Видалення молочних зубів

Ціна 900 грн

Записатися на прийом
Видалення молочних зубів

Етапи видалення молочних зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

У яких випадках потрібно видаляти молочні зуби?

При нормальній резорбції кореня і розвитку зубощелепної системи молочні зуби без зусиль залишають маленьких пацієнтів. Але іноді бувають випадки, коли потрібно стоматологічне втручання:

 • ускладнення карієсу (коли є ризик пошкодження зачатка постійного зуба);
 • нерівномірна резорбція (розсмоктування коренів);
 • молочний зуб не може самостійно випасти, викликає біль і дискомфорт під час прийому їжі;
 • запалення ясен, тканин навколо молочного зуба;
 • молочний зуб випав в повному обсязі, розкришився під час самостійного видалення (частина залишилася під яснами);
 • молочний зуб стоїть міцно, але починає прорізуватися постійний зуб (якщо вчасно не прибрати молочний, постійний може вирости в неправильному положенні);
 • сильна травма зуба (перелом внаслідок удару, падіння).

Чи боляче видаляти молочні зуби?

У нашій клініці працюють виключно висококваліфіковані лікарі, які мають досвід і правильний підхід в спілкуванні з дітьми.

 

Для максимального комфорту і спокою маленьких пацієнтів ми використовуємо кілька видів анестезії:

 • Гель (аплікаційна анестезія) – дуже подобається нашим маленьким пацієнтам, адже має дуже приємний запах і смак. Він заморожує навколишні тканини ясен і видалення рухомого молочного зуба стає комфортною процедурою.
 • Місцева анестезія (шприц) – використовується в тих випадках, коли зуб щільно стоїть в зубному ряду. Під час проведення анестезії ми не показуємо шприц нашим маленьким пацієнтам. Перед уколом ясна заморожується першим видом анестезії для більш комфортних відчуттів. Ми використовуємо тільки найбезпечніші анестетики для наших пацієнтів. Перед анестезією обов’язково направляємо на алергопроби, щоб повністю виключити алергічну реакцію.
 • Наркоз (медикаментозный сон) – використовується в тих випадках, коли потрібно прибрати більше 2-х зубів або потрібна тотальна реабілітація (лікування множинного карієсу), при сильному почутті страху, психосоматичних відхиленнях (особливі діти), коли до нас приходять найменші пацієнти до 3-х років. Ми працюємо з кращими анестезіологами клініки «Добробут», тому перш ніж приступати до маніпуляції, кожна дитина проходить обстеження для того, щоб вся процедура лікування та пробудження пройшли максимально комфортно і безпечно.

Передчасне видалення молочних зубів

Несвоєчасне (раннє) видалення молочних зубів може спричинити за собою безліч проблем з прикусом в більш дорослому віці, тому для раннього видалення повинні бути строгі показання (нагноєння тканин навколо зуба або його вивих). У випадках з ранньою втратою молочного зуба ми наполегливо рекомендуємо показати малюка лікарю-ортодонту, який займається виправленням (лікуванням) прикусу.

Якщо так вийшло, що молочний зуб все-таки був видалений передчасно, на його місце слід поставити заміщуючий протез (знімний маленький протез або розпірку для утримання місця постійного зуба). Даним питанням також займається лікар-ортодонт.

Наслідки раннього видалення молочного зуба

Молочні зуби повинні пройти весь цикл зміни самостійно, адже малюк постійно зростає, а разом з ним ростуть кістки лицьового черепа. Близько 5-6 років молочні зуби починають випадати. До цього часу у дитини з’являються проміжки і щілини між зубами (цього не варто боятися), адже природа все продумала – вона готує місце для постійних зубів (як відомо, вони зазвичай більші за своїх попередників). Молочні зуби також потрібні дитині для того, щоб утримувати місце для постійних зубів. Якщо з якихось причин відбулося раннє видалення зуба, то кістка в цьому місці не відчуває навантаження і відповідно не зростає і не збільшується в розмірі. Цей факт може негативно позначитися на прорізуванні постійних зубів. Вони можуть вирости в неправильному положенні та призвести до зміни прикусу. У дорослому (підлітковому) віці неправильний прикус – це не тільки естетичний дискомфорт (сором при спілкуванні з однолітками), але і функціональна проблема. Зуби не передають правильне навантаження (деякі зуби занадто перевантажені, а інші навпаки), що в сукупності створює масу проблем:

 • карієс (через постійне скупчення їжі в важкодоступних ділянках);
 • поява пародонтиту (захворювання призводить до втрати кістки і зубів);
 • рецесії (опущення ясен і оголення кореня зуба, в зв’язку з неправильним навантаженням на зуби);
 • стирання зубів (незбалансоване навантаження);
 • гінгівіти (запалення ясен);
 • дисфункція СНЩС – захворювання скронево-нижньощелепних суглобів та ін.

Для того, щоб уникнути проблем і після видалення молочних зубів місце постійного зуба було утримано, в нашій клініці є дитячі ортодонти, які легко допоможуть і підкажуть правильний варіант заміщення дефекту і корекції прикусу.

Підготовка дитини до видалення молочного зуба в «SKYCLINIC»

У домашніх умовах варто пояснити дитині, що і навіщо буде робити стоматолог. Краще говорити дитині все чесно, адже для нього буде великим здивуванням, якщо йому обіцяли одне, а в підсумку «злий стоматолог» робить зовсім інакше. Це може сформувати неприязнь і ворожість до лікарів. Для цього важливо чесно і спокійно пояснити, що за маніпуляція йому належить. Напередодні можна почитати і подивитися мультфільми про те, як важливо доглядати за зубами або донести інформацію в ігровому варіанті. Фрази: «Не бійся, не боляче і там нема чого боятися» можуть насторожити дитину, який жодного разу не був у стоматолога.

Ціни на видалення молочних зубів у стоматології «SKYCLINIC»

Необхідність видалення молочних зубів рідко сприймається з великою радістю багатьма пацієнтами. Пацієнти СКАЙКЛІНІК правильно сприймають рекомендації лікаря і приймають рішення про видалення, а також фторування зубів.

У свою чергу ми підготували доступні ціни на видалення молочних і постійних зубів.

Відгуки

Зробіть правильний вибір – ознайомтеся з відгуками пацієнтів про якість лікування у наших лікарів іі записуйтеся до професіоналів SKYCLINIC. Можете бути впевнені, що якість лікування, комфорт і безпека пацієнтів є для нас ключовими.

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Розгорнути
Показання
 • ускладнення карієсу (коли є ризик пошкодження зачатка постійного зуба)
 • молочний зуб не випадає самостійно, викликає біль і дискомфорт
 • запалення ясен, тканин навколо молочного зуба
 • кіста молочного зуба
 • молочний зуб розкришився під час самостійного видалення
 • молочний зуб заважає прорізуванню постійного зуба
 • сильна травма зуба
Протипоказання
 • зуб підлягає лікуванню
 • лихоманка, алергія на місцевий анестетик, загальний стан здоров'я (відносні протипоказання)
 • новоутворення в яснах
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Що робити, якщо дитині рано видалили молочний зуб?
У випадках з ранньою втратою молочного зуба ми настійно рекомендуємо показати дитину ортодонту. На місце несвоєчасно видаленого зуба слід поставити заміщаючий протез (знімний маленький протез або розпірку для утримання місця постійного зуба і запобігання патологій прикусу).
Коли молочний зуб повинен видаляти хірург-стоматолог?
При нормальному розсмоктування кореня, розвитку щелеп і відсутності ускладнень карієсу, як пульпіт і періодонтит, молочні зуби самостійно залишають маленьких пацієнтів. Однак в деяких випадках необхідна допомога хірурга-стоматолога:
 • ускладнення карієсу (коли є ризик пошкодження зачатка постійного зуба);
 • нерівномірне розсмоктування коренів молочних зубів;
 • молочний зуб не може самостійно випасти, викликає біль і дискомфорт під час прийому їжі;
 • запалення ясен навколо молочного зуба;
 • молочний зуб випав не в повному обсязі, розкришився під час самостійного видалення або частина залишилася під яснами;
 • молочний зуб стоїть міцно, але починає прорізуватися постійний зуб;
 • сильна травма зуба.
Молочний зуб: випаде сам або потрібно видаляти?
Найчастіше при правильному прорізуванні постійних зубів молочні випадають самостійно, але бувають винятки. Якщо ви помітили, що у вашої дитини зуби ростуть в "два ряди", рухливий молочний зуб викликає дискомфорт або ваш стоматолог помітив на знімку перешкоду для прорізування постійного зуба, рекомендуємо такі молочні зуби видаляти негайно.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Дмитрий Курченко про стоматологію
Дмитрий Курченко
Очень качественное и профессиональное обслуживание. Врач абсолютно безболезненно и просто вырвал зуб мудрости, все прошло без каких либо осложнений. Выражаю благодарность Виталию Александровичу и его команде. Спасибо!
Лікуючі лікарі:
Татьяна Синотина про стоматологію
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає