Куксова вкладка

Записатися на прийом
Куксова вкладка

Етапи встановлення куксової вкладки

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

З розвитком сучасної медицини і появою нових методів лікування навіть найскладніші випадки можна виправити. Куксова вкладка – це можливість відновити зуб, навіть при глобальному його руйнуванні. Вона являє собою конструкцію, який є каркасом для майбутнього протеза або коронки. Застосовується даний метод лікування при руйнуванні коронкової частини зуба, але з наявністю коренів. Фіксація кукси здійснюється в попередньо запломбований корінь зуба. Такий варіант установки забезпечує максимальну міцність і довговічність протеза.

Куксова вкладка – це монолітна опора для майбутнього зуба, яка при якісному виконанні служить до 15 років. Для цього лікар пломбує канали і підбирає матеріал безпосередньо для куксових вкладок, які підходять пацієнту по показанням і вартості. Найчастіше використовується сплав кобальту і хрому, кераміка або цирконій. При цьому коронки також можуть виготовлятися з різних матеріалів, в тому числі і з металу.

Навіщо потрібна куксова вкладка і що це таке

Всі стоматологи прагнуть до того, щоб максимально зберегти природні зуби своїх пацієнтів. І навіть у випадках, коли основна їх структура зруйнована, є шанс відновити форму, використовуючи сучасні методики лікування. Культьова вкладка, ціна на яку залежить від матеріалу виготовлення, є ідеальним варіантом для створення міцної конструкції з подальшим встановленням коронки. Вона фіксується за допомогою спеціального цементу в попередньо запломбований і розроблений під вкладку корінь зуба і утворює монолітну основу для створення імітації зуба.

Потреба в такій конструкції виникає при руйнуванні зуба більше ніж на половину. Це обумовлено її міцністю і надійністю, оскільки пломбування не зможе витримати майбутніх навантажень, що призведе до перелому кореня зуба і його повного видалення. Процес виготовлення виконується в кілька етапів, але саме цей варіант вибирають більшість стоматологів-ортопедів. Перевага даного способу лікування полягає у можливості зберегти хоча б частину природного зуба і рекомендується усіма фахівцями. Але тільки за умови повного збереження кореня зуба.

В яких випадках необхідно встановлювати куксову вкладку

Куксова вкладка може виконувати роль каркаса, коли:

 • зруйнована вся верхня частина зуба, що знаходиться над яснами;
 • виникає потреба у зміцненні основи для встановлення мостоподібного протеза;
 • не можливо врятувати зуб пломбувальними матеріалами, коли його втрата перевищує 60-70%.

Ціна на куксову вкладку в Києві залежить від матеріалу виготовлення. Також слід враховувати і попереднє пломбування кореневих каналів зуба.

культова вкладка ціна

Які бувають види куксових вкладок

Крім відмінності вкладок за матеріалом виготовлення, також вони можуть відрізнятися за типом встановлення та конструкції. Коренева частина кукси, як правило, фіксується в кореневих каналах з використанням склоіономерних матеріалів. Верхня частина повторює форму зуба і є основою під керамічну, цирконієву, металокерамічну коронку або ж використовується при протезуванні зубів під мостоподібний протез.

Розбірна

Конструкція являє собою кілька окремих елементів, які при установці з’єднуються воєдино. Найчастіше застосовується при відновленні багатокореневого зуба.

Нерозбірна

Проста монолітна конструкція, яка використовується при протезуванні одно – або двухкорневых зубів. Виготовляється під тиском під впливом високих температур.

Ціна на куксову вкладку в Україні може відрізнятися в різних містах, але розбірна, як правило, є більш дорогою. Пов’язано це з обсягом роботи і кількістю матеріалу, що використовується.

Матеріали для виготовлення вкладок

Дуже часто саме матеріал виготовлення відіграє важливу роль у ціноутворенні. Але при цьому кожен має свої характеристики, переваги і недоліки. Тому вибір повинен базуватися не тільки на ціні, але і з урахуванням всіх особливостей матеріалу.

Композитні вкладки

Такий варіант вкладки є досить естетичним. Вона виготовляється в один прийом при відвідуванні стоматолога або ж в спеціалізованих лабораторіях за допомогю заздалегідь знятими зліпками. Складність роботи визначає не тільки тривалість процесу підготовки, але також є основною характеристикою при складанні кінцевої вартості. Композитні матеріали менш естетичні і міцні в порівнянні з іншими матеріалами, але більш бюджетні і виготовляються в одне відвідування в разі необхідності.

Металеві вкладки

У роботі можуть використовуватися, як чисті метали, так і їх сплави. Найчастіше використовуються сплави кобальту і хрому або срібні вкладки. Така куксова вкладка в Києві – це перевага міцності і довговічності. Через відсутність естетичності використовується дана куксова вкладка на жувальні зуби, тобто поза зоною посмішки.

Цільнокерамічні вкладки

Керамічні вкладки максимально повторюють структуру і колір натурального зуба, але не здатні витримувати великі навантаження. Дуже часто їх використовують на передні зуби з естетичних показань. Даний вид художньої реставрації досить дорогий, проте результат того вартий, якщо ви хочете отримати білосніжну усмішку.

Цирконієві

Така куксова вкладка максимально міцна і здатна в точності повторити натуральну зубну емаль. Її можна використовувати в якості опори під коронки в ділянці передніх зубів. Даний матеріал можна використовувати при лікуванні пацієнтів різного віку, оскільки він не викликає алергічних реакцій і є повністю біосумісним. Ідеально поєднуються з усіма видами коронок і протезів.

Етапи встановлення куксових вкладок в стоматології SKYCLINIC

Вкладка куксова є одним із способів лікування втраченого зуба або його частини, до якої повинні бути спеціальні показання. Попередньо пацієнт проходить в стоматології SKYCLINIC повне обстеження, консультується зі стоматологом-ортопедом і тільки потім приступає до безпосереднього лікування та виготовлення куксових вкладок на зуб. Для одержання позитивного результату потрібно виконати ряд послідовних дій і пройти 2 основні етапи лікування.

Терапевтичний етап

Він є підготовчим процесом і передбачає лікування і пломбування зубних каналів. Саме від стану каналів залежить міцність, довговічність і якість майбутнього лікування.

Ортопедичний етап

Він проходить у кілька прийомів:

 • попередньо запломбований корінь обробляється під майбутню вкладку;
 • виконується зліпок з щелепи пацієнта;
 • у зуботехнічній лабораторії виготовляється індивідуальна куксова вкладка;
 • змодельована вкладка встановлюється в кореневі канали і фіксується склоіономерним цементом.

Складність і тривалість цього процесу залежить від загальної клінічної картини і готовності пацієнта до лікування.

Будь-яка куксова вкладка в зуб має ряд переваг і протипоказань, які визначаються при індивідуальному огляді лікарем.

Протипоказання до встановлення куксової вкладки на зуб

Навіть такий популярний і широко застосовуваний метод лікування зубів має ряд протипоказань і обмежень. Це може бути пов’язано з індивідуальною непереносимістю окремих матеріалів, а також:

 • викривлення зубних каналів і, як наслідок, неможливість іх якісного пломбування;
 • незадовільне пломбування кореневих каналів;
 • руйнування або ураження коренів;
 • непрохідність каналів або значна рухливість зуба;
 • патологічні зміни в ділянці периапікальних тканин зуба;
 • гострі запальні процеси та захворювання пародонту.

Важливим моментом у лікуванні є той факт, що куксова вкладка повинна встановлюватися тільки вузькоспеціалізованим стоматологом-ортопедом.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Розгорнути
Показання
 • зруйнована вся верхня частина зуба, що знаходиться над яснами
 • виникає потреба у зміцненні основи для встановлення мостоподібного протеза
 • відсутність можливості врятувати зуб пломбувальними матеріалами, коли його втрата перевищує 60-70%
Протипоказання
 • викривлення зубних каналів і, як наслідок, неможливість іх якісного пломбування
 • незадовільне пломбування кореневих каналів
 • руйнування або ураження коренів
 • непрохідність каналів або значна рухливість зуба
 • патологічні зміни в області періапікальних тканин зуба
 • гострі запальні процеси та захворювання пародонту
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Cегодня последний день
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Cегодня последний день
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Cегодня последний день
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Cегодня последний день
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Cегодня последний день
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Cегодня последний день
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Cегодня последний день
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Cегодня последний день
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
З чого почати протезування зубів?
Протезування зубів починається з проведення консультації у стоматолога-ортопеда, ретельного огляду, збору анамнезу і діагностики. При необхідності, діагностика може включати в себе аналіз даних ортопантомограми або комп'ютерної томографії (КТ). Після складання плану лікування проводиться терапевтична підготовка до протезування. Після цього йдуть безпосередньо етапи протезування або імплантація з подальшою установкою коронок або протезів.
Які види коронок зараз використовують?
Зубні коронки відносяться до незнімного виду протезування. Сучасні коронки мають високі естетичні властивості, міцні, довговічні і біосумісні. На сьогоднішній день найбільш широко використовуються безметалеві (керамічні і цирконієві) і металокерамічні коронки.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Elzara Kuliieva про стоматологію
Elzara Kuliieva
В данной клинике посещала пародонтолога Евшину Ксению Сергеевну, осталась очень довольна лечением, они внимательная и грамотная, рекомендую. После была у Ефимова Михаила, поставили один имплант. Операция была быстрая и не больная, сейчас уже хожу с коронкой пол года. Передаю большую благодарность данным врачам и лично директору клиники Бышуку Богдану Михайловичу! Спасибо за профессионализм!
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!
Vlad B
Прошел у них полный курс лечения. Консультация, утверждение плана лечения, результат! За 3 месяца выполнили все оговоренные процедуры: чистка (airflow + ультразвук), лечение кариеса (всего около 12 пломб), удаление двух зубов мудрости, установка 8 керамических накладок. Был приятно удивлен, что каждый тип работ выполняется отдельным специалистом. Каждый инструмент распаковывался при мне. Остался предельно доволен. Порадовал молодой коллектив и опрятность. Хожу к ним на регулярные чистки и обследования!
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Alisa Tanko про стоматологію
Alisa Tanko
В Скай клінік я прийшла складним пацієнтом після невдалих лікувань у трьох ортодонтів. Після двох років лікування я вже з рівними зубами))). Весь персонал дуже чуйний та уважний, можна отримати відповідь на будь які запитання та отримати розгорнуту консультацію. Також в Скай клінік мені видалили зуби мудрості та поставили імплант (Михайло Олександрович Єфімов, дуже Вам вдячна за якісну роботу). Зараз в клініці я проходжу консультування по підбору вінірів та раз на пів року приїжджаю на гігієнічну чистку ротової порожнини. Однозначно рекомендую.
Усі відгуки
Коментарів немає