Лігатурні брекети

Лігатурні брекети

Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кожен мріє про ідеальну посмішці. Ортодонтія працює над цим питанням довгі роки – і не безрезультатно! Завдяки сучасним технологіям, ця мрія доступна всім. Серед безлічі способів її досягнення найчастіше використовуються лігатурні і безлігатурні брекети.

Лігатурні брекети: що це і навіщо вони потрібні

Різниця між самолигирующими брекетами і лигатурными полягає у фіксуючому елементі – лігатурі. Її наявність впливає на швидкість лікування і вирівнювання зубів. Крім цього, чим відрізняються лігатурні і безлігатурні брекети? Самолігуючі брекети трохи більше за розміром і больові відчуття після установки системи менш виражені.

Лігатурні брекети частіше використовуються при ортодонтичному лікуванні, оскільки довели свою ефективність і предпочитаются багатьма ортодонтами. Однією з переваг є те, що вони відносно недорогі.

Які бувають різновиди лігатурних брекетів

Тепер, коли ми знаємо, що таке лігатурні і безлігатурні брекети і їх відмінності, поговоримо про види лігатурних брекетів.

Вестибулярні

Розташовані на зовнішній стороні зубів. Вони швидко виправляє дефекти, не спотворюють мову і не вимагає багато часу для адаптації до них.

Лінгвальні

Встановлюється на внутрішній стороні зубів, тому абсолютно непомітні під час лікування. Цена на лігатурні брекети в Києві, виготовлені за індивідуальними відбитками буде вищою, ніж вартість стандартних лінгвальних брекетів. Однак, даний вид брекетів вимагають більш тривалу адаптацію пацієнтом.

Що стосується матеріалу виготовлення, розрізняють наступні види лігатурних брекетів.

Керамічні брекети

Вони менш помітні, оскільки нагадують природний колір зубів. Однак, керамічні брекети менш ефективні, ніж металеві, оскільки вирівнювання зубів за допомогою перших брекетів буде відбуватися трохи довше. Їх вартість також вище.

Металеві брекети

Виготовлені з гіпоалергенних металів, таких як титан, золото і сталь для медичного застосування. Основними перевагами металевих брекетів є надійність і міцність на зубах. Вони коригують навіть самі складні аномалії.

Сапфірові брекети

Вони мають кращі естетичні якості, ніж металеві і навіть керамічні брекети. Сапфірові брекети повністю прозорі, тому непомітні на зубах.

Об’єднані брекети

Об’єднані брекети виготовлені з двох різних матеріалів. Естетичний елемент не повинен бути помітний в зоні посмішки, а пацієнту необхідна надійність металу з боків. Частіше за все комбінується метал і кераміка. Це найпопулярніше і довговічне рішення. Також вибирають метал і сапфір. Вони більш непомітні, але більш дорогі.

Переваги лігатурних брекетів

Це головні переваги даного виду брекетів:

  1. Фахівець може легко контролювати процес, змінюючи рівень впливу системи. Це дозволяє у відносно короткі терміни виправити такі порушення, як неправильне положення зубів або розширення/звуження щелепи.
  2. Ця надійна система успішно використовується для виправлення аномального росту зубів в будь-якому віці і є самою бюджетною з усіх брекетів.
  3. Порівняно з іншими видами брекетів, для досягнення бажаного результату потрібно менше часу.
  4. Брекети надійно кріпляться за допомогою точок склеювання, які забезпечують високоміцну конструкцію, яка протистоїть будь-якому тиску і забезпечує чудову точність у контролі повороту зубів.

Процес установки лігатурних брекет-систем у стоматології SKYCLINIC

Розміщення та обробка брекетів – це багатоетапний процес.

Першим кроком є огляд порожнини рота для первинного визначення патології.

Під час огляду пацієнта беруться індивідуальні зліпки щелеп, виготовляються моделі і діагностується проблема. Необхідні фотопротокол, комп’ютерна томографія при необхідності, ТРГ в бічній або прямій проекціях. На основі діагностичних даних ортодонт розробить один або кілька варіантів лікування, пояснить переваги кожного варіанта і разом з пацієнтом вибирає найкращий варіант.

 

Установка ортодонтичної системи займає близько години і абсолютно безболісна для пацієнта. Стоматолог використовує спеціальний клей (цемент), щоб закріпити елементи брекетів до кожного зуба і полимеризует ультрафіолетовою лампою. Пацієнт може вибрати колір лігатури: білий, прозорий або кольоровий.

Лікування складається з регулярних візитів до лікаря, під час яких система коригується і активується. Пацієнту необхідно відвідувати ортодонта кожні чотири-шість тижнів, залежно від клінічної ситуації та призначень ортодонта. Після виправлення прикусу за допомогою брекет-система знімається і встановлюється ретейнер. Він необхідний для закріплення результату і запобігання повторного викривлення зубів.

Показання до установки брекетів лігатурних

Брекети використовуються при:

  1. Неправильному розміщенні окремих зубів та зубних рядів.
  2. Проблеми з прикусом.
  3. Нерівностях зубного ряду.
  4. Асиметрії щелепи.

Догляд за лігатурними брекетами

Хороша гігієна порожнини рота і догляд за зубами – один з найважливіших факторів успіху ортодонтичного лікування. В іншому випадку ви ризикуєте отримати рівні зуби, а потім лікувати карієс і захворювання ясен. Не можна забувати про регулярне чищення зубів і використання ополіскувача.

Лігатурні брекети вимагають трохи більше зусиль для чищення зубів. У цьому допоможе спеціальна щітка, рекомендована вашим ортодонтом, а також регулярні професійні чистки у стоматолога.

Мрієте про ідеальну посмішці? Зверніться до фахівців стоматології SKYCLINIC і отримаєте консультацію по вашому питанню. Пишіть або телефонуйте за номером вказаним на сайті!

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Чим відрізняються сапфірові брекети від металевих?
Сапфірові брекети створюють силу тертя, на відміну від металевих, що незначно пригальмовує процес переміщення зубів. Тому металеві брекети частіше застосовують для лікування складних патологій прикусу. Металеві системи є найміцнішими і мають менший розмір порівняно з естетичними. Однак сапфірові брекети - це безпрограшний варіант для пацієнтів з вимогами до високим естетичним характеристикам брекетів. Металеві брекети мають доступну ціну, в порівнянні з сапфіровими.
Чим відрізняються самолігуючі брекети?
Для розуміння особливостей самолігуючі брекетів, слід розповісти про конструкцію самих брекетів. Брекет-система складається з наступних основних елементів: брекет (замок), дуга і лігатури. На кожен зуб клеїться замок, до якого фіксується дуга за допомогою лігатури. Дуги мають форму правильного зубного ряду і виготовляються зі сплавів, які забезпечують «пам'ять форми». Завдяки цьому дуга, зафіксована до кожного брекета, поступово чинить тиск на зуб і прагне прийняти свою колишню правильну форму. Гумові лігатури створюють тертя між брекетами і дугою, і гальмують рух зубів. Крім цього, вони створюють значні сили і потребують більш частої заміни. З огляду на ці недоліки, були розроблені самолігуючі (безлігатурні) брекети, як брекет-системи нового покоління. Їх конструктивною особливістю є наявність спеціальних засувок або кліпс, які дозволяють утримувати дугу без використання лігатур. Це забезпечує вільне ковзання дуги в пазу брекета і мінімізує тертя. Завдяки цьому можна виділити наступні переваги самолігуючих брекетів: - за рахунок дії слабких сил, переміщення зубів відбувається з мінімальним дискомфортом для пацієнта; - скорочуються також терміни лікування; - збільшення показань для лікування без видалення, недостатньо вільного місця для вирівнювання зубів; - скорочується час прийому, так як заміна дуги відбувається швидше, в порівнянні з лігатурними брекетами. Єдиним недоліком самолігуючих брекетів є те, що вони трохи дорожче, ніж лігатурні брекет-системи.
Керамічні або сапфірові брекети?
У порівнянні з керамічними брекетами, сапфірові мають кращі естетичні характеристики, так як напівпрозорі, на відміну від матових керамічних брекетів. Керамічними брекетами складніше контролювати положення зуба, що ускладнює і збільшує терміни лікування. Також кераміка поступається монокристалам сапфіра по міцності, що збільшує ризик поломок при неправильному поводженні. Однак сапфірові брекети мають вищу вартість.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Елизавета Гродская
Хочется поблагодарить замечательную команду SKYCLINIC Мне ставили брекет систему, и я осталась абсолютно довольна! Было комфортно все, от начала и до конца. Все очень внимательны, улыбчивы, всегда шли на уступки. Отдельная благодарность Анне Сергеевне, за ее профессионализм, деликатность, чёткость, и быстроту. С удовольствием буду рекомендовать эту клинику своим близким. Спасибо вам большое! Улыбаюсь своей голливудской улыбкой Вам)
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Lesya Krasun
Lesya Krasun
Ця клініка - відповідальна за ідеальну посмішку моєї дитини))) там ми ставили брекети. Робота виконана чудово. Наш лікар - Анна Сергіївна - усе детально розповідала і пояснювала. Клініка дуже затишна, обладнання нове. До лікарів щільний запис, записуватися потрібно завчасно, але в екстрених (і не дуже) ситуаціях нам завжди шукали і пропонували варіанти. В клініці часто бувають акції - іноді знижки, іноді подарунки (наприклад, нам дарували спеціальні щітки). І це теж дуже приємно. Рекомендую!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Victoria Nam
Victoria Nam
Недавно закончилось мое ортодонтическое лечение в стоматологической клинике Скайклиник и теперь я могу поделиться своими впечатлениями. Про клинику: Тут сплошные плюсы - близость к метро, новая клиника со стильным дизайном, современным оборудованием и передовыми стоматологическими материалами. Про персонал: Тоже только положительные впечатления - администраторы вежливые и улыбчивые, всегда за день до приема звонят напомнить и уточнить детали, если что, помогут выбрать дату и время приема. Даже директор клиники не отказал мне в консультативной помощи онлайн, когда у меня за границей возникла нестандартная ситуация (хотя делать этого он не обязан), и я не могла там обратиться за стоматологической помощью. Помимо своего лечащего врача-ортодонта к другим докторам также обращалась несколько раз и за лечением, и за консультацией. Всегда давали исчерпывающую информацию и проводили необходимое лечение. Про лечащего врача-ортодонта: Смело могу рекомендовать Анну Сергеевну как Профессионала своего дела с большой буквы. Внимательный доктор, для которой нет неважных мелочей. На протяжении всего лечения доктор доступно и детально объясняла мне каждый шаг, отвечала на все вопросы. Каждое посещение она оценивала и корректировала, если необходимо, дальнейший ход лечения, чтобы получить тот результат, которого мы хотели достичь в начале ортодонтического лечения. И вот спустя 2,5 года ношения брекетов, не смотря на мой возраст 45+, строго придерживаясь всех указаний доктора по гигиене (это важно) я получила то, что хотела, а именно - красивую и здоровую улыбку. Что надо иметь в виду потенциальному пациенту по ортодонтическому лечению: У всех исходная ситуация разная, поэтому план и сроки лечения будут индивидуальны для каждого. На консультации доктор подробно разберет конкретно ваш случай и предложит оптимальный вариант. Но главное, необходимо строго придерживаться указаний доктора и правил гигиены на протяжении всего срока лечения, так как это влияет конечный результат. Резюме: смело рекомендую стоматологическую клинику Скайклиник и доктора-ортодонта Мартынчук Анну Сергеевну.
Юлия Филончук
Юлия Филончук
Отличная клиника и замечательная ортодонт Анна Сергеевна. Отлично подобран план лечения, внимательное отношение. Всегда получала развернутые консультации и прислушивалась к рекомендациям доктора. В течение всего срока ношения брекетов не возникало никаких проблем и жалоб. В результате - ровные и красивые зубы, за что очень благодарна :)
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна