Видалення нерва зуба

Видалення нерва зуба

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Депульпування зубів

Запущений карієс переростає у небезпечного недуга — пульпіт. Цей стан супроводжується сильним болем. До радикальних методів усунення недуги вдаються рідко. Сучасні стоматологи намагаються зберегти щелепу в первозданному вигляді, і для цього проводять депульпування зуба.

Серед старшого покоління, яке прийшло до лікарської допомоги ще в минулому столітті, існує думка про страшні болі під час процедури. Сучасна медицина давно усунула цю проблему. Зараз нерв видаляють точним устаткуванням, із застосуванням знеболюючих засобів.

Що таке зубний нерв і навіщо його видаляють?

Всередині кожного зуба знаходиться сполучна тканина, крізь яку проходить безліч нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Саме ця серцевина живить дентин, і зміцнює емаль. Її називають нервом або пульпою. Коли виникає і прогресує карієс, він роз’їдає тверду частину зуба.

Хвороботворні бактерії починають проникати безпосередньо на сполучну тканину. Вони викликають гострі больові відчуття. Щоб запобігти негативні наслідки, стоматолог акуратно вирізає пульпу.

Ціна на видалення нерва зуба в Києві коливається в залежності від клініки, якості обладнання, кваліфікації спеціалістів і складності проблеми. При відсутності пульпи припиняється постачання поживних і мінеральних речовин. Зуб стає більш крихким, виділяється в ротовій порожнині сіруватим відтінком.

Однак відмовлятися від процедури і терпіти гостру біль не варто. Досвідчений стоматолог з «SKYCLINIC» не буде турбувати нервові закінчення, якщо цього можна уникнути. В інших випадках видалення пульпи може врятувати пошкоджений зуб, сусідні з ним і десну.

Причини, які призводять до видалення пульпи або зубного нерва

Видалення нервів зуба може проводитися при деяких травмах та гострих запальних процесах. Рішення за процедурою приймає лікар після ретельного огляду пацієнта.

Найпоширеніші показання до видалення нерва:

 •       гостра стадія карієсу (пульпіт);
 •       запалення пародонту;
 •       механічна травма зуба з розколом коронки;
 •       усунення кісти;
 •       ускладнення пришийкового карієсу;
 •       підготовка до протезування зубів (за показаннями);
 •       відмирання пульпи;
 •       залишкові явища після лікування;
 •       повторне зараження раніше вилікуваного зуба.

Деякі люди настільки бояться стоматологів, що готові перетерпіти сильний біль, а за допомогою звертаються у крайньому випадку. Це загрожує розвитком ускладнень, коли потрібно буде проводити депульпирование зубів при пародонтиті. Для здоров’я ротової порожнини потрібно правильно за нею доглядати, і регулярно відвідувати стоматологічний кабінет.

Основні методи депульпування зуба

Терапевтична стоматологія для збереження цілісності і здоров’я зубів застосовується з давніх часів. Кілька століть тому лікарі припікали зубні нерви, проколювали десну голкою, і здійснювали безліч інших жорстоких і небезпечних дій. З часом стоматологія кардинально змінилася в кращу сторону.

У минулому столітті широко застосовувалося депульпирование зуба під коронку з використанням миш’яку. Сьогодні цей метод вважається застарілим. Сучасна медицина активно використовує різні види зубної анестезії, чому процедура проходить максимально безболісно.

Видалення нерва зуба миш’яком

Хоча метод застарілий, його все ще застосовують у деяких випадках. Для загибелі ураженого нерва використовують сильна отрута — миш’як. Він викликає сильні больові відчуття, і вимагає тривалого застосування.

Суть методу така: з допомогою спеціального обладнання лікар розширює зубний канал. У нього закладає суворо розраховану дозу миш’яку, а зверху ставить тимчасову пломбу. Кілька днів отрута повільно вбиває нерв, після чого пацієнт знову приходить до стоматолога. Лікар знімає пломбу, видаляє залишки миш’яку і пульпи. Зверху ставить постійну пломбу.

Даний метод несе кілька небезпек. Якщо перетримати отрута, миш’як може почати роз’їдати зуб. Після процедури буває гостра біль, якщо лікар не видалив весь нерв, або зле вичистив сліди тимчасової пломби.

За допомогою анестезії

Сучасне лікування зубних каналів ґрунтується на використанні безпечної анестезії. Стоматолог при необхідності може підібрати знеболюючий препарат індивідуально, з урахуванням алергії, непереносимості та захворювань пацієнта. Процедура депульпації проходить швидко і безболісно.

Після видалення лікар може поставити тимчасову пломбу, іноді відразу постійну. Спеціальне стоматологічне обладнання дозволяє повністю контролювати процес видалення пульпи. Сучасні бури виконують свердління якісно і філігранно.

Як відбувається процедура видалення нерва зуба в стоматологічній клініці «SKYCLINIC»

Стандартна ціна на депульпирование зубів в Києві включає в себе певну послідовність дій. Будь-яка стоматологічна процедура починається з огляду. При необхідності лікар може зробити рентгенівський знімок. Після виявлення хворого зуба, пацієнту рекомендують лікування.

Безпосередньо депульпація складається з таких етапів:

 •       укол місцевої анестезії або занурення в медикаментозний сон;
 •       видалення карієсу, визначення довжини коренів;
 •       вилучення пульпи;
 •       промивання каналів анестетиками, просушування;
 •       встановлення тимчасової пломби;
 •       через пару днів ставлять постійну пломбу.

Тиждень після процедури пацієнт може відчувати дискомфорт і легкі больові відчуття.

Можливі ускладнення видалення зубного нерва

При правильному лікуванні, ніяких ускладнень після депульпування не спостерігається. У разі, коли зубні канали були вичищені не повністю буває повторне запалення. Знову починаються гострі болі в ротовій порожнині.

Такий варіант можливий у тому разі, коли коренева система зуба сильно вигнута. Лікар, навіть за допомогою спеціального обладнання, не може вичистити всю уражену пульпу. У разі виникнення больових відчуттів пацієнта необхідно терміново звернутися до стоматолога.

Видалення нерва зуба мудрості

Депульпирование переднього зуба проходить швидше і легше процедури з вісімкою. Це пов’язано з незручним розташуванням зуба мудрості. Часто лікарі рекомендують видалити моляр повністю, так як дістати його стоматологічним обладнанням не виходить. Якщо це можливо, проводиться стандартна процедура лікування. У багатьох людей зуби мудрості взагалі не виростають, і це нормально.

Депульпирование зубів: протипоказання до проведення процедури

Хоча процедура видалення нерва може позбавити від больових відчуттів, і зберегти зуб, її можна проводити не всім пацієнтам. Протипоказання для депульпації:

 •       гострі захворювання серцево-судинної системи;
 •       лихоманка;
 •       захворювання ротової порожнини, пов’язані з інфекцією;
 •       важкі психологічні розлади;
 •       загроза викидня в першому триместрі вагітності;
 •       заборона або непереносимість анестезії при лікуванні;
 •       захворювання крові.

При наявності одного з факторів ризику потрібно обов’язково попередити лікуючого стоматолога. Лікар запропонує інший варіант рішення проблеми, якщо це буде можливо.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Січня
Безкоштовна консультація

Консультація стоматолога на всі види послуг проводиться без оплати.

 

Святкові знижки до 50% на лікування зубів
Діє до 31 Січня
Святкові знижки до 50% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 31 Січня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 31 Січня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Січня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень
Діє до 31 Січня
Сапфірова брекет-система всього за 16900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень
Діє до 31 Січня
Установка зубного імплантату MegaGen всього від 7900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень
Діє до 31 Січня
Керамічний вінір/коронка всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Навіщо стоматологу мікроскоп?
 • Наявність мікроскопа дозволяє отримати максимально збільшене зображення з потужним джерелом світла і помітити важливі деталі, непомітні для неозброєного погляду. Це запорука підвищеної якості лікування та максимального комфорту для пацієнта.
 • На сьогоднішній день, за допомогою мікроскопа лікар може виявити приховані тріщини в зубі, якісно пролікувати і провести переліковування зубних каналів, витягнути зламаний інструмент з каналу.
 • Стоматологи-ортопеди широко застосовують мікроскоп для надточної обробки зуба під вініри, коронки, вкладки. Пародонтологи використовують даний апарат для пародонтальної мікрохірургії. Стоматологи-терапевти проводять більш точне видалення каріозних тканин під пломби та реставрації, що забезпечує щадне препарування.
Як лікувати зубні канали?
Суть якісного лікування зубних каналів полягає в повному видаленні нерва, очищення каналів, їх знезараження і герметичному пломбуванні. Вкрай важливо видалити всю інфіковану тканину і заповнити кореневі канали пломбувальних матеріалів до їх верхівки, щоб уникнути повторного інфікування і розвитку періодонтиту. В якості пломбувального матеріалу використовується еластична гутаперча. Лікарі нашої клініки лікують і пломбують кореневі канали виключно під мікроскопом.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Коментарів немає