Лігатурні брекети

Записатися на прийом
Лігатурні брекети

Етапи встановлення лігатурних брекетів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кожен мріє про ідеальну посмішку. Ортодонтія працює над цим питанням довгі роки – і не безрезультатно! Завдяки сучасним технологіям ця мрія доступна всім. Серед безлічі способів її досягнення найчастіше використовуються лігатурні і безлігатурні брекети.

Лігатурні брекети: що це і навіщо вони потрібні

Різниця між самолігуючими брекетами і лігатурними полягає у фіксуючому елементі – лігатурі. Її наявність впливає на швидкість лікування і вирівнювання зубів. Крім цього, чим відрізняються лігатурні і безлігатурні брекети? Самолігуючі брекети трохи більше за розміром і больові відчуття після втсановлення системи менш виражені.

Лігатурні брекети частіше використовуються при ортодонтичному лікуванні, оскільки довели свою ефективність і є предметом вибору багатьох ортодонтів. Однією з переваг є те, що вони відносно недорогі.

Різновиди лігатурних брекетів

Лігатурна брекет система – класична незнімна модель ортодонтичного апарату, в якій напрямна дуга кріпиться додатковими гумками – лігатурами. Це позитивно позначається на швидкості лікування і дозволяє виправляти навіть найскладніші щелепно-лицеві аномалії.

Існують лігатурні брекети кольорові, металеві та майже непомітні прозорі. Крім естетичних якостей, лігатурні брекети поділяють за типом фіксації і матеріалом виготовлення.

За типом фіксації:

 • Вестибулярні брекети. Їхня установка здійснюється на передній поверхні зубів. Такі брекети швидко вирівнюють зубний ряд, не спотворюють мовлення та не вимагають багато часу на адаптацію.
 • Лінгвальні брекети. Кріпляться на внутрішній поверхні зубів, що робить лікування непомітним. Цей вид брекетів вимагає більше часу на звикання, виготовляється індивідуально по відбитку зубів і має більш високу вартість.

За матеріалом виготовлення розрізняють такі види апаратів для виправлення прикусу:

 • керамічні лігатурні брекети – виготовляються із полікристалічної кераміки;
 • металеві лігатурні брекети можуть бути виготовлені з медичної сталі, титану, золота, нікелю;
 • сапфірові лігатурні брекети – виготовляються з монокристалу оксиду алюмінію, відомого також штучний сапфір;
 • комбіновані брекети – є поєднанням сапфіру з металом або керамікою.

Нижче розглянемо докладно особливості кожного з варіантів.

Керамічні лігатурні брекети

Керамічні лігатурні брекети майже непомітні, оскільки колір матеріалу наближений до кольору натуральної зубної емалі. Але вони гірше справляються з лікуванням і вимагають тривалішого носіння.

На керамічні лігатурні брекети ціна вища, ніж металеві. Вартість лікування може бути збільшена і необхідністю заміни брекет-системи через крихкість, накопичення нальоту та зміну вихідного кольору.

Металеві лігатурні брекети

Металева лігатурна брекет система відрізняється міцністю та надійністю. Вона рідше ламається і практично не відклеюється у місці фіксації до зуба. Брекети з металу здатні коригувати навіть складні дефекти, але за комфортом та естетичними якостями вони поступаються моделям з інших матеріалів. Перевагою є те, що на металеві лігатурні брекети ціна невисока. Металеві лігатурні брекети (ціна з установкою) обійдеться дешевше, ніж установка ортодонтичних апаратів інших видів.

На лігатурні металеві брекети ціна залежить від того, який метал використовується. Через можливі алергічні реакції не всім підійдуть дешеві метали.

Сапфірові лігатурні брекети

Сапфірові лігатурні брекети коштують дорожче інших моделей, але поєднують у собі і надійність, і естетику. Вони практично непомітні на зубах завдяки прозорості матеріалу, стійкі до фарбування та не змінюють зовнішніх характеристик з часом. При заломленні світла сапфірові замочки блищать наче дорогоцінне каміння.

За міцністю сапфірові конструкції не поступаються металевим. Вони здатні забезпечити надійну фіксацію та ефективне лікування, у тому числі складних деформацій.

Комбіновані брекети

Ці естетичні лігатурні брекети встановлюються, коли пацієнту потрібно, щоб дуга не була помітна, але водночас важлива міцність металевого дроту для ефективного лікування. Найчастіше при виготовленні брекетів комбінують метал та кераміку, отримуючи оптимальне співвідношення міцності та естетики. Рідше – метал та сапфір.

Комбіновані брекети комфортні при носінні та здатні забезпечити швидке лікування.

Переваги лігатурних брекетів

Це головні переваги даного виду брекетів:

 1. Фахівець може легко контролювати процес, змінюючи рівень впливу системи. Це дозволяє у відносно короткі терміни виправити такі порушення, як неправильне положення зубів або розширення/звуження щелепи.
 2. Ця надійна система успішно використовується для виправлення аномального росту зубів в будь-якому віці і є найбюджетнішою з усіх брекетів.
 3. Порівняно з іншими видами брекетів, для досягнення бажаного результату потрібно менше часу.
 4. Брекети надійно кріпляться за допомогою точок склеювання, які забезпечують високоміцну конструкцію, яка протистоїть будь-якому тиску і забезпечує чудову точність у контролі повороту зубів.

Процес установки лігатурних брекет-систем у стоматології SKYCLINIC

Розміщення та фіксація брекетів – це багатоетапний процес.

Першим кроком є огляд порожнини рота для первинного визначення патології.

Під час огляду пацієнта знімаються індивідуальні зліпки щелеп, виготовляються моделі і діагностується проблема. Необхідні фотопротокол, комп’ютерна томографія при наявності показань, ТРГ в бічній або прямій проекціях. На основі діагностичних даних ортодонт розробить один або кілька варіантів лікування, пояснить переваги кожного варіанта і разом з пацієнтом вибирає найкращий варіант.

Установка ортодонтичної системи займає близько 1-2 годин і абсолютно безболісна для пацієнта. Стоматолог використовує спеціальний клей, щоб закріпити елементи брекетів до кожного зуба і полимеризует ультрафіолетовою лампою. Пацієнт може вибрати колір лігатури: білий, прозорий або кольоровий.

Лікування складається з регулярних візитів до лікаря, під час яких система коригується і активується. Пацієнту необхідно відвідувати ортодонта кожні чотири-шість тижнів, залежно від клінічної ситуації та призначень ортодонта. Після виправлення прикусу брекет-система знімається і встановлюється ретейнер. Він необхідний для закріплення результату і запобігання повторного викривлення зубів.

Показання до установки брекетів лігатурних

Брекети використовуються в наступних випадках:

 • неправильне положення окремих зубів та зубних рядів;
 • аномалії прикусу;
 • підготовка до протезування або імплантації;
 • коррекція профілю;
 • витягування непрорізаного зуба.

Виправлення прикусу лігатурними брекетами у SKYCLINIC

Для багатьох клієнтів при виборі лігатурних брекетів ціна є вирішальним фактором. Але скільки коштують лігатурні брекети, зможе сказати тільки лікар-ортодонт після огляду пацієнта. Система виправлення прикусу вибирається індивідуально та вимагає попередньої підготовки порожнини рота, адаптації та консультації лікаря, що впливає на остаточну вартість.

Стоматологічна клініка SKYCLINIC пропонує повний комплекс послуг із виправлення прикусу лігатурними брекетами. Наші ортодонти з багаторічним стажем і відточеною майстерністю підберуть вам ідеальні лігатурні брекети, а вартість послуг приємно здивує.

Відгуки про лігатурні брекети, встановлені нашими ортодонтами, допоможуть вибрати оптимальний для себе варіант, а також переконається в безпеці та ефективності лікування в нашій стоматології. Відгуки про нашу роботу представлені на сайті клініки. Тут можна відразу уточнити ціни і записатися на прийом.

Догляд за лігатурними брекетами

Хороша гігієна порожнини рота і догляд за зубами – один з найважливіших факторів успіху ортодонтичного лікування. В іншому випадку ви ризикуєте отримати рівні зуби, а потім лікувати карієс і захворювання ясен. Не можна забувати про регулярне чищення зубів і використання ополіскувача.

Лігатурні брекети вимагають трохи більше зусиль для чищення зубів. У цьому допоможе спеціальна щітка, рекомендована вашим ортодонтом, а також регулярні професійні чистки у стоматолога.

Мрієте про ідеальну посмішку? Зверніться до фахівців стоматології SKYCLINIC і отримайте консультацію з вашого питання. Пишіть або телефонуйте за номером, вказаним на сайті!

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Розгорнути
Показання
 • неправильне положення окремих зубів та зубних рядів
 • аномалії прикусу
 • підготовка до протезування або імплантації
 • коррекція профілю
 • витягування непрорізаного зуба
Протипоказання
 • незадовільна гігієна порожнини рота
 • уражені карієсом та його ускладненнями зуби
 • гострі психічні захворювання
 • злоякісні новоутворення порожнини рота
 • деякі захворювання імунної, ендокринної, кровотворної систем
 • важкий перебіг гострих інфекційних захворювань
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Липня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Липня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 31 Липня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 31 Липня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 31 Липня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 31 Липня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Липня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 31 Липня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 31 Липня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Чим відрізняються сапфірові брекети від металевих?
Сапфірові брекети створюють силу тертя, на відміну від металевих, що незначно пригальмовує процес переміщення зубів. Тому металеві брекети частіше застосовують для лікування складних патологій прикусу. Металеві системи є найміцнішими і мають менший розмір порівняно з естетичними. Однак сапфірові брекети - це безпрограшний варіант для пацієнтів з вимогами до високим естетичним характеристикам брекетів. Металеві брекети мають доступну ціну, в порівнянні з сапфіровими.
Чим відрізняються самолігуючі брекети?
Для розуміння особливостей самолігуючі брекетів, слід розповісти про конструкцію самих брекетів. Брекет-система складається з наступних основних елементів: брекет (замок), дуга і лігатури. На кожен зуб клеїться замок, до якого фіксується дуга за допомогою лігатури. Дуги мають форму правильного зубного ряду і виготовляються зі сплавів, які забезпечують «пам'ять форми». Завдяки цьому дуга, зафіксована до кожного брекета, поступово чинить тиск на зуб і прагне прийняти свою колишню правильну форму. Гумові лігатури створюють тертя між брекетами і дугою, і гальмують рух зубів. Крім цього, вони створюють значні сили і потребують більш частої заміни. З огляду на ці недоліки, були розроблені самолігуючі (безлігатурні) брекети, як брекет-системи нового покоління. Їх конструктивною особливістю є наявність спеціальних засувок або кліпс, які дозволяють утримувати дугу без використання лігатур. Це забезпечує вільне ковзання дуги в пазу брекета і мінімізує тертя. Завдяки цьому можна виділити наступні переваги самолігуючих брекетів: - за рахунок дії слабких сил, переміщення зубів відбувається з мінімальним дискомфортом для пацієнта; - скорочуються також терміни лікування; - збільшення показань для лікування без видалення, недостатньо вільного місця для вирівнювання зубів; - скорочується час прийому, так як заміна дуги відбувається швидше, в порівнянні з лігатурними брекетами. Єдиним недоліком самолігуючих брекетів є те, що вони трохи дорожче, ніж лігатурні брекет-системи.
Керамічні або сапфірові брекети?
У порівнянні з керамічними брекетами, сапфірові мають кращі естетичні характеристики, так як напівпрозорі, на відміну від матових керамічних брекетів. Керамічними брекетами складніше контролювати положення зуба, що ускладнює і збільшує терміни лікування. Також кераміка поступається монокристалам сапфіра по міцності, що збільшує ризик поломок при неправильному поводженні. Однак сапфірові брекети мають вищу вартість.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Мария Побережная
Недавно начала свое лечение в этой клинике. Будет долгий период (чистки, подготовка, брекнты). Сейчас ношу депрограматор, необычный опыт. Врачи все доступно рассказывают и объясняют. Спасибо им большое) за массу ответов. Так же спасибо большое админам за поддержку и консультации. 🌺
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Татьяна Степанченко
Доброго дня! Я пацієнт Анни Сергіївни, дуже задоволена роботою. Це лікар-ортодонт, який не боїться роботи з неправильним прикусом, нерівними зубами… при можливості пропонує альтернативні методи лікування, допомагає посміхнутись світу на всі 32 рівненькі зуба😁
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Елизавета Гродская
Хочется поблагодарить замечательную команду SKYCLINIC Мне ставили брекет систему, и я осталась абсолютно довольна! Было комфортно все, от начала и до конца. Все очень внимательны, улыбчивы, всегда шли на уступки. Отдельная благодарность Анне Сергеевне, за ее профессионализм, деликатность, чёткость, и быстроту. С удовольствием буду рекомендовать эту клинику своим близким. Спасибо вам большое! Улыбаюсь своей голливудской улыбкой Вам)
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Lesya Krasun про стоматологію
Lesya Krasun
Ця клініка - відповідальна за ідеальну посмішку моєї дитини))) там ми ставили брекети. Робота виконана чудово. Наш лікар - Анна Сергіївна - усе детально розповідала і пояснювала. Клініка дуже затишна, обладнання нове. До лікарів щільний запис, записуватися потрібно завчасно, але в екстрених (і не дуже) ситуаціях нам завжди шукали і пропонували варіанти. В клініці часто бувають акції - іноді знижки, іноді подарунки (наприклад, нам дарували спеціальні щітки). І це теж дуже приємно. Рекомендую!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Victoria Nam про стоматологію
Victoria Nam
Недавно закончилось мое ортодонтическое лечение в стоматологической клинике Скайклиник и теперь я могу поделиться своими впечатлениями. Про клинику: Тут сплошные плюсы - близость к метро, новая клиника со стильным дизайном, современным оборудованием и передовыми стоматологическими материалами. Про персонал: Тоже только положительные впечатления - администраторы вежливые и улыбчивые, всегда за день до приема звонят напомнить и уточнить детали, если что, помогут выбрать дату и время приема. Даже директор клиники не отказал мне в консультативной помощи онлайн, когда у меня за границей возникла нестандартная ситуация (хотя делать этого он не обязан), и я не могла там обратиться за стоматологической помощью. Помимо своего лечащего врача-ортодонта к другим докторам также обращалась несколько раз и за лечением, и за консультацией. Всегда давали исчерпывающую информацию и проводили необходимое лечение. Про лечащего врача-ортодонта: Смело могу рекомендовать Анну Сергеевну как Профессионала своего дела с большой буквы. Внимательный доктор, для которой нет неважных мелочей. На протяжении всего лечения доктор доступно и детально объясняла мне каждый шаг, отвечала на все вопросы. Каждое посещение она оценивала и корректировала, если необходимо, дальнейший ход лечения, чтобы получить тот результат, которого мы хотели достичь в начале ортодонтического лечения. И вот спустя 2,5 года ношения брекетов, не смотря на мой возраст 45+, строго придерживаясь всех указаний доктора по гигиене (это важно) я получила то, что хотела, а именно - красивую и здоровую улыбку. Что надо иметь в виду потенциальному пациенту по ортодонтическому лечению: У всех исходная ситуация разная, поэтому план и сроки лечения будут индивидуальны для каждого. На консультации доктор подробно разберет конкретно ваш случай и предложит оптимальный вариант. Но главное, необходимо строго придерживаться указаний доктора и правил гигиены на протяжении всего срока лечения, так как это влияет конечный результат. Резюме: смело рекомендую стоматологическую клинику Скайклиник и доктора-ортодонта Мартынчук Анну Сергеевну.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Мартинчук Анна Сергіївна
Юлия Филончук про стоматологію
Юлия Филончук
Отличная клиника и замечательная ортодонт Анна Сергеевна. Отлично подобран план лечения, внимательное отношение. Всегда получала развернутые консультации и прислушивалась к рекомендациям доктора. В течение всего срока ношения брекетов не возникало никаких проблем и жалоб. В результате - ровные и красивые зубы, за что очень благодарна :)
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Усі відгуки
Коментарів немає