Лікування та пломбування каналів зуба

Ціна від 3600 грн

Записатися на прийом
Лікування та пломбування каналів зуба

Етапи лікування та пломбування каналів зуба

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Правильне лікування кореневих каналів зуба

Правильне лікування кореневих каналів зуба є важливим етапом в збереженні зуба життєздатним ще на тривалий час для його подальшого протезування. Основною причиною появи запалення і видалення нерва зуба є запущений карієс і його ускладнення, такі як пульпіт, періодонтит і флюс. Щодня пацієнти звертаються до стоматологів-терапевтів стоматології SKYCLINIC зі скаргами і необхідністю лікування каналів зуба. Сучасні технології забезпечують найвищу якість і безболісне лікування пульпіту і періодонтиту.

Пульпіт і періодонтит: причини виникнення та симптоми

Пульпіт – це запальний процес в кореневих каналах зуба, внаслідок невилікуваного вчасно карієсу, травми або наявності пародонтальних кишень.

Найчастіше пацієнта турбує мимовільна біль в нічний час, больові відчуття виникають від різних подразників (холод, гаряче, потрапляння їжі), можуть бути пульсуючими і віддавати по всій стороні причинного зуба, як на верхніх, так і на нижніх зубах, в незалежності від того, де знаходиться локалізація зуба, який турбує.

 

Якщо ви вчасно не звернетесь до лікаря за допомогою, то запуститься запалення нерва (пульпіт) в більш важкі форми. Лікування флюсу, як ускладнення, є більш тривалою процедурою, не кажучи про те, що вогнище запалення завдає шкоди вашому організму.

 

Періодонтит – це запальний процес, який охоплює тканини, що оточують верхівку (край) кореня зуба.

Як правило, періодонтит проявляє себе болем при накушуванні на причинний зуб, тягнучими больовими відчуттями, підвищенням температури тіла, виникає рухливість зуба, з’являється норицевий хід на яснах. Або ж, він може ніяк себе не проявляти і його можна виявити при рентгенодіагностиці в кабінеті у стоматолога.

 

Причини періодонтиту

 • вчасно не вилікуваний пульпіт, який ускладнився періодонтитом;
 • неякісно проліковані раніше канали;
 • інфекція в зубі під неспроможною коронкою;
 • алергічна реакція на ліки на основі миш’яку;
 • хронічна травма зуба.

Біологічний метод лікування пульпіту

Біологічний спосіб використовується в разі великого каріозного руйнування зуба, якщо зараження зачепило ріг пульповой камери. Основною метою біологічного лікування є збереження живої пульпи, тому що вона живить зуб і виробляє речовини, які зміцнюють емаль. Даний метод застосовується пацієнтам молодого віку без наявності соматичних захворювань:

 1. Лікар проводить місцеву анестезію для знеболювання зуба.
 2. Зуб ізолюється коффердамом для того, щоб сторонні речовини (слина) не потрапляли в порожнину зуба.
 3. Порожнина обробляється спеціальним медикаментозним засобом.
 4. На розкритий ріг накладається біокерамика або матеріал МТА, що містять мінеральні оксиди, які ефективно запечатують розкриту порожнину.
 5. Зуб покривається прямою (пломба) або непрямою (вкладка) реставрацією.

Після проведеного лікування пацієнт дотримується рекомендацій лікаря і відвідує клініку для контролю стану зуба. Успіх біологічного методу лікування цілком залежить від глибини ураження тканин зуба інфекцією. Також можливий безсимптомний перебіг запалення нерва, тому пацієнт попереджений про можливу необхідність видалення нерва і лікування коренів зуба.

Лікування каналів і видалення нерва зуба

У тому випадку, якщо у вас болить нерв зуба, нашим завданням є не тільки усунути причину і біль, але також зберегти зуб для відновлення жувальної ефективності пацієнта. Лікування каналів зуба часто проходить у такій послідовності:

 1. Ретельна діагностика, що включає рентгенологічне дослідження, в тому числі і комп’ютерну томографію щелеп, при необхідності.
 2. Проведення місцевої анестезії в області ураженого зуба. Багатьох пацієнтів цікавить, в першу чергу, чи боляче лікувати пульпіт і видаляти нерв, проте всі маніпуляції проводяться виключно під місцевим знеболенням для вашого спокою і комфорту.
 3. Ізоляція робочого поля коффердамом.
 4. Видалення всіх уражених тканин зуба.
 5. Механічна обробка всіх кореневих каналів зуба спеціальними ендодонтичними інструментами.
 6. Медикаментозна обробка каналів розчинами антисептиків.
 7. Пломбування оброблених і продезинфікованих кореневих каналів за допомогою гутаперчевих штифтів і сілеру.
 8. Рентген контроль для контролю якості лікування.
 9. Закриття порожнини зуба тимчасовою пломбою.
 10. Пролікований зуб після видалення нерва, обов’язково підлягає відновленню за допомогою ортопедичної конструкції для найкращого успіху нашого лікування.

При лікуванні запущених випадків періодонтиту може знадобитися хірургічне лікування спільно з лікуванням каналів або ж видалення зуба.

Пломбування каналів зуба гутаперчею

На сьогоднішній день заповнення кореневих каналів термопластичною пастою вже не є найкращим методом лікування каналів в терапевтичній стоматології. Найефективнішим способом пломбування каналу вважається метод гарячої гутаперчі.

Гутаперча – це продукт, утворений в результаті злипання каучукової смоли у гутаперча-рослин, родом з тропіків (Південно-Східна Азія). Продукт гутаперчі – штифти, спершу почали виготовляти в Бразилії, а потім дані матеріали стали активно використовуватися і в інших точках світу.

 

Методика пломбування каналів гарячою гутаперчею

Пломбування каналу гутаперчею – це надійна техніка ендодонтичного лікування зуба. Простір, заповнений гутаперчею, що не піддається зараженню, не дає ускладнень, не утворює порожнечі в кореневих каналах. Це одноетапна процедура з мінімальним ризиком подальшого розвитку ускладнень. Таким чином, ми запечатуємо як основний зубний канал, так і його бічні відгалуження.

 

Переваги гарячої гутаперчі:

 • рентгеноконтрастність;
 • ідеальна обтічність стінок каналу і герметизація;
 • низька токсичність;
 • міцність;
 • легкість вилучення при необхідності повторного лікування.

Недоліки використання гутаперчі:

 • неможливість застосування гутаперчі без сілеру, який є адгезивною базою для дентину;
 • відсутність антибактеріального ефекту;
 • штифти з гутаперчі – ультратонкі, тому тільки досвідчений стоматолог може встановити їх без деформації і пошкодження стержня;
 • при охолодженні гутаперча злегка осідає, що вимагає додаткових маніпуляцій і матеріалу.

Лікування каналів під мікроскопом в стоматології «SKYCLINIC»

Стоматологія СКАЙКЛІНІК використовує тільки кращу апаратуру і матеріали для забезпечення високої якості лікування зубів під мікроскопом. Стоматологи-терапевти нашої клініки володіють високим професіоналізмом і досвідом лікування каналів. Ми забезпечуємо найкращу якість лікування пульпіту, періодонтиту та пломбування каналів зуба. Запишіться на консультацію в нашу клініку, ви отримаєте повноцінну консультацію, складання докладного плану лікування і зможете задати всі потрібні питання на тему лікування і пломбування зубів.

Ціни

Наша клініка гарантує найкращі умови своїм пацієнтам для успішного лікування, починаючи від консультації і планування лікування, закінчуючи якісним результатом роботи. Для ознайомлення з цінами на лікування та пломбування каналів в СКАЙКЛІНІК в Києві рекомендуємо перейти на сторінку Ціни. Щоб дізнатися, скільки коштує лікування зуба з видаленням нерва у вашій клінічної ситуації, зателефонуйте по одному з контактних номерів і запишіться на консультацію в нашу клініку. Адміністратори Скайклінік з радістю допоможуть вам у цьому питанні. Чекаємо Вас.

Відгуки

Наші лікарі мають великий стоматологічний досвід, завдяки чому регулярно отримують схвальні відгуки від своїх пацієнтів. Ми пишаємося отриманням зворотного зв’язку і з радістю запрошуємо вас ознайомитися з відгуками наших пацієнтів, перейшовши на сторінку Відгуки.

 

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути
Показання
 • гострий та хронічний пульпіт зуба
 • гострий та хронічний періодонтит
 • механічна травма зуба з розколом коронкової частини зуба
 • травма пульпи
 • лікування гранульоми та кістогранульоми зуба
 • підготовка до протезування
 • неякісне первинне лікування кореневих каналів зуба
Протипоказання
 • підвищений артеріальний тиск
 • лихоманка
 • захворювання серцево-судинної системи в стадії загострення
 • порушення згортання крові
 • перший триместр вагітності з загрозою переривання
 • психічні захворювання
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація
Діє до 31 Грудня
Безкоштовна консультація

Безкоштовна первинна консультація стоматолога. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

 

“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень
Діє до 31 Грудня
“Зуб під ключ”! Зубний імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього за 19900 гривень

У вартість включено імплантат, його встановлення, формувач ясен, повноанатомічна цирконієва коронка. Додаткові маніпуляції (пластика кісткової тканини та ясен, кістковопластичні матеріали тощо) оплачуються окремо згідно прейскуранту на день надання послуги.

Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень
Діє до 31 Грудня
Преміальна профілактична гігієна зубів всього за 2100 гривень

Преміальна профілактична гігієна зубів за доступною ціною всього 2100 гривень. У вартість входить базова діагностика пародонту, зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень
Діє до 31 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 4900 гривень

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro. Комплекс професійного відбілювання, який включає в себе відбілювання зубів на двох щелепах (зони усмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 31 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 31 Грудня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу. За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до адміністраторів клініки.

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 31 Грудня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 31 Грудня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Питання-відповіді
Навіщо стоматологу мікроскоп?
 • Наявність мікроскопа дозволяє отримати максимально збільшене зображення з потужним джерелом світла і помітити важливі деталі, непомітні для неозброєного погляду. Це запорука підвищеної якості лікування та максимального комфорту для пацієнта.
 • На сьогоднішній день, за допомогою мікроскопа лікар може виявити приховані тріщини в зубі, якісно пролікувати і провести переліковування зубних каналів, витягнути зламаний інструмент з каналу.
 • Стоматологи-ортопеди широко застосовують мікроскоп для надточної обробки зуба під вініри, коронки, вкладки. Пародонтологи використовують даний апарат для пародонтальної мікрохірургії. Стоматологи-терапевти проводять більш точне видалення каріозних тканин під пломби та реставрації, що забезпечує щадне препарування.
Що буде, якщо не покрити зуб, що лікувався ендодонтично, коронкою?
У тому випадку, якщо зуб, що лікувався ендодонтично, що не покрити коронкою, з'являється повторний ризик проникнення інфекції в кореневі канали. Зуб стає більш крихкий і схильний до розколу на дві частини. За допомогою ортопедичної конструкції ми намагаємося максимально довше зберегти життєздатність зуба.
Як лікувати зубні канали?
Суть якісного лікування зубних каналів полягає в повному видаленні нерва, очищення каналів, їх знезараження і герметичному пломбуванні. Вкрай важливо видалити всю інфіковану тканину і заповнити кореневі канали пломбувальних матеріалів до їх верхівки, щоб уникнути повторного інфікування і розвитку періодонтиту. В якості пломбувального матеріалу використовується еластична гутаперча. Лікарі нашої клініки лікують і пломбують кореневі канали виключно під мікроскопом.
Що робити, якщо вночі болить зуб?
Найчастіше нічна біль викликана запаленням пульпи зуба (пульпітом). Саме тому, в разі появи нічного болю, слід негайно звернутися до стоматолога для проведення правильної діагностики і визначитися з методом лікування.
А якщо я не буду лікувати пульпіт?
У разі відсутності адекватного лікування, пульпіт ускладнюється періодонтитом (запаленням кісткової тканини, що оточує коріння зубів), що може спричинити за собою втрату зуба і більш серйозні ускладнення.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Victoria Chornomorets
Дуже задоволена клінікою! Проводила лікування карієсу, чистку каналів, гігієну. За професійність, ввічливість і повну інформацію лікування велике ДЯКУЮ Волковій Інні. Завжди з посмішкою адміністратори. Буду рекомендувати!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тамара Владимировна
Доброго вечора! Зазвичай не пишу відгуків, але даний випадок є винятком. До написання підштовхнув негатив у відгуку тижневої давнини в адресу Волкової Інни Олегівни, який, я вважаю, є вкрай несправедливим☝️. У клініку звернулась з масою проблем у січні. Нещодавно закінчила це тривале лікування: видалення, імпланти, лікування нервів, встановлення коронок. Участь у лікуванні приймали троє лікарів. Євшина Ксенія - зробила чистку та, здається, скалінг. Єфімов Михайло - зміг вмовити видалити зруйновані зуби і встановив імпланти, а потім вже ставив коронки. Волкова Інна - видаляла нерви та лікувала зуби. Скажу одне - мені 67 років і я пам’ятаю ще радянські «підходи у лікуванні», черги під кабінетом, фразу «слєдующій», голі руки лікаря без рукавиць у роті та відсутність будь-якого знеболення, а тому можу оцінити різницю «тоді і зараз»! Усі без винятку процедури проводили з анестезією. Інструменти кожного разу діставались з герметичних, наскільки я можу оцінити, пакетів. Рукавички не тільки у лікарів, а й у їхніх помічниць! Жодного, наголошую, жодного разу лікування не починалось без затвердження обсягу та вартості процедур і лише після погодження зі мною починали лікувати. Попереджали про можливий дискомфорт певний час після лікування. Відношення до пацієнта у клініці людяне. Ти відчуваєш спокій і впевненість. Дорогенькі, дякую вам за вашу роботу, за ваші знаття та людяність! Бажаю міцного здоров`я та не перейматись через необ’єктивні висловлювання у ваш бік! З висоти свого віку скажу - нажаль, ще не один раз ви зіштовхнетесь с несправедливістю. Ви - Люди з великої літери! Безмежно дякую вам! Ваша вдячна пацієнтка!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає