Етапи

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Сучасний спосіб життя кожного з нас складно назвати ідеальним. Неправильне харчування і несвоєчасна гігієна негативно впливають не тільки на здоров’я зубів, але і ясен. Бувають ситуації, коли консервативне лікування не може допомогти в таких ситуаціях і необхідно вдатися до пластиці ясен.

Що таке пластика ясен (гінгівопластика)

Під гингивопластикой мається на увазі оперативне хірургічне втручання, за допомогою якого пацієнту проводять корегування контурів ясен. Проведення такої операції допомагає поліпшити естетику посмішки, усунути чутливість оголених коренів зубів. Ціна пластики ясен в Києві залежить від клініки, яку ви підберете, а також від ступеня складності хірургічного втручання. SKYCLINIC проводить процедуру за доступною вартості на сучасному обладнанні.

Основні показання до пластики ясен

Досить часто гінгівопластика, по-іншому пластику ясен, проводиться в таких ситуаціях:

 • коли необхідно вирівняти ясенної контур, якщо у будь-яких зубів він вище або нижче, ніж у інших;
 • коли верхні ясна занадто коротка і усмішка виглядає неестетично;
 • при виявленні рецесії (оголення коренів зуба);
 • після проведення імплантації.

Якщо вам необхідно провести цю хірургічну операцію, то пластику ясен в Києві ви можете зробити в приватній стоматології SKYCLINIC.

Протипоказання до пластики ясен

Як і всі операції, гінгівопластика має ряд протипоказань, які необхідно враховувати. Вони поділяються на два типи – загальні і місцеві.

Загальні

До загальних протипоказань відносять:

 • хронічні захворювання;
 • психічні розлади та інші захворювання, при яких спостерігаються порушення роботи центральної нервової системи;
 • захворювання крові;
 • імунні захворювання;
 • цукровий діабет.

Перш ніж робити гингивопластику в Києві, необхідно повідомити свого лікаря про ваших хронічних захворюваннях, щоб запобігти виникненню ускладнень.

Місцеві

До місцевих протипоказань відносять:

 • наявність карієсу;
 • різні запальні процеси ясен;
 • відсутність професійної гігієни;
 • вірусні захворювання.

Для кожного з нас має величезне значення наша посмішка, тому особливою популярністю користується пластику ясен передніх зубів.  Після проведення такої процедури посмішка стає естетично привабливою.

Які бувають види гингивопластики ясен

Вибір способу виконання гингивопластики залежить від того, з якими саме скаргами прийшов пацієнт. Якщо виявлена рецесія ясен, то для відновлення м’яких тканин відбувається нарощування ясен за допомогою природного матеріалу порожнини рота. Якщо ж, навпаки, у пацієнта надлишок ясенних тканин, то їх необхідно видалити. Проведення клаптикової пластики ясна відбувається при виявленні дефектів в області кореня, а також шийки зуба.

Всі операції по гингивопластике проводить стоматолог-хірург і вони включають різні напрямки:

 • видалення зайвих м’яких тканин;
 • нарощування ясен;
 • висічення ясенного капюшона;
 • корекція посмішки.

Пластика м’яких тканин ясен абсолютно безболісна операція, так як проводиться під анестезією. За допомогою цієї процедури можна вирішити ряд складних стоматологічних проблем, які можуть мати як функціональний, так і естетичний характер.

До плюсів пластики ясен можна віднести:

 1. Видалення великих пародонтальних кишень.
 2. Захист зубів при наявності оголених коренів.
 3. Мінімум протипоказань.
 4. Немає необхідності в застосуванні наркозу.

Хірургічна стоматологія вважається однією з найбільш затребуваних напрямків стоматологічних послуг.

Як відбувається процес пластики ясен в стоматології SKYCLINIC

Проведення хірургічної операції відбувається в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Якщо ж у пацієнта є фобія і він боїться проведення хірургічної операції, то доктора SKYCLINIC можуть провести пластику під седацією.

Для проведення пластики доктора використовують тканини самого пацієнта. Загоєння проходить безболісно. При дефіциті тканин, також використовують донорський матеріал для операцій на небі.

Проведення пластики ясен проходить у кілька етапів:

 1. Спочатку проводиться огляд ротової порожнини пацієнт. Стоматолог вивчає рентгенівський знімок. Збір анамнезу дозволяє лікарю детально вивчити стан зубів і ясен.
 2. Після огляду пацієнт отримує детальний план лікування.
 3. Безпосереднє проведення пластики ясен. Залежно від ступеня складності, стоматолог призначає той чи інший вид пластики. Після перенесення такої операції, пацієнту краще утриматися від фізичних навантажень приблизно тиждень. Також варто виключити вживання алкоголю і куріння.

Якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання або ж алергічні реакції, ви в обов’язковому порядку повинні повідомити про це лікаря.

Пластика контуру ясен в стоматології SKYCLINIC виконується стоматологами-хірургами. Вони проводять операцію на кращому обладнанні з застосуванням перевірених засобів, що гарантує найбільш комфортні умови для пацієнта.

Відновлення після операції

Після хірургічного втручання повинен пройти післяопераційний період. Як правило, реабілітація займає близько 2-3 днів. У цей період пацієнт може відчувати невеликий дискомфорт. Повне відновлення буде приблизно через 3 місяці.

Щоб післяопераційна рана гоїлася як можна швидше, необхідно дотримуватися таких рекомендацій лікарів-стоматологів:

 • виключити з раціону тверду їжу;
 • дотримуватися гігієни порожнини рота, не забувати про ротові ванночки спеціальними ополіскувачами після їжі;
 • виключити вживання алкоголю, а також відмовитися від куріння.

Пацієнти також запитують про пластику ясен лазером. Цей метод також широко використовується, проте має свої недоліки перед використанням класичного микроскальпеля. Оскільки при гингивопластике лазером відбувається нагрів тканин (температурна травма), що уповільнює загоєння м’яких тканин.

Профілактичні процедури пластики ясен

Чтоби знизити ризик захворювань ясен, необхідно дотримуватися рекомендацій стоматологів:

 • своєчасно лікувати карієс, навіть якщо він вас не турбує. Досить часто у пацієнтів спостерігається наявність прихованого карієсу, який важко визначити самостійно;
 • відвідувати лікаря стоматолога мінімум один раз у півроку;
 • уникайте травматичності ротової порожнини, не їжте занадто тверду або гарячу їжу, яка може пошкоджувати слизові оболонки;
 • проводите професійну гігієну у лікаря пародонтолога раз на півроку.

Завдяки сучасним технологіям гінгівопластика ясен є досить звичайною операцією, яка може знадобиться в складних випадках, так і після видалення зуба мудрості.

Що стосується вартості пластики ясна, то на неї впливає обсяг і ступінь складності операції, яка кількість ясенної тканини необхідно наростити або ж видалити. На сайті клініки SKYCLINIC представлений прейскурант, де ви можете ознайомитися з ціною пластики ясен.

Не забувайте про те, щоб ваші зуби і ясна були здоровими, необхідно щодня стежити за своїм харчуванням, а також гігієною порожнини рота. Дуже важливо не пропускати чищення зубів і користуватися зубною ниткою і йоржиками, які допоможуть вам ретельно очистити зуби і ясна від скупчення залишків їжі. Також не варто нехтувати відвідинами стоматолога. Досвідчений лікар зможе виявити запальні процеси, утворення карієсу ще на ранніх стадіях, що допоможе уникнути подальших ускладнень.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Святкові знижки до 30% на лікування зубів
Діє до 30 Грудня
Святкові знижки до 30% на лікування зубів

З деталями вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Професійне чищення зубів всього за 800 гривень
Діє до 30 Грудня
Професійне чищення зубів всього за 800 гривень

Професійне чищення зубів (УЗ-чистка та PROPHYflow) зі знижкою 50% всього за 800 гривень.

Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень
Діє до 30 Грудня
Відбілювання зубів системою Magic Smile Pro всього за 2900 гривень

У вартість входить відбілювання зубів двох щелеп (зони посмішки).

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень
Діє до 30 Грудня
Сапфірова брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення сапфірової брекет-системи на одну щелепу.

Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень
Діє до 31 Грудня
Установка зубного імплантату MegaGen ST всього за 6900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень
Діє до 30 Грудня
Керамічний вінір/коронка всього за 4900 гривень

Під час виготовлення вініра та коронки використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
У яких випадках вдаються до пластики ясен?
Пластику ясен проводять у таких випадках: за наявності нерівного ясенного контуру зубів; при надмірно коротких верхніх яснах; при оголенні коренів зубів та появі чутливості; після імплантації зуба для коригування ясенного краю навколо імплантату.
Що таке гінгівопластика?
Гінгівопластика - це хірургічна операція, за допомогою якої пацієнту проводять коригування контурів ясен. Пластика ясен допомагає поліпшити естетику посмішки, усунути чутливість оголених кореней зубів.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Марина Еременко
Я була на прийомі у лікаря-хірурга Катеринюк Віталія Олександровича і дуже здивована швидкістю видалення зубів і безболісністю !!! Я прийшла в кабінет до лікаря видаляти один зуб але мені так сподобалось видалення(хоча у мене не найлегше було видалення як мені сказали) що я вирішила видалити ще один зуб за один прийом ! Перед видаленням мені все пояснили та підготували до процесу щоб не було так страшно. Ще один момент мені сподобався: у всіх деталях до мене була проявлена повага і лікар похвалив мене що я читаю всі папери які підписую ! Не зауваження що довго читаю і похвала ! Крутий рівень !!! Отож, видалення для мене пройшло мега швидко, безболісно і з прекрасним настроєм ! Я сміялась у кріслі з лікарем та медсестрою !
Elena Kucher
Elena Kucher
Я хочу поделиться своим отзывом о SKY Clinic, где работают очень профессиональные доктора и персонал стоматологической клиники всегда очень вежлив и готов максимально помочь клиенту. - Главный врач Богдан Михайлович в первый же сеанс детально обсудил мою ситуацию (я носила брекеты и обратилась с просьбой поставить ретейнер). И направил меня к специалистам, которые именно в моей ситуации были рекомендованы очень профессионально. - Врач-пародонтолог Ксения Сергеевна сделала мне профессиональную чистку с презентацией о всем процессе, используя фото моих зубов. Первый раз была на чистке, где мне так подробно описали состояние моих зубов и десен. Планирую дальше работать с Ксенией Сергеевной и приходить на регулярные чистки. - Врач-хирург Михаил Александрович очень быстро и профессионально вырбал мне 2 зуба мудрости, которые находились достаточно высоко и я очень боялась, что что-то может пойти не так. Пока доктор поставил мне обезбаливание, его помощница взяла у меня кровь из вены, которую разогнали на центрифуге и после операции поместили вместо зубов, благодаря чему я очень хорошо себя чувствую (сегодня первый день после и никаких болевых ощущений или осложнений нет). Само удаление зубов прошло достаточно бысто и я больше боялась, чем на самом деле все осуществилось. Спасибо большое доктору! - Персонал клиники: ассистенты врачей и администраторы всегда очень вежливые, позитивные, приятные и готовы помочь. Один раз я опоздала на час из-за пробки и меня все же приняли! Так же для меня подготовили пакет документов для страховой компании на возмещение, что не везде делают. - Сама клиника очень чистая и светлая, это тоже важно.
Лікуючі лікарі:
Бишук Богдан Михайлович
Alex Rub
Спасибо доктору Ефимову за долгий совместный путь по: - удалению зубов мудрости - имплантированию - реставрации и установке коронок Ни разу не пожалел, что выбрал данную клинику. Все было качественно, профессионально и весело) Удачи Вам!