Видалення нерва зуба

Записатися на прийом
Видалення нерва зуба

Етапи видалення нерва зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Депульпування зубів

Запущений карієс найчастіше має ускладнення у вигляді пульпіту. Цей стан може супроводжуватися тривалим больовими відчуттями. Сучасні стоматологи намагаються зберегти кожний зуб, використовуючи сучасні технології та методи лікування, такі як депульпування зуба.

Серед старшого покоління, яке зверталось за лікарською допомогою ще в минулому столітті, існує думка про болісне лікування у стоматолога. Сучасна медицина давно усунула цю проблему. Зараз нерв видаляють точним обладнанням, із застосуванням ефективних знеболюючих засобів.

Що таке зубний нерв і навіщо його видаляють?

Всередині кожного зуба знаходиться пульпова камера, заповнена сполучною тканиною, крізь яку проходить безліч нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Саме вона живить дентин і зміцнює емаль. Її також називають пульпою

Карієсогенні бактерії руйнують тверді тканини зуба і проникають безпосередньо в пульпу зуба, інфікуючи його нервовий пучок. Вони викликають довготривалі гострі больові відчуття. Щоб зберегти зуб, стоматолог видаляє ушкоджені тверді тканини та пульпу.

Ціна на видалення нерва зуба в Києві коливається в залежності від обраної стоматології, якості обладнання, кваліфікації спеціалістів і складності проблеми. При відсутності пульпи припиняється постачання поживних і мінеральних речовин. Зуб стає більш крихким, виділяється в ротовій порожнині сіруватим відтінком.

Однак відмовлятися від процедури і терпіти гострий біль не варто. Досвідчений стоматолог зі SKYCLINIC не буде видаляти нерв зуба, якщо цього можна уникнути. В інших випадках видалення пульпи може врятувати пошкоджений зуб та сусідні із ним зуби.

Причини, які призводять до видалення пульпи або зубного нерва

Видалення нервів зуба може проводитися при деяких травмах та гострих запальних процесах. Рішення за процедурою приймає лікар після ретельного огляду пацієнта.

Найпоширеніші показання до видалення нерва:

 •       ускладнення запущеного карієсу (пульпіт та періодонтит);
 •       механічна травма зуба з розколом коронки;
 •       лікування кісти;
 •       підготовка до протезування зубів (за показаннями);
 •       повторне зараження раніше вилікуваного зуба.

Деякі люди настільки бояться стоматологів, що готові перетерпіти сильний біль, а за допомогою звертаються у крайньому випадку. Це загрожує розвитком ускладнень, переходом запалення на тканини, що оточують корені зуба та загостреннями. Для здоров’я ротової порожнини потрібно правильно за нею доглядати і регулярно відвідувати стоматологічний кабінет.

Основні методи депульпування зуба

Терапевтична стоматологія для збереження цілісності і здоров’я зубів застосовується з давніх часів. Кілька століть тому лікарі припікали зубні нерви, проколювали ясна голкою і здійснювали безліч інших жорстоких і небезпечних маніпуляцій. З часом стоматологія кардинально змінилася в кращу сторону.

У минулому столітті широко застосовувалося депульпування зуба під коронку з використанням миш’яку. Сьогодні цей метод вважається застарілим. Сучасна стоматологія активно використовує найкращі анестетики, тому процедура проходить абсолютно безболісно.

Видалення нерва зуба миш’яком

Хоча метод застарілий, його все ще застосовують у деяких випадках. Для загибелі ураженого нерва використовують миш’яковисту пасту. Вона викликає сильні больові відчуття і вимагає тривалого застосування.

Суть методу така: за допомогою бора лікар точково скриває пульпу. На неї закладають суворо розраховану дозу миш’яку, а зверху ставить тимчасову пломбу. Кілька днів отрута повільно вбиває нерв, після чого пацієнт знову приходить до стоматолога. Лікар знімає пломбу, видаляє залишки миш’яку і пульпи, проводить механічну та медикаментозну обробку кореневих каналів, а також їх пломбування.

Варто зазначити, що ця процедура можлива лише у стоматологічному кабінеті. Самолікування миш’яком може ускладнити ситуацію та негативно вплинути на здоров’я. Тому категорично не рекомендується проводити дані маніпуляції вдома.

Даний метод несе кілька небезпек. Якщо перетримати отруту, миш’як може викликати періодонтит и пошкодити тканини навколо зуба

За допомогою анестезії

Сучасне лікування зубних каналів ґрунтується на використанні безпечної анестезії. Стоматолог за необхідністю може підібрати знеболюючий препарат індивідуально, з урахуванням алергії, непереносимості та захворювань пацієнта. Депульпація зуба проходить швидко і безболісно.

Після видалення лікар може поставити тимчасову або постійну пломбу. Спеціальне стоматологічне обладнання дозволяє повністю контролювати процес видалення пульпи. 

Як відбувається процедура видалення нерва зуба в SKYCLINIC

Стандартна ціна на депульпирование зубів в Києві включає в себе певну послідовність дій. Будь-яка стоматологічна процедура починається з огляду. За необхідностю лікар може зробити рентгенівський знімок. Після виявлення хворого зуба, пацієнту рекомендують лікування.

Безпосередньо депульпування складається з наступних етапів:

 •       місцева анестезія або медикаментозний сон;
 •       видалення карієсу, розкриття пульпової камери зуба;
 •       вилучення пульпи, визначення довжини коренів;
 •        механічна і медикаментозна обробка кореневих каналів зуба;
 •        накладання медикаментозної пов’язки та встановлення тимчасової пломби;
 •       через декілька днів проводять пломбування кореневих каналів і встановлюють постійну пломбу.

Тиждень після процедури пацієнт може відчувати дискомфорт і легкі больові відчуття.

Можливі ускладнення видалення зубного нерва

При правильному лікуванні, ніяких ускладнень після депульпації зуба не спостерігається. У разі, коли зубні канали були вичищені не повністю або пропущений додатковий канал, буває повторне запалення. Знову починаються гострі болі в ротовій порожнині.

Такий варіант можливий у тому разі, коли коренева система зуба сильно викривлена. Лікар, навіть за допомогою спеціального обладнання, не може вичистити всю уражену пульпу. У разі виникнення больових відчуттів пацієнту необхідно терміново звернутися до стоматолога.

Видалення нерва зуба мудрості

Якісне депульпування і лікування каналів зуба мудрості часто неможливе внаслідок його розташування і анатомічних особливостей його коренів. Тому спеціалісти часто рекомендують видалити зуб. До того ж зуби мудрості не несуть функціональної цінності і не приймають участі в пережовуванні їжі.

Протипоказання до депульпування зубів

Хоча процедура видалення нерва може позбавити від больових відчуттів і зберегти зуб, її можна проводити не всім пацієнтам. Протипоказання для депульпації:

 •       гострі захворювання серцево-судинної системи;
 •       лихоманка;
 •       захворювання ротової порожнини, пов’язані з інфекцією;
 •       важкі психологічні розлади;
 •       загроза переривання вагітності;
 •       соматичні захворювання в стадії загострення.

За наявності одного з факторів ризику потрібно обов’язково попередити лікуючого стоматолога. Лікар запропонує інший варіант рішення проблеми, якщо це буде можливо.

Розгорнути
Показання
 • гострий та хронічний пульпіт
 • гострий та хронічний періодонтит
 • механічна травма зуба з розколом коронкової частини зуба
 • травма пульпи
 • лікування гранульоми та кістогранульоми зуба
 • підготовка до протезування
Протипоказання
 • підвищений артеріальний тиск
 • лихоманка
 • захворювання серцево-судинної системи в стадії загострення
 • порушення згортання крові
 • перший триместр вагітності з загрозою переривання
 • психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 30 Вересня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 30 Вересня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Діє до 30 Вересня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 30 Вересня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 30 Вересня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 30 Вересня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Вересня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 30 Вересня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Навіщо стоматологу мікроскоп?
 • Наявність мікроскопа дозволяє отримати максимально збільшене зображення з потужним джерелом світла і помітити важливі деталі, непомітні для неозброєного погляду. Це запорука підвищеної якості лікування та максимального комфорту для пацієнта.
 • На сьогоднішній день, за допомогою мікроскопа лікар може виявити приховані тріщини в зубі, якісно пролікувати і провести переліковування зубних каналів, витягнути зламаний інструмент з каналу.
 • Стоматологи-ортопеди широко застосовують мікроскоп для надточної обробки зуба під вініри, коронки, вкладки. Пародонтологи використовують даний апарат для пародонтальної мікрохірургії. Стоматологи-терапевти проводять більш точне видалення каріозних тканин під пломби та реставрації, що забезпечує щадне препарування.
Як лікувати зубні канали?
Суть якісного лікування зубних каналів полягає в повному видаленні нерва, очищення каналів, їх знезараження і герметичному пломбуванні. Вкрай важливо видалити всю інфіковану тканину і заповнити кореневі канали пломбувальних матеріалів до їх верхівки, щоб уникнути повторного інфікування і розвитку періодонтиту. В якості пломбувального матеріалу використовується еластична гутаперча. Лікарі нашої клініки лікують і пломбують кореневі канали виключно під мікроскопом.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає