує доступ до верхньощелепної пазухи. Через отвір за допомогою спеціальних інструментів лікар піднімає дно пазухи і вводить кістковопластичний матеріал в утворений простір. Наступний етап - безпосередньо установка імплантату. - Відкритий синус-ліфтинг. Після знеболення, лікар робить розріз збоку верхньої щелепи в проекції верхньощелепних синусів. Після відшарування клаптя слизової створюється вікно в кістці, коригується дно слизової дна верхньощелепної пазухи і в утворену порожнину вводиться кістковопластичний матеріал. Кісткова тканина ізолюється спеціальною мембраною і зашиваються ясна. Як правило, після відновлення кістки відбувається наступний етап - установка імплантату.
Який буває синус-ліфтинг?
Як правило, застосовують два основні методи синус-ліфтингу: відкритий і закритий. Вибір методики залежить від початкової висоти кісткової тканини в області верхньощелепних пазух. - Закритий синус-ліфтинг. Ця методика є більш щадною. Але можлива при висоті кістки в області подальшої імплантації не менше 7-8 мм. Доступ для синус-ліфтингу відбувається в області відсутнього зуба з подальшою одномоментної імплантацією. - Відкритий синус-ліфтинг. Проводиться, якщо висота кісткової тканини в проекції верхньощелепних синусів не перевищує 8 мм. При цьому, можлива як одномоментна, так і відстрочена імплантація, що дозволяє уникнути повторного хірургічного втручання. При цьому лікар вводить кістковопластичний матеріал через створене вікно з боку гайморової пазухи.
Які матеріали використовуються для синус-ліфтингу?
Як правило, для синус-ліфтингу використовуються матеріали наступних типів: - аутогенний (власний кістковий матеріал). Кістковий блок, що пересаджується пацієнтові, називається аутотрансплантат; - алогенний (стерилізований матеріал іншої людини (донора)); - ксеногенний (матеріал тваринного походження). Як правило, виготовляється на основі кістки великої рогатої худоби або свиней; - алопластичний (кістковий матеріал синтетичного походження на основі фосфату кальцію, сульфату кальцію, біоактивного скла і полімерних матеріалів).
Як швидко можна проводити імплантацію після синус-ліфтингу?
Закритий синус ліфтинг, як правило, проводиться з одномоментною імплантацією, в той час як імплантацію при відкритому синус-ліфтингу, в більшості випадків, проводять відстрочено після повної регенерації кісткової тканини через 3-6 місяців.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає