Видалення кісти зуба

Записатися на прийом
Видалення кісти зуба

Етапи видалення кісти зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Кіста зуба в стоматології

Перш ніж перейти до методів лікування кісти зуба, слід детально розібратися в тому, що ж собою власне вона представляє.

Кіста зуба – порожнина в кістці округлої форми, частіше розташована на самому кінчику кореня (верхівці). Нижче ми розглянемо основні види кіст і їх причини:

 • радикулярна (на корені зуба) – виникає, як правило, внаслідок попадання інфекції з каналів зуба в періодонт (своєрідний прошарок між коренем зуба і кісткою) і її розвитку. На даному етапі ми говоримо ще про так звану гранульому (початкову стадію кісти). При відсутності лікування гранульома зростає і набуває округлої форми з чіткими кордонами – формується кістозна оболонка, яка і є рентгенологічним симптомом розвитку кісти зуба;
 • фолікулярна (кіста зачатка зуба) – виникає навколо непрорізуваного і несформованого зачатка зуба. Має вигляд капсули, всередині якої розміщений зачаток. Виникає у зв’язку з порушеннями формування зачатка зуба;
 • парадентальна (кіста прорізування, ретромолярна) – проявляється на етапі прорізування нижніх зубів мудрості. На початкових стадіях ніяк себе не показує. Згодом з’являється припухлість в зоні непрорізуваної вісімки. Рентгенівський знімок в цій ситуації дозволяє легко поставити діагноз;
 • резидуальна – є віддаленим ускладненням видалення кісти в минулому. Причина – під час видалення не була прибрана оболонка кісти в повному обсязі або ж відбулося повторне інфікування зони кісти;
 • кератокіста (первинна кіста) – виникає з клітин одонтогенного епітелію в місцях зачатків зубів, але безпосереднього зв’язку з зубами не має. Зростає довго і може повністю руйнувати тіло щелепи. Має високий ризик рецидиву, тому видалення даного типу кіст завжди проводиться в стаціонарі.

Симптоми кісти зуба

Зростання більшості кіст відбувається за принципом “вічного двигуна”: оболонка кісти виробляє специфічну рідину, яка тисне на оболонку і провокує її зростання. І так триває до появи перших виражених симптомів:

 • неприємний запах і присмак у роті (гній);
 • виражений ниючий біль в області зуба, який може віддавати на всю щелепу;
 • набряк і почервоніння ясен;
 • зміна контурів кістки (при великих кістах);
 • оніміння м’яких тканин і зубів;
 • поява нориці на яснах (якщо відбулося її нагноєння);
 • рухливість зуба;
 • підвищення температури тіла (при нагноєнні).

Як правило, біль тільки в області зуба характерний для кіст невеликих розмірів, в той же час інші симптоми проявляються на запущених стадіях захворювання.

Причини виникнення кісти зуба

В даному блоці ми докладемо максимум зусиль, щоб ви змогли розібратися в головній причині, як утворюється кіста зуба, і наслідки при відсутності їх лікування.

Як правило основною причиною появи кісти і її нагноєння є інфекція, що розвивається в наступних ситуаціях:

 • неліковані від карієсу зуби;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • пульпіт і періодонтит.

Також до причин виникнення кіст можна віднести:

 • травми зубів і щелеп;
 • запалення лунки зуба (альвеоліт);
 • непрорізані зуби;
 • гайморит.

Бактерії, потрапляючи через порожнину (дірку) в зубі в кореневий канал, активно розмножуються і призводять до ураження тканин навколо кореня.

 

На ранніх етапах людина не відчуває нічого, крім неприємного запаху з рота (навіть сама наявність каріозної дірки провокує цей симптом). Далі виникають ниючі болі і больові відчуття при накушуванні на хворий зуб, що, на жаль, також не спонукає пацієнта звернутися до професіонала. В подальшому, больовий синдром може пропадати і знову з’являтися. Лише у випадках з вираженим болем або появою нориці пацієнти змушують себе звернутися до лікаря. У таких ситуаціях прогноз лікування вже значно погіршується і не завжди виходить зберегти зуб.

 

У складних клінічних ситуаціях, коли зона кісти поширюється на кілька зубів, існує ризик розхитування і втрати останніх, а також можливість перелому щелепи навіть при помірній силі впливу. Не варто також забувати про досить значний ризик малігнізації (переходу в злоякісну форму) кіст, лікування яких значно складніше і також має задовільні прогнози.

Методи видалення кісти зуба

Ефективність лікування кісти безпосередньо залежить від етапу, на якому вона виявлена ​​(розміри і зона ураження), і готовності пацієнта серйозно зайнятися цим питанням.

На сьогоднішній день виділяють два основні методи лікування кіст: терапевтичний і хірургічний. Далі детально зупинимося на особливостях кожного методу.

 

Терапевтичний метод

Терапевтичне лікування кісти зуба під мікроскопом без видалення зуба (ефективне тільки на початковій стадії – стадії гранульоми). Полягає у лікуванні основного захворювання (пульпіт або періодонтит) і кісти на початковій стадії (стадія гранульоми) медикаментозними методами. Суть методу полягає в наступному:

 • проводиться глибоке очищення кореневих каналів від інфекції і створюються умови (розширюється кореневий канал за допомогою спеціальних високоточних інструментів) для відтоку вмісту з гранульоми (початкова стадія кісти);
 • канали кореня зуба і порожнина гранульоми рясно промиваються антисептиками;
 • висушуються канали від залишків антисептиків;
 • проводиться тимчасове пломбування кореневих каналів лікувальною нетвердіючою пастою, яка володіє біостимулюючою дією;
 • накладення тимчасової композитної пломби, яка дозволяє створити герметичність каналів і забезпечує захист зуба в період активного лікування кісти.

Через 15-20 днів канали кореня зуба герметично закриваються постійним матеріалом для пломбування, а на сам зуб також встановлюється постійна композитна пломба.

Також можливе лікування кісти зуба антибіотиками, але метод використовується вкрай рідко через низьку ефективність.

 

Хірургічні методи

Хірургічні методи лікування застосовуються при вже сформованих кістах і спрямовані на повне видалення її оболонки і заповнення порожнини після видалення кісти матеріалом для стимуляції відновлення кісткової тканини. До сучасних хірургічних методів, які проводяться в клініці, відносяться:

 • резекція (видалення) верхівки кореня ураженого зуба. Дана маніпуляція є найбільш дієвим методом лікування малих і середніх кіст зубів. Під час мікрооперації видаляється частина кореня, уражена кістою, і сама кіста з оболонкою. Канали кореня зуба попередньо пломбуються для недопущення потрапляння інфекції повторно. Операція займає часу не більше як лікування карієсу, а період відновлення становить 3-4 дня – рівно стільки часу необхідно на загоєння мікророзрізу на яснах;
 • видалення зуба, ураженого кістою, і видалення самої кісти. Метод прекрасно зарекомендував себе в хірургічній стоматології у випадках з великими радикулярними кістами. Як правило, в таких ситуаціях зуб врятувати не представляється можливим (його корені повністю занурені в порожнину кісти, а тканини навколо змінені). Також, якщо зуб сильно зруйнований, його рекомендується видалити через неможливість повноцінного відновлення і функціонування. Після видалення зуба і оболонки кісти в зону операції вноситься кістковопластична речовина, яке дозволить прискорити процес загоєння і допоможе сформуватися здоровій кістковій тканині. Накладаються косметичні шви, які знімаються вже через 7-10 днів. В подальшому, видалений зуб легко буде відновлений за допомогою імплантату і цирконієвої керамічної коронки.

Такі часто згадувані в мережі хірургічні методи, як гемісекція, ампутація кореня зуба та інші втратили свою популярність через низький прогноз результату лікування і ширше втручання в порівнянні з резекцією верхівки зуба. І застосовуються в основному фахівцями, які мають досвід у проведенні малоінвазивних і високоточних методик.

Видалення кісти зуба лазером

У рідкісних випадках використовується лікування й видалення кісти зуба лазером. Метод зустрічається не часто з огляду на те, що пацієнти звертаються з уже запущеними клінічними ситуаціями.

Кіста зуба – далеко не вирок. Своєчасне звернення пацієнта і лікування кісти зуба фахівцями СКАЙКЛІНІК завжди має сприятливий прогноз. Наші лікарі володіють сучасними методиками лікування кіст, включаючи роботу з мікроскопом і проведення малоінвазивної операції по резекції верхівки кореня зуба і кісти. Маніпуляція буде проведена швидко, з комфортом для вас і абсолютно безболісно.

 

Довіртеся нашим фахівцям і абсолютно точно не розчаруєтесь. Записатися на прийом можна на сайті або зателефонувавши по одному з контактних номерів СКАЙКЛІНІК.

Вартість видалення кісти зуба в стоматології «SKYCLINIC»

Ціна завжди грає важливу роль, але тільки не стосовно свого здоров’я. Якщо у вас діагностували кісту зуба, то потрібно швидко вирішити питання з її лікуванням. Детально проаналізувавши ситуацію, в СКАЙКЛІНІК лікар зорієнтує вас за вартістю. Приблизну ж вартість ви можете дізнатися в розділі Ціни на нашому сайті.

 

Не чекайте поки проблема посилиться, а зателефонуйте і запишіться на консультацію до лікаря в SKYCLINIC!

Відгуки

Хочете дізнатися об’єктивну інформацію про якість лікування в чесній стоматології СКАЙКЛІНІК?

У розділі Відгуки на нашому сайті розміщена тільки справжня інформація від наших пацієнтів. Ознайомтеся ж і ви з ними.

 

Особа Нестор Богданович
Особа Нестор Богданович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. За більш ніж 6 років безперервної практики в імплантації вдячні пацієнти глибоко поважають свого лікаря.
Нестор Богданович регулярно відвідує профільні конгреси і вносить нові методики в свою повсякденну практику, що дозволяє йому досягати прекрасних клінічних результатів.

Розгорнути
Показання
 • сформована кіста на верхівці кореня зуба розміром більше 1 см
 • неефективність консервативного лікування кісти зуба
 • часті загострення та нагноєння кісти
 • фолікулярна, ретромолярна кіста зуба
Протипоказання
 • значні розміри кісти та малий об'єм кісткової тканини (в такому випадку, видалення кісти небезпечно переломом кістки)
 • гострий запальний процес слизової оболонки порожнини рота
 • злоякісні новоутворення
 • доброякісні судинні новоутворення
 • гострий інфекційний процес
 • вагітність
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 6 дней
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 6 дней
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Осталось 6 дней
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 6 дней
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Осталось 6 дней
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 6 дней
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 6 дней
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 6 дней
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 6 дней
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Осталось 6 дней
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Які є варіанти лікування кісти?
Як правило, кісти видаляють хірургічно за допомогою цистектомії (видалення кісти з резекцією верхівки кореня). Порожнина після видалення кісти заповнюється кістковим матеріалом з метою кісткової регенерації. Гранульоми і кістогранульоми, що передують розвитку кісти і відрізняються меншим розміром, як правило, лікуються терапевтично у ендодонта під мікроскопом.
У мене знайшли кісту зуба. До кого мені звернутися?
У разі рентгенологічного виявлення кісти необхідно звернутися до хірурга-стоматолога нашої клініки.
Кіста – що це?
Кіста зуба - це новоутворення верхівки кореня зуба, викликане інфекційним процесом в кореневих каналах. Нагадує круглу капсулу з фіброзною оболонкою і заповнена гноєм.
Що буде, якщо не видаляти кісту?
Згодом кіста прогресує, розростається, може призводити до загострення, хронічного гаймориту, запалення або перелому щелепи.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Дмитрий Курченко про стоматологію
Дмитрий Курченко
Очень качественное и профессиональное обслуживание. Врач абсолютно безболезненно и просто вырвал зуб мудрости, все прошло без каких либо осложнений. Выражаю благодарность Виталию Александровичу и его команде. Спасибо!
Лікуючі лікарі:
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Лікуючі лікарі:
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає