Лікування зубів при вагітності

Лікування зубів при вагітності

Етапи

Вагітність – найцікавіший і прекрасний період у житті жінки. Своєчасне лікування зубів при вагітності – прояв турботи не лише про себе, але і про здоров’я дитини. Більшість жінок в положенні цікавить, чи можливо лікування зубів під час вагітності, в якому триместрі бажано це зробити, щоб не нашкодити майбутньому маляті.

В ідеалі у майбутньої мами повинні бути здорові зуби до планування вагітності. Однак, якщо в період виношування дитини у неї почав розвиватися карієс або з’явилося запалення ясен, не варто терпіти біль і дозволяти захворюванню далі прогресувати. Обов’язково необхідно регулярно відвідувати стоматолога з профілактичною метою і для лікування на ранніх етапах.

Особливості лікування зубів

Вагітна повинна відвідувати cтоматолога в кожному триместрі.  На цьому етапі значно послаблюється імунітет, всі сили йдуть на виношування плоду.

При виношуванні малюка:

 • змінюється робота слинної залози і рівень кислотності рота;
 • виникає нестача магнію і кальцію;
 • підвищується ризик розвитку карієсу.

У період виношування дитини необхідно попередити лікаря про вагітність. Він зможе підібрати спеціальне лікування при вагітності.

Наявність хворого зуба або запального процесу – це не тільки неприємний момент, але й свідчення про наявність інфекційного захворювання ротової порожнини. Бактерії будуть далі поширюватися і після народження малюка.

Тому при виникненні найменшого дискомфорту або проблеми обов’язково відвідайте стоматолога. Лікар визначить загальний стан пацієнтки, уточнивши термін вагітності, дасть необхідні рекомендації і призначить лікування.

Лікування зубів під час вагітності обов’язково при:

 • карієсу, пульпіті, періодонтиті та інших запальних процесах;
 • різних видах травм зубів (сколах, тріщинах).

У лікуванні застосовуються спеціальні матеріали, що не завдають шкоди плоду.

Обмеження і протипоказання при вагітності

Лікування каналів зуба при вагітності має ряд обмежень і протипоказань. Якщо вагітна знаходиться на збереженні під наглядом фахівців, процедури з ротовою порожниною відійдуть на другий план.

Лікування зубів вагітним жінкам рекомендується проводити у другому триместрі виношування дитини після формування плаценти.

Обмеження

Сьогодні більшість стоматологів намагаються обмежувати багато лікарські препарати при лікуванні зубів під час вагітності. Вони застосовують щадні анестетики, що не заподіюють шкоди малюкові. Більшість патологічних процесів у ротовій порожнині виявляється завдяки сучасної апаратної діагностики.

Традиційний рентген небажаний. У цьому випадку застосовується радіовізіограф, випромінювання якого мінімально в порівнянні з рентгенівськими променями.

Для пломбування карієсу стоматологи застосовують хімічно тверді компоненти, не шкодять дитині.

Протипоказання

У період вагітності протипоказано:

 1. Професійне відбілювання зубів – зубна емаль в даний період тендітна і результат непередбачуваний. Лікарські препарати можуть завдати шкоди дитині, незалежно від терміну.
 2. Імплантація – є прямим протипоказанням, оскільки при лікуванні використовуються антибіотики, протизапальні засоби, а також рентгенівські знімки. Під час вагітності організм витрачає всі сили на виношування плоду, і відновний період буде довгим.
 3. Препарати для загальної анестезії.
 4. незнімні протези. У цей період краще віддати перевагу знімним протезуванням, передбачуючи менше втручання.

Лікування зубів на ранніх і пізніх термінах вагітності

Багато жінок в положенні часто цікавляться, на якому терміні лікування зубів при вагітності краще проводити, щоб не нашкодити плоду. Найкраще майбутнім мамам вилікувати зуби до настання вагітності.

Найбільш оптимальними термінами для відвідування стоматолога вважається середина періоду (19-26 тиждень після формування і зміцнення плаценти).

Перший триместр

До дванадцятого тижня відбувається активне ділення клітин плоду і закладаються основні органи і системи. Ніякі планові стоматологічні втручання небажані. Винятком є екстрена стоматологічна допомога при болях. Лікування зубів під наркозом при вагітності не допускаються.

Проводиться лікування зубів без анестезії під час вагітності. Лікар може рекомендувати препарати місцевого призначення для зняття запального процесу.

Другий триместр

Другий триместр вважається найсприятливішим для лікування й видалення зубів під час вагітності. У малюка вже сформовані всі органи і системи, плацента здатна захистити від несприятливого впливу лікарських препаратів. Застосування анестезії не завдасть шкоди дитині, тому можна зайнятися лікуванням ротової порожнини.

Третій триместр

Третій триместр вважається менш сприятливим для проведення стоматологічних процедур. Дитина добре набирає вагу і стрес для майбутньої мами небажаний, оскільки може викликати передчасні пологи. При необхідності терапія проводиться лежачи на боці або на спині. Звертатися до стоматолога необхідно тільки при виникненні гострого болю.

Діагностика та огляд зубів при вагітності в стоматології «SKYCLINIC»

Багато вагітних жінок залишають лікування зубів на потім. Ослаблений імунітет не в змозі боротися з інфекцією і вона швидко поширюється по кровотоку, негативно позначаючись на розвитку малюка. З профілактичною метою і можливим лікуванням рекомендуємо звертатися до професіоналів своєї справи.

Терапевтична стоматологія пропонує комплексне лікування флюсу та інших захворювань вагітних з використанням дозволених лікарських препаратів. Ціна на лікування зубів при вагітності в Києві оптимальна порівняно з конкурентами. Наші кваліфіковані лікарі дотримуються наступні правила:

 • застосовують сертифіковані анестетики без адреналіну;
 • дотримуються мінімального пошкодження тканин;
 • організовують комфорт і позитивний психологічний клімат, уникати стресових ситуацій;
 • повністю інформують про проведене лікування і дають рекомендації.

Часто у майбутніх матусь відзначається різкий зубний біль, швидко розвивається карієс або руйнуються зуби. Не можна ігнорувати ці моменти, потрібно терміново звернутися до нас за допомогою.

Для діагностики в нашій клініці використовується сучасна апаратура. Для лікування кореневих каналів може знадобитися рентгенівський знімок. Процедура безпечна, але не бажана в першому і третьому триместрі.

Видалення зубів в період вагітності

Видалення зуба під час вагітності проводиться виключно за медичними показаннями, у сприятливий період вагітності. Однак при яскраво вираженій болю в інші періоди вагітності втручання проводиться після дозволу гінеколога. Видалення зуба можливо з 13 по 26 тиждень. В цей період у плода сформована плацента, органи і тканини.

Стоматологічна анестезія під час вагітності

В даний період наркоз протипоказаний, а при маніпуляціях використовують місцеву анестезію. Сучасні анестетики не чинять негативного впливу на плід. Вони не проникають в кровотік через плаценту. У них мінімальний вміст судинозвужувальних засобів.

Поради по догляду за зубами при вагітності від «SKYCLINIC»

Наші фахівці рекомендують всім майбутнім матусям:

 • проводити санацію порожнини рота до настання вагітності;
 • забезпечити збалансоване харчування з достатнім надходженням потрібних мікроелементів;
 • чищення зубів проводити два рази в день (вранці і ввечері), полоскати рот після кожного прийому їжі;
 • обов’язковий огляд ротової порожнини під час вагітності;
 • при запальних процесах в ротовій порожнині відразу звертатися до стоматолога.

Правильний догляд і профілактика ротової порожнини після лікування

Після проведеного лікування вагітні повинні:

 • правильно харчуватися;
 • вести здоровий спосіб життя;
 • регулярно гуляти на вулиці.

Завдяки вище запропонованих рекомендацій і професіоналізму лікарів стоматологічної клініки SKYCLINIC зубки майбутніх матусь завжди будуть красивими і здоровими!

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Як правильно доглядати за зубами під час вагітності?
Наші фахівці рекомендують всім майбутнім матусям:
 • проводити санацію порожнини рота до настання вагітності;
 • проводити чистку зубів два рази на день (вранці і ввечері), полоскати рот після кожного прийому їжі;
 • обов'язковий огляд ротової порожнини під час вагітності і своєчасне проведення професійної гігієни зубів;
 • при запальних процесах в ротовій порожнині відразу звертатися до стоматолога.
В яких випадках вагітній жінці необхідно звертатися в стоматологічну клініку?
Рекомендується відвідати стоматолога для профілактичного огляду і комплексного лікування зубів під час планування вагітності для усунення вогнищ хронічної інфекції в порожнині рота. Під час вагітності необхідно обов'язково пройти огляд у стоматолога. Лікування рекомендується проводити в другому триместрі вагітності, при відсутності протипоказань від гінеколога. Однак при виникненні гострого болю необхідно звернутися до стоматолога незалежно від терміну вагітності.