Резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня зуба

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Ще недавно запальні процеси, що зачіпають корені зуба, були прямими показаннями до його видалення. Арсенал сучасної стоматології дозволяє не тільки усунути проблему, але і зберегти зуб.

Усунення запалення кореневої системи відбувається шляхом видалення уражених тканин з подальшим відновленням функцій і зовнішнього вигляду зуба. Основне завдання операції – зберегти не тільки зуб, але і цілісність зубної дуги. Як виконується і скільки коштує резекція верхівки кореня зуба?

Що таке резекція кореня зуба?

Резекція верхівки кореня (апикотомия) – це хірургічне втручання, під час якого видаляються уражені тканини верхівки кореня зуба з наступним заповненням утворилася порожнини кістковим матеріалом. В ході операції відсікаються тільки запалені і інфіковані ділянки, здорова частина кореня не зачіпається. Перевага процедури в тому, що доступ до пошкодженої області кореня відбувається через кісткову тканину без розтину коронки або пломби. Операція проходить під місцевим знеболенням або в стані медикаментозного сну.

На сьогоднішній день резекція кореня зуба є одним з найбільш ефективних способів зберегти зубну одиницю і запобігти подальшому розповсюдженню інфекції.

Основні показання до резекції верхівки кореня

Операція резекції верхівки кореня може бути виконана на будь-яких зубах – молярах, премолярах, різцях і іклах. Від цього може залежати ціна на резекцію верхівки кореня.  Але найчастіше до апикотомии вдаються для збереження однокореневих зубних одиниць, що пов’язано з анатомічними особливостями будови кореневої системи та доступ до неї.

Коли показана операція резекції верхівки кореня?

 • поява новоутворень – кісти, кистогранулемы;
 • невозможно іншим шляхом провести пломбування каналів (найчастіше з-за їх анатомічно неправильного положення – викривлення, звуження, закриття просвіту);
 • присутствие в зубному каналі штифта або кульшових вкладки;
 • неэффективность передує терапевтичного лікування;
 • некорректные раніше виконані маніпуляції – потрапляння в канал уламка інструменту, вихід пломбувального складу за межі верхівки.

Необхідність проведення резекції в конкретному випадку визначається на підставі огляду, а також даних рентгенографії. Видалення кісти зуба або інші методи лікування виконуються на сучасному обладнанні досвідченими лікарями.

Протипоказання до резекції кореня зуба

На жаль, не у всіх випадках за допомогою резекції верхівки кореня можна усунути виниклу проблему.

Протипоказання до проведення резекції верхівки кореня:

 • шірина кістки на ділянці запалення не досягає 0,5-1 див. Даний момент дуже важливий. У разі потоншення кістки присутній ризик її перелому в ході операції;
 • уыраженная рухливість зуба (3-4 ступеня);
 • беременность;
 • уирусные захворювання в активному періоді (герпес, ГРВІ, ураження ЛОР-органів);
 • плотное прилягання уражених коренів і здорових;
 • поражение кістою або гранульомою понад 30% зуба. Така картина – показання до видалення зуба;
 • пародонтит;
 • зущественное оголення зубний шийки;
 • разрушение коронки, при якому неможливо відновлення зуба або установка протеза;
 • соматичні захворювання, що зачіпають роботу серцево-судинної, кровоносної, імунної системи, цукровий діабет, психічні розлади.

Як відбувається резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня зуба під коронкою триває від 20 до 60 хвилин і включає шість етапів:

 1. Підготовчий. Пацієнт проходить комп’ютерну томографію щелепи для точних розмірів і локалізації освіти. Якщо є набряк, необхідно усунути запалення, а тільки потім – операція. При необхідності виконання пломбування каналів.
 2. Знеболювання – місцеве або седація (медикаментозний сон). Резекція верхівки кореня зуба в Києві проходить із застосуванням сучасних методик анестезії, тому хворобливих відчуттів пацієнт не відчуває.
 3. Доступ до області поразки. З допомогою микроскальпеля проводиться надріз десни біля верхівки кореня. Щоб отримати доступ до кістки, за допомогою розпору виконується відшарування слизової від окістя. Далі хірург вирізає «кісткове вікно».
 4. Відсікання. Через отримане отвір видаляється верхівка кореня з утворенням та ураженими тканинами, виконується антисептична обробка порожнини.
 5. Заповнення кістковим матеріалом утворилася порожнини.
 6. Ушивання рани, накладення пов’язки.

Альтернативою традиційної апикотомии є резекція верхівки кореня зуба лазером. Однак перевага класичного використання микроскальпеля в тому, що при його застосуванні не відбувається нагрівання зони розрізу (температурної травми), що забезпечує більш швидке загоєння.

Резекція кореня зуба в стоматологічній клініці SKYCLINIC

Висічення ураженої верхівки кореня зуба – складна і копітка операція, що вимагає знання і високий рівень кваліфікації. Лікарі стоматологічної клініки SKYCLINIC мають великий досвід проведення операцій по апикотомии. Професіоналізм лікарів, сучасне обладнання та високоякісні матеріали – запорука успішної резекції верхівки зубного кореня.

У хірургічній стоматології методи лікування визначаються після огляду та обстеження. Чим раніше пацієнт звертається зі своєю проблемою, тим вищі шанси зберегти цілісність і привабливість зубного ряду.

Вартість резекції верхівки кореня може визначатися обсягом і складністю роботи, яка належить стоматолога. Остання залежить від групової приналежності зуба. Так резекція верхівки кореня переднього зуба по тривалості і складності буде менше резекції зубний верхівки молярів чи премолярів.

Стоматологія SKYCLINIC веде лояльну цінову політику, щоб не тільки піклуватися про здоров’я ваших зубів, але і позбавити своїх клієнтів від зайвих витрат. Якість апикотомии буде повністю гарантовано фахівцями нашої клініки.

Реабілітація після операції

Уникнути ускладнення при резекції верхівки кореня зуба допоможе дотримання пацієнтом всіх призначень і рекомендацій лікаря.

Умови успішного реабілітаційного періоду:

 1. Для виключення можливого набряку відразу після операції прикладіть холодний компрес. Наприклад, рушник з льодом. Прикладайте холод до зовнішньої частини щоки. Виключіть гарячі напої та їжу.
 2. Заборона на фізичне навантаження протягом тижня.
 3. Щоб виключити приєднання бактеріальної інфекції, дотримуйтеся медикаментозні призначення Вашого доктора.
 4. Підтримання гігієни ротової порожнини. Використовуйте неабразивну зубну пасту і м’яку щітку на період загоєння десни.

Відновлення травмованої в ході операції ясна відбувається протягом тижня, для кісткової тканини знадобиться 3-4 місяці.

Пам’ятайте, своєчасне звернення в стоматологію дозволяє зберегти зуб і отримати чудовий естетичний результат.

Розгорнути

Альтернативні послуги

Резекція зуба
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Скільки буде боліти зуб після резекції?
Період відновлення після резекції кореня зуба становить 3-4 дня - рівно стільки часу необхідно на загоєння мікророзрізу на яснах.
Чим небезпечна резекція зуба?
Операція з видалення верхівки кореня ураженого зуба займає часу не більше, ніж лікування карієсу. Однак навіть нескладна операція може мати свої ускладнення: рецидив кісти при недостатньому видаленні її капсули, перфорація дна верхньощелепних пазух; рухливість зуба при незначній довжині кореня.
Які є варіанти лікування кісти?
Як правило, кісти видаляють хірургічно за допомогою цистектомії (видалення кісти з резекцією верхівки кореня). Порожнина після видалення кісти заповнюється кістковим матеріалом з метою кісткової регенерації. Гранульоми і кістогранульоми, що передують розвитку кісти і відрізняються меншим розміром, як правило, лікуються терапевтично у ендодонта під мікроскопом.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Elena Kucher
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!