Лікування чутливості зубів

від 200 грн
Лікування чутливості зубів

Етапи

Гіперчутливість зубів

Підвищена чутливість зубів або гіперестезія – це одна з найпоширеніших скарг (і одне з найбільш поширених захворювань) пацієнтів. Причина неприємних відчуттів на подразники (в основному, реакції на гаряче, холодне, занадто солодке) криється в шарі, що знаходиться під емаллю – дентині. Особливо гіперестезія зубів починає турбувати пацієнтів з підвищеним стиранням емалі. Дана проблема викликає фізичний і психологічний дискомфорт у пацієнта і проявляється гострою короткочасною больовою реакцією. Больові відчуття можуть бути викликані різними стимулами термічної, хімічної або механічної природи. Багато пацієнтів запитують, як позбутися від підвищеної чутливості зубів. Ми розповімо про основні причини та методи лікування гіперестезії зубів в СКАЙКЛІНІК.

Причини виникнення чутливості зубів

Крім тонкої емалі, іноді причиною дискомфорту стає занадто близьке розташування мікротрубочок дентину до емалі, в яких проходять нервові пучки. Якщо ці трубочки відкриті, пучки нерва безпосередньо примикають до емалі і людина відчуває різкий біль і оскому. Якщо ж канальці закриті, відчуття від подразників не виникатимуть. Як правило, це основна причина гіперестезії зубів.

 

Однак слід згадати і про інші причини підвищеної чутливості зубів:

 • наявність каріозних порожнин;
 • поява клиноподібних дефектів (некаріозних уражень зуба, що характеризується появою дефекту твердих тканин зуба в пришийковій області близько ясна у вигляді клина, звідки і пішла назва);
 • неправильна техніка чищення зубів. Багато пацієнтів не ознайомлені з технікою правильного чищення зубів, підбирають щітки і пасти, які їм не підходять. При цьому, неправильне положення щітки і агресивна чистка призводить до стирання емалі;
 • підвищена чутливість зубів при вагітності і гормональні збої. Гормональний дисбаланс призводить до демінералізації емалі. Її відновлення можливо завдяки прийому спеціальних вітамінних препаратів;
 • захворювання зубів і ясен. Сюди слід віднести не тільки пародонтит і атрофію ясен (оголення коренів), але також і наявність тріщин і відколів зубної емалі через бруксизм і неправильний прикус;
 • незбалансоване харчування. Недостатнє вживання продуктів з підвищеним вмістом вітаміну А, часте вживання кислого, солодкого, солоного і газованого, різка зміна гарячого і холодного – все це впливає на щільність зубних тканин і підвищену чутливість зубів.

Лікування гіперестезії зубів в стоматології «SKYCLINIC»

 1. Основною метою в лікуванні гіперестезії є закупорка мікротрубочок дентину шляхом нанесення на чутливу область спеціальних гелів і розчинів з високим вмістом фтору, кальцію, фосфору, калію і магнію для зміцнення емалі. Однак, перш ніж рекомендувати ті або інші стоматологічні засоби, стоматолог повинен визначити причину підвищеної чутливості зубів. Для цього проводиться ретельний огляд і рентгенологічна діагностика, при необхідності.
 2. При наявності каріозних порожнин і клиноподібних дефектів потрібно провести реставрацію зуба (за допомогою фотокомпозиту або вініра/вкладки/коронки).
 3. Також для лікування гіперестезії застосовується ремінералізація зубів спеціальним гелем (наноситься на ті ділянки емалі, які виглядають як білуваті плями). Ця процедура проводиться курсом протягом декількох днів і призначається нашим лікарем.
 4. Проводиться комплексна гігієна порожнини рота за допомогою апарату Prophyflex з дрібнодисперсним порошком на основі кальцію, ультразвукова чистка, скейлінг, Вектор-терапія при наявності показань.
 5. Також для зменшення чутливості рекомендують зовсім усунути деякі продукти і напої з раціону. Створенням дієти займається лікар, інакше при самолікуванні пацієнт ризикує розчаруватися в результаті.

Методи лікування гіперестезії з точністю визначаються після правильної діагностики, а підхід в лікуванні індивідуальний у кожного пацієнта.

Профілактика підвищеної чутливості зубів

Кращою профілактикою гіперестезії вважається правильне чищення зубів і індивідуальний підбір засобів по догляду за зубами. Зуби потрібно чистити 2 рази на день, вимітаючими рухами від ясен до краю зуба, щітка повинна бути м’якою або середньої жорсткості (в залежності від стану пародонту), після їжі обов’язково слід прополоскати зуби, не варто забувати про зубні йоршики і зубну нитку. Рекомендується користуватися ірригатором вранці і ввечері.

 

Обов’язковою умовою є відвідування стоматолога для проведення професійного чищення зубів не рідше, ніж 1 раз в 6 місяців. У разі наявності захворювань пародонту і ортодонтичних конструкцій, необхідно проводити комплексну чистку 1 раз в 3 місяці. Лікар призначить і підбере індивідуальні засоби для гігієни порожнини рота, навчить техніці правильного чищення зубів.

 

Поява гіперестезії – це невеликий дискомфорт, який легко усувається при виборі правильних методик, і надалі з’являється рідше або зникає повністю за рахунок хорошого профлікування. Після процедури лікування ви знову зможете насолоджуватися улюбленими напоями, твердими овочами і фруктами.

Ціни

Чутливість зубів – проблема, яку, в більшості випадків, можна вирішити недорого. Для цього варто записатися на консультацію в нашу терапевтичну стоматологію, фахівець нашої клініки, проведе якісну діагностику і підготує оптимальний для вас план лікування.

 

Бажаєте ознайомитися з орієнтовною вартістю лікування? Тоді переходьте на сторінку Ціни нашого сайту. Тут описана вартість основних стоматологічних послуг, які надає наша команда.

Відгуки

Для зручності вашого знайомства з професіоналами СКАЙКЛІНІК ми створили розділ Відгуки на нашому сайті. Кожен пацієнт має можливість поділитися своїм досвідом лікування, протезування або навіть чищення зубів, а також ознайомитися з чесними відгуками про клініку і фахівців.

 

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Як лікувати підвищену чутливість зубів?
 • Для початку варто визначити причину розвитку чутливості і призначити правильне лікування, провести повний комплекс гігієни порожнини рота, а також підібрати засоби для зменшення чутливості, навчити пацієнта правильному чищенню зубів.
 • Лікарі нашої клініки можуть призначити домашні засоби для зменшення гіперчутливості.
 • Також проводиться процедура лікування підвищеної чутливості безпосередньо в стоматологічному кріслі в залежності від причини виникнення проблеми.
Чому виникає підвищена чутливість зубів?
Підвищена чувствительность зубів має ряд причин, таких як:
 • захворювання ясен, оголені корені зубів;
 • клиновидні дефекти;
 • наявність карієсу;
 • присутність в раціоні харчування великої кількості газованих напоїв, продуктів, що містять кислоти (соки, вино, фрукти);
 • неправильна техніка чищення зубів і вибір зубної щітки;
 • використання агресивного відбілювання;
захворювання ендокринної та нервової системи.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна