Виправлення прикусу у дітей

Виправлення прикусу у дітей

Етапи виправлення прикусу у дітей

Вирівнювання зубів у дітей

Своєчасна корекція прикусу у дітей – це краса і здоров’я зубів на все життя. Формування прикусу починається з прорізування першого зуба, оскільки вже в цей період можуть негативно вплинути зовнішні фактори на правильний  розвиток зубощелепної системи. На сьогоднішній день відомо, що правильний прикус вашої дитини – це не тільки рівні зуби і естетика посмішки в дорослому віці, але також і здоров’я пародонта, гармонійний розвиток обличчя, правильне дихання і, що важливо, постава.

 

Своєчасне відвідування лікаря, виявлення і усунення чинників, що впливають на розвиток неправильного прикусу, в деяких випадках допоможе уникнути лікування ортодонтичними пластинками для вирівнювання зубів. Світова спільнота ортодонтів рекомендує здійснити перший візит до ортодонта у віці 2,5-3 роки, після прорізування всіх молочних зубів.

5 причин розвитку неправильного прикусу у дітей

 1. Передчасна втрата молочних або постійних зубів без подальшого протезування.
 2. Порушення носового дихання з появою ротового, внаслідок гіпертрофії мигдалин і частих хвороб носоглотки.
 3. Неправильна постава.
 4. Дитячі “шкідливі” звички, такі як смоктання пальця, закушування губи, підкладання руки під щоку під час сну, тривале смоктання пустушки.
 5. Відсутність в дитячому раціоні твердої їжі, і, як наслідок, погано розвинений зубощелепний апарат.

Наслідки патології прикусу для дітей

А чи варто лікувати неправильний прикус пластинками для вирівнювання зубів у дітей? Формування неправильного прикусу несе певні наслідки для здоров’я зубощелепної системи і організму в цілому:

 • порушення гармонійного розвитку профілю;
 • утруднення чищення зубів через скупченість зубів і розвиток карієсу та його ускладнень;
 • розвиток гінгівіту і пародонтиту;
 • порушення формування правильної постави;
 • захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (клацання суглоба, головні болі, гіпертонус жувальних м’язів в більш старшому віці);
 • захворювання органів дихання і травлення.

Перші прояви аномалії прикусу у дітей

У тому випадку, якщо ви помітили у дитини такі ознаки, ми рекомендуємо звернутися до ортодонта СКАЙКЛІНІК для своєчасного лікування знімним апаратом і корекції прикусу:

 • викривлення зубів;
 • занадто маленька нижня щелепа та підборіддя;
 • нижня щелепа сильно виступає в порівнянні з верхньою;
 • зуби і зубні ряди неправильно змикаються між собою;
 • раннє видалення молочного або постійного зуба;
 • регулярне смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами, тривале смоктання пустушки;
 • постійно відкритий рот.

Методи корекції прикусу у дітей

Міотерапія

Це свого роду «гімнастика» для щелепи і м’язів в стоматології. Суть методу полягає в тому, щоб виправляти аномалії прикусу за допомогою спеціальних вправ для тренування жувальних і мімічних м’язів. Цей метод може коригувати ортодонтичні порушення невеликої тяжкості вже з 4-х річного віку або ж застосовується спільно з апаратним лікуванням. Батьки постійно повинні контролювати виконання вправ дитиною – від цього залежить результат лікування.

 

Знімні апарати для виправлення прикусу у дітей

 • ортодонтична пластинка на зуби – це знімна ортодонтична конструкція для вирівнювання зубів, зміни форми зубних рядів, їх співвідношення між собою, розширення щелеп, виправлення прикусу у дітей, а також усунення шкідливих звичок. Являє собою конструкцію з пластмаси і металевої дуги. Пластинки на зуби застосовуються для лікування в період молочного та змінного прикусів, до моменту прорізування всіх постійних зубів. На відміну від брекетів, використання ортодонтичної пластинки може простимулювати, при необхідності, ріст щелеп.
 • трейнер – це еластичний силіконовий апарат на верхню і нижню щелепу для лікування незначних патологій, а також усунення чинників, що впливають на їх виникнення в період молочного та змінного прикусів. Їх можливо використовувати вже з 4-х річного віку. Трейнери ефективно використовуються для корекції причини розвитку прикусу.

 

Незнімні апарати

 • брекет-системи також використовуються для виправлення прикусу і вирівнювання зубів у дітей в змінному і постійному прикусах. У період прорізування постійних зубів широко використовуються часткові брекет-системи, коли брекети фіксуються тільки на постійні зуби.
 • піднебінні розширювачі є незнімними апаратами, що фіксуються за допомогою металевих кілець на жувальні зуби. Використовуються спільно з брекет-системою при завершенні активного росту верхньої щелепи для її розширення.

Ціни на вирівнювання зубів у дітей

Ознайомитися з вартістю ортодонтичного лікування, лікування зубів під наркозом Ви можете в розділі Ціни нашого сайту. Щоб дізнатися остаточну вартість лікування Вашої дитини, запишіться на консультацію до ортодонта в SKYCLINIC. Наші лікарі проведуть повноцінну консультацію, розкажуть про найкращі варіанти корекції прикусу і складуть детальний план лікування.

Відгуки

Ортодонти нашої клініки підходять з високим професіоналізмом і відкритістю до кожного пацієнта. Завдяки великому досвіду і якості роботи наші лікарі регулярно отримують схвальні відгуки від пацієнтів про проведене лікування в дитячій стоматології СКАЙКЛІНІК в Києві. Перейшовши в розділ Відгуки на нашому сайті, ви можете детально ознайомитися з об’єктивною інформацією про команду SKYCLINICі вибрати свого фахівця.

Розгорнути

Варіанти рішень

Пластинка на зуби
от 4200 грн
Узнать больше
Трейнер для зубів
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Чи потрібно приходити до ортодонта на огляд?
Один раз на місяць слід відвідувати вашого ортодонта для корекції знімної пластинки. Результат лікування залежить не тільки від лікуючого лікаря і обраного апарату, а й від того, чи справно виконують пацієнти вимоги і рекомендації ортодонта.
Як довго моїй дитині носити апарат?
Лікування знімними пластинками, як правило, триває близько року при регулярному носінні маленьким пацієнтом апарату і контролі батьків. Точні терміни лікування визначає ортодонт після оцінки діагностичних даних і складання плану лікування.
Що вибрати? Лікування пластинками або брекетами?
Вибір кожного ортодонтичного апарату має свої показання та вікові рамки, які визначає ортодонт після огляду і аналізу всіх необхідних діагностичних даних. Як правило, пластинки застосовуються в період молочного та змінного прикусу, в період росту щелеп. Основна мета лікування знімними апаратами в цьому віці - стимуляція росту щелеп, що можливо тільки в організмі, що росте. Лікування частковою брекет-системою допускається в період змінного прикусу для виправлення положення і повороту передніх зубів, однак широко застосовується вже з 13-14 років.
У яких випадках можливе лікування знімними апаратами?
У більшості випадків, знімні апарати застосовуються у дітей в період тимчасового і змінного прикусу. Найкращий результат лікування можливо отримати під час зміни молочних зубів на постійні, так як в цей період відбувається активний ріст щелеп. За допомогою пластинок можливо, як простимулювати ріст щелепи, при її недорозвиненні, так і компенсувати її надмірний розвиток. Пластинки застосовуються також для корекції неправильного положення щелеп, розширення або звуження зубних дуг, виправлення скупченості, корекції неправильного положення зубів.
Які існують методи вирівнювання зубів?
На сьогоднішній день в ортодонтії широко використовують знімну і незнімну апаратуру для лікування патологій прикусу. Серед знімної апаратури виділяють ортодонтичні пластинки, елайнери (капи), силіконові трейнери. Незнімна апаратура включає різні види брекетів (металеві, керамічні, сапфірові, лінгвальні, самолігуючі) і незнімні апарати для піднебінного розширення.
Навіщо вирівнювати зуби?
Не завжди в процесі росту формується правильний зубний ряд і гармонійно розвинені верхня і нижня щелепи, в силу таких причин, як дитячі "шкідливі" звички (смоктання пальця, закушування губи), рання втрата зубів через карієс і його ускладнення, відсутність своєчасного протезування і, як наслідок, деформації зубних рядів, захворювань органів носоглотки, неповноцінного харчування. - Розвиток неправильного прикусу може вплинути на естетичний дискомфорт і проблеми зі здоров'ям в цілому. - Найчастіше для якісного протезування і створення не тільки красивої посмішки, але і функціональності зубних рядів, може знадобитися ортодонтична підготовка у вигляді вирівнювання зубного ряду або окремих груп зубів. - Неправильний прикус може стати причиною виникнення захворювань скронево-нижньощелепного суглоба. Проявлятися головним болем, бруксизмом, підвивихами і вивихами самого суглоба, напругою жувальних м'язів і патологічним стиранням зубів. - Більш того, аномалії прикусу можуть стати як причиною, так і наслідком порушень опорно-рухового апарату. Відбувається зсув центру ваги голови, що тягне за собою зміну навантаження на поставу. - При неправильному прикусі ускладнюється індивідуальна гігієна зубів, що впливає на виникнення карієсу і його ускладнень, а також пародонтиту.
Як доглядати за платівкою?
Необхідно ретельно доглядати за ортодонтичними пластинками під час їх використання. Як правило, діти роблять це самостійно під контролем батьків. - пластинку слід знімати на час їжі, чищення зубів і занять спортом; необхідно чистити апарат двічі в день окремою щіткою і звичайною зубною пастою. Раз в тиждень пластинка поміщуються в спеціальну рідину для знезараження; - слід обполоснути пластинку під проточною водою перед тим, як її надягти, а також після зняття; - зберігати ортодонтичну пластинку необхідно в спеціальному контейнері; - слід дотримуватися рекомендацій вашого ортодонта по активації апарату; - в тому випадку, якщо пластинка натирає слизову рота, необхідно якомога швидше записатися до ортодонта. Але слід надіти апарат за кілька годин до візиту, щоб було видно місце травматизації.
А чи довго носити пластинку?
В середньому ортодонтичне лікування пластинками триває 1,5-2 роки в залежності від тяжкості патології прикусу. Апарат повинен перебувати в порожнині рота не менше 22-х годин для ефективного лікування. Тому так важливий контроль і залученість батьків у процес лікування.
Чим небезпечний неправильний прикус?
Найчастіше ігнорування проблеми з прикусом в дитинстві може мати неприємні наслідки для здоров'я в цілому в дорослому віці: - як наслідок, через неправильний прикус виникають захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Вони проявляються головними болями, клацанням суглоба, напругою жувальних м'язів, підвивихами суглоба; - також доведен взаємозв'язок між патологіями прикусу, хребтом і поставою; - останні дослідження говорять про необхідність ортодонтичного лікування пацієнтам з пародонтитом; - при неправильному прикусі нерівномірно розподіляється жувальний тиск, зубна емаль стирається швидше, виникає проблема патологічного стирання; - одна з основних проблем, яка турбує пацієнтів - естетика. Прикус і гармонійний розвиток щелеп мають великий вплив на зовнішність; - також при неправильному прикусі і скупченості зубів ускладнюється їх якісна чистка, що підвищує ризики появи карієсу і його ускладнень.
Що таке прикус?
Прикус - це характер змикання зубних рядів при максимальних міжзубних контактах. Всі види прикусу поділяються на правильні і неправильні. Характер прикусу визначається змиканням іклів, перших молярів і рентгенологічно співвідношенням скелетних елементів.
Як часто відвідувати ортодонта дитині?
Перший візит до ортодонта необхідно здійснити в 2,5-3 роки з прорізуванням молочних зубів для контролю формування правильного тимчасового прикусу. Наступний огляд рекомендується у віці 5-5,5 років перед початком прорізування перших постійних зубів. Кожен наступний візит на час змінного прикусу дитини (зміна молочних зубів на постійні) рекомендується робити раз на рік для своєчасного виявлення чинників, що перешкоджають формуванню правильного прикусу і гармонійному розвитку верхньої і нижньої щелеп.
Чому формується неправильний прикус у дитини?
Розвиток неправильного прикусу можливо запобігти, дотримуючись рекомендацій ортодонтів з самого народження вашого малюка: - Слід своєчасно відучити дитину від пустушки, так як з'являється ймовірність формування відкритого прикусу. - Необхідно правильно підібрати пляшечку для годування сумішшю. - Отвір соски повинен бути маленьким, щоб дитина докладала зусиль під час смоктання, що, в свою чергу, буде стимулювати ріст нижньої щелепи. Також необхідно стежити за правильним положенням дитини на руках під час годування, без закидання голови. - Слід звернути увагу на положення дитини під час сну. Малюк не повинен спати на одній і тій же стороні, їх необхідно міняти. Також потрібно стежити, щоб дитина не підкладала руку під щоку. - Після початку прорізування молочних зубів, необхідно регулярно чистити зуби малюкові для профілактики карієсу і його ускладнень. - При передчасній втраті молочного зуба слід проконсультуватися з ортодонтом з приводу дитячого протезування. Регулярно відвідуйте стоматолога для огляду. - Зверніть увагу, щоб у дитини не виникало дитячих "шкідливих" звичок (смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами). - Неправильне дихання безпосередньо впливає на затримку росту верхньої щелепи і розвитку патології прикусу. При появі ротового дихання, необхідна консультація оториноларинголога (ЛОРа) для виявлення та усунення проблем, що заважають дитині дихати носом.
Як виправити прикус дитині?
У період змінного прикусу відбувається активний ріст верхньої і нижньої щелеп. Найчастіше ортодонтичне лікування в період молочного та змінного прикусів здійснюється за допомогою ортодонтичних пластинок. З певних причин розвиток щелеп може відбуватися нерівномірно. За допомогою ортодонтичних апаратів можна: - простимулювати ріст верхньої або нижньої щелеп; - виправити неправильне положення зубів; - усунути проміжки між зубами; - допомогти усунути шкідливі звички (наприклад, прокладання язика між зубами або підсасування нижньої губи).
Коли перший раз варто показати дитину ортодонту?
Перший візит дитини до ортодонта рекомендується провести у віці 2,5-3 роки після прорізування всіх молочних зубів і формування молочного прикусу, для усунення факторів, що перешкоджають гармонійному росту і розвитку щелеп. У деяких випадках, ранній розвиток неправильного прикусу може бути виправлений без використання ортодонтичних апаратів, завдяки своєчасному усуненню шкідливих звичок (смоктання пальця, прокладання язика між зубами, підсасування нижньої губи), виявлення ротового дихання і проведення міогімнастики.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Lesya Krasun
Lesya Krasun
Ця клініка - відповідальна за ідеальну посмішку моєї дитини))) там ми ставили брекети. Робота виконана чудово. Наш лікар - Анна Сергіївна - усе детально розповідала і пояснювала. Клініка дуже затишна, обладнання нове. До лікарів щільний запис, записуватися потрібно завчасно, але в екстрених (і не дуже) ситуаціях нам завжди шукали і пропонували варіанти. В клініці часто бувають акції - іноді знижки, іноді подарунки (наприклад, нам дарували спеціальні щітки). І це теж дуже приємно. Рекомендую!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Ирина *
Устанавливали брекет-систему ребёнку.Очень довольны качеством обслуживания в клинике,доброжелательный,квалифицированный персонал. Мартинчук Анна Сергеевна-на протяжении года общения с врачом,всегда получали компетентную помощь и внимание!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Тарас Блощаневич
Так важно для подростка иметь красивые ровные зубки. Спасибо Анне Сергеевне за красивую улыбку для дочери!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Lesya Krasun
Lesya Krasun
В клініці вже бували неодноразово. Ставили, здійснювали стоматологічний супровід і знімали брекети дитині. Все новеньке, чисте та стерильне. Сучасне обладнання, уважні лікарі. Зручно їхати. Своїм ходом - п'ять хвилин від метро Нивки. Якщо на авто - є де припаркуватися. Нам сподобалося. Всіляко рекомендую.