Кюретаж

Записатися на прийом
Кюретаж

Етапи проведення кюретажу

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

В поняття “здорові зуби” входить не тільки красива усмішка, виконання функції  пережовування їжі і правильна вимова звуків, відсутність болю та явного ураження зубів карієсом. Це також:

 • міцне правильне прикріплення зуба в кістковій тканині щелеп;
 • відсутність зубних відкладень, які порушують зв’язок зуба з яснами;
 • відсутність неприємного запаху з рота через хвороботворну мікрофлору внаслідок поганої гігієни;
 • здорові ясна, яка не кровоточить і не вражена запаленням.

Досить часто стоматологи рекомендують своїм пацієнтам процедуру, яка називається кюретаж пародонтальних кишень. Для початку давайте розберемося, що це таке і в яких випадках використовується ця процедура.

Що таке кюретаж ясен?

За порожниною рота потрібен ретельний щоденний догляд — це знають всі. В іншому випадку будуть страждати не тільки зуби, але і ясна. Можуть виникнути запалення, біль та інші неприємні відчуття. Це вже є показаннями для звернення до лікаря-пародонтолога. Якщо тривалий час не звертати уваги на ці симптоми, вони можуть перерости у серйозні проблеми у вигляді запалення ясен, рухливість, випадіння зуба та інших ознак пародонтиту.

Для запобігання подібних неприємностей пародонтологія передбачає виконання очищення і лікування пародонтальних кишень. Це спеціальні пародонтологічні маніпуляції по видаленню з зубних кишень інфікованих тканин, зубного каменю та бактерій. Масштаб ефективності цієї маніпуляції можна оцінити, якщо порівняти результати перед її застосуванням і після.

У яких випадках необхідний кюретаж

Показаннями до кюретажу є генералізована або локальна форма пародонтиту – запаленням тканин пародонту. Дана стоматологічна проблема супроводжується утворенням пародонтальних кишень. Цей процес викликає ускладнення у вигляді ослаблення або руйнування зубоясеневого кріплення.

У здорової людини зберігається деякий простір між яснами і коренем зуба. В нормальному стані ця відстань становить не більше трьох міліметрів. У цьому випадку для підтримки здоров’я зубів і ясен досить дотримуватися стандартні правила гігієни.

Поява пародонтальних кишень, розмір яких становить 4 і більше мм – тривожний симптом, який вказує на прогресування пародонтиту. У цій ситуації краще всього довіритися професіоналу, який зможе усунути вогнище запалення і провести правильне лікування.

Якщо запалення ясенних тканин залишити без належного лікування, то утворення більш глибоких кишень не уникнути. Поступово, внаслідок діяльності мікроорганізмів руйнується кісткова тканина, що оточує зуб. Таким чином кріплення зубів в кістки стає менш міцним, що призводить до розхитування зуба, а в подальшому – і до його втрати.

До кюретажу слід ставитися, як до повноцінної операції. Тому проводять її при чітких медичних показаннях. Вона вимагає підготовки і подальшої післяопераційної реабілітації.

Які бувають види кюретажу пародонтальних кишень

Призначити кюретаж ясен може тільки пародонтолог після ретельної діагностики. Необхідність кюретажу або інших стоматологічних процедур визначається такими факторами, як розмір ясенних кишень, кровоточивість ясен, рухомість зубів та іншими. Дана процедура має декілька видів.

Закритий кюретаж

Даний різновид кюретажу зуба являє собою професійне видалення твердих відкладень, хвороботворної мікрофлори, залишків їжі. Кюретаж кишень — це не просто гігієна, а маніпуляція, спрямована на поліпшення стану ясен і зубів. Закритий кюретаж проводиться без надрізів або розтину ясен. Він можливий, якщо між зубом і яснами утворилась кишеня, глибина якої не менш 3 мм і не більше 5 мм. При глибокій пародонтальній кишені очистити корінь зуба, зубні відкладення під яснами таким методом ретельно не вдасться.

Відкритий кюретаж

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень є стоматологічної операцією, що проводиться, коли глибина пародонтальної кишені більше 5 мм. Це втручання проводиться виключно під місцевою анестезією і є повністю безболісним. Мікро хірургічними інструментами обережно відшаровується лоскут ясен і завдяки цьому лікар отримує гарний візуальний доступ. Ручними інструментами видаляются інфіковані тканини, грануляційна тканина, скупчення бактерій та під’ясеневі зубні відкладення.

Процедура відкритого кюретажу пародонтальних кишень приблизно така:

 • застосування антисептичних засобів в ротовій порожнині;
 • введення пацієнту знеболювання;
 • застосування йодовмісних засобів в рамках оперативного втручання;
 • розтин ясен близько зуба з метою поліпшення доступу до проблемного місця;
 • видалення відкладень, каменю, грануляцій, бактеріальних бляшок, продуктів розпаду тканин, патологічних мікроорганізмів і т. д.;
 • промивання антисептиками під тиском пародонтальної кишені від твердих залишків і м’яких тканин;
 • при необхідності – зупинка кровотечі рани і формування кров’яного згустку;
 • заповнення рани спеціальними препаратами з метою регенерації тканин;
 • накладення швів на ясна;
 • накладення стерильної пародонтальної пов’язки;
 • післяопераційний догляд за місцем хірургічного втручання.

Період реабілітації

Після процедури закритого кюретажу особливої реабілітації не потрібно, тільки стандартна гігієна ротової порожнини.

Після операції (відкритого кюретажу) перші 2 доби необхідно з великою обережністю проводити гігієну ротової порожнини антисептиками або ополіскувачами, щоб не пошкодити кров’яного згустку під пародонтальної пов’язкою. Допускаються лише ротові ванночки, забороняється проводити активне полоскання. Приблизно після 2-х діб знімають пов’язку, обробляють рану, а за необхідностю призначають протизапальні засоби.

В результаті правильно проведеної маніпуляції кишеня перетворюється в очищену від грануляцій рану, яка швидко зарубцьовується, а пародонтальна кишеня зникає з низкою небезпечних і неприємних симптомів.

Проведення кюретажу у стоматології SKYCLINIC

Який результат ви отримаєте від кюретажу пародонтальних кишень у нашій стоматології?

 • завдяки поліровці кореня зуба його поверхня буде гладкою;
 • спеціаліст усунить запальний процес;
 • процедура попередить подальше утворення зубного каменю, а отже, і пародонтиту.

Дана процедура в нашій клініці SKYCLINIC проводиться досвідченими стоматологами, які застосовують у своїй роботі тільки сертифіковані матеріали та сучасне обладнання.

Звернувшись в нашу стоматологічну клініку, Ви отримаєте повний спектр стоматологічних послуг, які існують на сучасному ринку. Це не тільки кюретаж, але і також скейлінг та інші процедури, необхідні для збереження здоров’я зубів. Наші фахівці висококваліфіковані і володіють різними техніками виконання чисток пародонтальних кишень. Ціна на кюретаж в Києві в нашій клініці буде найбільш оптимальною.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • збільшення глибини пародонтальних кишень більше 3-х мм
 • значні під'‎ясеневі вікладення
 • утворення грануляційної тканини в пародонтальних кишенях
Протипоказання
 • гострі інфекційні захворювання
 • гноєтеча з пародонтальних кишень
 • фіброматозні розростання ясен
 • захворювання кровотворної системи
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 3 дня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 3 дня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Осталось 3 дня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 3 дня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Осталось 3 дня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 3 дня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 3 дня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 3 дня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
В яких випадках використовується кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж пародонтальних кишень використовується при пародонтиті з глибиною пародонтальних кишень більше 4-5 мм. Протипоказаний кюретаж при рухливості зубів III-IV ступеня, наявності кісткових кишень, гострих інфекційних та неінфекційних захворювань порожнини рота.
Що таке кюретаж пародонтальних кишень?
Кюретаж - це один з основних методів лікування захворювань ясен (пародонтиту). Являє собою техніку очищення пародонтальної кишені від патогенної мікрофлори і патологічно зміненої тканини. Під час самої маніпуляції пародонтолог очищає і згладжує корінь зуба (частина зуба, яка знаходиться під яснами) спеціальними ручними інструментами. Важливо використовувати якісні, добре заточені інструменти. Також важливим критерієм є правильна робота даними інструментами по поверхні кореня, в результаті якої відбувається зменшення глибини кишень.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Дмитрий Власенко про стоматологію
Дмитрий Власенко
Прежде, чем попасть в эту клинику был на нескольких консультациях у других ортодонтов. В предложенных ранее планах лечения не было уверенности в результате, чувствовался формальный подход. В Skyclinic с первой консультации все прошло на высоком профессиональном уровне, использовалось самое современное оборудование. План лечения был подробно обсуждён и обоснован. Очень понравилась терапевт Ксения Сергеевна и хирург Михаил Александрович, который быстро и безболезненно удалил две нижние восьмерки. Перед удалением у пациента берут кровь из вены и готовят препарат, которым закрывают рану и накладывают шов, что существенно ускоряет процесс заживления. Главный врач, Богдан Михайлович активно принимает участие в определении тактики лечения и сопровождает на всём протяжении. Все этапы согласовывают с возможностями и удобством пациентов. Очень удобный график работы, включая выходные дни и вторую половину дня. Приятная гибкая система скидок, цены также приемлимые за такой уровень оказания услуг.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Бишук Богдан Михайлович
Усі відгуки
Коментарів немає