Протезування молочних зубів

Записатися на прийом
Протезування молочних зубів

Етапи протезування молочних зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Показання до протезування молочних зубів

У дитячій стоматології часто можна почути питання: “Навіщо малюкові потрібно протезування, якщо молочні зуби все одно замінюються постійними?” Все просто – раннє видалення молочних зубів тягне за собою порушення деяких функцій ротової порожнини, а саме жувальної і естетичної, формування шкідливих звичок, а також порушення розмовної мови і деформацію прикусу.

Серед показань до протезування тимчасових зубів можна виділити наступні:

 • втрата зуба внаслідок карієсу, пульпіту, періодонтиту. Порушується не тільки жувальна і опорна функція, але і процес травлення через те, що їжа не пережовується належним чином;
 • непрорізування зуба через відсутність зачатка;
 • флюороз. Дане захворювання проявляється ще на ранніх стадіях прорізування зубів, що призводить до швидкого їх саморуйнування. Якщо про такий діагноз відомо заздалегідь, протезування може використовуватися, як спосіб збереження зубів ще до їхнього випадіння;
 • гіпертонус жувальних м’язів. Ігнорування ознак даного захворювання призводить до деформації емалі і, як результат, до запущеної стадії карієсу і руйнування зубів;
 • травма зуба. Найчастіше діти в ранньому віці піддаються травмам при ударі або падінні. Це може призвести до втрати зуба.

Способи протезування молочних зубів у дітей

За призначенням протези для молочних зубів поділяються на:

 • лікувальні (сприяють відновленню втрачених функцій молочних зубів, зважаючи на їх травми або руйнування)
 • утримуючі дитячі протези (дозволяють відновити вже відсутній зуб).

Протез в класичному своєму вигляді в дитячій стоматології використовується рідко, тому що молочні зуби швидко випадають. Однак, якщо фахівці наполягають на установці протеза, тоді разом з батьками визначається тип конструкції – незнімні, знімні і умовно-знімні протези. Незнімні (коронки на молочні зуби) призначені для постійного носіння і знімаються, коли випадають опорні молочні зуби. Знімні передбачені для короткочасного використовування і замінюються по мірі розвитку щелепи.

За функціональністю виділяють такі види протезів:

 • коронки на молочні зуби. Рекомендуються при травмах, бруксизмі, карієсі. Коронки на молочні зуби використовуються в ситуаціях, коли верхня частина зуба сильно зруйнована, а також при лікуванні каналів молочного зуба. Виготовляються з кобальт-хромового сплаву (металеві коронки на молочні зуби) або діоксиду цирконію;
 • знімні (часткові або повні) пластмасові протези. Використовуються в разі ранньої втрати молочного зуба. Метою даних протезів є відновлення жувальної функції і профілактика зміщення сусідніх зубів (утримання місця для прорізування постійного зуба). Можуть бути виготовлені з акрилу або нейлону.

Переваги протезування молочних зубів в «SKYCLINIC»

 1. Максимально довгий час збереження молочних зубів до зміни їх на постійні.
 2. Правильний розвиток зубощелепної системи у дитини.
 3. Хороша жувальна функція і естетичний вигляд зубів.

Завдяки новим технологіям, протезування на молочних зубах – це швидкий і безболісний процес.

Не варто хвилюватись, що в ротовій порожнині дитини будуть штучні зуби – зовні вони ніяк не відрізнятимуться від справжніх зубів, але допоможуть усунути сформовані дефекти. За допомогою протезування реально відновити зубний ряд як до розвитку захворювання, так і після. Це не впливає на дикцію, це безболісно, ​​тому маленький пацієнт може сміливо посміхатися, робити фото та продовжувати свою звичайну діяльність.

 

Догляд за дитячими протезами нічим не відрізняється від дорослих: двічі в день чистка зубів, полоскання і/або зубна нитка. Іноді трапляється, що потрібне спеціальне очищення в клініці, але це вже визначає сам лікар-стоматолог.

Ціни на протезування молочних зубів у стоматології «SKYCLINIC»

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти молочні зуби вашої дитини до їх фізіологічної зміни постійними. У цьому нам допомагає протезування молочних зубів коронками або мікропротези, вартість яких доступна кожному. Ознайомитися з орієнтовними цінами можна в розділі Ціни на нашому сайті. Більш детальну вартість і терміни виконання роботи вам може озвучити дитячий лікар на консультації.

 

Телефонуйте вже зараз в Скайклінік і записуйте вашу дитину на прийом до кращого дитячого стоматолога.

Відгуки

Все ще шукаєте кращого стоматолога для вашої дитини? Тоді чекаємо вас на прийомі в SKYCLINIC. Наші фахівці якісно пролікують і відновлять зруйновані зуби. Для полегшення вибору свого фахівця запрошуємо вас ознайомитися з відгуками про наших професіоналів. До зустрічі в СКАЙКЛІНІК!

 

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути
Показання
 • втрата зуба внаслідок карієсу, пульпіту, періодонтиту
 • непрорізування зуба через відсутність зачатка
 • флюороз
 • гіпертонус жувальних м’язів
 • травма зуба
 • вроджені аномалії розвитку
Протипоказання
 • запальні захворювання зубів та ясен
 • наявність нелікованого карієсу та його ускладнень
 • індивідуальна непереносимість матеріалів
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Осталось 3 дня
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 3 дня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 20% на гігієну*
Діє до 31 Грудня
Знижка 20% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 20% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 3 дня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 7900 гривень
Осталось 3 дня
Металева брекет-система всього за 7900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 3 дня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Навіщо дитині потрібно протезування?
У сучасних батьків вже не виникає питань з приводу необхідності лікування молочних зубів, але протезування молочних зубів так само актуально і не має альтернатив. В яких випадках використовуються коронки для молочних зубів? Сильне руйнування зубів внаслідок карієсу більш, ніж на дві третини, флюороз, травма зуба. Коронки дозволяють зберегти молочні зуби до їх зміни, запобігають розвитку патологій прикусу через ранню втрату тимчасових зубів, дитина може повноцінно пережовувати їжу і не відчуває дискомфорт в дитячому колективі. Існують також знімні протези, що застосовуються при відсутності одного і більше зубів. Протези забезпечують відновлення жувальної функції, зберігають місце для постійних зубів, запобігають розвитку неправильного прикусу.
До якого фахівця необхідно звертатися для протезування молочних зубів?
Для виготовлення коронок і знімних протезів для молочних зубів слід записуватися до дитячого стоматолога. Виготовити знімний протез в разі відсутності одного або декількох зубів може також ортодонт нашої стоматології.
Які є способи протезування молочних зубів у дітей?
Існує два види дитячих протезів: незнімні і знімні. До незнімних методів протезування відносяться вкладки, штифтові зуби, металеві коронки, а також Strip-коронки. Серед знімних протезів використовуються розсувні мостовидні протези, пластинчасті протези, нейлонові іммедіат-протези типу "метелик", повні знімні протези.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Татьяна Синотина про стоматологію
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає