Виправлення прикусу у дітей

Виправлення прикусу у дітей

Етапи виправлення прикусу у дітей

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Вирівнювання зубів у дітей

Своєчасна корекція прикусу у дітей – це краса і здоров’я зубів на все життя. Формування прикусу починається з прорізування першого зуба, оскільки вже в цей період можуть негативно вплинути зовнішні фактори на правильний  розвиток зубощелепної системи. На сьогоднішній день відомо, що правильний прикус вашої дитини – це не тільки рівні зуби і естетика посмішки в дорослому віці, але також і здоров’я пародонта, гармонійний розвиток обличчя, правильне дихання і, що важливо, постава.

Своєчасне відвідування лікаря, виявлення і усунення чинників, що впливають на розвиток неправильного прикусу, в деяких випадках допоможе уникнути лікування ортодонтичними пластинками для вирівнювання зубів. Світова спільнота ортодонтів рекомендує здійснити перший візит до ортодонта у віці 2,5-3 роки, після прорізування всіх молочних зубів.

5 причин розвитку неправильного прикусу у дітей

 1. Передчасна втрата молочних або постійних зубів без подальшого протезування.
 2. Порушення носового дихання з появою ротового, внаслідок гіпертрофії мигдалин і частих хвороб носоглотки.
 3. Неправильна постава.
 4. Дитячі “шкідливі” звички, такі як смоктання пальця, закушування губи, підкладання руки під щоку під час сну, тривале смоктання пустушки.
 5. Відсутність в дитячому раціоні твердої їжі, і, як наслідок, погано розвинений зубощелепний апарат.

Наслідки патології прикусу для дітей

А чи варто лікувати неправильний прикус пластинками для вирівнювання зубів у дітей? Формування неправильного прикусу несе певні наслідки для здоров’я зубощелепної системи і організму в цілому:

 • порушення гармонійного розвитку профілю;
 • утруднення чищення зубів через скупченість зубів і розвиток карієсу та його ускладнень;
 • розвиток гінгівіту і пародонтиту;
 • порушення формування правильної постави;
 • захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (клацання суглоба, головні болі, гіпертонус жувальних м’язів в більш старшому віці);
 • захворювання органів дихання і травлення.

Перші прояви аномалії прикусу у дітей

У тому випадку, якщо ви помітили у дитини такі ознаки, ми рекомендуємо звернутися до ортодонта СКАЙКЛІНІК для своєчасного лікування знімним апаратом і корекції прикусу:

 • викривлення зубів;
 • занадто маленька нижня щелепа та підборіддя;
 • нижня щелепа сильно виступає в порівнянні з верхньою;
 • зуби і зубні ряди неправильно змикаються між собою;
 • раннє видалення молочного або постійного зуба;
 • регулярне смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами, тривале смоктання пустушки;
 • постійно відкритий рот.

Методи корекції прикусу у дітей

Міотерапія

Це свого роду «гімнастика» для щелепи і м’язів в стоматології. Суть методу полягає в тому, щоб виправляти аномалії прикусу за допомогою спеціальних вправ для тренування жувальних і мімічних м’язів. Цей метод може коригувати ортодонтичні порушення невеликої тяжкості вже з 4-х річного віку або ж застосовується спільно з апаратним лікуванням. Батьки постійно повинні контролювати виконання вправ дитиною – від цього залежить результат лікування.

 

Знімні апарати для виправлення прикусу у дітей

 • ортодонтична пластинка на зуби – це знімна ортодонтична конструкція для вирівнювання зубів, зміни форми зубних рядів, їх співвідношення між собою, розширення щелеп, виправлення прикусу у дітей, а також усунення шкідливих звичок. Являє собою конструкцію з пластмаси і металевої дуги. Пластинки на зуби застосовуються для лікування в період молочного та змінного прикусів, до моменту прорізування всіх постійних зубів. На відміну від брекетів, використання ортодонтичної пластинки може простимулювати, при необхідності, ріст щелеп.

 • трейнер – це еластичний силіконовий апарат на верхню і нижню щелепу для лікування незначних патологій, а також усунення чинників, що впливають на їх виникнення в період молочного та змінного прикусів. Їх можливо використовувати вже з 4-х річного віку. Трейнери ефективно використовуються для корекції причини розвитку прикусу.

 

Незнімні апарати

 • брекет-системи також використовуються для виправлення прикусу і вирівнювання зубів у дітей в змінному і постійному прикусах. У період прорізування постійних зубів широко використовуються часткові брекет-системи, коли брекети фіксуються тільки на постійні зуби.

 • піднебінні розширювачі є незнімними апаратами, що фіксуються за допомогою металевих кілець на жувальні зуби. Використовуються спільно з брекет-системою при завершенні активного росту верхньої щелепи для її розширення.

Ціни на вирівнювання зубів у дітей

Ознайомитися з вартістю ортодонтичного лікування, лікування зубів під наркозом Ви можете в розділі Ціни нашого сайту. Щоб дізнатися остаточну вартість лікування Вашої дитини, запишіться на консультацію до ортодонта в SKYCLINIC. Наші лікарі проведуть повноцінну консультацію, розкажуть про найкращі варіанти корекції прикусу і складуть детальний план лікування.

Відгуки

Ортодонти нашої клініки підходять з високим професіоналізмом і відкритістю до кожного пацієнта. Завдяки великому досвіду і якості роботи наші лікарі регулярно отримують схвальні відгуки від пацієнтів про проведене лікування в дитячій стоматології СКАЙКЛІНІК в Києві. Перейшовши в розділ Відгуки на нашому сайті, ви можете детально ознайомитися з об’єктивною інформацією про команду SKYCLINICі вибрати свого фахівця.

Розгорнути

Варіанти рішень

Пластинка на зуби
от 4900 грн
Узнать больше
Трейнер для зубів
Узнать больше
Показання
 • викривлення зубів
 • занадто маленька нижня щелепа та підборіддя
 • нижня щелепа сильно виступає в порівнянні з верхньою
 • зуби і зубні ряди неправильно змикаються між собою
 • раннє видалення молочного або постійного зуба
 • регулярне смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами, тривале смоктання пустушки
 • постійно відкритий рот
У разі несвоєчасного лікування
 • розвиток скелетних форм аномалій прикусу
 • порушення гармонійного розвитку профілю
 • утруднення чищення зубів через скупченість зубів і розвиток карієсу та його ускладнень
 • розвиток гінгівіту і пародонтиту
 • порушення формування правильної постави
 • захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (клацання суглоба, головні болі, гіпертонус жувальних м’язів в більш старшому віці)
 • захворювання органів дихання і травлення
Питання-відповіді
Що вибрати? Лікування пластинками або брекетами?
Вибір кожного ортодонтичного апарату має свої показання та вікові рамки, які визначає ортодонт після огляду і аналізу всіх необхідних діагностичних даних. Як правило, пластинки застосовуються в період молочного та змінного прикусу, в період росту щелеп. Основна мета лікування знімними апаратами в цьому віці - стимуляція росту щелеп, що можливо тільки в організмі, що росте. Лікування частковою брекет-системою допускається в період змінного прикусу для виправлення положення і повороту передніх зубів, однак широко застосовується вже з 13-14 років.
Які існують методи вирівнювання зубів?
На сьогоднішній день в ортодонтії широко використовують знімну і незнімну апаратуру для лікування патологій прикусу. Серед знімної апаратури виділяють ортодонтичні пластинки, елайнери (капи), силіконові трейнери. Незнімна апаратура включає різні види брекетів (металеві, керамічні, сапфірові, лінгвальні, самолігуючі) і незнімні апарати для піднебінного розширення.
Чим небезпечний неправильний прикус?
Найчастіше ігнорування проблеми з прикусом в дитинстві може мати неприємні наслідки для здоров'я в цілому в дорослому віці: - як наслідок, через неправильний прикус виникають захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Вони проявляються головними болями, клацанням суглоба, напругою жувальних м'язів, підвивихами суглоба; - також доведен взаємозв'язок між патологіями прикусу, хребтом і поставою; - останні дослідження говорять про необхідність ортодонтичного лікування пацієнтам з пародонтитом; - при неправильному прикусі нерівномірно розподіляється жувальний тиск, зубна емаль стирається швидше, виникає проблема патологічного стирання; - одна з основних проблем, яка турбує пацієнтів - естетика. Прикус і гармонійний розвиток щелеп мають великий вплив на зовнішність; - також при неправильному прикусі і скупченості зубів ускладнюється їх якісна чистка, що підвищує ризики появи карієсу і його ускладнень.
Чому формується неправильний прикус у дитини?
Розвиток неправильного прикусу можливо запобігти, дотримуючись рекомендацій ортодонтів з самого народження вашого малюка: - Слід своєчасно відучити дитину від пустушки, так як з'являється ймовірність формування відкритого прикусу. - Необхідно правильно підібрати пляшечку для годування сумішшю. - Отвір соски повинен бути маленьким, щоб дитина докладала зусиль під час смоктання, що, в свою чергу, буде стимулювати ріст нижньої щелепи. Також необхідно стежити за правильним положенням дитини на руках під час годування, без закидання голови. - Слід звернути увагу на положення дитини під час сну. Малюк не повинен спати на одній і тій же стороні, їх необхідно міняти. Також потрібно стежити, щоб дитина не підкладала руку під щоку. - Після початку прорізування молочних зубів, необхідно регулярно чистити зуби малюкові для профілактики карієсу і його ускладнень. - При передчасній втраті молочного зуба слід проконсультуватися з ортодонтом з приводу дитячого протезування. Регулярно відвідуйте стоматолога для огляду. - Зверніть увагу, щоб у дитини не виникало дитячих "шкідливих" звичок (смоктання пальця, закушування губи, прокладання язика між зубами). - Неправильне дихання безпосередньо впливає на затримку росту верхньої щелепи і розвитку патології прикусу. При появі ротового дихання, необхідна консультація оториноларинголога (ЛОРа) для виявлення та усунення проблем, що заважають дитині дихати носом.
Як виправити прикус дитині?
У період змінного прикусу відбувається активний ріст верхньої і нижньої щелеп. Найчастіше ортодонтичне лікування в період молочного та змінного прикусів здійснюється за допомогою ортодонтичних пластинок. З певних причин розвиток щелеп може відбуватися нерівномірно. За допомогою ортодонтичних апаратів можна: - простимулювати ріст верхньої або нижньої щелеп; - виправити неправильне положення зубів; - усунути проміжки між зубами; - допомогти усунути шкідливі звички (наприклад, прокладання язика між зубами або підсасування нижньої губи).
Коли перший раз варто показати дитину ортодонту?
Перший візит дитини до ортодонта рекомендується провести у віці 2,5-3 роки після прорізування всіх молочних зубів і формування молочного прикусу, для усунення факторів, що перешкоджають гармонійному росту і розвитку щелеп. У деяких випадках, ранній розвиток неправильного прикусу може бути виправлений без використання ортодонтичних апаратів, завдяки своєчасному усуненню шкідливих звичок (смоктання пальця, прокладання язика між зубами, підсасування нижньої губи), виявлення ротового дихання і проведення міогімнастики.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Lesya Krasun
Lesya Krasun
Ця клініка - відповідальна за ідеальну посмішку моєї дитини))) там ми ставили брекети. Робота виконана чудово. Наш лікар - Анна Сергіївна - усе детально розповідала і пояснювала. Клініка дуже затишна, обладнання нове. До лікарів щільний запис, записуватися потрібно завчасно, але в екстрених (і не дуже) ситуаціях нам завжди шукали і пропонували варіанти. В клініці часто бувають акції - іноді знижки, іноді подарунки (наприклад, нам дарували спеціальні щітки). І це теж дуже приємно. Рекомендую!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Maxim Vasilevsky
Хорошая клиника. Ортодонт Анна Сергеевна мастер своего дела
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Вікторія Муравська
SKYCLINIC замечательная клиника. Проходила консультации у ортодонта Анны Сергеевны, все понравилось, вся информация была понятна, на все мои вопросы давали развернутые ответы. Я очень довольна. Продолжаю лечение и ни разу не пожалела.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Ирина *
Устанавливали брекет-систему ребёнку.Очень довольны качеством обслуживания в клинике,доброжелательный,квалифицированный персонал. Мартинчук Анна Сергеевна-на протяжении года общения с врачом,всегда получали компетентную помощь и внимание!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Тарас Блощаневич
Так важно для подростка иметь красивые ровные зубки. Спасибо Анне Сергеевне за красивую улыбку для дочери!
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Lesya Krasun
Lesya Krasun
В клініці вже бували неодноразово. Ставили, здійснювали стоматологічний супровід і знімали брекети дитині. Все новеньке, чисте та стерильне. Сучасне обладнання, уважні лікарі. Зручно їхати. Своїм ходом - п'ять хвилин від метро Нивки. Якщо на авто - є де припаркуватися. Нам сподобалося. Всіляко рекомендую.
Коментарів немає