Гінгівіт лікування

Гінгівіт лікування

Етапи

Не завжди ми приділяємо належну увагу кровоточивості ясен або наявності неприємного запаху з ротової порожнини, а адже це можуть бути ознаки гінгівіту або інших серйозних проблем. Гінгівіт супроводжується запальним процесом у яснах, який не порушує зубоясневі з’єднання. Лікування гінгівіту вдома можливо, але для цього все одно необхідно відвідати стоматолога і підтвердити діагноз. Лікар призначить лікування, дасть рекомендації, яких необхідно дотримуватися при лікуванні в домашніх умовах.

Причини виникнення гінгівіту

Головною причиною появи гінгівіту є недотримання правил особистої гігієни. Решта можна розділити на два види: внутрішні і зовнішні.

До зовнішніх факторів, які можуть стати передумовами до виникнення захворювання, відносять:

 • перенесені травми;
 • опромінення;
 • важкі опіки слизової.

До внутрішніх причин відносять:

 • прорізання та зростання корінних зубів. Досить часто прорізаючись зуби можуть травмувати ясна і викликати запалення слизової. В цей період необхідно особливо ретельно ставитися до гігієни ротової порожнини;
 • дефіцит різних вітамінів, ослаблений імунітет, погано протистоїть патогенних і запальним процесам;
 • інфекції;
 • наявність карієсу також є причиною запалення слизової. Запущений карієс в подальшому може призвести до втрати зубів.

Зняти гостре запалення і врятувати зуби від випадіння допоможе клініка діагностики та лікування гінгівіту SKYCLINIC.

Основні симптоми гінгівіту

Щоб стоматолог зміг поставити діагноз і визначить, який саме у пацієнта тип гінгівіту, йому необхідно зробити огляд і оцінити симптоми. Для кожного типу захворювання характерні свої ознаки:

 1. Атрофічний гінгівіт. Для нього характерний блідо-рожевий колір слизової, оголені ділянки коренів, підвищена чутливість зубів, великі проміжки між зубами.
 2. Катаральний гінгівіт. Зачіпаються тільки поверхневі тканини без пошкодження кісткових тканин. Наявність неприємного запаху з ротової порожнини, кровотеча, під час пережовування їжі пацієнт відчуває біль, м’які тканини мають сильну набряклість.
 3. Гіпертрофічний гінгівіт. Хронічна форма захворювання, що виникає в аномальних областях на обох щелепах.
 4. Виразково-некротичний. Виражається набряком м’яких тканин і кровоточивістю ясен, слина стає в’язкою, з’являється сіро-зелений наліт. Такий вид гінгівіту, як правило, проявляється у дітей.

Якщо хронічна форма гінгівіту протікає повільно, то гостра форма супроводжується сильним свербінням і болями в яснах під час жування. Прострий гінгівіт, лікування якого передбачає своєчасне звернення до фахівців, вимагає оперативного втручання. Не варто запускати хворобу, так як далі вона буде тільки прогресувати.

Види захворювань гінгівіту

Захворювання гінгівіт відрізняється за формою перебігу і ступеня тяжкості. Всього існує три форми тяжкості хвороби: легка, середня і важка. При легкій формі уражаються тільки міжзубні сосочки, при важкій відбувається запалення всієї десни. При виявленні будь-якої форми лікування гінгівіту ясен повинно бути виконано вчасно, щоб запобігти ускладнення.

Розглянемо докладніше кожен тип захворювання.

Катаральний гінгівіт

Стоматологічне захворювання, для якого характерне запалення і набряк ясен називається катаральним гінгівітом. У цьому випадку спостерігається кровоточивість і виникнення зубних відкладень, які провокують виникнення неприємного запаху з рота.

Сучасна стоматологія пропонує комплексне лікування ясен і зубів, застосовуючи найбільш ефективні препарати для лікування гінгівіту. Щоб призначення було правильним, необхідно визначити стадію захворювання. Якщо у пацієнта виявили гострий катаральний гінгівіт, лікування має відбуватися відразу ж, щоб уникнути переходу в хронічну форму.

Причинами виникнення такого гінгівіту є недостатня гігієна порожнини рота або ж зовсім її відсутність. Також на захворювання впливає генетична схильність та наявність неякісних пломб.

Виразковий гінгівіт

Виразковий гінгівіт проявляється найчастіше в підлітковому віці або після перенесених інфекційних захворювань, наприклад, ангіни. Захворювання вражає ділянки слизової на верхній і нижній щелепі. Основними ознаками є кровоточивість і біль під час пережовування їжі.

У пацієнта спостерігається підвищена температура, головні болі, харчові розлади, збільшення лімфовузлів. При лікуванні застосовується комплексна терапія.

Гіпертрофічний та атрофічний гінгівіт

Досить поширеними є атрофічний і гіпертрофічний види гінгівіту. Перший являє собою хронічне захворювання, яке характеризується зменшенням об’єму тканин ясен. Захворювання не проявляється в яскраво вираженій симптоматиці, тому дуже довго може знаходитися у прихованій формі. З’являється захворювання в основному з-за невилікуваного карієсу або ж нехтування в догляді за порожниною рота. В такій ситуації необхідно проводити комплексне лікування хронічного гінгівіту.

Гіпертрофічна форма розвивається при гормональному збої в організмі. Її часто діагностують у підлітків або у вагітних жінок. Дефіцит необхідних вітамінів для організму стає головною причиною, через яку починають страждати десна. Часто захворювання супроводжується порушеннями прикусу.

Десквамативний гінгівіт

Важкою формою гінгівіту вважається десквамативная, так як для неї характерно відшарування слизової тканини, що призводить до появи пухирців. Протягом 2 днів пухирці лопаються і утворюються виразки. Якщо протягом місяця не вжити заходів, то захворювання перейде в хронічну форму.

Десквамативний гінгівіт супроводжується больовими відчуттями, тому найчастіше рекомендується лікування гінгівіту антибіотиками.

Як відбувається діагностика захворювання

Для коректного виявлення хвороби стоматолога необхідно провести комплексну діагностику. Особливу увагу при огляді приділяється вагітним жінкам, у яких захворювання розвивається на тлі гормональної перебудови організму.

Так як лікування гінгівіту при вагітності має свої нюанси, застосовуються максимально безпечні препарати для здоров’я мами і дитини.

У діагностику входить:

 1. Первинний збір інформації про самопочуття пацієнта.
 2. Зовнішній огляд порожнини рота і зубощелепної системи в цілому.
 3. Оцінка порушення прикусу.
 4. Оцінка стану ясен.

Лікування призначається тільки після проведення стоматологом діагностики і постановки діагнозу.

Лікування гінгівіту в стоматології «SKYCLINIC»

Команда стоматологів клініки SKYCLINIC надає своїм пацієнтам професійний і комплексний підхід до лікування, який включає в себе:

 • проведення точної діагностики;
 • підбір безпечних препаратів;
 • надання рекомендацій по правильному догляду за порожниною рота;
 • профілактика повторного виникнення гінгівіту.

Терапевтична стоматологія дозволяє отримати кваліфіковану допомогу та професійне лікування гінгівіту в Києві в максимально короткі терміни.

Профілактика гінгівіту

Для запобігання виникнення гінгівіту необхідно регулярно проводити профілактику, в яку входить:

 • своєчасний і ретельний догляд за порожниною рота;
 • звернення до стоматолога при появі незвичних симптомів;
 • проходити професійну гігієну два рази в рік.
Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Діє до 31 Жовтня
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Які проходять процедури для лікування гінгівіту?
Лікування гінгівіту полягає в усуненні причини запалення і проведенні наступних процедур:
 • професійна гігієна порожнини рота;
 • місцева антисептична і протизапальна терапія;
 • навчання правильної гігієни порожнини рота;
 • при необхідності призначення вітамінів.
Чи можна лікувати гінгівіт в домашніх умовах?
Лікування гінгівіту полягає в усуненні причинного фактора і проведенні місцевої медикаментозної терапії. При поганій гігієні порожнини рота обов'язковою є професійна чистка зубів у стоматолога. Лікування гінгівіту не рекомендується проводити самостійно в домашніх умовах, оскільки деякі форми гінгівіту можуть бути симптомом інших системних захворювань, які може запідозрити тільки лікар.