Лікування зубів у дітей

test
Лікування зубів у дітей

Етапи

Дитячий карієс і його ускладнення

Про здоров’я зубів дитини необхідно дбати з появи першого зуба. В 2,5 роки, коли молочний прикус вже сформований, можна сміливо йти на огляд до стоматолога. Такі візити адаптують дитину з раннього віку до систематичних візитів стоматолога і убезпечать його від безлічі проблем в майбутньому. Дитячий карієс і його ускладнення у вигляді пульпіту і періодонтиту мають дуже швидкий перебіг і часто бувають безсимптомними. Дітки можуть не відчувати дискомфорту, а батькам часто важко самостійно оцінити наявність проблеми. Досвідчений дитячий стоматолог може це зробити. Немає нічого кращого за профілактику захворювання.

Методи профілактики та лікування карієсу

На сьогоднішній день в арсеналі стоматолога існує різна кількість маніпуляцій для профілактики захворювань молочних і постійних зубів.

 

Крім навчання правильної домашньої гігієни існують такі методи профілактики карієсу і проблем з прикусом:

  • Герметизація фісур – проводиться в період, коли постійні зуби тільки прорізуються. Їх емаль ще недостатньо міцна. Наші зуби мають анатомічні ямки і заглиблення (фісури), в яких, при недостатній гігієні, можуть накопичуватися залишки їжі і наліт, внаслідок чого розвивається карієс. Для попередження цього неприємного явища, без свердління зуба наноситься спеціальний матеріал, який запечатує всі поглиблення, тим самим не дає карієсу розвиватися.
  • Фторування зубів. Дитячі зуби дуже нестійкі до появи карієсу, а нещодавно прорізані постійні зуби ще занадто слабкі для того, щоб боротися з мікробами (процес остаточної мінералізації завершується тільки через 2 роки після прорізування). Для того, щоб зробити зуби сильнішими, ми покриваємо їх спеціальними фторвмісними лаками, які насичують зуби зсередини і роблять їх стійкішими до навколишнього впливу мікробів.
  • Сріблення зубів. Цей метод НЕ є дієвим. Існує маса досліджень і доказів на цей рахунок. Раніше вважалося, що покриваючи зуби лаком зі срібла можна зупинити карієс в дитячому віці, але, на жаль, це не так. Наносячи цю речовину, карієс не усувається, а прогресує. Маючи темний колір, суспензія не дає зрозуміти, наскільки запущений процес під цим лаком. До всього цього, після проведення сріблення зубів, дитина відчуває дискомфорт і сором при спілкуванні з однолітками. На сьогоднішній день існує безліч методик, які ефективно працюють з початковим карієсом і при цьому не фарбують зуби, на відміну від сріблення. Наприклад, технологія ICON.
  • Лікування карієсу та його ускладнень. Перед лікуванням карієсу дитячий стоматолог проводить ретельний збір анамнезу та огляд зубів і порожнини рота. При необхідності, проводиться цифрова рентгенографія зі зниженим навантаженням в спеціальному режимі для дітей. Після зняття зубного нальоту, проводиться місцева анестезія. Для безболісного проведення місцевої анестезії стоматолог використовує анестезуючий гель, який наносить на ясна для знеболювання місця уколу. На ранніх стадіях розвитку карієсу для його лікування використовують фторування зубів і технологію ICON. На пізніх стадіях видаляються інфіковані розм’якшені тканини і проводиться пломбування каріозної порожнини. Для лікування кореневих каналів віддаляється запалений нерв, пломбуються канали та коронкова частина зуба. При значній втраті твердих тканин зуба використовуються дитячі коронки на молочні зуби. Детальніше про дитяче протезування можна прочитати в розділі Протезування молочних зубів.
  • Ортодонтичне лікування зубів дітям (лікування викривлених зубів). Приводити дитину до ортодонта потрібно вже з 6-ти річного віку, але якщо є проблема, яка може вплинути на формування лицьового скелета, а це обов’язково помітить дитячий лікар-стоматолог, то потрібно і значно раніше. Адже в дитячому віці можна виправити такі види прикусу, які в дорослому підлягають тільки хірургічному виправленню (ламаються кістки лицьового скелета і скріплюються заново в правильному положенні).

Коли починати чистити зуби дитині?

З появою першого зуба, його обов’язково потрібно ретельно чистити. Існують спеціальні гумові напальчники, якими батьки можуть відмінно прибирати наліт з зубів. Коли дитина зможе самостійно тримати щітку, дайте йому можливість спробувати чистити зуби самостійно (це можна робити у вигляді гри). Ідеальним вважається чистка зубів дитині батьками до віку 6-7 років. Існує великий арсенал дитячих зубних щіток і смачних паст. Але процес повинен контролюватися з боку батьків ще дуже тривалий час.

Процедура лікування зубів у дітей в СКАЙКЛІНІК

Спочатку, в нашій клініці проводиться адаптація дитини (особливо, якщо вона була налякана попереднім лікуванням або просто відчуває страх). Для цього ми рекомендуємо при першій маніпуляції провести всі у вигляді гри (покатати дитину в кріслі, познайомити її з обладнанням, вибрати якою щіткою чистити зуби і почистити з додаванням смачної пасти зубки в кріслі у стоматолога).

 

Після того, як дитина вже довіряє своєму лікареві, можна починати проводити малоінвазивні процедури.

 

В кінці маніпуляції кожен маленький пацієнт отримує сюрприз-подарунок від свого лікаря. Кожен етап в нашій клініці фотографується і по завершенню лікування маленькі пацієнти можуть самі побачити на великому екрані, як «чорні мікроби» «перетворилися» в білосніжний зуб.

Лікування зубів під наркозом у дітей

На той випадок, якщо дитина дуже налякана попереднім лікуванням, або наявна велика кількість каріозних порожнин, а вік і психосоматичний стан дитини не дозволяють зробити це в умовах звичайного лікування, існує наркоз. Лікування зубів уві сні дітям є відмінною маніпуляцією, адже на сьогоднішній день, речовини, які використовуються для наркозу, вкрай безпечні і підбираються індивідуально для нашого маленького пацієнта. Перш за все здається ряд аналізів, щоб бути впевненим у безпеці і можливості провести цю маніпуляцію для вашої дитини. У медикаментозному сні проводиться весь необхідний спектр послуг матеріалами найвищої якості. Пробудження настає дуже легко і непомітно для наших пацієнтів. Адже ми працюємо з кращими анестезіологами клініки «Добробут».

 

Щоб дізнатися, скільки коштує лікування зубів під наркозом дітям, перейдіть за посиланням Ціни або запишіться на консультацію в нашу клініку.

Ціни

Лікування зубів у дітей є не менш важливим, ніж лікування дорослих пацієнтів. Пролікувавши зуб в дитинстві за доступною ціною, ми даємо можливість зберегти його життєздатність на довгі роки.

 

Болить зуб і необхідне лікування? Зателефонуйте в СКАЙКЛІНІК вже зараз і запишіться на лікування. Ми працюємо без вихідних з 9:00 до 21:00.

Відгуки

Втомилися шукати свого лікаря? Бракує доступної інформації про фахівця? Відгуки про професіоналів своєї справи – стоматологів SKYCLINIC, ви з легкістю можете знайти як на нашому сайті, так і в мережі інтернет.

 

Зателефонуйте і запишіться на консультацію до свого лікаря в СКАЙКЛІНІК. Номери телефонів ви з легкістю знайдете на сторінці Контакти.

 

Розгорнути

Варіанти рішень

Лікування карієсу у дітей
900 грн
Узнать больше
Лікування пульпіту у дітей
1400 грн
Узнать больше
Лікування періодонтиту молочних зубів
1400 грн
Узнать больше
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Лікування карієсу без свердління – що це?
Існує неінвазивні методи лікування карієсу, що дозволяють відстрочити знайомство дитини з бормашиною. Використання даних технологій можливо для лікування карієсу на початкових стадіях, коли зуб має пористу структуру, а каріозна порожнина ще відсутня. Технологія Методики Icon заснована на методі інфільтрації, завдяки якому препарат просочується крізь пористу структуру і запечатує каріозне ураження. Відновлюється тон і прозорість емалі. Процедура проводиться за один візит протягом півгодини і абсолютно безболісна. Методика Icon використовується також для лікування карієсу в стадії плями після зняття брекет-систем.
Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?
Перше враження дитини від відвідування стоматолога залежить не тільки від стоматолога і його підходу до дітей, а й безпосередньо від батьків. Перед запланованим візитом слід в ігровій формі навчити малюка відкривати рот і тримати його відкритим деякий час, можна разом з дитиною почистити і полікувати іграшкам зуби, а також підготувати подаруночок малюкові в якості винагороди за похід до лікаря. Не варто розповідати дитині, що "буде не боляче", так як це може мати зворотний ефект на дитину. Не слід насильно садити в стоматологічне крісло, якщо дитина не хоче і боїться, краще відкласти спробу до наступного разу, якщо немає необхідності термінового лікування.
Коли перший раз варто показати дитину стоматологу?
У тому випадку, якщо мама регулярно чистить молочні зуби дитини, починаючи з появи першого різця, уважно оглядає зуби і порожнину рота, і малюка нічого не турбує, перший візит до стоматолога можна провести в два роки, коли прорізатиметься основна група молочних зубів. Але якщо батьки не знають, як проводити гігієну порожнини рота малюкові в домашніх умовах, слід звернутися до стоматолога з прорізуванням першого зуба. Лікар з радістю розповість про особливості чистки перших зубів, підбере першу щітку і пасту.
Як виявити карієс у дитини?
На початковій стадії карієс у дитини досить складно виявити самостійно, але, як правило, він починається з появою плями на зубі, яка не знімається за допомогою щітки. З розвитком карієсу може з'явитися порожнина в зубі, дитина починає скаржитися на короткочасну біль при прийомі холодної їжі, солодкого або кислого. Якщо дитина скаржиться на нічну біль в зубі, больові відчуття від гарячого і холодного, набряклість ясен чи щоки в області хворого зуба, з'явився неприємний запах з рота і підвищується температура, слід негайно звернутися до стоматолога для лікування запаленого нерва зуба (пульпіту).
Чи існує гарантія на лікування молочних зубів?
Гарантія на лікування молочних зубів поширюється тільки в разі лікування під наркозом.
Чи шкодить грудне вигодовування зубам?
На жаль, все ще існує міф про вплив грудного вигодовування на розвиток карієсу. Що є в корені невірно. На підставі великої кількості світових досліджень, встановлено, що компоненти грудного молока, такі як імуноглобуліни IgG, IgA, лактоферрин запобігають розмноженню бактерій, що викликають карієс S. mutans. На відміну від суміші і коров'ячого молока, грудне молоко не створює в роті кисле середовище, яке сприятиме розвитку бактерій.
Чому у дитини виникає карієс?
Як правило, найбільш поширена причина карієсу зубів у дітей - це недотримання гігієни. Починати чистити молочні зуби дитині необхідно з моменту прорізування зуба. Для цієї мети існують спеціальні дитячі зубні щітки з м'якою щетиною і маленькою голівкою. Як правило, малюкам подобаються смаки сучасних зубних паст, тому рекомендується чистити пастами без фтору, так як часто вони ковтають пасту. Необхідно привчати дитину до щоденного чищення зубів вранці і ввечері, допомагаючи і контролюючи якість чистки. Існують спеціальні мобільні додатки для дітей, які дозволяють робити чистку більш захоплюючою для дитини. - Надмірне вживання солодощів також впливає на розвиток карієсу. Цукор створює в роті кисле середовище і сприяє розмноженню бактерій, що викликають карієс. Для розвитку карієсу важлива не кількість цукерок, а час перебування у роті, тому варто виключати льодяники і іриски. Краще дати дитині ласощі після їжі, ніж між прийомами їжі, після чого прополоскати рот. - Існує також так званий циркулярний карієс. Іноді діти звикають засинати з пляшкою з дитячим харчуванням або компотом. Як наслідок, на передніх зубах скупчуються бактерії, і вони псуються в першу чергу. Як правило, дитячий стоматолог відразу може діагностувати "пляшковий карієс". - Вживання медикаментів, таких як антибіотики, антигістамінні препарати, гормональні інгалятори також впливають на розвиток карієсу. У таких випадках необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота дитини.
А чи потрібно лікувати молочні зуби?
Лікування молочних зубів є надзвичайно важливим для здоров'я дитини: - рання втрата молочних зубів призводить до порушення гармонійного розвитку щелеп, що веде до формування неправильного прикусу і скупченості зубів у майбутньому; - карієс молочних зубів може ускладнюватися пульпітом і періодонтитом і, як наслідок, буде уражатися зачаток постійного зуба. Інфікування зачатка, як правило, призводить до його загибелі і відсутності зуба в постійному прикусі; - не варто забувати, що періодонтит молочного зуба може ускладнитися періоститом, флегмоною або абсцесом; - при наявності множинного карієсу передніх зубів дитина може відчувати дискомфорт в дитячому колективі, що поведе за собою психологічні проблеми.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татьяна Синотина
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна