Пульпіт лікування

Записатися на прийом
Пульпіт лікування

Етапи лікування пульпіту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Найчастіше люди абсолютно не звертають увагу на зміну кольору емалі. Чорні ділянки карієсу не викликають у їх власників ніяких негативних емоцій. Тільки гостра біль стає сигналом про проблеми з зубом.

Саме в цей момент люди згадують про стоматолога. А деякі шукають навіть для такої проблеми, як пульпіт, способи лікування в домашніх умовах. Що ж це за захворювання і чи можна обійтися без лікарської допомоги?

Пульпіт зуба: що це таке?

Всередині кожного зуба є сполучна тканина, яка пронизана пучком нервових закінчень і кровоносних судин. При запущеному карієсі руйнування емалі досягає пульпи, внаслідок чого виникає біль. Особливо відчуття посилюються при перепадах температур і в нічний час.

Через каріозну порожнину в пульпу зуба потрапляють патогенні мікроорганізми, які викликають запальні процеси. Якщо проігнорувати цю проблему, то захворювання перейде в хронічну форму. Запалення пульпи зуба всередині зубної порожнини називають пульпітом. При такому діагнозі необхідно термінове лікарське втручання для порятунку зуба.

Методи лікування пульпіту безпосередньо залежать від ступеня ураження. Захворювання не виникає саме по собі. Воно завжди є результатом впливу певних факторів. Знаючи умови виникнення пульпіту, можливо його ефективно запобігати.

Причини виникнення пульпіту

Розвиток пульпіту провокують хвороботворні бактерії, які потрапляють у м’які тканини зуба. Захворювання розвивається з таких причин:

 • глибокий карієс;
 • погана гігієна ротової порожнини;
 • механічне пошкодження зуба;
 • неякісне стоматологічне лікування (неповне видалення інфікованих тканин під час лікування карієсу або травматичне розкриття пульпи зуба);
 • гайморит.

Іноді лікування пульпіту лазером потрібно під час підготовки до протезування. Неправильно проведена процедура може викликати перегрів нервів, їх запалення і розвиток інфекції.

Основні симптоми різних видів пульпіту

Головний симптом будь-якого пульпіту — це гострий різкий біль. Він посилюється вночі і може віддавати в вухо, шию, скроню або іншу щелепу. Больові відчуття багаторазово підсилюються у випадку впливу на пульпу холодного, гарячого, солодкого. До того ж, кожен окремий вид захворювання має свої відмінні особливості.

Гострий пульпіт

Першою ознакою наявності проблеми стає біль при вживанні гарячого і холодного. Цей симптом пульпіту схожий з карієсом, але на відміну від нього больові відчуття не зникають після припинення дії подразника.

Наступна стадія — дифузна. Складається в періодичності виникнення, посилення болю в нічний час, віддачі в інші частини обличчя. При таких симптомах необхідно якомога швидше починати лікування гнійного пульпіту.

Фіброзний пульпіт

При переході з гострої стадії захворювання в хронічну больові відчуття трохи слабшають. Для фіброзного пульпіту характерний ниючий біль, який доставляє дискомфорт ночами. Спостерігається гостра реакція на зміну температури, а також почуття тяжкості в ураженому зубі.

Гангренозний пульпіт з відкритою порожниною зуба

У ротовій порожнині з’являється гнильний запах, боляче кусати. Емаль сіріє, а ясна опухають і червоніють. При вживанні гарячого довгий час зберігається ниючий біль. Гангренозний пульпіт може розвинутись як в зубі з закритою порожниною зуба, так і з відкритою. Саме від цього залежить виразність симптомів.

При виникненні будь-якого із симптомів потрібно звернутися до фахівця. Стоматологічна клініка SKYCLINIC оперативно і безболісно лікує зуби. Гарантія на лікування пульпіту є одним з переваг звернення до досвідчених професіоналів.

Діагностика пульпіту

Терапевтична стоматологія передбачає огляд пацієнта з метою виявлення захворювання зубів і ясен. Лікар проводить опитування для з’ясування характеру і інтенсивності больових відчуттів. Потім стоматолог оглядає порожнину рота. При цьому застосовуються різні ручні інструменти для виявлення каріозних порожнин у зубах. Також лікар оглядає ясна.

Наступним етапом стає рентгенівський знімок проблемного зуба. Рентген наочно ілюструє ступінь ураження пульпи і загальні масштаби запального процесу.

Лікування пульпіту в стоматології SKYCLINIC

Ціна на лікування пульпіту в Києві безпосередньо залежить від застосовуваного методу, матеріалів та обладнання. У стоматології SKYCLINIC використовуються новітні технології та актуальні методики для усунення запалення. При боротьбі з пульпітом може застосовуватися один з трьох поширених в стоматологічній практиці методів лікування.

Біологічний метод

Щадний спосіб лікування може застосовуватися на початковому етапі пульпіту у молодих пацієнтів або при випадковому розкритті рогу пульпи. Стоматолог розкриває зуб, видаляє уражені карієсом ділянки. На пульпу накладається антисептик і лікувальний склад гідроксиду кальцію. Потім встановлюється тимчасова пломба.

Через 2 тижні – місяць пацієнт повертається до лікаря, щоб пройти повторну діагностику і замінити на постійну пломбу. Біологічний метод лікування допомагає зберегти цілісність пульпи. Зуб залишиться живим.

Консервативне лікування

Лікування пульпіту антибіотиками, як правило, не призначається. Якщо в м’яких тканинах почався запальний процес, медикаментозне втручання вже не допоможе. Необхідно видалення ураженої ділянки пульпи.

Для лікування пульпіту використовується виключно місцеве лікування. В окремих випадках, при значному гнійному запаленні може призначатися антибіотикотерапія.

Однак лікарі SKYCLINIC призначають антибіотики виключно при наявності показань, враховуючи індивідуальний стан організму людини.

Хірургічний метод лікування пульпіту

Лечение пульпіту з явними симптомами відбувається хірургічним шляхом. Метод передбачає повне видалення м’яких тканин зуба за допомогою ендодонтичних інструментів. Лікар розкриває каріозну порожнину і видаляє нерв.

Існує два способи лікування. У першому випадку на м’які тканини накладають миш’яковисту пасту для того, щоб вбити нерв, а зверху встановлюють тимчасову пломбу. Через деякий час пацієнт повертається, зубні канали прочищають і встановлюють постійну пломбу. Однак такий метод лікування є неактуальним.

Другий варіант передбачає видалення нерва під дією місцевої анестезії і є найбільш популярним. У цьому випадку після анестезії проводять механічну та медикаментозну обробку кореневих каналів, їх пломбування та встановлення постійної пломби.

Поради та рекомендації: що робити після лікування пульпіту

Коли методи лікування пульпіту припускають депульпування зуба, пацієнт може відчувати дискомфорт після закінчення процедури. Легкі больові відчуття при жуванні можуть спостерігатися протягом тижня після видалення м’яких тканин. Це абсолютно нормальна реакція на втручання в організм, який не потребує звернення до фахівця.

У тому випадку, якщо біль різкий або посилюється з часом, необхідно терміново звернутися до стоматолога. Ще один привід для занепокоєння — виникнення набряку ясен. Такі симптоми виникають, коли запальний процес продовжує прогресувати.

Профілактика пульпіту

Багато пацієнтів настільки бояться стоматологів, що не замислюються, як відбувається лікування пульпіту.  Вони покладаються на народну медицину. Однак, небезпечне запалення всередині зуба неможливо усунути без лікарської допомоги. У разі постійного використання знеболюючих може початися періодонтит, лікування якого вимагає більше зусиль та фінансових трат.

Для того, щоб зберегти здоров’я і цілісність зубів, потрібно приймати профілактичні заходи:

 • регулярно і ретельно чистити ротову порожнину;
 • планово відвідувати стоматолога раз на півроку;
 • харчуватися правильно;
 • своєчасно лікувати карієс, навіть якщо він не доставляє неприємних відчуттів;
 • не вживати контрастну, дуже холодну і дуже гарячу їжу, щоб не пошкодити цілісність емалі.

Лікування пульпіту в SKYCLINIC — це безболісна і доступна процедура, завдяки кваліфікованим фахівцям і новітнім технологіям.

Розгорнути
Симптоми
 • больові відчуття, що посилюються вночі
 • біль віддає в вухо, шию, скроню або іншу щелепу
 • біль посилюється від холодного/гарячого/солодкого
 • біль довго не проходить після усунення подразника
 • больові відчуття під час прийому їжі
 • можливий неприємний запах з порожнини рота
У разі несвоєчасного лікування
 • періодонтит
 • втрата зуба
 • перехід острого пульпіту у хронічний перебіг
 • утворення гранульоми або кісти
 • періостит (флюс)
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Осталось 4 дня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Осталось 4 дня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Осталось 4 дня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Осталось 4 дня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 4 дня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 4 дня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 4 дня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 4 дня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Що буде, якщо не покрити зуб, що лікувався ендодонтично, коронкою?
У тому випадку, якщо зуб, що лікувався ендодонтично, що не покрити коронкою, з'являється повторний ризик проникнення інфекції в кореневі канали. Зуб стає більш крихкий і схильний до розколу на дві частини. За допомогою ортопедичної конструкції ми намагаємося максимально довше зберегти життєздатність зуба.
Що призводить до появи пульпіту?
Не вилікуваний вчасно карієс завжди призводить до розвитку пульпіту.
А якщо я не буду лікувати пульпіт?
У разі відсутності адекватного лікування, пульпіт ускладнюється періодонтитом (запаленням кісткової тканини, що оточує коріння зубів), що може спричинити за собою втрату зуба і більш серйозні ускладнення.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає