Періодонтит лікування

Записатися на прийом
Періодонтит лікування

Етапи лікування періодонтиту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Періодонтит являє собою запалення тканин зуба, що знаходяться в прикореневій зоні. До одним з найпоширеніших причин його виникнення вважається запущений карієс та його наслідки.

Якщо вчасно відвідувати стоматолога, можна уникнути подібних ускладнень. Однак часто люди не помічають, як проблема посилюється і стає загрозою для зуба.

Основні причини періодонтиту зубів

Крім карієсу періодонтит може бути викликаний рядом інших факторів:

 • пульпіт (як ускладнення, уражається нервово-судинний пучок в кореневих каналах зуба. У запущених випадках запалення набуває хронічної форми);
 • наслідки неякісного лікування кореневого каналу;
 • наслідки травми: переломи, травматичні пошкодження кореня зуба під час лікування;
 • розгерметизація раніше запломбованого кореневого каналу;
 • функціональне перевантаження зуба, його неправильне положення, сильне накушування твердих предметів.

Тому своєчасне лікування пульпіту і карієсу, усунення будь-яких ознак запалення вкрай важливо для запобігання ускладнень.

Які бувають види періодонтиту, симптоми

Гострий періодонтит

Періодонтиту властиво утвореня периапікального запалення верхівки зубного кореня. Захворювання в гострій формі поділяють на серозне та гнійне. Гострий гнійний періодонтит супроводжується утворенням та виділенням гною. При цьому характерна висока інтенсивність пульсуючих больових відчуттів. Лікування гострого гнійного періодонтиту проходить набагато швидше при своєчасному діагностуванні.

Без своєчасного лікування на даному етапі починають виявлятися більш гострі симптоми:

 • відчуття, що зуб збільшився або став вище;
 • болюче накушування;
 • набряк ясен або перехідної складки в ділянці причинного зуба;
 • з’являється загальна слабкість, можливе підвищення температури;
 • виникає пульсуючий біль.

Хронічний періодонтит

У випадку, коли пацієнт звертається до лікаря, періодонтит переходить в хронічну форму. На цьому етапі утворюється гнійний мішечок, який спричинює появу певних симптомів:

 • ниючі больові відчуття;
 • утворення нориці;
 • можлива рухомість причинного зуба;
 • зміна кольору коронкової частини зуба на сірий.

Хронічний періодонтит в стадії загострення

Хронічна форма може протікати без виникнення будь-яких ознак. При цьому є ризик загострення в періоди сильного стресу, травмування і переохолодження організму.

Будь-який вид періодонтиту може призвести до втрати зуба і поширенню інфекції. Тому не варто запускати хворобу, а краще відразу звернутися до стоматолога за допомогою.

Види хронічного періодонтиту

Фіброзний періодонтит

Може мати безсимптомний перебіг. Діагностувати даний вид періодонтиту досить важко без рентгенівського знімка, оскільки навіть при появі ознак, фіброзний періодонтит  легко сплутати з іншим періодонтитом.

Гранулюючий періодонтит

Гранулюючому періодонтиту характерно виникнення свищів, набряку ясен і виділення гною при натисканні. Як правило, при появі свища больові відчуття можуть стихати, оскільки з’являється можливість відтоку гною.

Гранулематозний періодонтит

Основною ознакою даної форми періодонтиту є поява гранульом або кіст. Головною небезпекою є те, що гранулематозний періодонтит часто протікає безсимптомно. При цьому відбувається поступове руйнування кістки і зуба. Якщо вчасно не розпочати лікування, існує висока ймовірність втрати зуба.

Як відбувається лікування періодонтиту в стоматології SKYCLINIC

Терапевтична стоматологія включає найбільш ефективні способи лікування. Досвідчені стоматологи нашої клініки проводять детальний огляд, при необхідності призначають рентгенологічне обстеження і ставлять діагноз. Щоб уникнути ускладнень, важливо звернутися до фахівців при виникненні найменшого дискомфорту.

Лікарі стоматології SKYCLINIC роблять все, щоб зберегти зуби. Однак у деяких випадках доводиться застосовувати хірургічне лікування, щоб призупинити поширення інфекції і зберегти сусідні зуби.

Пам’ятайте, що лікування періодонтиту в домашніх умовах неможливо, оскільки потрібна ретельне чищення кореневих каналів зуба.

Консервативне лікування періодонтиту

Процес лікування тривалий і складний, складається з кількох етапів:

 • спочатку видаляється карієс та старі пломби;
 • депульпування (вилучення пульпи, обробка каналів зуба);
 • ліквідація інфекції лікарськими препаратами під тимчасовою пломбою, за необхідністю;
 • пломбування кореневого каналу відбувається після рентгенівського контролю і повторної обробки каналів.

Консервативне лікування гострого серозного періодонтиту, як і гнійного, полягає в тому, щоб видалити некротизовані тканини дентину і пульпи з наступним накладенням медикаментозної пов’‎язки, за необхідностю, і пломбуванням кореневих каналів. Таке лікування є ефективним у 80-90% ситуацій.

Лікування періодонтиту антибіотиками застосовується у випадках великих гнійних запалень, при наявності показань у пацієнта.

Хірургічне лікування гострого та хронічного періодонтиту

Якщо інфекція охопила не тільки корінь зуба, але і сусідні тканини, також стоматологам доводиться застосовувати радикальні заходи. Однак кожен окремий випадок розглядається індивідуально з урахуванням особливостей організму.

Хірургічне лікування гострого періодонтиту ґрунтується на таких діях:

 • видалення зуба;
 • при утворенні абсцесу – його розкриття.

Хірургічне лікування хронічного періодонтиту, в залежності від стану зуба і розміру кісти або гранульоми представляє собою наступні маніпуляції:

 • видалення зуба;
 • видалення кісти;
 • резекція верхівки зуба.

Лікування хронічного періодонтиту в стадії загострення включає ретельну обробку зубних каналів антисептиком. Якщо зуб повністю зруйнований і не підлягає відновленню, тоді застосовують видалення.

Поради після лікування періодонтиту

Щоб виключити ускладнення при лікуванні періодонтиту, важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога. Важливо дотримуватися гігієни порожнини рота і в призначений час відвідувати стоматолога.

Хірургічні методи лікування періодонтиту є радикальними, тому після них особливо важливо дотримуватися порад лікаря:

 • приймати їжу виключно комфортної температури не раніше, ніж через 2-3 години після процедури;
 • якщо рана не перестає кровоточити, слід прикласти до щоки холодний компрес на 20 хвилин. Бажано зробити це двічі з перервою в 30 хвилин. За необхідністю – звернутись до свого лікаря;
 • за необхідністю прийняти знеболювальний та протизапальний засіб.

Профілактика періодонтиту

Профілактикою є ретельний і правильний догляд за порожниною рота. Обов’язково чистити зуби 2 рази на день вранці і ввечері. Після їжі кожен раз полоскати ротову порожнину.

Обов’язковим є профілактичні міри до стоматолога мінімум раз на півроку. Важливе своєчасне лікування карієсу та його ускладнень. При виникненні будь-якого дискомфорту відразу звертатися за допомогою.

Які послуги SKYCLINIC може Вам надати?

Стоматологи з великим досвідом практики і високою кваліфікацією допоможуть Вам провести терапевтичне або хірургічне лікування і делікатно впораються з цією проблемою. Ми складемо для Вас індивідуальний план лікування періодонтиту і надамо комфортні умови для відновлення.

Ми також надаємо комплекс стоматологічних послуг, в які входить лікування гінгівіту та інших захворювань. Якщо Вас цікавить ціна лікування періодонтиту в Києві, зателефонуйте в нашу клініку. Ми пропонуємо лояльну вартість і професійний підхід.

Розгорнути
Симптоми
 • гострий чи ниючий біль
 • набряк та почервоніння ясен
 • відчуття, ніби зуб "виріс"
 • біль при натисканні на зуб
 • неприємні відчуття під час прийому їжі
 • підвищення температури
У разі несвоєчасного лікування
 • втрата зуба
 • утворення кісти
 • гайморит
 • періостит
 • абсцес або флегмона
 • остеомієліт щелепної кістки
 • утворення хронічної нориці
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Чи допомагають антибіотиками при лікуванні періодонтиту?
При інтенсивному гнійному перебігу гострого періодонтиту можуть призначатися антибіотики, проте тільки в поєднанні з ендодонтичним лікуванням кореневих каналів зуба або видаленням зуба, в залежності від його стану.
Як довго тривають болі при гострому періодонтиті?
При відсутності лікування зуба з гострим періодонтитом больові відчуття мають наростаючий характер, запалення переходить в гнійне і може ускладнюватися гострим періоститом. Після лікування зубних каналів може зберігатися чутливість зубів при накушуванні 2-3 дні, проте гострі больові відчуття проходять.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Антон Савицкий
Почав лікуватися в цій клініці і дуже задоволений. Ціни не найдешевші, але обслуговування на найвищому рівні! Після безкоштовної консультації зіставили повний план лікування, сподобалось що кожен раз фотографують щелепи і ведуть аналіз моєї ситуації. Вже полікували шість зубів і чотири видалили. Так, справи в мене так собі в мої 28 рочків. І це тільки початок, планую продовжувати в цій клініці. Окрема подяка моєму хірургу Нестору Богдановичу!!!!! Професійний лікар, приємна людина, дуже відповідально відноситься до роботи. Також дякую, що дуже обережно і безболісно видаляв корені зуба, бо через запалення під ними анестезія працювала не повністю. Будемо співпрацювати, дякую, успіхів!!!
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає