Флюс лікування

Записатися на прийом
Флюс лікування

Етапи лікування флюсу

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Більшість людей знайомі з флюсом зі старих комедійними фільмів, де у героя перемотана щелепу і він смішно морщиться від болю. Але, зіткнувшись з цим захворюванням в життя, розумієш, що флюс на щоці далеко не такий простий, як показано в кіно.

Флюс на зубі та супутні йому хвороби можуть стати не тільки неприємним сюрпризом, але і дуже сильно позначитися на якості життя і працездатності людини. Тому, прокинувшись вранці з опухлою щокою, не варто самостійно намагатися виправити ситуацію. Краще відразу звернутися до досвідченого стоматолога і отримати належне лікування.

Флюс зуба: причини появи і симптоми

Флюс – це скупчення гною в яснах. Причинами його виникнення можуть бути різні чинники, які часто ігноруються на перших стадіях, в результаті чого відбувається лікування флюсу вдома самостійно.  Таке рішення може призвести до втрати зуба і проблемам зі здоров’‎ям.

Враховуючи, що лікувати запалення на ранніх стадіях набагато простіше, ніж у занедбаному стані, краще не експериментувати, а відразу звернутись у стоматологію. Джерело запалення є осередком інфекції в організмі і впливає на Ваше здоров’я.

Найчастіше серед причин виникнення захворювання виділяють:

 • запущений карієс та його ускладнення (пульпіт, періодонтит);
 • періостит (запалення окістя);
 • загострення запалення кісти зуба;
 • запалення в ясеневій кишені (флюс ясен).

Захворювання супроводжується набряком ясен і/або щоки через скупчення там гною, а також досить сильними больовими відчуттями, які часто не проходять навіть після прийому знеболюючих. Флюс нерідко супроводжуються головним болем.

Також може спостерігатися загальне погіршення стану, збільшення лімфатичних вузлів, підвищення температури тіла, тобто всі ті процеси, які характерні для запальних процесів.

Які бувають стадії розвитку флюсу

Розрізняють чотири стадії захворювання:

 • серозну;
 • гнійну;
 • дифузну;
 • хронічну.

Простіше лікувати серозну стадію, а ось найдовше доведеться займатися хронічною, яку часто діагностують пізно і її складно вилікувати до кінця.

Якщо ситуація гостра або запущена, швидше за все доведеться додатково приймати антибіотики при флюсі зуба, щоб знищити бактеріальну інфекцію, що провокує скупчення гною і біль.

Зараз лікарі розділяють декілька видів флюсу (хронічний або гострий), які найчастіше стають причиною втрати зубів та деформації щелеп та прикусу. Нижче розглянемо їх більш докладно.

Звичайний флюс

Характеризується інфільтрацією окістя і вираженими больовими відчуттями. Може стати причиною втрати зуба. Лікування флюсу зуба найчастіше починають з рентгенівського знімка, щоб виявити причинний зуб запалення.

Фіброзний флюс

Фіброзний флюс є хронічним захворюванням і характеризується потовщенням окістя. Найчастіше виникає після травми зуба або під впливом схожих подразників. Також можливе виникнення захворювання після установки коронок і імплантів. Флюс зуба мудрості також можна віднести до цієї категорії, оскільки він часто виникає, якщо зуб прорізується неправильно і травмує ясна.

Гнійний флюс

Виникає як наслідок запущеного карієсу і розвитку гнійного періоститу. Характеризується наявністю гнійного запалення і потребує негайного лікування хірурга-стоматолога.

Серозний флюс

Захворювання запального характеру, що характеризується утворенням серозної рідини. Лікування флюсу антибіотиками в даному випадку може дати хороший результат, так як вдасться усунути причину захворювання. Але обов’‎язково необхідна консультація і огляд стоматолога для визначення плану лікування.

Осифікуючий флюс

Хронічна форма флюсу, яка виникає внаслідок тривалого запалення в окісті.

Ціна на лікування флюсу в Києві залежить від ступеня запалення і необхідних маніпуляцій. У складних ситуаціях необхідно хірургічне втручання з медикаментозним лікуванням.

Особливості діагностики флюсу

Важливо правильно та вчасно діагностувати хворобу. Особливо, якщо вона протікає в хронічній формі. Для цього необхідно не рідше, ніж раз у півроку, проходити обстеження у стоматолога. Крім того, це допоможе вчасно діагностувати флюс зуба мудрості і запобігти неприємного лікування.

Періостит - лікування в стоматології SKYCLINIC

Періоститом називають запалення окістя, відоме як “флюс”. У SKYCLINIC Вам доступне лікування флюсу в стоматології, починаючи з найпростіших терапевтичних методів, закінчуючи складним хірургічним лікуванням, постановкою дренажу та іншими маніпуляціями.

Наші фахівці володіють знаннями та сучасним обладнанням, які допомагають вчасно діагностувати захворювання і проводити своєчасне лікування. Завдяки новітнім методам, процедури і маніпуляції будуть максимально комфортними для пацієнта, тому не варто за старою звичкою боятися болю і відкладати візит до стоматолога. Адже чим більше пройде часу, тим довше і складніше буде лікування.

Чим небезпечний флюс і як його уникнути

Флюс є запальним процесом, що впливає на загальний стан здоров’‎я. Страждає щелепна кістка, яка може деформуватися. Це загрожує не тільки втратою хворих зубів, але і пошкодження цілком здорових. Також не варто забувати про неприємний запах з рота внаслідок розвитку і діяльності бактерій.

Запалення окістя, як найчастіша причина флюсу, виникає внаслідок таких захворювань зубів, як запущений карієс, пульпіт та періодонтит.

Щоб уникнути періостит, потрібно в першу чергу піклуватися про гігієну зубів і порожнини рота, і вчасно відвідувати профілактичні огляди стоматолога. Також флюс може з’явитися при неякісному протезування або лікуванні зубів, а також в результаті механічного пошкодження ясен.

Профілактика виникнення періоститу

Для профілактики захворювань важливо не пропускати планові обстеження у стоматолога, які дозволять виявити захворювання на ранній стадії. Лікар може вказати на проблемні місця, наприклад, на важкодоступні ділянки ротової порожнини, гігієну яких складно підтримувати, внаслідок чого вони знаходяться в зоні ризику. Важливо не запускати стоматологічні проблеми, починаючи невеликим карієсом, закінчуючи серйозним запаленням і зубним болем.

Терапевтична стоматологія включає лояльні методи лікування, які є ефективними і безболісними. Наші стоматологи-терапевти завжди роблять все можливе, щоб зберегти зуб і зробити посмішку пацієнта красивою і здоровою.

Катеринюк Віталий Олександрович
Катеринюк Віталий Олександрович

Лікар – стоматолог-хірург, імплантолог. Більше 5-ти років лікар займається питаннями відновлення зубних рядів при повній відсутності зубів. Постійне відвідування профільних конгресів і майстер-класів, понад 1000 успішно проведених операцій дозволяє досягати 100%-го результату приживлюваності імплантатів.

 

 

Розгорнути
Симптоми
 • самовільний біль та пульсація в ділянці одного або декількох зубів
 • біль посилюються при натисканні на зуб
 • відчуття, ніби зуб "виріс"
 • набряк і почервоніння ясен в ділянці одного або декількох зубів
 • можливий набряк щоки
 • можливе виділення гною з ясен
 • можливе підвищення температури
У разі несвоєчасного лікування
 • абсцес або флегмона
 • остеомієліт щелепної кістки
 • сепсис
 • менінгіт
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 28 Лютого
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 28 Лютого
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень
Діє до 28 Лютого
Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 1400 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком та чистка Air Flow.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 28 Лютого
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 20% на гігієну*
Діє до 28 Лютого
Знижка 20% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 20% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 28 Лютого
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 28 Лютого
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 28 Лютого
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 28 Лютого
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 5900 гривень
Діє до 28 Лютого
Керамічна пломба всього за 5900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Що робити, якщо опухла щока від флюсу?
Лікування флюсу неможливо в домашніх умовах і вимагає негайного звернення до стоматолога. Залежно від клінічної ситуації, стоматолог проведе розтин абсцесу, лікування кореневих каналів або видалення зуба.
З чим можна переплутати флюс?
Як правило, під флюсом пацієнти приймають сильний набряк в області хворобливого зуба, який призводить до асиметрії обличчя. Важливо провести діагностику і не переплутати гострий періостит з періодонтитом, запаленням кістки (остеомієліт), алергічним набряком, запаленням слинної залози та іншими утвореннями м'яких і кісткової тканин.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає