Пульпіт лікування

Пульпіт лікування

Етапи

Найчастіше люди абсолютно не звертають увагу на зміну кольору емалі. Чорні області карієсу не викликають у їх власників ніяких негативних емоцій. Тільки гостра біль стає сигналом про проблеми з зубом.

Саме в цей момент люди згадують про стоматологах. А деякі шукають навіть для такої проблеми, як пульпіт, лікування в домашніх умовах. Що ж це за недуга і чи можна обійтися без лікарської допомоги?

Пульпіт зуба: що це таке?

Всередині кожного зуба є сполучна тканина, яка пронизана згустком нервових закінчень і кровоносних судин. При запущеному карієсі руйнування емалі досягає м’яких тканин, внаслідок чого виникає біль. Особливо відчуття посилюються при перепадах температур і в нічний час.

Через каріозну порожнину в пульпу зуба потрапляють різні мікроорганізми, які викликають запальні процеси. Якщо проігнорувати цю проблему, то захворювання перейде в хронічну форму. Запалення пульпи зуба всередині зубної порожнини називають пульпітом. При такому діагнозі необхідно термінове лікарське втручання для порятунку зуба і зняття.

Методи лікування пульпіту безпосередньо залежать від ступеня ураження. Захворювання не виникає саме по собі. Воно завжди є результатом впливу певних факторів. Знаючи умови виникнення пульпіту, можливо його ефективно запобігати.

Причини, за якими виникає пульпіт

Розвиток пульпіту провокує хвороботворні бактерії, які потрапляють у м’які тканини зуба. Захворювання розвивається з таких причин:

 • глибокий карієс;
 • погана гігієна ротової порожнини;
 • руйнування емалі з-за впливу хімічних речовин;
 • механічне пошкодження зуба;
 • неякісне стоматологічне лікування (неповне видалення інфікованих тканин під час лікування карієсу або розтин пульпи зуба);
 • тонзиліт чи гайморит.

Іноді лікування пульпіту лазером потрібно при підготовці до протезування. Неправильно проведена процедура може викликати перегрів нерва, його запалення і розвиток інфекції.

Основні симптоми різних видів пульпіту:

Головний симптом будь-якого пульпіту — це гостра різка біль. Вона посилюється вночі і може віддавати в вухо, шию, скроню або іншу щелепу. Больові відчуття багаторазово підсилюються у випадку впливу на пульпу холодного, гарячого солодкого. До того ж, кожен окремий вид захворювання має свої відмітні особливості.

Гострий пульпіт

Першою ознакою наявності проблеми стає біль при вживанні гарячого і холодного. Цей симптом пульпіту схожий з карієсом, але на відміну від нього больові відчуття не зникають після припинення дії подразника.

Наступна стадія — дифузна. Складається в періодичності виникнення, посилення болю в нічний час, віддачі в інші частини обличчя. При таких симптомах необхідно якомога швидше починати лікування гнійного пульпіту.

Фіброзний пульпіт

При переході з гострої стадії захворювання в хронічну больові відчуття трохи слабшають. Для фіброзного пульпіту характерна ниючий біль, яка доставляє дискомфорт ночами. Спостерігається гостра реакція на зміну температури, а також почуття тяжкості в ураженому зубі.

Гангренозний пульпіт з відкритою порожниною поразки

Область навколо хворого зуба доставляє дискомфорт. У ротовій порожнині з’являється гнильний запах, боляче кусати. Емаль сіріє, а ясна опухає і червоніє. При вживанні гарячого довгий час зберігається ниючий біль.

Гангренозний пульпіт з закритою порожниною поразки

При даному захворюванні спостерігається гостра реакція на гаряче з тривалими ниючими відчуттями. Біль виникає нападами, має інтенсивний характер.

При виникненні будь-якого із симптомів потрібно звернутися до фахівця. Стоматологічна клініка SKYCLINIC оперативно і безболісно лікує зуби. Гарантія на лікування пульпіту є одним з переваг звернення до досвідчених професіоналів.

Діагностика пульпіту

Терапевтична стоматологія передбачає огляд пацієнта з метою виявлення недуги. Лікар проводить опитування для з’ясування характеру і інтенсивності больових відчуттів. Потім стоматолог оглядає порожнину рота. При цьому застосовуються різні ручні інструменти для виявлення порожнин у зубах. Також лікар оглядає десна.

Наступним етапом стає рентгенівський знімок проблемного зуба. Рентген наочно ілюструє ступінь ураження пульпи і загальні масштаби запального процесу.

Лікування пульпіту в стоматологічній клініці «SKYCLINIC»

Ціна на лікування пульпіту в Києві безпосередньо залежить від застосовуваного методу, матеріалів та обладнання. У клініці SKYCLINIC використовуються новітні технології та актуальні препарати для усунення запалення. При боротьбі з пульпітом може застосовуватися один з трьох поширених в стоматологічній практиці методів лікування.

Біологічний метод

Щадний спосіб лікування може застосовуватися на початковому етапі пульпіту у молодих пацієнтів або при випадковому розкриття рогу пульпи. Стоматолог розкриває зуб, видаляє уражені карієсом ділянки. На пульпу накладається антисептик і лікувальний склад гідроксиду кальцію. Потім встановлюється тимчасова пломба.

Через 2 тижні – місяць пацієнт повертається до лікаря, щоб пройти повторну діагностику і замінити на постійну пломбу. Біологічний метод лікування допомагає зберегти цілісність пульпи. Зуб залишиться живим.

Консервативне лікування

Лікування пульпіту антибіотиками, як правило, не призначається. Якщо в м’яких тканинах почався запальні процес, медикаментозне втручання вже не допоможе. Необхідно видалення ураженої ділянки пульпи.

Для лікування пульпіту використовується виключно місцеве лікування: біологічний метод лікування кореневих каналів. В окремих випадках, при великому гнійному запаленні може призначатися антибіотикотерапія.

Однак лікарі СКАЙКЛИНИК призначають антибіотики виключно при наявності показань, враховуючи індивідуальне стан організму людини.

Хірургічний метод лікування пульпіту

Лечение трьохканального пульпіту відбувається хірургічним шляхом. Метод передбачає повне видалення м’яких тканин зуба з допомогою ендодонтичних інструментів. Лікар розкриває каріозну порожнину і видаляє нерв.

Існує два способи лікування. У першому випадку на м’які тканини накладають миш’яковисту пасту для того, щоб вбити нерв, а зверху встановлюють тимчасову пломбу. Через деякий час пацієнт повертається, зубні канали прочищають і ставлять постійну пломбу. Однак такий метод лікування є неактуальним.

Другий варіант передбачає видалення нерва під дією місцевої анестезії і є найбільш популярним. У цьому випадку після процедури також вичищають зубні канали і проводять їх пломбування.

Поради та рекомендації - що робити після лікування пульпіту

Коли методи лікування пульпіту припускають депульпирование зуба, пацієнт може відчувати дискомфорт після закінчення процедури. Легкі больові відчуття при жуванні можуть спостерігатися протягом тижня після видалення м’яких тканин. Це абсолютно нормальна реакція на втручання в організм, який не потребує звернення до фахівця.

У тому випадку, якщо біль різка, або посилюється з часом, необхідно терміново звернутися до лікаря. Ще один привід для занепокоєння — виникнення набряку ясен. Такі симптоми виникають, коли запальний процес продовжує прогресувати.

Профілактика пульпіту

Багато пацієнтів настільки бояться стоматологів, що не замислюються, як відбувається лікування пульпіту.  Вони покладаються на народну медицину. Однак, небезпечне запалення всередині зуба неможливо усунути без лікарської допомоги. При постійному використанні знеболюючих може початися періодонтит, лікування якого вимагає більше зусиль.

Для того, щоб зберегти здоров’я і цілісність зубів, потрібно приймати профілактичні заходи:

 • регулярно і ретельно чистити ротову порожнину;
 • планово відвідувати стоматолога раз на півроку;
 • харчуватися правильно;
 • своєчасно лікувати карієс, навіть якщо він не доставляє неприємних відчуттів;
 • не вживати контрастну, дуже холодну і дуже гарячу їжу, щоб не пошкодити цілісність емалі.

Лікування пульпіту в SKYCLINIC — це безболісна і доступна процедура, завдяки кваліфікованим фахівцям і новітнім технологіям.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Що буде, якщо не покрити зуб, що лікувався ендодонтично, коронкою?
У тому випадку, якщо зуб, що лікувався ендодонтично, що не покрити коронкою, з'являється повторний ризик проникнення інфекції в кореневі канали. Зуб стає більш крихкий і схильний до розколу на дві частини. За допомогою ортопедичної конструкції ми намагаємося максимально довше зберегти життєздатність зуба.
Що призводить до появи пульпіту?
Не вилікуваний вчасно карієс завжди призводить до розвитку пульпіту.
А якщо я не буду лікувати пульпіт?
У разі відсутності адекватного лікування, пульпіт ускладнюється періодонтитом (запаленням кісткової тканини, що оточує коріння зубів), що може спричинити за собою втрату зуба і більш серйозні ускладнення.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна