Пародонтит у дітей лікування

Етапи

Пародонтит у дітей нерідко виникає, якщо діти не отримують належного догляду за порожниною рота. Їжа, яка залишається на яснах, зубах і мовою після їжі, є ідеальним живильним середовищем для бактерій, що викликають це захворювання. У найгірших випадках він може призвести до втрати зубів. Хоча пародонтит зустрічається лише у 3-5% маленьких пацієнтів, важливо знати, як захистити свою дитину від запалення.

Це часто відбувається, коли молочні зуби змінюються постійними, що ускладнює якісну чистку зубів. Залишки їжі, дрібні травми і погана гігієна можуть стати причиною пародонтиту, який призводить до ослаблення ясен.

Основні причини дитячого пародонтиту

Захворювання пародонта у дітей часто викликані поганою або неправильної гігієною порожнини рота. Існують також фізичні та вікові фактори.

Пародонтит у дітей до 5 років це поширена проблема, також його ризик зростає, коли зуби замінюються на постійні. Це підвищує ризик пошкодження ясен і ускладнень. Основні фактори розвитку захворювань пародонту у дітей:

 1. Попередні захворювання, такі як карієс або гінгівіт.
 2. Ослаблена імунна система.
 3. Неправильний прикус і скупченість зубів.
 4. Довгострокові побічні ефекти ліків.
 5. Незбалансоване харчування.
 6. Пломби поганої якості.
 7. Погана гігієна.
 8. Накопичилася зубний наліт, який не видаляється своєчасно.

Класифікація пародонтиту у дітей

Быстропрогрессирующий пародонтит у дітей відрізняється різною локалізацією, перебігом і кількістю уражених ділянок. Виділяють наступні види.

Гострий пародонтит

Дане протягом пародонтиту виникає у дітей набагато рідше, ніж хронічний пародонтит. У більшості випадків це локалізоване захворювання, при якому уражається один або кілька сусідніх зубів. Гострий пародонтит може виникнути несподівано.

Хронічний пародонтит

При цьому перебігу захворювання, пародонтити у дітей виникають періодично, а хвороба продовжує розвиватися. У цьому випадку у дітей можуть спостерігатися свербіж і кровоточивість ясен, розхитування зубів і навіть їх зміщення. Лікування пародонтиту у дітей в домашніх умовах при цьому категорично протипоказано, так як може викликати посилення проблеми.

Локалізований пародонтит

При локалізованому пародонтитом уражається лише один зуб або невелика група зубів. Поразка зосереджено на одному або кількох сусідніх зубах.

Генералізований пародонтит

У цьому випадку тканини пародонту повністю руйнуються і уражається велика частина зубів або навіть всі вони. Дана форма захворювання є однією з найбільш складних і найменш розв’язуваних випадків в стоматології.

Як відбувається діагностика пародонтиту у дітей в стоматології SKYCLINIC

Якщо у вашої дитини починає з’являтися наліт або тверді відкладення на зубах, метою негайного візиту має стати дитяча стоматологія. Найбільш базовими діагностичними процедурами є:

 1. Огляд. Це початковий метод оцінки стану порожнини рота, при якому досліджується мова, його становище та стан ясен.
 2. Пальпація лімфовузлів. Доктор виявляє поразку у цих областях.
 3. Аналіз крові і пародонтологічне обстеження.

Симптоми захворювання ясен у дітей

На початку симптоми проявляються рідко і їх буває важко діагностувати. Ось деякі, на які слід звернути увагу.

 1. Посилення кровоточивості при чищенні зубів або пережовуванні твердої їжі.
 2. Надмірна рухливість зубів.
 3. Неприємний подих.
 4. Гіперемія або синюшність слизових оболонок.
 5. Больові відчуття в районі десни.
 6. Припухлість.
 7. Рясні зубні відкладення.
 8. Відчуття втоми і слабкості.
 9. Підвищення температури.

При появі більшості з даних ознак захворювання негайно відведіть дитину до фахівця.

Лікування дитячого пародонтиту в клініці SKYCLINIC

Радимо вам проконсультуватися у стоматологічному центрі. Із-за складності різних причин цього захворювання важливо розробити і визначити план лікування для кожного випадку. Якщо у вашої дитини з’явилися ознаки захворювання ясен, вам слід негайно вжити заходів.

Для того, щоб визначити відповідне лікування, спеціаліст прийме до уваги характер і ступінь захворювання, а також характер симптомів.

 1. Ступінь рухливості зуба.
 2. Характер пошкодження.
 3. Загальний стан.

Якщо у дитини є якісь системні захворювання, наприклад, ендокринні порушення, хвороби серця, діабет, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Лікування захворювань пародонту у дітей включає:

 1. Видалення нальоту.
 2. Боротьбу з карієсом і герметизацію фісур.
 3. Корекцію прикусу.
 4. Навчання правильному чищенню зубів.
 5. Чистку пародонтальних кишень на більш тяжких стадіях захворювання ясен.
 6. Призначення різних вітамінів для зміцнення імунної системи.
 7. Лазерну терапію та фізіотерапію при необхідності.
 8. При необхідності призначення антибіотиків.

Точне лікування буде призначено лікарем після необхідних діагностичних процедур.

Профілактика захворювань пародонту у дітей

Кращим способом профілактики захворювань ясен у дітей є повноцінне і збалансоване харчування, регулярне відвідування стоматолога (не рідше одного разу в рік) і правильна гігієна порожнини рота. Експерти рекомендують дітям чистити зуби мінімум два рази в день: вранці і ввечері. Профілактична стоматологія важлива для запобігання захворювань пародонту та інших проблем порожнини рота.

У клініці SKYCLINIC кваліфіковані стоматологи знайдуть правильний підхід до вашої дитини і проведуть необхідні процедури, не викликаючи страх або занепокоєння. Стоматологічна клініка SKYCLINIC в Києві пропонує ефективне лікування пародонтиту, але важливо діагностувати захворювання пародонту на ранній стадії. Будь ласка, зв’яжіться з нами, щоб ми могли допомогти зубів вашої дитини якомога швидше.

Розгорнути

Альтернативні послуги

Гінгівіт у дітей лікування
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чим зняти запалення ясен у дитини?
Запалення ясен у дитини може спостерігатися при прорізуванні зубів, гінгівіт, кісті прорізування, стоматиті, а також пародонтиті у дітей. Лікування запалення ясен у дітей народними засобами може бути небезпечним для здоров'я Вашої дитини, тому в разі виникнення симптомів запалення слід негайно звернутися до досвідченого дитячого стоматолога.
Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?
Перше враження дитини від відвідування стоматолога залежить не тільки від стоматолога і його підходу до дітей, а й безпосередньо від батьків. Перед запланованим візитом слід в ігровій формі навчити малюка відкривати рот і тримати його відкритим деякий час, можна разом з дитиною почистити і полікувати іграшкам зуби, а також підготувати подаруночок малюкові в якості винагороди за похід до лікаря. Не варто розповідати дитині, що "буде не боляче", так як це може мати зворотний ефект на дитину. Не слід насильно садити в стоматологічне крісло, якщо дитина не хоче і боїться, краще відкласти спробу до наступного разу, якщо немає необхідності термінового лікування.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Синотина
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна