Шинування зубів

Ціна 700 грн

Записатися на прийом
Шинування зубів

Етапи шинування зубів

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.

Шинування зубів в пародонтології

Шинування – це методика, що дозволяє скріпити зуби між собою, тим самим мінімізувати їх рухливість, створити правильне навантаження на тканини пародонту, допомагаючи стабілізувати зуби. Проводиться за допомогою спеціальної скловолоконної стрічки або стоматологічного металевого дроту (ретейнер).

Як виглядає шина?

Скловолоконна стрічка – біла, 1,5-2 мм в ширину, стрічка, що часто приклеюється на 6 передніх зубів. Матеріал, на який клеїться шина, підбирається під колір зубів пацієнта і, тим самим, робить її непомітною для оточуючих і максимально комфортною для пацієнта. Звикання настає вкрай швидко.

Показання до шинування зубів

 • рухливість зубів;
 • важкі ступені пародонтиту;
 • втрата кісткової тканини більше, ніж на половину зуба;
 • після ортодонтичного лікування (ретейнер);
 • при переломах, вивихах зубів (щелеп).

Шинування часто використовується в пародонтології. При важких ступенях пародонтиту (захворювання, яке викликає втрату зубів внаслідок втрати кісткової тканини), коли більша частина кістки втрачена, зуби втрачають свій «фундамент» і це проявляється рухливістю зубів, дискомфортом, больовими відчуттями під час прийому навіть м’якої їжі, кровоточивість ясен. Шина допомагає скріпити зуби разом, тим самим навантаження під час жування розподіляється правильно, пацієнт може повноцінно вживати їжу, стан тканин навколо зуба стабілізується і зміцнюється.

Також модифіковане шинування є методикою, що часто використовується в ортодонтії після лікування брекет-системою. Наші зубні ряди мають пам’ять форми, а це означає, що після переміщення зубів за допомогою брекет-системи, вони неодмінно захочуть повернутися в початкове положення. Щоб не допустити рецидиву і утримати отриманий результат після зняття брекет-системи, лікар-ортодонт встановлює спеціальні ретейнери (металевий тонкий плетений елемент) з внутрішньої сторони передніх зубів. Він абсолютно невидимий оточуючим і не доставляє дискомфорт пацієнту. Завдяки ретейнеру зуби щільно утримуються між собою і не можуть встати на колишнє місце.

 

В окремих випадках шинування використовується при травмах окремих зубів і переломах щелеп.

Методика проведення шинування зубів у стоматології «SKYCLINIC»

У нашій клініці ми максимально намагаємося зберігати зуби цілісними. Для того, щоб шинувати проблемні зуби, ми їх не обточуємо, що зберігає зуби живими і робить маніпуляцію безболісною.

 

Ізолюються потрібні зуби, готуються за допомогою спеціальних рідин (таким чином забирається наліт і всі мікроби, щоб під стрічкою не було карієсу) і далі композитним матеріалом приклеюється скловолоконна стрічка. Результат пацієнт бачить і відчуває відразу після поклейки шини.

Чи не псуються зуби під шиною?

У нашій клініці ми не обточуємо зуби під наклейку скловолоконної стрічки. Препарування зубів робить їх уразливими до карієсу і мікробів. В процесі установки стрічки робоче поле захищається від слини (в якій міститься багато мікробів) спеціальною ізолюючою хусткою (коффердамом). Коффердам гарантує якісну поклейку, адже будь-який композитний матеріал не любить вологи. Далі стрічка прикладається до кожного зуба максимально щільно, тим самим не створює дискомфорту пацієнтові. І приклеюється композитним матеріалом. Таким чином під нею просто не може бути карієсу і мікробів. Але при неправильному чищенні зубів, при відмові від використання міжзубних йоршиків, карієс може з’являтися навколо стрічки. Щоб не допустити появи карієсу, потрібно виконувати якісний домашній догляд і дотримуватися графіка планових візитів до стоматолога.

 

Скільки зубів потрібно шинувати?

У шинуванні може брати участь різна кількість зубів. Якщо шинування показано при пародонтології, найчастіше використовують 6 нижніх або верхніх зубів від ікла по ікло. Так як дуже часто зуби з меншою кількістю коренів при максимальній втраті кістки першими стають рухливі. Передні зуби мають тільки один корінь і, найчастіше, перші сигналізують про проблеми з пародонтом. Але іноді (при вкрай важких ступенях) рухомими виявляються і бічні зуби. Тоді їх можна «врятувати» за допомогою шинування.

 

Після ортодонтичного лікування в ретенційному періоді в шинуванні без варіантів беруть участь 6 нижніх або верхніх зубів.

У разі нещасного випадку все залежить від виду, кількості зубів, масштабів вивиху зуба, перелому. У таких випадках можуть бути задіяні як всі зуби, так і мінімальна кількість – 3.

Як довго потрібно носити шину?

При важких ступенях пародонтиту пацієнт втрачає половину і більшу частину кістки навколо зубів. На жаль, кісткова тканина при даному захворюванні не має властивості відновлюватися. Щоб бути впевненими в якісному результаті лікування і не втрачати кісткову тканину і далі, внаслідок перевантаження окремих зубів, шину показано носити довічно. Вона не приносить дискомфорту пацієнтові, абсолютно естетична і невидима, так як клеїться на задню частину зубів (найчастіше це 6 передніх зубів).

 

Ретейнер потрібно носити в два рази довше терміну носіння брекет-системи.

У разі нещасного випадку, переломах щелеп, вивихах окремих зубів термін носіння становить 3-6 місяців.

Як часто потрібно міняти шину?

При проходженні планової гігієни (кожні 3-6 місяців) проводиться і огляд. Скловолоконна стрічка дуже довго служить пацієнтам (5 і більше років). Можливі деякі відколи композитного матеріалу по закінченню часу або при неправильній гігієні, а також при некоректному професійному чищенні зубів у стоматолога.

Шинування за допомогою бюгельного протеза

У минулому в стоматології активно використовувалися методики для усунення рухливості зубів за допомогою знімних апаратів з армуючими (металевими елементами). На сьогоднішній день це не є методикою вибору, оскільки знімні конструкції при тривалому використанні сприяють втраті кістки, формуванню пролежнів, можуть травмувати оточуючі тканини (натирати, приносити дискомфорт пацієнту).

 

До них важко звикнути, адже тут працює і психологічний фактор, пацієнт повинен на ніч знімати конструкції, очищати їх, вранці надягати назад. Оскільки пародонтит досить молоде захворювання, воно може початися з 13 років (пубертатний період) і набуває досить агресивний перебіг, для молодих людей вкрай важко прийняти цей метод шинування.

Шинування за допомогою мостоподібних конструкцій і підков

У цьому методі кожен опорний зуб обточується і на нього встановлюється спаяні між собою коронки. У цьому методі є один головний недолік – обточування живих зубів. У нашій клініці ми намагаємося мінімально впливати на зуби пацієнтів, тому вважаємо цей метод недоцільним у використанні.

 

На сьогоднішній день активно застосовується імплантація. Це окремий зуб. Для установки імплантату при втраті свого зуба не потрібно обточувати сусідні (живі зуби), що є дуже правильною методикою.

Рекомендації по догляду за шиною

Домашній догляд за скловолоконною стрічкою вкрай простий. Рекомендовано використання міжзубних йоршиків і суперфлоссів (товста зубна нитка) для того, щоб прибрати всю їжу навколо ясен і під шиною. Вітається використання іригаторів (спеціальний апарат, в який наливається вода і під напором очищаються всі заглиблення і прибираються залишки їжі). Обов’язкові профілактичні чистки і огляди у лікаря не рідше, ніж 1 раз в 6 місяців.

Шинування: відгуки і ціна в Києві

Незалежно від складності та положення зубів, ступеня пародонтиту та тяжкості процесу в нашій клініці діє фіксована ціна на шинування одного зуба. Це дозволяє зробити процедуру найбільш доступною кожному пацієнту, який може потребувати даної послуги.

 

Для впевненості у високому рівні наших фахівців і якості лікування запрошуємо вас ознайомитися з відгуками наших пацієнтів. Бажаємо вам міцного здоров’я і чекаємо вас в СКАЙКЛІНІК.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Розгорнути
Показання
 • рухливість зубів
 • важкі ступені пародонтиту
 • втрата кісткової тканини більше, ніж на половину зуба
 • після ортодонтичного лікування (ретейнер)
 • при переломах, вивихах зубів (щелеп)
Протипоказання
 • дефекти зубных рядов
 • велика кількість надмірно рухливих зубів, наявність показань до видалення зубів
 • гострі запальні процеси порожнини рота
 • каріозне ураження зубів та його ускладнення
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Знижка до 10% на всі послуги
Осталось 3 дня
Знижка до 10% на всі послуги

Скористайтеся будь-якою послугою у SKYCLINIC та отримайте віртуальну накопичувальну дисконтну картку “Light” зі знижкою 5% на всі стоматологічні послуги.

З деталями Вас з радістю ознайомлять наші адміністратори.

Сімейна знижка
Осталось 3 дня
Сімейна знижка

Приводьте на лікування своїх близьких (батьків, дітей, чоловіків і дружин, братів і сестер, дідусів і бабусь) та отримайте віртуальну дисконтну картку “Full” зі знижкою 10% на всі стоматологічні послуги.

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень
Осталось 3 дня
Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень

Профілактичне чищення зубів всього за 2100 гривень. У вартість входить зняття зубного каменю ультразвуком, чистка Air Flow, полірування та рекомендації по догляду за зубами.

Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ
Осталось 3 дня
Безкоштовна швидка стоматологічна допомога ЗСУ

Безкоштовне надання швидкої стоматологічної допомоги представникам ЗСУ.

Знижка 10% на гігієну*
Осталось 3 дня
Знижка 10% на гігієну*

*Відвідуй гігієніста або пародонтолога не рідше одного разу на 6 місяців (180 днів) та отримай знижку 10% на проведення “Лікувально-профілактичного комплексу гігієни”, який включає: глибоку діагностику стану ясен, чотирьохетапну чистку зубних відкладень та індивідуальний підбір професійних засобів гігієни порожнини рота в домашніх умовах.

Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн
Осталось 3 дня
Вінір композитний (естетична реставрація) всього за 2600 грн

Зміна кольору і форми зуба за допомогою композитного вініра.

Металева брекет-система всього за 9900 гривень
Осталось 3 дня
Металева брекет-система всього за 9900 гривень

У вартість входить встановлення металевої брекет-системи на одну щелепу.

Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна брекет-система всього за 13900 гривень

У вартість входить встановлення керамічної брекет-системи на одну щелепу.

“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень
Осталось 3 дня
“Зуб під ключ”! Зубной імплантат Bauer’s + формувач ясен + цирконієва коронка всього від 17900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення, формувач ясен, цирконієва коронка.

Керамічна пломба всього за 7900 гривень
Осталось 3 дня
Керамічна пломба всього за 7900 гривень

Строк служби керамічної пломби більш ніж у 3 рази довший за звичайну пломбу!

Під час виготовлення використовується кераміка провідних світових виробників.

Питання-відповіді
У яких випадках роблять шинування зубів?
Виділяють наступні показання шинування зубів:
 • рухливість зубів;
 • важкі ступеня пародонтиту;
 • втрата кісткової тканини більше, ніж на половину зуба;
 • після ортодонтичного лікування (ретейнер);
 • при переломах, вивихах зубів (щелеп).
Як довго тримається шинування?
При важких ступенях пародонтиту зубну шину показано носити довічно. Сучасні матеріали дозволяють зафіксувати шину на зуби максимально надійно і міцно, проте рекомендується проводити заміну шини раз в 3-5 років для профілактики порушення крайового прилягання і появи карієсу під шиною.

Відгуки

Реальні відгуки про стоматологію від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна про стоматологію
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна
Усі відгуки
Коментарів немає