Періодонтит лікування

Періодонтит лікування

Етапи

Періодонтит являє собою запалення тканин зуба, що знаходяться в прикореневій зоні. До одним з найпоширеніших причин його виникнення вважається запущена стадія карієсу.

Якщо вчасно відвідувати стоматолога, можна уникнути подібної хвороби. Однак часто люди не помічають, як проблема посилюється і стає загрозою для зуба.

Основні причини періодонтиту зубів

Крім карієсу періодонтит може бути викликаний рядом інших факторів:

 • пульпіт (як ускладнення, уражається верхівка кореня. При запущеному випадку потрібно лікування хронічного апікального періодонтиту);
 • стадія ускладненого карієсу без своєчасного лікування;
 • наслідки неякісного лікування кореневого каналу;
 • наслідки травми: переломи травматичні пошкодження кореня зуба при неправильно встановленої пломби;
 • розколювання зубом твердих предметів;
 • розгерметизація раніше запломбированного кореневого каналу;
 • перевантаження зуба, його неправильне положення, сильне кусання твердих предметів.

Тому своєчасне лікування пульпіту і карієсу, усунення будь-яких ознак запалення вкрай важливо для запобігання ускладнень.

Які бувають види зубного пародонтиту, симптоми

Гострий періодонтит

Періодонтіту властиво освіта периапикального запалення у верхній частині зубного кореня. Захворювання в гострій формі поділяють на гнійне і серозне. Гострий гнійний періодонтит супроводжується виділенням гною. При другому спостерігається зміна інтенсивності болю. Лікування гострого гнійного періодонтиту проходить набагато швидше при своєчасному діагностуванні.

Без своєчасного лікування на даному етапі починають виявлятися більш гострі симптоми:

 • почуття, що зуб збільшився або став вище;
 • болючість посилюється;
 • з’являється загальна слабкість, можливе підвищення температури;
 • виникає тягне або пульсуючий біль.

Хронічний періодонтит

У випадку, коли пацієнт звертається до лікаря, періодонтит переходить в хронічну форму. На цьому етапі утворюється гнійний мішечок, який у період загострення тягне за собою:

 • рухливість зубів;
 • набряк і набрякання ясен;
 • постійні больові відчуття, біль при дотику до зуба.

Хронічний періодонтит в стадії загострення

Хронічна форма може протікати без виникнення будь-яких ознак. При цьому є ризик загострення в періоди сильного стресу, травмування і переохолодження організму.

Будь-який вид періодонтиту може призвести до втрати зуба і поширенню інфекції по організму. Тому не варто запускати хворобу, а краще відразу звернутися до стоматолога за допомогою.

Типи хронічних періодонтитів

Фіброзний періодонтит

Може протікати без прояву симптомів. Діагностувати даний вид періодонтиту досить важко, так як навіть при появі ознак захворювання легко сплутати з іншим.

Гранулирующий періодонтит

Цьому виду періодонтиту характерно виникнення свищів, набряку ясен і виділення гною при натисканні. Як правило, при появі свища больові відчуття можуть стихати, так як з’являється шлях для відтоку гною.

Гранулематозний періодонтит

Основною ознакою даної форми періодонтиту є поява гранульом або кіст. Головною небезпекою є те, що часто протікає безсимптомно. При цьому відбувається поступове руйнування кістки і зуби. Якщо вчасно не розпочати лікування, висока ймовірність втрати зуба.

Як відбувається лікування періодонтиту в стоматології «SKYCLINIC»

Терапевтична стоматологія включає найбільш ефективні способи лікування. Досвідчені стоматологи нашої клініки проводять детальний огляд, при необхідності призначають рентгенологічне обстеження і ставлять діагноз. Щоб уникнути ускладнень, важливо звернутися до фахівців при виникненні найменшого дискомфорту.

Лікарі клініки SKYCLINIC роблять все, щоб зберегти зуби. Однак у деяких випадках доводиться застосовувати хірургічне лікування, щоб призупинити поширення інфекції і зберегти сусідні зуби.

Пам’ятайте, що лікування періодонтиту в домашніх умовах неможливо, так як потрібна ретельна чистка каналів кореня зуба.

Консервативне лікування періодонтиту

Процес лікування тривалий і складний, складається з кількох етапів:

 • спочатку очищається порожнина зуба від старих пломб;
 • депульпування (вилучення пульпи, обробка каналів зуба);
 • ліквідація інфекції лікарськими препаратами під тимчасовою пломбою;
 • пломбування кореневого каналу відбувається після рентгена і повторної обробки каналів.

Консервативне лікування гострого серозного періодонтиту, як і гнійного, полягає в тому, щоб видалити некротизовані тканини дентину і пульпи з наступним накладенням ліки, при необхідності, і пломбуванням кореневих каналів. Таке лікування є ефективним у 80-90% ситуацій.

Лікування періодонтиту антибіотиками застосовується у випадках великих гнійних запалень, при наявності показань у пацієнта.

Хірургічне лікування гострого та хронічного періодонтиту

Якщо інфекція торкнулася не тільки канала зуба, але і сусідні тканини, також стоматологам доводиться застосовувати радикальні заходи. Однак кожен окремий випадок розглядається індивідуально з урахуванням особливостей організму.

Хірургічне лікування гострого періодонтиту ґрунтується на таких діях:

 • ендодонтичне лікування (чистка кореневих каналів з накладенням ліки і пломбуванням);
 • видалення зуба;
 • при необхідності – додаткова медикаментозна терапія.

Хірургічне лікування хронічного періодонтиту, в залежності від стану зуба і розміру кісти або гранульоми представляє собою наступні маніпуляції:

 • видалення зуба;
 • видалення кісти;
 • резекція верхівки зуба.

Лікування хронічного періодонтиту в стадії загострення включає ретельну обробку зубних каналів антисептиком. Якщо зуб повністю зруйнований і не підлягає відновленню, тоді застосовують видалення.

Хірургічні методи лікування хронічного періодонтиту включають:

 • видалення зуба;
 • трансплантація;
 • реплантація;
 • резекція верхівки зубного кореня;
 • видалення кореня зуба.

Поради після лікування періодонтиту

Щоб виключити ускладнення при лікуванні періодонтиту і після терапії, важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога. Запобіжні заходи будуть залежати від способу і складністю лікування. Важливо дотримуватися гігієни порожнини рота, в призначений час відвідувати стоматолога і регулярно виконувати професійну гігієну.

Хірургічні методи лікування періодонтиту є радикальними, тому після них особливо важливо дотримуватися порад лікаря:

 • приймати їжу виключно комфортної температури не раніше, ніж через 2-3 години після процедури;
 • якщо рана не перестає кровоточити, слід прикласти до щоки холодний компрес на 20 хвилин. Бажано зробити це двічі з перервою в 30 хвилин;
 • при необхідності необхідно прийняти знеболювальний та протизапальний засіб.

Профілактика періодонтиту

Профілактикою є ретельний і правильний догляд за порожниною рота. Обов’язково чистити зуби 2 рази на день вранці і ввечері. Після їжі кожен раз полоскати ротову порожнину.

Обов’язковим є профілактичні міри до стоматолога мінімум раз на півроку. При виникненні будь-якого дискомфорту відразу звертатися за допомогою.

Що ми можемо вам надати?

Стоматологи з великим досвідом практики і високою кваліфікацією допоможуть вам провести терапевтичне або хірургічне лікування і делікатно впораються з цією проблемою. Ми складемо для вас індивідуальний план лікування періодонтиту і надамо комфортні умови для усунення проблеми і відновлення.

Ми надаємо комплекс стоматологічних послуг, в які входить лікування гінгівіту та інших захворювань. Якщо вас цікавить ціна лікування періодонтиту в Києві, зателефонуйте нам. Ми пропонуємо лояльну вартість і професійний підхід.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Чи допомагають антибіотиками при лікуванні періодонтиту?
При інтенсивному гнійному перебігу гострого періодонтиту можуть призначатися антибіотики, проте тільки в поєднанні з ендодонтичним лікуванням кореневих каналів зуба або видаленням зуба, в залежності від його стану.
Як довго тривають болі при гострому періодонтиті?
При відсутності лікування зуба з гострим періодонтитом больові відчуття мають наростаючий характер, запалення переходить в гнійне і може ускладнюватися гострим періоститом. Після лікування зубних каналів може зберігатися чутливість зубів при накушуванні 2-3 дні, проте гострі больові відчуття проходять.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна