Лікування зубів у дітей

Записатися на прийом
Лікування зубів у дітей

Етапи лікування зубів у дітей

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Дитячий карієс і його ускладнення

Про здоров’я зубів дитини необхідно дбати з появи першого зуба. В 2,5 роки, коли молочний прикус вже сформований, можна сміливо йти на огляд до стоматолога. Такі візити адаптують дитину з раннього віку до систематичних візитів стоматолога і убезпечать його від безлічі проблем в майбутньому. Дитячий карієс і його ускладнення у вигляді пульпіту і періодонтиту мають дуже швидкий перебіг і часто бувають безсимптомними. Дітки можуть не відчувати дискомфорту, а батькам часто важко самостійно оцінити наявність проблеми. Досвідчений дитячий стоматолог може це зробити. Немає нічого кращого за профілактику захворювання.

Методи профілактики та лікування карієсу

На сьогоднішній день в арсеналі стоматолога існує різна кількість маніпуляцій для профілактики захворювань молочних і постійних зубів.

 

Крім навчання правильної домашньої гігієни існують такі методи профілактики карієсу і проблем з прикусом:

 • Герметизація фісур – проводиться в період, коли постійні зуби тільки прорізуються. Їх емаль ще недостатньо міцна. Наші зуби мають анатомічні ямки і заглиблення (фісури), в яких, при недостатній гігієні, можуть накопичуватися залишки їжі і наліт, внаслідок чого розвивається карієс. Для попередження цього неприємного явища, без свердління зуба наноситься спеціальний матеріал, який запечатує всі поглиблення, тим самим не дає карієсу розвиватися.
 • Фторування зубів. Дитячі зуби дуже нестійкі до появи карієсу, а нещодавно прорізані постійні зуби ще занадто слабкі для того, щоб боротися з мікробами (процес остаточної мінералізації завершується тільки через 2 роки після прорізування). Для того, щоб зробити зуби сильнішими, ми покриваємо їх спеціальними фторвмісними лаками, які насичують зуби зсередини і роблять їх стійкішими до навколишнього впливу мікробів.
 • Сріблення зубів. Цей метод НЕ є дієвим. Існує маса досліджень і доказів на цей рахунок. Раніше вважалося, що покриваючи зуби лаком зі срібла можна зупинити карієс в дитячому віці, але, на жаль, це не так. Наносячи цю речовину, карієс не усувається, а прогресує. Маючи темний колір, суспензія не дає зрозуміти, наскільки запущений процес під цим лаком. До всього цього, після проведення сріблення зубів, дитина відчуває дискомфорт і сором при спілкуванні з однолітками. На сьогоднішній день існує безліч методик, які ефективно працюють з початковим карієсом і при цьому не фарбують зуби, на відміну від сріблення. Наприклад, технологія ICON.
 • Лікування карієсу та його ускладнень. Перед лікуванням карієсу дитячий стоматолог проводить ретельний збір анамнезу та огляд зубів і порожнини рота. При необхідності, проводиться цифрова рентгенографія зі зниженим навантаженням в спеціальному режимі для дітей. Після зняття зубного нальоту, проводиться місцева анестезія. Для безболісного проведення місцевої анестезії стоматолог використовує анестезуючий гель, який наносить на ясна для знеболювання місця уколу. На ранніх стадіях розвитку карієсу для його лікування використовують фторування зубів і технологію ICON. На пізніх стадіях видаляються інфіковані розм’якшені тканини і проводиться пломбування каріозної порожнини. Для лікування кореневих каналів віддаляється запалений нерв, пломбуються канали та коронкова частина зуба. При значній втраті твердих тканин зуба використовуються дитячі коронки на молочні зуби. Детальніше про дитяче протезування можна прочитати в розділі Протезування молочних зубів.

 • Ортодонтичне лікування зубів дітям (лікування викривлених зубів). Приводити дитину до ортодонта потрібно вже з 6-ти річного віку, але якщо є проблема, яка може вплинути на формування лицьового скелета, а це обов’язково помітить дитячий лікар-стоматолог, то потрібно і значно раніше. Адже в дитячому віці можна виправити такі види прикусу, які в дорослому підлягають тільки хірургічному виправленню (ламаються кістки лицьового скелета і скріплюються заново в правильному положенні).

Коли починати чистити зуби дитині?

З появою першого зуба, його обов’язково потрібно ретельно чистити. Існують спеціальні гумові напальчники, якими батьки можуть відмінно прибирати наліт з зубів. Коли дитина зможе самостійно тримати щітку, дайте йому можливість спробувати чистити зуби самостійно (це можна робити у вигляді гри). Ідеальним вважається чистка зубів дитині батьками до віку 6-7 років. Існує великий арсенал дитячих зубних щіток і смачних паст. Але процес повинен контролюватися з боку батьків ще дуже тривалий час.

Процедура лікування зубів у дітей в СКАЙКЛІНІК

Спочатку, в нашій клініці проводиться адаптація дитини (особливо, якщо вона була налякана попереднім лікуванням або просто відчуває страх). Для цього ми рекомендуємо при першій маніпуляції провести всі у вигляді гри (покатати дитину в кріслі, познайомити її з обладнанням, вибрати якою щіткою чистити зуби і почистити з додаванням смачної пасти зубки в кріслі у стоматолога).

Після того, як дитина вже довіряє своєму лікареві, можна починати проводити малоінвазивні процедури.

 

В кінці маніпуляції кожен маленький пацієнт отримує сюрприз-подарунок від свого лікаря. Кожен етап в нашій клініці фотографується і по завершенню лікування маленькі пацієнти можуть самі побачити на великому екрані, як «чорні мікроби» «перетворилися» в білосніжний зуб.

Лікування зубів під наркозом у дітей

На той випадок, якщо дитина дуже налякана попереднім лікуванням, або наявна велика кількість каріозних порожнин, а вік і психосоматичний стан дитини не дозволяють зробити це в умовах звичайного лікування, існує наркоз. Лікування зубів уві сні дітям є відмінною маніпуляцією, адже на сьогоднішній день, речовини, які використовуються для наркозу, вкрай безпечні і підбираються індивідуально для нашого маленького пацієнта. Перш за все здається ряд аналізів, щоб бути впевненим у безпеці і можливості провести цю маніпуляцію для вашої дитини. У медикаментозному сні проводиться весь необхідний спектр послуг матеріалами найвищої якості. Пробудження настає дуже легко і непомітно для наших пацієнтів. Адже ми працюємо з кращими анестезіологами клініки «Добробут».

 

Щоб дізнатися, скільки коштує лікування зубів під наркозом дітям, перейдіть за посиланням Ціни або запишіться на консультацію в нашу клініку.

Ціни

Лікування зубів у дітей є не менш важливим, ніж лікування дорослих пацієнтів. Пролікувавши зуб в дитинстві за доступною ціною, ми даємо можливість зберегти його життєздатність на довгі роки.

 

Болить зуб і необхідне лікування? Зателефонуйте в СКАЙКЛІНІК вже зараз і запишіться на лікування. Ми працюємо без вихідних з 9:00 до 21:00.

Відгуки

Втомилися шукати свого лікаря? Бракує доступної інформації про фахівця? Відгуки про професіоналів своєї справи – стоматологів SKYCLINIC, ви з легкістю можете знайти як на нашому сайті, так і в мережі інтернет.

 

Зателефонуйте і запишіться на консультацію до свого лікаря в СКАЙКЛІНІК. Номери телефонів ви з легкістю знайдете на сторінці Контакти.

 

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Розгорнути

Варіанти рішень

Лікування карієсу у дітей
1200 грн
Узнать больше
Лікування пульпіту у дітей
1900 грн
Узнать больше
Лікування періодонтиту молочних зубів
1900 грн
Узнать больше
Показання
 • наявність каріозної порожнини
 • зубний біль
 • больові відчуття в порожнині рота під час прийому їжі
 • набряк, почервоніння ясен або щоки
У разі несвоєчасного лікування
 • ускладнення карієсу у вигляді запалення нерва (пульпіт)
 • періодонтит (поширення інфекції на тканини навколо кореня зуба та розвиток періодонтиту)
 • розвиток флюсу
 • видалення та передчасна втрата зуба
 • інфікування та втрата зачатка постійного зуба
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 30 Вересня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 30 Вересня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Діє до 30 Вересня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 30 Вересня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 30 Вересня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 30 Вересня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Вересня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 30 Вересня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?
Перше враження дитини від відвідування стоматолога залежить не тільки від стоматолога і його підходу до дітей, а й безпосередньо від батьків. Перед запланованим візитом слід в ігровій формі навчити малюка відкривати рот і тримати його відкритим деякий час, можна разом з дитиною почистити і полікувати іграшкам зуби, а також підготувати подаруночок малюкові в якості винагороди за похід до лікаря. Не варто розповідати дитині, що "буде не боляче", так як це може мати зворотний ефект на дитину. Не слід насильно садити в стоматологічне крісло, якщо дитина не хоче і боїться, краще відкласти спробу до наступного разу, якщо немає необхідності термінового лікування.
Коли перший раз варто показати дитину стоматологу?
У тому випадку, якщо мама регулярно чистить молочні зуби дитини, починаючи з появи першого різця, уважно оглядає зуби і порожнину рота, і малюка нічого не турбує, перший візит до стоматолога можна провести в два роки, коли прорізатиметься основна група молочних зубів. Але якщо батьки не знають, як проводити гігієну порожнини рота малюкові в домашніх умовах, слід звернутися до стоматолога з прорізуванням першого зуба. Лікар з радістю розповість про особливості чистки перших зубів, підбере першу щітку і пасту.
Як виявити карієс у дитини?
На початковій стадії карієс у дитини досить складно виявити самостійно, але, як правило, він починається з появою плями на зубі, яка не знімається за допомогою щітки. З розвитком карієсу може з'явитися порожнина в зубі, дитина починає скаржитися на короткочасну біль при прийомі холодної їжі, солодкого або кислого. Якщо дитина скаржиться на нічну біль в зубі, больові відчуття від гарячого і холодного, набряклість ясен чи щоки в області хворого зуба, з'явився неприємний запах з рота і підвищується температура, слід негайно звернутися до стоматолога для лікування запаленого нерва зуба (пульпіту).
Чи існує гарантія на лікування молочних зубів?
Гарантія на лікування молочних зубів поширюється тільки в разі лікування під наркозом.
А чи потрібно лікувати молочні зуби?
Лікування молочних зубів є надзвичайно важливим для здоров'я дитини: - рання втрата молочних зубів призводить до порушення гармонійного розвитку щелеп, що веде до формування неправильного прикусу і скупченості зубів у майбутньому; - карієс молочних зубів може ускладнюватися пульпітом і періодонтитом і, як наслідок, буде уражатися зачаток постійного зуба. Інфікування зачатка, як правило, призводить до його загибелі і відсутності зуба в постійному прикусі; - не варто забувати, що періодонтит молочного зуба може ускладнитися періоститом, флегмоною або абсцесом; - при наявності множинного карієсу передніх зубів дитина може відчувати дискомфорт в дитячому колективі, що поведе за собою психологічні проблеми.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Татьяна Синотина про стоматологію
Татьяна Синотина
Отличная клиника. Уровень цен довольно высокий, но качество работы того стоит, плюс не пытаются навязать ненужных процедур. После чистки исчезли пятна на зубах, которые раньше ничего не брало. Также лечили зубы ребенку. Очень понравился врач - Инна Олеговна: очень терпеливо все объясняла ребенку, чтобы он не боялся. Будем ходить еще
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Лилия Бойко
Очень довольны остались визитом в Скайклиник. Сын был у Волковой, ребёнок доволен остался. 7 пломб за два визита, без слёз и боли. Очень благодарны!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає