Гінгівіт лікування

Записатися на прийом
Гінгівіт лікування

Етапи лікування гінгівіту

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Не завжди ми приділяємо належну увагу кровоточивості ясен або наявності неприємного запаху з ротової порожнини, однак це можуть бути ознаки гінгівіту або інших серйозних проблем. Гінгівіт супроводжується запальним процесом у яснах, який не порушує зубо’‎ясневі з’єднання. Лікування гінгівіту вдома можливо, але для цього все одно необхідно відвідати стоматолога і підтвердити діагноз. Лікар призначить лікування, дасть рекомендації, яких необхідно дотримуватися при лікуванні в домашніх умовах.

Причини виникнення гінгівіту

Головною причиною появи гінгівіту є недотримання правил особистої гігієни. Решта можна розділити на два види: внутрішні і зовнішні.

До зовнішніх факторів, які можуть стати передумовами до виникнення захворювання, відносять:

 • перенесені травми;
 • опромінення;
 • важкі опіки слизової.

До внутрішніх причин відносять:

 • прорізання та ріст корінних зубів. Досить часто прорізуючись зуби можуть травмувати ясна і викликати запалення слизової. В цей період необхідно особливо ретельно ставитися до гігієни ротової порожнини;
 • дефіцит різних вітамінів, ослаблений імунітет, що погано протистоїть патогенним і запальним процесам;
 • інфекції;
 • наявність карієсу також є причиною запалення слизової. Запущений карієс в подальшому може призвести до втрати зубів.

Зняти гостре запалення і врятувати зуби від випадіння допоможе клініка діагностики та лікування гінгівіту SKYCLINIC.

Основні симптоми гінгівіту

Щоб стоматолог зміг поставити діагноз і визначити, який саме у пацієнта вид гінгівіту, йому необхідно зробити огляд і оцінити симптоми. Для кожного типу захворювання характерні свої ознаки:

 1. Катаральний гінгівіт. Залучаються тільки поверхневі тканини без пошкодження кісткової тканини. Наявність неприємного запаху з ротової порожнини, кровоточивість, неприємні відчуття під час пережовування, набряклість м’яких тканин.
 2. Гіпертрофічний гінгівіт. Хронічна форма захворювання, що характеризується патологічним розростанням ясен.
 3. Атрофічний гінгівіт. Для нього характерний блідо-рожевий колір слизової, її атрофія, оголені корені, підвищена чутливість зубів, великі проміжки між зубами.
 4. Виразково-некротичний. Виражається набряком м’яких тканин і кровоточивістю ясен, слина стає в’язкою, з’являється сіро-зелений наліт. Такий вид гінгівіту, як правило, проявляється у дітей при загальносоматичних захворюваннях організму.

Якщо хронічна форма гінгівіту протікає повільно, то гостра форма супроводжується сильним свербінням і болями в яснах під час жування. Лікування гострого гінгівіту передбачає своєчасне звернення до фахівців. Не варто запускати хворобу, оскільки далі вона буде тільки прогресувати.

Види гінгівіту

Захворювання гінгівіт відрізняється за формою перебігу і ступеня тяжкості. Всього існує три ступеня тяжкості захворювання: легка, середня і важка. Ступень тяжкості залежить від загального самопочуття пацієнта та внутрішньоротових проявів. При виявленні будь-якого ступеня, лікування гінгівіту ясен повинно бути виконано вчасно, щоб запобігти ускладнення.

Розглянемо докладніше різновиди гінгівіту.

Катаральний гінгівіт

Стоматологічне захворювання, для якого характерне запалення і набряк ясен називається катаральним гінгівітом. У цьому випадку спостерігається кровоточивість і зубні відкладення, які провокують виникнення неприємного запаху з рота.

Сучасна стоматологія пропонує комплексне лікування ясен і зубів, застосовуючи найбільш ефективні препарати для лікування гінгівіту. Щоб призначення було правильним, необхідно визначити ступінь та форму захворювання. Якщо у пацієнта виявили гострий катаральний гінгівіт, лікування має відбуватися відразу ж, щоб уникнути переходу в хронічну форму.

Причинами виникнення такого гінгівіту є недостатня гігієна порожнини рота або ж зовсім її відсутність. Також на захворювання впливає генетична схильність та наявність неякісних пломб.

Виразковий гінгівіт

Виразковий гінгівіт проявляється найчастіше в підлітковому віці або після перенесених інфекційних захворювань, наприклад, ангіни. Захворювання вражає ділянки слизової на верхній і нижній щелепі. Основними ознаками є кровоточивість і біль під час пережовування їжі.

У пацієнта спостерігається підвищена температура, головний біль, харчові розлади, збільшення лімфовузлів. При лікуванні застосовується комплексна терапія.

Гіпертрофічний та атрофічний гінгівіт

Досить поширеними є атрофічний і гіпертрофічний форми гінгівіту. Обидві форми являють собою хронічні захворювання. З’являється захворювання в основному внаслідок невилікуваного карієсу або ж нехтування в догляді за порожниною рота. Також відіграють роль такі загальносоматичні захворювання організму, як цукровий діабет, порушення гормонального фону, зниження імунітету, дефіцити та авітаміноз, та ін.

Гіпертрофічна форма розвивається при гормональних змінах в організмі. Її часто діагностують у підлітків або у вагітних жінок. Дефіцит необхідних вітамінів для організму стає головною причиною, через яку починають страждати ясна. Часто захворювання супроводжується порушеннями прикусу.

Десквамативний гінгівіт

Важкою формою гінгівіту вважається десквамативний, оскільки для неї характерно відшарування слизової тканини, що призводить до появи пухирців. Протягом 2 днів пухирці лопаються і утворюються виразки. Якщо протягом місяця не вжити заходів, то захворювання перейде в хронічну форму.

Діагностика гінгівіту

Для коректного лікування гінгівіту стоматологу необхідно провести комплексну діагностику. Особливу увагу при огляді приділяється вагітним жінкам, у яких захворювання розвивається на фоні гормональної перебудови організму.

Оскільки лікування гінгівіту під час вагітності має свої нюанси, застосовуються максимально безпечні препарати для здоров’я мами і дитини.

У діагностику входить:

 1. Первинний збір інформації про початок і перебіг захворювання.
 2. Зовнішній огляд порожнини рота і зубощелепної системи в цілому.
 3. Оцінка порушення прикусу.
 4. Оцінка стану ясен.

Лікування призначається тільки після проведення стоматологом діагностики і постановки діагнозу.

Лікування гінгівіту и цена в стоматології SKYCLINIC

Команда стоматологів клініки SKYCLINIC надає своїм пацієнтам професійний і комплексний підхід до лікування, який включає в себе:

 • проведення точної діагностики;
 • підбір безпечних препаратів;
 • надання рекомендацій по правильному догляду за порожниною рота;
 • профілактика повторного виникнення гінгівіту.

Терапевтична стоматологія дозволяє отримати кваліфіковану допомогу та професійне лікування гінгівіту в Києві в максимально короткі терміни.

Профілактика гінгівіту

Для запобігання виникнення гінгівіту необхідно регулярно проводити профілактику, в яку входить:

 • своєчасний і ретельний догляд за порожниною рота;
 • звернення до стоматолога при появі незвичних симптомів;
 • регулярно проходити професійну гігієну два рази в рік.
Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Симптоми
 • почервоніння, набряк, кровоточивість ясен
 • зуд в ділянці ясен
 • неприємний запах з порожнини рота
 • розростання, "збільшення" ясен
 • можлива поява виразок, сіро-зеленого нальоту
 • підвищення температури при тяжкому перебігу
Профілактика
 • професійна гігієна порожнини рота 1 раз в півроку
 • якісне чищення зубів 2 рази в день
 • використання зубних ниток і/або йоржиків
 • здоровий спосіб життя
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Діє до 30 Вересня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Діє до 30 Вересня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Діє до 30 Вересня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Діє до 30 Вересня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Діє до 30 Вересня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Діє до 30 Вересня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Вересня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Діє до 30 Вересня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Діє до 30 Вересня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
Які проходять процедури для лікування гінгівіту?
Лікування гінгівіту полягає в усуненні причини запалення і проведенні наступних процедур:
 • професійна гігієна порожнини рота;
 • місцева антисептична і протизапальна терапія;
 • навчання правильної гігієни порожнини рота;
 • при необхідності призначення вітамінів.
Чи можна лікувати гінгівіт в домашніх умовах?
Лікування гінгівіту полягає в усуненні причинного фактора і проведенні місцевої медикаментозної терапії. При поганій гігієні порожнини рота обов'язковою є професійна чистка зубів у стоматолога. Лікування гінгівіту не рекомендується проводити самостійно в домашніх умовах, оскільки деякі форми гінгівіту можуть бути симптомом інших системних захворювань, які може запідозрити тільки лікар.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Paul Matskevych
Нам дуже сподобалась клініка. Ціни відповідають сервісу .Дуже приємний та чуйний персонал ,дбайливо відносяться до побажань клієнта.Робили чистку та виривали зуб ,роботою задоволені на всі 300%. Можемо відзначити Катеринюка Віталія ,справжній професіонал.
Лікуючі лікарі:
Lilly P про стоматологію
Lilly P
Мій найкращий і найбезболісніший досвід лікування стався саме в цій клініці. Тут я відчула повагу до себе як до клієнтки і те, що мої відчуття і бажання мають значення. Тепер я знаю, що похід до стоматолога - не тортури, а щось, що може бути легким і приємним. Лікуюся в клініці вже кілька місяців: зробила чистку та пролікувала увесь каріес. Результат бездоганний! Лікарка Лінда Ігорівна пояснювала всі етапи лікування, попереджала про кожну маніпуляцію, запитувала як я почуваюся і чи не відчуваю дискомфорту або болю. До речі, боляче жодного разу не було. Попри мій шалений страх і негативний попередній досвід, в Skyclinic я почувалася в безпеці і щиро чекала кожного нового візиту. Окремої уваги заслуговують найпривітніші та найввічливіші адміністраторки, яких я коли-небудь бачила. Не люблю дзвінків, тому ми побудували комунікацію в месенджерах. Це було супер зручно, вони швидко відповідали на будь-який мій запит і допомагали підібрати найзручніший час візиту. Я дуже задоволена сервісом та результатом, і щаслива, що колись мені порадили саме цю клініку.
Лікуючі лікарі:
Мария Беннис
Я прошла ортодонтическое лечение с помощью брекет-системы в Sky Clinic и безумно рада результату. Все консультации, этапы подготовки к постановке брекет-системы и лечение прошли на высшем уровне. Отдельная благодарность доктору-ортодонту Анне Сергеевне за профессионализм, внимательность и качественное лечение. Это клиника, в которую я обязательно буду возвращаться! Спасибо всей команде Sky Clinic.
Лікуючі лікарі:
Мартинчук Анна Сергіївна
Юлия Янковская
Вирішила поставити брекет систему. Але щоб потім не було проблем, треба зробити все правильно. Для початку я пройшла чисту у пародонтолога Ксенії Сергіївни, і за одне мене навчили правильно робити щоденну гігієну порожнини рота. Потім був терапевт Лінда Ігорівна, котра дуже професійно і швидко вилікувала мені проблемні зуби. А також звичайно довелося зіткнувся з видаленням зубів мудрості, в цій справі довірилася хірурга Нестору Богдановичу. Ну і звичайно ортодонт Анна Сергіївна на фініші. Загалом однозначно рекомендую клініку .І чистота в самій стоматології на вишем рівні. Дякую за хорошу роботу і великий крок до красивої і здорової посмішки.
Лікуючі лікарі:
Особа Нестор Богданович
Мартинчук Анна Сергіївна
Katya Voitsykhovska
Проходила комплексне лікування у лікаря Волкової Інни. Максимально задоволена наданим сервісом та лікуванням! Дякую!!!
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Viki s
Лечение в данной клинике занимает у меня уже несколько месяцев. За это время удалось поработать над моей улыбкой с такими специалистами как Ксения Сергеевна, которая провела профессиональную чистку зубов и другие процедуры, которые помогли избежать надвигающийся параодонтит, подробно рассказала о состоянии зубов и плане лечения; с Инной Олеговной, которая помогла спасти зубки от кариеса выполнив при этом красивую и функциональную реставрацию (пломбы-плюшки наконец-то в прошлом); Михаил Александрович удалил по две восьмёрки в два приёма. Было страшно, но почти не больно :) зажило достаточно быстро и мало беспокоило. Довольна обслуживанием, всегда напомнят о ближайшем приеме. Цена-качество на уровне, однозначно стоит посещения.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Dmitriy Guz про стоматологію
Dmitriy Guz
Клиника А класа, очень приветливый персонал. Сегодня был на консультации у Волковой Инны Олеговны. Изначально врач провел поверхностную консультацию и мы проговорили самые распространенные зубные проблемы. После был сделан фотопротокол зубов и проведен детальный анализ каждого зуба. Индикатор налёта выявил проблемные зоны - после чего была проведена трехэтапная чистка зубов. Отличная клиника, сервис приятно удивил.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Elena Kucher про стоматологію
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Viacheslav Mrykh
хочу сказать большое спасибо всему персоналу в целом - ребята, респект! так себя могут вести люди, которые действительно любят свою работу и знают свое дело. за все время могу отметить только положительные моменты. так держать! отдельно хочется поблагодарить Волкову Инну Олеговну - ооочень ответственный, вежливый и профессиональный терапевт, которая прекрасно и качественно выполняет свою работу (я вообще еще много позитивных мыслей и прилагательных мог бы вбить, но это же сути не меняет, что она молодец :) ) В общем, 100% рекомендую.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає