Флюс лікування

Флюс лікування

Етапи

Більшість людей знайомі з флюсом зі старих комедійними фільмів, де у героя перемотана щелепу і він смішно морщиться від болю. Але, зіткнувшись з цим захворюванням в життя, розумієш, що воно далеко не таке невинне, як показано в кіно.

Флюс на зубі та супутні йому хвороби можуть стати не тільки неприємним сюрпризом, але і дуже сильно позначитися на якості життя і працездатності людини. Тому, прокинувшись вранці з опухлою щокою, не варто самостійно намагатися виправити ситуацію. Краще відразу звернутися до досвідченого стоматолога і отримати належне лікування.

Флюс зуба: причини появи і симптоми

Флюс – це скупчення гною в десні. Причинами його виникнення можуть бути різні чинники, які часто ігноруються на перших стадіях, в результаті чого відбувається лікування флюсу будинку.  Таке рішення може призвести до ще більших проблем і втрати зуба.

Враховуючи, що лікувати запалення на ранніх стадіях набагато простіше, ніж у занедбаному стані, краще не експериментувати, а відразу звернутись у стоматологію. Джерело запалення є осередком інфекції в організмі і впливає на Ваше здоров’я.

Найчастіше серед причин виникнення захворювання виділяють:

  • ускладнення карієсу у занедбаному стані;
  • кісту;
  • запалення в десневом кишені;
  • травми зубної тканини або десни.

Захворювання супроводжується припухлістю десни через скупчення там гною, а також досить сильними больовими відчуттями, які часто не проходять навіть після прийому знеболюючих. Флюс нерідко супроводжуються головним болем в області потилиці й підборіддя.

В ряді випадків спостерігається загальне погіршення стану, збільшення лімфатичних вузлів, підвищення температури тіла, тобто всі ті процеси, які характерні для запальних процесів.

Які бувають стадії розвитку флюсу

Розрізняють чотири стадії захворювання:

  • серозну;
  • гнійну;
  • дифузну;
  • хронічну.

Простіше лікувати серозну стадію, а ось найдовше доведеться займатися хронічної, яку часто діагностують пізно і її складно вилікувати до кінця.

Якщо ситуація гостра або запущена, швидше за все доведеться застосовувати антибіотики при флюсі зуба, щоб убити бактеріальну інфекцію, що провокує скупчення гною і біль. Але важливо розуміти, що антибіотики добре працюють тільки на видалення бактерій, тому краще переконатися, що хворий страждає саме від флюсу, а не від іншого захворювання.

Зараз лікарі розділяють декілька видів флюсу (хронічний або гострий), які можуть проходити майже безсимптомно. Тим не менш вони стають причиною втрати зубів та деформації щелеп та прикусу. Нижче розглянемо їх більш докладно.

Звичайний флюс

Характеризується ильфильтраціей окістя і вираженими больовими відчуттями. Може стати причиною втрати зуба. Лікування флюсу зуба найчастіше починають з рентгенівських знімків, щоб розібратися в характері пошкоджень.

Фіброзний флюс

Найчастіше виникає після травми зуба або під впливом схожих подразників. Також можливе виникнення захворювання після установки коронок і імплантів. Характеризується потовщенням окістя і переходить в хронічну форму. Флюс зуба мудрості також можна віднести до цієї категорії, так як він часто виникає, якщо зуб ріжеться неправильно і травмує ясна.

Гнійний флюс

Виникає як наслідок запущеного карієсу і розвитку гнійного періоститу. Характеризується наривами і досить тривалим процесом загоєння. Потребує негайного лікування хірурга-стоматолога.

Серозний альбуминозный флюс

Захворювання запального характеру, яке може протікати по-різному. Лікування флюсу антибіотиками в даному випадку може дати хороший результат, так як вдасться легко знищити причину захворювання.

Міофасцити флюс

Хронічна форма флюсу, яка виникає із-за тривалого подразнення в окісті.

Ціна на лікування флюсу в Києві залежить від ступеня хвороби і її занедбаності. У складних ситуаціях необхідно хірургічне втручання з медикаментозним лікуванням.

Особливості діагностики флюсу

Важливо правильно та вчасно діагностувати хворобу. Особливо, якщо вона протікає в хронічній стадії. Для цього необхідно не рідше, ніж раз у півроку, проходити обстеження у стоматолога. Крім того, це допоможе вчасно діагностувати флюс зуба мудрості, який часто з’являється ще до того, як зуб прорізується остаточно.

Періостит - лікування в стоматології «SKYCLINIC»

Периоститом називають запалення окістя, яке і є флюсом. У SKYCLINIC вам доступно лікування флюсу в стоматології, починаючи найпростішими терапевтичними методами, закінчуючи складним хірургічним лікуванням, постановкою дренажу та іншими прийомами.

Наші фахівці володіють знаннями та сучасним обладнанням, які допомагають вчасно діагностувати захворювання і проводити своєчасне лікування. Завдяки новітнім методам, процедури і маніпуляції будуть максимально комфортними для пацієнта, тому не варто за старою звичкою боятися болю і відкладати візит до лікаря. Адже чим більше пройде часу, тим довше і складніше буде лікування.

Чим небезпечний флюс і як його уникнути

Крім того, що флюс є запальним процесом, який знижує загальний імунітет організму, так ще і продукти гниття при гнійній формі потрапляють в шлунок.

Страждає щелепна кістка, яка може деформуватися. Це загрожує не тільки втратою хворих зубів, але і пошкодження цілком здорових. Також не варто забувати про неприємний запах з рота – слідства розвитку бактерій.

Запалення окістя, як часта причина флюсу, виникає внаслідок травми або інших захворювань ротової порожнини, таких як запущений карієс, гінгівіт, пародонтит та інше.

Щоб уникнути періоститу, потрібно в першу чергу піклуватися про гігієну зубів і порожнини рота і не запускати зубні хвороби. Також флюс може з’явитися при неякісному протезування або лікуванні зубів, а також в результаті механічного пошкодження ясен.

Профілактика виникнення періоститу

Для профілактики захворювань важливо не пропускати планові обстеження у стоматолога, які дозволять виявити не тільки захворювання на ранній стадії, але і схильність до них. Лікар може вказати на проблемні місця, наприклад, на важкодоступні зони ротової порожнини, гігієну яких складно підтримувати, внаслідок чого вони знаходяться в зоні ризику. Важливо не запускати стоматологічні проблеми, починаючи невеликим карієсом, закінчуючи серйозним запаленням слизової і зубним болем.

Терапевтична стоматологія включає лояльні методи лікування, які є ефективними і безболісними. Наші стоматологи завжди роблять все можливе, щоб зберегти зуб і зробити посмішку пацієнта красивою.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
Що робити, якщо опухла щока від флюсу?
Лікування флюсу неможливо в домашніх умовах і вимагає негайного звернення до стоматолога. Залежно від клінічної ситуації, стоматолог проведе розтин абсцесу, лікування кореневих каналів або видалення зуба.
З чим можна переплутати флюс?
Як правило, під флюсом пацієнти приймають сильний набряк в області хворобливого зуба, який призводить до асиметрії обличчя. Важливо провести діагностику і не переплутати гострий періостит з періодонтитом, запаленням кістки (остеомієліт), алергічним набряком, запаленням слинної залози та іншими утвореннями м'яких і кісткової тканин.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Татарина Елизавета
Лікуюся у Волкової Інни Олегівни. Вона - сонечко. До усрачки боялася стоматологів, бо усі мої колишні - стоматологи (кармічно зав’язана 😆). Але з Інною прям все безболісно і легко. Вилікувала собі усі зубки і насолоджуюся життям. Привела ще свого хлопця (не стоматолога, бог змилостився), вилікували і йому. І дітей приведу. І внуків. І правнуків)))) Люблю вас, котики. Цьомчик 😘
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Карина Сторчак
Огромная благодарность Инне Волковой. Это лучший стоматолог из всех, что я обошла за последний год. В побывала я у 8 или 10 стоматологов за это время! Только Инна сделала супер диагностику, она объяснила мне все по каждому зубу, увидела то, что не видели другие стоматологи. Рассказала о сколе зубов у меня и чем это чревато. А самое главное - это перелечивание каналов зуба, который так сильно меня беспокоил, а другие врачи не могли мне толком объяснить, что мне делать. Инна моя спасительница. Пломбировка каналов на высшем уровне. Даже анестезию сделала безболезненно. Все очень аккуратно, скурпулезно, максимальный контакт и забота о пациенте. Теперь это мой любимый врач😻
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна