Лікування чутливості зубів

Ціна від 300 грн

Записатися на прийом
Лікування чутливості зубів

Етапи лікування чутливості зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Гіперчутливість зубів

Підвищена чутливість зубів або гіперестезія – це одна з найпоширеніших скарг (і одне з найбільш поширених захворювань) пацієнтів. Причина неприємних відчуттів на подразники (в основному, реакції на гаряче, холодне, занадто солодке) криється в шарі, що знаходиться під емаллю – дентині. Особливо гіперестезія зубів починає турбувати пацієнтів з підвищеним стиранням емалі. Дана проблема викликає фізичний і психологічний дискомфорт у пацієнта і проявляється гострою короткочасною больовою реакцією. Больові відчуття можуть бути викликані різними стимулами термічної, хімічної або механічної природи. Багато пацієнтів запитують, як позбутися від підвищеної чутливості зубів. Ми розповімо про основні причини та методи лікування гіперестезії зубів в СКАЙКЛІНІК.

Причини виникнення чутливості зубів

Крім тонкої емалі, іноді причиною дискомфорту стає занадто близьке розташування мікротрубочок дентину до емалі, в яких проходять нервові пучки. Якщо ці трубочки відкриті, пучки нерва безпосередньо примикають до емалі і людина відчуває різкий біль і оскому. Якщо ж канальці закриті, відчуття від подразників не виникатимуть. Як правило, це основна причина гіперестезії зубів.

Однак слід згадати і про інші причини підвищеної чутливості зубів:

 • наявність каріозних порожнин;
 • поява клиноподібних дефектів (некаріозних уражень зуба, що характеризується появою дефекту твердих тканин зуба в пришийковій області близько ясна у вигляді клина, звідки і пішла назва);
 • неправильна техніка чищення зубів. Багато пацієнтів не ознайомлені з технікою правильного чищення зубів, підбирають щітки і пасти, які їм не підходять. При цьому, неправильне положення щітки і агресивна чистка призводить до стирання емалі;
 • підвищена чутливість зубів при вагітності і гормональні збої. Гормональний дисбаланс призводить до демінералізації емалі. Її відновлення можливо завдяки прийому спеціальних вітамінних препаратів;
 • захворювання зубів і ясен. Сюди слід віднести не тільки пародонтит і атрофію ясен (оголення коренів), але також і наявність тріщин і відколів зубної емалі через бруксизм і неправильний прикус;
 • незбалансоване харчування. Недостатнє вживання продуктів з підвищеним вмістом вітаміну А, часте вживання кислого, солодкого, солоного і газованого, різка зміна гарячого і холодного – все це впливає на щільність зубних тканин і підвищену чутливість зубів.

Лікування гіперестезії зубів в стоматології «SKYCLINIC»

 1. Основною метою в лікуванні гіперестезії є закупорка мікротрубочок дентину шляхом нанесення на чутливу область спеціальних гелів і розчинів з високим вмістом фтору, кальцію, фосфору, калію і магнію для зміцнення емалі. Однак, перш ніж рекомендувати ті або інші стоматологічні засоби, стоматолог повинен визначити причину підвищеної чутливості зубів. Для цього проводиться ретельний огляд і рентгенологічна діагностика, при необхідності.
 2. При наявності каріозних порожнин і клиноподібних дефектів потрібно провести реставрацію зуба (за допомогою фотокомпозиту або вініра/вкладки/коронки).
 3. Також для лікування гіперестезії застосовується ремінералізація зубів спеціальним гелем (наноситься на ті ділянки емалі, які виглядають як білуваті плями). Ця процедура проводиться курсом протягом декількох днів і призначається нашим лікарем.
 4. Проводиться комплексна гігієна порожнини рота за допомогою апарату Prophyflex з дрібнодисперсним порошком на основі кальцію, ультразвукова чистка, скейлінг, Вектор-терапія при наявності показань.
 5. Також для зменшення чутливості рекомендують зовсім усунути деякі продукти і напої з раціону. Створенням дієти займається лікар, інакше при самолікуванні пацієнт ризикує розчаруватися в результаті.

Методи лікування гіперестезії з точністю визначаються після правильної діагностики, а підхід в лікуванні індивідуальний у кожного пацієнта.

Профілактика підвищеної чутливості зубів

Кращою профілактикою гіперестезії вважається правильне чищення зубів і індивідуальний підбір засобів по догляду за зубами. Зуби потрібно чистити 2 рази на день, вимітаючими рухами від ясен до краю зуба, щітка повинна бути м’якою або середньої жорсткості (в залежності від стану пародонту), після їжі обов’язково слід прополоскати зуби, не варто забувати про зубні йоршики і зубну нитку. Рекомендується користуватися ірригатором вранці і ввечері.

 

Обов’язковою умовою є відвідування стоматолога для проведення професійного чищення зубів не рідше, ніж 1 раз в 6 місяців. У разі наявності захворювань пародонту і ортодонтичних конструкцій, необхідно проводити комплексну чистку 1 раз в 3 місяці. Лікар призначить і підбере індивідуальні засоби для гігієни порожнини рота, навчить техніці правильного чищення зубів.

 

Поява гіперестезії – це невеликий дискомфорт, який легко усувається при виборі правильних методик, і надалі з’являється рідше або зникає повністю за рахунок хорошого профлікування. Після процедури лікування ви знову зможете насолоджуватися улюбленими напоями, твердими овочами і фруктами.

Ціни

Чутливість зубів – проблема, яку, в більшості випадків, можна вирішити недорого. Для цього варто записатися на консультацію в нашу терапевтичну стоматологію, фахівець нашої клініки, проведе якісну діагностику і підготує оптимальний для вас план лікування.

 

Бажаєте ознайомитися з орієнтовною вартістю лікування? Тоді переходьте на сторінку Ціни нашого сайту. Тут описана вартість основних стоматологічних послуг, які надає наша команда.

Відгуки

Для зручності вашого знайомства з професіоналами СКАЙКЛІНІК ми створили розділ Відгуки на нашому сайті. Кожен пацієнт має можливість поділитися своїм досвідом лікування, протезування або навіть чищення зубів, а також ознайомитися з чесними відгуками про клініку і фахівців.

 

Гриценко Лінда Ігорівна
Гриценко Лінда Ігорівна

Лікар – стоматолог-терапевт, ортодонт. Ось вже понад 4-х років Лінда Ігорівна справляється з найскладнішими клінічними ситуаціями при лікуванні карієсу та його ускладнень. Також успішно веде ортодонтичний прийом. Займається вирівнюванням зубів як у дорослих, так і виправленням прикусу у дітей.

Розгорнути
Причини
 • тріщини та відколи зубної емалі
 • поява клиноподібних дефектів
 • агресивне чищення зубів і стирання емалі
 • оголення коренів внаслідок пародонтиту
 • підвищена чутливість зубів при вагітності і гормональні збої
 • незбалансоване харчування (нестача вітаміну А, часте вживання кислого, солодкого, газованого)
 • різка зміна гарячого і холодного
Профілактика
 • правильна техніка чищення зубів
 • індивідуальний підбір засобів по догляду за зубами
 • полоскання порожнини рота після чищення
 • професійне чищення зубів не рідше 1-го раза в 6 місяців
 • своечасний профілактичний огляд у стоматолога, особливо перед плануванням вагітності
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 3 дня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 3 дня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Осталось 3 дня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 3 дня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 20% на гігієну*
Осталось 3 дня
Знижка 20% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 20% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 3 дня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 3 дня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 3 дня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як лікувати підвищену чутливість зубів?
 • Для початку варто визначити причину розвитку чутливості і призначити правильне лікування, провести повний комплекс гігієни порожнини рота, а також підібрати засоби для зменшення чутливості, навчити пацієнта правильному чищенню зубів.
 • Лікарі нашої клініки можуть призначити домашні засоби для зменшення гіперчутливості.
 • Також проводиться процедура лікування підвищеної чутливості безпосередньо в стоматологічному кріслі в залежності від причини виникнення проблеми.
Чому виникає підвищена чутливість зубів?
Підвищена чувствительность зубів має ряд причин, таких як:
 • захворювання ясен, оголені корені зубів;
 • клиновидні дефекти;
 • наявність карієсу;
 • присутність в раціоні харчування великої кількості газованих напоїв, продуктів, що містять кислоти (соки, вино, фрукти);
 • неправильна техніка чищення зубів і вибір зубної щітки;
 • використання агресивного відбілювання;
захворювання ендокринної та нервової системи.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Гриценко Лінда Ігорівна
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Гриценко Лінда Ігорівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Маргарита Крыгина
Была в клинике у доктора Инны Олеговны , очень хороший специалист . Получила развернутую консультацию , затем качественное, а главное безболезненное лечение. В целом очень довольна сервисом!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає