Лікування зубів при вагітності

Записатися на прийом
Лікування зубів при вагітності

Етапи лікування зубів при вагітності

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Вагітність – найцікавіший і прекрасний період у житті жінки. Своєчасне лікування зубів при вагітності – прояв турботи не лише про себе, але і про здоров’я дитини. Більшість жінок в положенні цікавить, чи можливо лікування зубів під час вагітності, в якому триместрі бажано це зробити, щоб не нашкодити майбутньому маляті.

В ідеалі у майбутньої мами повинні бути здорові зуби ще до планування вагітності. Однак, якщо в період виношування дитини у неї почав розвиватися карієс або з’явилося запалення ясен, не варто терпіти біль і дозволяти захворюванню далі прогресувати. Обов’язково необхідно регулярно відвідувати стоматолога з профілактичною метою і для лікування на ранніх етапах.

Особливості лікування зубів

Вагітна повинна відвідувати cтоматолога в кожному триместрі.  На цьому етапі значно послаблюється імунітет, всі сили йдуть на виношування плоду.

Під час вагітності:

 • змінюється робота слинних залоз і рівень кислотності порожнини рота;
 • виникає нестача магнію і кальцію;
 • підвищується ризик розвитку карієсу.

У період виношування дитини необхідно попередити лікаря про вагітність. Він зможе підібрати найкраще лікування з умовою Вашої вагітності.

Наявність хворого зуба або запального процесу свідчить про наявність інфекційного захворювання ротової порожнини. Бактерії будуть далі поширюватися і після народження малюка.

Тому при виникненні найменшого дискомфорту або проблеми обов’язково відвідайте стоматолога. Лікар визначить загальний стан пацієнтки, уточнивши термін вагітності, дасть необхідні рекомендації і призначить лікування.

Лікування зубів під час вагітності обов’язкове за наявності:

 • карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших запальних процесів;
 • різних видів травм зубів (сколів, тріщин);
 • запалення слизової оболонки порожнини рота.

У лікуванні застосовуються спеціальні матеріали, що не завдають шкоди плоду.

Обмеження і протипоказання при вагітності

Лікування каналів зуба при вагітності має ряд обмежень і протипоказань. Якщо вагітна має загрозу приривання вагітності та знаходиться на збереженні під наглядом фахівців, процедури з ротовою порожниною відійдуть на другий план.

Лікування зубів вагітним жінкам рекомендується проводити у другому триместрі виношування малюка після формування плаценти.

Обмеження

Сьогодні більшість стоматологів намагаються обмежувати лікарські препарати при лікуванні зубів під час вагітності. Вони застосовують щадні анестетики, що не заподіюють шкоди малюкові. Більшість патологічних процесів у ротовій порожнині виявляються завдяки сучасній апаратній діагностиці.

Традиційний рентген-апарат небажаний. У цьому випадку застосовується радіовізіограф, випромінювання якого мінімальне.

Протипоказання

У період вагітності протипоказано:

 1. Професійне відбілювання зубів. Зубна емаль в даний період більщ крихка і результат непередбачуваний.
 2. Імплантація – є прямим протипоказанням, оскільки при лікуванні використовуються антибіотики, протизапальні засоби, а також рентгенівські знімки. Під час вагітності організм витрачає всі сили на виношування плоду і відновний період буде довгим.

Лікування зубів на ранніх і пізніх термінах вагітності

Багато жінок в положенні часто цікавляться, на якому терміні лікування зубів при вагітності краще проводити, щоб не нашкодити плоду. Найкраще майбутнім мамам вилікувати зуби до настання вагітності.

Найбільш оптимальними термінами для відвідування стоматолога вважається середина періоду (19-26 тиждень після формування і зміцнення плаценти)

Перший триместр

До дванадцятого тижня відбувається активний поділ клітин плоду і закладаються основні органи і системи. Планові стоматологічні втручання небажані. Винятком є екстрена стоматологічна допомога при болях. Лікування зубів під наркозом під час вагітності не допускаються.

Другий триместр

Другий триместр вважається найсприятливішим для лікування й видалення зубів під час вагітності. У малюка вже сформовані всі органи і системи, плацента здатна захистити від несприятливого впливу лікарських препаратів. Застосування анестезії не завдасть шкоди дитині, тому можна зайнятися лікуванням ротової порожнини. Анестетики, щи використовуються для вагітних, не проходять через гематоплацентарний бар’‎єр.

Третій триместр

Третій триместр вважається менш сприятливим для проведення стоматологічних процедур. Дитина добре набирає вагу і стрес для майбутньої мами небажаний, оскільки може викликати передчасні пологи. Однак при виникненні гострого болю необхідно обов’‎язкого звернутися до стоматолога.

Діагностика та огляд зубів при вагітності в стоматології SKYCLINIC

Багато вагітних жінок залишають лікування зубів на потім. Ослаблений імунітет не в змозі боротися з інфекцією і вона швидко поширюється, негативно позначаючись не тільки на здоров’‎ї мами, але і малюка. З профілактичною метою і можливим лікуванням рекомендуємо звертатися до професіоналів своєї справи.

Терапевтична стоматологія пропонує комплексне лікування флюсу та інших захворювань вагітних з використанням дозволених лікарських препаратів. Ціна на лікування зубів при вагітності в Києві оптимальна порівняно з іншими стоматологіями. Наші кваліфіковані лікарі дотримуються наступних правил:

 • застосовують сертифіковані анестетики без адреналіну;
 • дотримуються мінімального пошкодження тканин;
 • організовують комфорт і позитивний психологічний клімат, уникаючи стресових ситуацій;
 • повністю інформують про проведене лікування і дають рекомендації.

Часто у майбутніх матусь відмічається різкий зубний біль, швидко розвивається карієс або руйнуються зуби. Не можна ігнорувати ці скарги, потрібно терміново звернутися до нас за допомогою.

Для діагностики в SKYCLINIC використовується сучасна апаратура. Для лікування кореневих каналів може знадобитися рентгенівський знімок. Процедура безпечна, але не бажана в першому і третьому триместрах.

Видалення зубів в період вагітності

Видалення зуба під час вагітності проводиться виключно за медичними показаннями, у сприятливий період вагітності. Однак за наявності яскраво вираженого болю в інші періоди вагітності втручання проводиться після дозволу гінеколога. Видалення зуба можливо з 13 по 26 тиждень. В цей період у плода сформована плацента, органи і тканини.

Стоматологічна анестезія під час вагітності

В даний період наркоз протипоказаний, а для проведення стоматологічних маніпуляцій використовують місцеву анестезію. Сучасні анестетики не чинять негативного впливу на плід, оскільки не проникають в кровотік через плаценту. У них мінімальний вміст судинозвужувальних засобів.

Поради по догляду за зубами при вагітності від SKYCLINIC

Наші фахівці рекомендують всім майбутнім матусям:

 • проводити санацію порожнини рота до настання вагітності;
 • забезпечити збалансоване харчування з достатнім надходженням потрібних мікроелементів;
 • чищення зубів проводити два рази в день (вранці і ввечері), полоскати рот після кожного прийому їжі;
 • обов’язковий огляд ротової порожнини під час вагітності;
 • при запальних процесах в ротовій порожнині відразу звертатися до стоматолога.

Правильний догляд і профілактика ротової порожнини після лікування

Після проведеного лікування вагітні повинні:

 • правильно харчуватися;
 • вести здоровий спосіб життя;
 • звернутися на профілактичний огляд до стоматолога після народження дитини.

Завдяки вище запропонованим рекомендаціям і професіоналізму лікарів стоматологічної клініки SKYCLINIC зуби майбутніх матусь завжди будуть красивими і здоровими!

Розгорнути
Показання
 • зубні відкладення
 • кровоточивість ясен, "збільшення" ясен
 • каріозно уражені зуби
 • чутливість зубів
 • будь-які больові відчуття в ділянці одного або декількох зубів (постійні, періодичні, самовільні, нічні)
Протипоказання
 • відбілювання зубів
 • імплантація
 • не рекомендовано лікування зубів в 1 і 3 триместрах, окрім випадків гострого болю та запалення, а також можливого ускладнення
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 7 дней
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 7 дней
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Осталось 7 дней
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 7 дней
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Осталось 7 дней
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 7 дней
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 7 дней
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 7 дней
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 7 дней
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Осталось 7 дней
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як правильно доглядати за зубами під час вагітності?
Наші фахівці рекомендують всім майбутнім матусям:
 • проводити санацію порожнини рота до настання вагітності;
 • проводити чистку зубів два рази на день (вранці і ввечері), полоскати рот після кожного прийому їжі;
 • обов'язковий огляд ротової порожнини під час вагітності і своєчасне проведення професійної гігієни зубів;
 • при запальних процесах в ротовій порожнині відразу звертатися до стоматолога.
В яких випадках вагітній жінці необхідно звертатися в стоматологічну клініку?
Рекомендується відвідати стоматолога для профілактичного огляду і комплексного лікування зубів під час планування вагітності для усунення вогнищ хронічної інфекції в порожнині рота. Під час вагітності необхідно обов'язково пройти огляд у стоматолога. Лікування рекомендується проводити в другому триместрі вагітності, при відсутності протипоказань від гінеколога. Однак при виникненні гострого болю необхідно звернутися до стоматолога незалежно від терміну вагітності.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Galia G.
Прохожу лечение у Инны Олеговны - абсолютно довольна всеми процесами в клинике и результатами лечения. Несмотря на приличный прайс клиники, результат полностю оправдывает вложения. Это первый стоматолог, перед которым я почти не волнуюсь)) Всем здоровья!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Тетяна Панасюк
Дуже хороша стоматологія із професійними лікарями. Також дуже привітні адміністраторки клініки - з їхнього боку усе чітко і зрозуміло. Лікую зуби у лікарки Лінди Ігорівни Гриценко. Лінда Ігорівна провела чистку зубів, проконсультувала щодо подальшої гігієни. Взагалі дуже акуратно зробила чистку!!! Круто, що у клініці фотографують зубки і далі пояснюють, які є проблеми. Також Лінда Ігорівна полікувала карієс - тут взагалі шик-блиск!!! Так гарно, рівненько, акуратно виглядають зубки))) Знову ж таки, це завдяки фотографії можна порівняти до і після. При цьому лікарка пояснювала кожен свій крок у процесі лікування ну і до лікування проговорила всі проблеми, прописана такий план лікування. Завчасно всі процедури прораховані і вже розумієш, які будуть витрати на лікування, що дуже-дуже зручно. Взагалі дуже рада, що потрапила до такої професійної і хорошої лікарки) Щиро дякую Лінді Ігорівні та дівчатам-асистенткам за їхню високоякісну роботу, а також за віддачу, людяність, гарне ставлення!!! Також у цій клініці видаляла перші два зуби мудрості. Я навіть не можу передати, наскільки я боялася!!!!! Але тепер розумію, що реально я більше боялася, ніж було боляче. Видаляв зуби хірург Віталій Олександрович. Усе пройшло швидко і навіть не боляче))) Лікар все пояснював, що робить, заспокоював постійно, бо моєму страху не було краю. Словом, не так то і страшно виявилося, прийду до Віталія Олександровича видаляти інші два зуби мудрості. Дякую йому і його асистентці за висококваліфіковану роботу!)
Лікуючі лікарі:
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає