Резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня зуба

Етапи проведення резекції верхівки кореня зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Ще недавно запальні процеси, що охоплюють корені зубів, були прямими показаннями до його видалення. Арсенал сучасної стоматології дозволяє не тільки усунути проблему, але і зберегти зуб.

Усунення запалення кореневої системи відбувається шляхом видалення уражених тканин з подальшим відновленням функцій і зовнішнього вигляду зуба. Основне завдання операції – зберегти не тільки зуб, але і цілісність зубного ряду. Як виконується і скільки коштує резекція верхівки кореня зуба?

Що таке резекція кореня зуба?

Резекція верхівки кореня (апікотомія) – це хірургічне втручання, під час якого видаляються уражені тканини верхівки кореня зуба з наступним заповненням порожнини, що утворилась, кістковим матеріалом. Під час операції висікається тільки запалені і інфіковані ділянки, здорова частина кореня не зачіпається. Перевага процедури в тому, що доступ до пошкодженої області кореня відбувається через кісткову тканину без розтину коронки або пломби. Операція проходить під місцевим знеболенням або в стані медикаментозного сну.

На сьогоднішній день резекція кореня зуба є одним з найбільш ефективних способів зберегти зуб і запобігти подальшого розповсюдження інфекції.

Основні показання до резекції верхівки кореня

Операція резекції верхівки кореня може бути виконана на будь-яких зубах – молярах, премолярах, різцях і іклах. Від цього може залежати ціна на резекцію верхівки кореня. Але найчастіше до апікотомії вдаються для збереження однокореневих зубів, що пов’язано з анатомічними особливостями будови кореневої системи та доступ до неї.

Коли показана операція резекції верхівки кореня?

 • поява новоутворення – кісти;
 • неможливо іншим шляхом провести пломбування каналів (найчастіше внаслідок їх анатомічно неправильного положення – викривлення, звуження, закриття просвіту);
 • неефективність терапевтичного лікування;
 • неякісно раніше виконані маніпуляції – потрапляння в канал уламка інструменту, вихід пломбувального складу за межі верхівки.

Необхідність проведення резекції в конкретному випадку визначається на підставі огляду, а також даних рентгенографії. Видалення кісти зуба або інші методи лікування виконуються на сучасному обладнанні досвідченими лікарями.

Протипоказання до резекції кореня зуба

На жаль, не у всіх випадках за допомогою резекції верхівки кореня можна усунути виниклу проблему.

Протипоказання до проведення резекції верхівки кореня:

 • ширина кістки на ділянці запалення не досягає 0,5 мм. Даний момент дуже важливий. У разі потоншення кістки присутній ризик її перелому під час операції;
 • виражена рухливість зуба (3-4 ступеня);
 • вагітність;
 • вірусні захворювання в активному періоді (герпес, ГРВІ, ураження ЛОР-органів);
 • щільне прилягання уражених коренів і здорових;
 • ураження кістою або гранульомою понад 30% зуба. Така картина – показання до видалення зуба;
 • запущений пародонтит;
 • значне оголення шийки зуба;
 • руйнування коронки, при якому неможливо відновлення зуба або встановлення протеза;
 • соматичні захворювання, що охоплюють роботу серцево-судинної, кровоносної, імунної системи, цукровий діабет, психічні розлади.

Як відбувається резекція верхівки кореня зуба

Резекція верхівки кореня зуба під коронкою триває від 20 до 60 хвилин і включає наступні етапи:

 1. Підготовчий. Пацієнт проходить комп’ютерну томографію щелепи для визначення точних розмірів і локалізації утворення. Якщо є набряк, необхідно усунути запалення, а тільки потім – операція. При необхідності, пломбування каналів.
 2. Знеболювання – місцеве або седація (медикаментозний сон). Резекція верхівки кореня зуба в Києві проходить із застосуванням сучасних методик анестезії, тому больові відчуття відсутні.
 3. Доступ до ділянки ураження. За допомогою мікроскальпеля проводиться надріз ясен біля верхівки кореня. Щоб отримати доступ до кістки, за допомогою распатора виконується відшарування слизової від окістя. Далі хірург вирізає «кісткове вікно».
 4. Висічення. Через отримане отвір видаляється верхівка кореня з утворенням та ураженими тканинами, виконується антисептична обробка порожнини.
 5. Заповнення кістковим матеріалом утвореної порожнини.
 6. Ушивання рани, накладення пов’язки.

Альтернативою традиційної апікотомії є резекція верхівки кореня зуба лазером. Однак перевага класичного використання микроскальпеля в тому, що під час його застосування не відбувається нагрівання зони розрізу (температурної травми), що забезпечує більш швидке загоєння.

Резекція кореня зуба в стоматологічній клініці SKYCLINIC

Висічення ураженої верхівки кореня зуба – складна і кропітка операція, що вимагає знання і високого рівня кваліфікації. Лікарі стоматологічної клініки SKYCLINIC мають великий досвід проведення операцій з апікотомії. Професіоналізм лікарів, сучасне обладнання та високоякісні матеріали – запорука успішної резекції верхівки зубного кореня.

У хірургічній стоматології методи лікування визначаються після огляду та обстеження. Чим раніше пацієнт звертається зі своєю проблемою, тим вищі шанси зберегти цілісність зубного ряду.

Вартість резекції верхівки кореня може визначатися обсягом і складністю роботи, а також кількістю кістковопластичного матеріалу. Так резекція верхівки кореня переднього зуба по тривалості і складності буде менше за резекцію верхівки молярів чи премолярів.

Стоматологія SKYCLINIC веде лояльну цінову політику, щоб не тільки піклуватися про здоров’я ваших зубів, але і позбавити своїх пацієнтів від зайвих витрат. Якість апікотомії буде повністю гарантована фахівцями нашої клініки.

Реабілітація після операції

Уникнути ускладнення при резекції верхівки кореня зуба допоможе дотримання пацієнтом всіх призначень і рекомендацій лікаря.

Умови успішного реабілітаційного періоду:

 1. Для виключення можливого набряку відразу після операції прикладіть холодний компрес. Наприклад, рушник з льодом. Прикладайте холод до зовнішньої частини щоки. Виключіть гарячі напої та їжу.
 2. Заборона на фізичне навантаження протягом тижня.
 3. Щоб виключити приєднання бактеріальної інфекції, дотримуйтеся медикаментозні призначення Вашого доктора.
 4. Підтримання гігієни ротової порожнини. Використовуйте неабразивну зубну пасту і м’яку щітку на період загоєння ясен.

Відновлення травмованих під час операції ясен відбувається протягом тижня, для кісткової тканини знадобиться 3-4 місяці.

Пам’ятайте, своєчасне звернення в стоматологію дозволяє зберегти зуб і отримати чудовий естетичний результат.

Розгорнути

Альтернативні послуги

Резекція зуба
Узнать больше
Показання
 • поява новоутворень – кісти, кістогранульоми
 • неможливо іншим шляхом провести пломбування каналів (найчастіше з-за їх анатомічно неправильного положення – викривлення, звуження, закриття просвіту)
 • неефективність терапевтичного лікування
 • неякісно раніше виконані маніпуляції – потрапляння в канал уламка інструменту, вихід пломбувального складу за межі верхівки
Протипоказання
 • ширина кістки в ділянці запалення не досягає 0,5-1 см
 • кіста займає більшу частину кореня зуба
 • значна рухливість зуба (3-4 ступеня)
 • вагітність
 • вірусні захворювання в активному періоді (герпес, ГРВІ, ураження ЛОР-органів)
 • щільне прилягання уражених коренів і здорових
 • ураження кістою або гранульомою понад 30% зуба
 • значне оголення шийки зуба
 • руйнування коронки, при якому неможливо відновлення зуба або встановлення протеза
 • соматичні захворювання, що зачіпають роботу серцево-судинної, кровоносної, імунної системи, цукровий діабет, психічні розлади
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Cегодня последний день
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Cегодня последний день
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Cегодня последний день
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Cегодня последний день
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Cегодня последний день
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Cегодня последний день
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Cегодня последний день
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Cегодня последний день
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Cегодня последний день
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Cегодня последний день
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Скільки буде боліти зуб після резекції?
Період відновлення після резекції кореня зуба становить 3-4 дня - рівно стільки часу необхідно на загоєння мікророзрізу на яснах.
Чим небезпечна резекція зуба?
Операція з видалення верхівки кореня ураженого зуба займає часу не більше, ніж лікування карієсу. Однак навіть нескладна операція може мати свої ускладнення: рецидив кісти при недостатньому видаленні її капсули, перфорація дна верхньощелепних пазух; рухливість зуба при незначній довжині кореня.
Які є варіанти лікування кісти?
Як правило, кісти видаляють хірургічно за допомогою цистектомії (видалення кісти з резекцією верхівки кореня). Порожнина після видалення кісти заповнюється кістковим матеріалом з метою кісткової регенерації. Гранульоми і кістогранульоми, що передують розвитку кісти і відрізняються меншим розміром, як правило, лікуються терапевтично у ендодонта під мікроскопом.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Усі відгуки
Коментарів немає