Пломбування каналів молочних зубів

Пломбування каналів молочних зубів

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Карієс – це захворювання, яке буває не тільки у дорослих, але і у дітей. Батьки часто роблять помилку, нехтуючи якісної гігієною і симптомами карієсу. Вони вважають, що молочні зуби в будь-якому випадку випадуть, тому лікувати їх немає сенсу. Насправді своєчасне лікування карієсу та пломбування каналів молочних зубів не просто необхідно, а й обов’язково.

Якщо зайнятися лікуванням карієсу на початковому етапі при утворенні на зубі невеликої темної плями, то без пломбування можна обійтися зовсім. Стоматолог клініки SKYCLINIC видаляє поверхневе каріозне ураження зуба і обробляє поверхню особливим відновлює складом. За рахунок цього вдається повністю усунути карієс і захистити зуб від руйнівних процесів в подальшому.

Навіщо лікувати молочний зуб, якщо він і так випаде?

Якщо не приділяти увагу гігієні порожнини рота, на зубах утворюється наліт, що сприяє розвитку карієсу. З’явилися каріозні процеси поширюються по всій поверхні зубів, проникаючи в глибокі шари.

На запущених стадіях захворювання доводиться видаляти молочний зуб. Це в свою чергу має ряд неприємних наслідків:

 • затримка прорізування постійного зуба;
 • неправильне прорізування постійного зуба і порушення прикусу;
 • інфікування зачатка постійного зуба і його загибель.

 

Якщо вчасно не виконувати лікування карієсу і пломбування кореневих каналів молочних зубів, інфекція може поширитися на постійні зуби. У результаті буде потрібно більше складний і тривалий процес лікування.

Крім перелічених основних причин, лікувати молочні зуби потрібно ще і в естетичних цілях. Це необхідно для того, щоб у дитини не сформувалися комплекси і він посміхався без сорому. Хлопчик або дівчинка зі здоровою і красивою посмішкою будуть почувати себе набагато впевненіше, що обов’язково позначиться на його подальші успіхи і досягнення.

В яких випадках необхідно пломбувати канали молочних зубів

Пломбування кореневих каналів потрібно для того, щоб усунути інфекцію із зубних каналів та запобігти інфікуванню зачатка постійного зуба. Сучасна дитяча стоматологія здатна повністю відновити функціональність зуба, забезпечивши рівномірне поширення жувального навантаження. Завдяки цьому у дитини буде правильно розвиватися щелепу, а ризик виникнення дефектів прикусу зводиться до мінімуму.

Як відбувається пломбування молочних зубів в стоматології SKYCLINIC

Процедура тимчасового пломбування зуба така ж, як і у корінного. Головна відмінність полягає в тому, що дитячі зуби пломбують цілком для запобігання вторинного карієсу. Конкретний метод лікування карієсу залежить від ступеня ураження молочного зуба, а також віку та стану пацієнта.

Пломбування кореневих каналів молочних зубів включає такі етапи:

 1. Підготовка і очищення каріозної порожнини.
 2. Проведення дезінфекції ураженої області за допомогою спеціальних препаратів.
 3. Препарування зуба з участю бормашини.
 4. Усунення пульпи і безпосереднє пломбування каналів.
 5. Встановлення пломби на коронковую частина зуба.

На початкових стадіях карієсу можна уникнути пломбування кореневих каналів і навіть провести лікування зубів дітям без бормашини.

Що станеться, якщо не лікувати молочні зуби

Карієс відноситься до небезпечних хвороб, які при відсутності належного лікування можуть викликати серйозні ускладнення. Найпоширеніші серед них – це пульпіт, періодонтит, флюс. Лікувати виникли наслідки набагато важче і болючіше, ніж усунути карієс на початковому етапі. У зв’язку з цим важливо своєчасно звертатися до стоматолога при підозрі на розвиток захворювання.

Кращого лікування, ніж профілактика, ще не придумали. Тому дбайливі батьки повинні бути уважні до своєї дитини і дотримувати прості правила для попередження розвитку карієсу:

 • стежити за гігієною ротової порожнини у дитини;
 • придбати дитячу зубну щітку і пасту у відповідності з віком;
 • відвідувати дитячу стоматологію раз в півроку в профілактичних цілях.

На огляді в стоматології SKYCLINIC висококваліфіковані лікарі допоможуть безболісно вилікувати молочні зуби без стресу і сліз. Ціна на пломбування молочних зубів у Києві приємно порадує. Вартість процедури залежить від стадії розвитку карієсу. Чим менше об’єм поразки, тим дешевше обійдеться його лікування.

Дізнатися остаточну ціну пломбування можна під час огляду. На першій консультації стоматолог клініки проведе діагностику порожнини рота у дитини і складе грамотний лікувальний план. Для лікування застосовуються сучасні, безпечні для юних пацієнтів засоби і методи. Вони дозволяють виконати необхідні процедури, не травмуючи психіку дитини.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як дізнатися, що у дитини пульпіт?
На початкових стадіях може бути складно виявити запалення пульпи зуба у дитини, але завжди можна помітити каріозне ураження молочного або постійного зуба. Як можна запідозрити пульпіт у дитини:
 • дитина скаржиться на зубний біль;
 • біль в зубі виникає після прийому холодної/гарячої їжі;
 • набряк ясен в області хворого зуба;
 • малюкові боляче кусати або натискати на зуб;
 • турбує неприємний запах з рота;
 • підвищується температура тіла, погіршується апетит.
Чи варто лікувати молочні зуби під наркозом?
Для лікування зубів під наркозом, як і для будь-якої медичної маніпуляції, існують свої показання і протипоказання. Наркоз застосовується в наступних випадках:
 • наявність у пацієнта алергічних реакцій на анестетики, що застосовуються в стоматології;
 • пацієнту менше трьох років або наявність панічного страху перед стоматологічними процедурами;
 • великий обсяг стоматологічних втручань, а також тривалість запланованих процедур;
 • наявність неврологічних розладів або особливості розвитку пацієнта.
Наркоз протипоказаний при наявності гострих інфекцій, загостренні хронічних захворювань, захворювань дихальних шляхів, цукрового діабету, гострих розладів психіки, а також при повному шлунку.
А чи потрібно лікувати молочні зуби?
Лікування молочних зубів є надзвичайно важливим для здоров'я дитини: - рання втрата молочних зубів призводить до порушення гармонійного розвитку щелеп, що веде до формування неправильного прикусу і скупченості зубів у майбутньому; - карієс молочних зубів може ускладнюватися пульпітом і періодонтитом і, як наслідок, буде уражатися зачаток постійного зуба. Інфікування зачатка, як правило, призводить до його загибелі і відсутності зуба в постійному прикусі; - не варто забувати, що періодонтит молочного зуба може ускладнитися періоститом, флегмоною або абсцесом; - при наявності множинного карієсу передніх зубів дитина може відчувати дискомфорт в дитячому колективі, що поведе за собою психологічні проблеми.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Синотина
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна