Шинування зубів

600 грн
Шинування зубів

Етапи

Шинування зубів в пародонтології

Шинування – це методика, що дозволяє скріпити зуби між собою, тим самим мінімізувати їх рухливість, створити правильне навантаження на тканини пародонту, допомагаючи стабілізувати зуби. Проводиться за допомогою спеціальної скловолоконної стрічки або стоматологічного металевого дроту (ретейнер).

 

Як виглядає шина?

Скловолоконна стрічка – біла, 1,5-2 мм в ширину, стрічка, що часто приклеюється на 6 передніх зубів. Матеріал, на який клеїться шина, підбирається під колір зубів пацієнта і, тим самим, робить її непомітною для оточуючих і максимально комфортною для пацієнта. Звикання настає вкрай швидко.

Показання до шинування зубів

  • рухливість зубів;
  • важкі ступені пародонтиту;
  • втрата кісткової тканини більше, ніж на половину зуба;
  • після ортодонтичного лікування (ретейнер);
  • при переломах, вивихах зубів (щелеп).

Шинування часто використовується в пародонтології. При важких ступенях пародонтиту (захворювання, яке викликає втрату зубів внаслідок втрати кісткової тканини), коли більша частина кістки втрачена, зуби втрачають свій «фундамент» і це проявляється рухливістю зубів, дискомфортом, больовими відчуттями під час прийому навіть м’якої їжі, кровоточивість ясен. Шина допомагає скріпити зуби разом, тим самим навантаження під час жування розподіляється правильно, пацієнт може повноцінно вживати їжу, стан тканин навколо зуба стабілізується і зміцнюється.

 

Також модифіковане шинування є методикою, що часто використовується в ортодонтії після лікування брекет-системою. Наші зубні ряди мають пам’ять форми, а це означає, що після переміщення зубів за допомогою брекет-системи, вони неодмінно захочуть повернутися в початкове положення. Щоб не допустити рецидиву і утримати отриманий результат після зняття брекет-системи, лікар-ортодонт встановлює спеціальні ретейнери (металевий тонкий плетений елемент) з внутрішньої сторони передніх зубів. Він абсолютно невидимий оточуючим і не доставляє дискомфорт пацієнту. Завдяки ретейнеру зуби щільно утримуються між собою і не можуть встати на колишнє місце.

 

В окремих випадках шинування використовується при травмах окремих зубів і переломах щелеп.

Методика проведення шинування зубів

У нашій клініці ми максимально намагаємося зберігати зуби цілісними. Для того, щоб шинувати проблемні зуби, ми їх не обточуємо, що зберігає зуби живими і робить маніпуляцію безболісною.

 

Ізолюються потрібні зуби, готуються за допомогою спеціальних рідин (таким чином забирається наліт і всі мікроби, щоб під стрічкою не було карієсу) і далі композитним матеріалом приклеюється скловолоконна стрічка. Результат пацієнт бачить і відчуває відразу після поклейки шини.

 

Чи не псуються зуби під шиною?

У нашій клініці ми не обточуємо зуби під наклейку скловолоконної стрічки. Препарування зубів робить їх уразливими до карієсу і мікробів. В процесі установки стрічки робоче поле захищається від слини (в якій міститься багато мікробів) спеціальною ізолюючою хусткою (коффердамом). Коффердам гарантує якісну поклейку, адже будь-який композитний матеріал не любить вологи. Далі стрічка прикладається до кожного зуба максимально щільно, тим самим не створює дискомфорту пацієнтові. І приклеюється композитним матеріалом. Таким чином під нею просто не може бути карієсу і мікробів. Але при неправильному чищенні зубів, при відмові від використання міжзубних йоршиків, карієс може з’являтися навколо стрічки. Щоб не допустити появи карієсу, потрібно виконувати якісний домашній догляд і дотримуватися графіка планових візитів до стоматолога.

 

Скільки зубів потрібно шинувати?

У шинуванні може брати участь різна кількість зубів. Якщо шинування показано при пародонтології, найчастіше використовують 6 нижніх або верхніх зубів від ікла по ікло. Так як дуже часто зуби з меншою кількістю коренів при максимальній втраті кістки першими стають рухливі. Передні зуби мають тільки один корінь і, найчастіше, перші сигналізують про проблеми з пародонтом. Але іноді (при вкрай важких ступенях) рухомими виявляються і бічні зуби. Тоді їх можна «врятувати» за допомогою шинування.

 

Після ортодонтичного лікування в ретенційному періоді в шинуванні без варіантів беруть участь 6 нижніх або верхніх зубів.

У разі нещасного випадку все залежить від виду, кількості зубів, масштабів вивиху зуба, перелому. У таких випадках можуть бути задіяні як всі зуби, так і мінімальна кількість – 3.

Як довго потрібно носити шину?

При важких ступенях пародонтиту пацієнт втрачає половину і більшу частину кістки навколо зубів. На жаль, кісткова тканина при даному захворюванні не має властивості відновлюватися. Щоб бути впевненими в якісному результаті лікування і не втрачати кісткову тканину і далі, внаслідок перевантаження окремих зубів, шину показано носити довічно. Вона не приносить дискомфорту пацієнтові, абсолютно естетична і невидима, так як клеїться на задню частину зубів (найчастіше це 6 передніх зубів).

 

Ретейнер потрібно носити в два рази довше терміну носіння брекет-системи.

У разі нещасного випадку, переломах щелеп, вивихах окремих зубів термін носіння становить 3-6 місяців.

Як часто потрібно міняти шину?

При проходженні планової гігієни (кожні 3-6 місяців) проводиться і огляд. Скловолоконна стрічка дуже довго служить пацієнтам (5 і більше років). Можливі деякі відколи композитного матеріалу по закінченню часу або при неправильній гігієні, а також при некоректному професійному чищенні зубів у стоматолога.

Шинування за допомогою бюгельного протеза

У минулому в стоматології активно використовувалися методики для усунення рухливості зубів за допомогою знімних апаратів з армуючими (металевими елементами). На сьогоднішній день це не є методикою вибору, оскільки знімні конструкції при тривалому використанні сприяють втраті кістки, формуванню пролежнів, можуть травмувати оточуючі тканини (натирати, приносити дискомфорт пацієнту).

 

До них важко звикнути, адже тут працює і психологічний фактор, пацієнт повинен на ніч знімати конструкції, очищати їх, вранці надягати назад. Оскільки пародонтит досить молоде захворювання, воно може початися з 13 років (пубертатний період) і набуває досить агресивний перебіг, для молодих людей вкрай важко прийняти цей метод шинування.

Шинування за допомогою мостоподібних конструкцій і підков

У цьому методі кожен опорний зуб обточується і на нього встановлюється спаяні між собою коронки. У цьому методі є один головний недолік – обточування живих зубів. У нашій клініці ми намагаємося мінімально впливати на зуби пацієнтів, тому вважаємо цей метод недоцільним у використанні.

 

На сьогоднішній день активно застосовується імплантація. Це окремий зуб. Для установки імплантату при втраті свого зуба не потрібно обточувати сусідні (живі зуби), що є дуже правильною методикою.

Рекомендації по догляду за шиною

Домашній догляд за скловолоконною стрічкою вкрай простий. Рекомендовано використання міжзубних йоршиків і суперфлоссів (товста зубна нитка) для того, щоб прибрати всю їжу навколо ясен і під шиною. Вітається використання іригаторів (спеціальний апарат, в який наливається вода і під напором очищаються всі заглиблення і прибираються залишки їжі). Обов’язкові профілактичні чистки і огляди у лікаря не рідше, ніж 1 раз в 6 місяців.

Шинування: відгуки і ціна в Києві

Незалежно від складності та положення зубів, ступеня пародонтиту та тяжкості процесу в нашій клініці діє фіксована ціна на шинування одного зуба. Це дозволяє зробити процедуру найбільш доступною кожному пацієнту, який може потребувати даної послуги.

 

Для впевненості у високому рівні наших фахівців і якості лікування запрошуємо вас ознайомитися з відгуками наших пацієнтів. Бажаємо вам міцного здоров’я і чекаємо вас в СКАЙКЛІНІК.

Розгорнути
Акції

Не втрачайте можливість вилікувати зуби за вигідною ціною

Безкоштовна консультація*
Діє до 30 Листопада
Безкоштовна консультація*

*При проведенні лікування в той же візит, консультація фахівця проводиться без оплати.
Стандартна вартість консультації – 300 грн.

Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень
Осталось 6 дней
Виготовлення керамічного вініра всього за 5900 гривень

Під час виготовлення вініра використовується кераміка провідних світових виробників.

Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень
Осталось 6 дней
Найкращий зубний імплантат MegaGen всього за 10900 гривень

У вартість включено імплантат і його встановлення. Кінцева вартість розраховується індивідуально, виходячи з особливостей кожної клінічної ситуації.

Питання-відповіді
У яких випадках роблять шинування зубів?
Виділяють наступні показання шинування зубів:
  • рухливість зубів;
  • важкі ступеня пародонтиту;
  • втрата кісткової тканини більше, ніж на половину зуба;
  • після ортодонтичного лікування (ретейнер);
  • при переломах, вивихах зубів (щелеп).
Як довго тримається шинування?
При важких ступенях пародонтиту зубну шину показано носити довічно. Сучасні матеріали дозволяють зафіксувати шину на зуби максимально надійно і міцно, проте рекомендується проводити заміну шини раз в 3-5 років для профілактики порушення крайового прилягання і появи карієсу під шиною.
Відгуки
Реальні відгуки від наших пацієнтів
Георгий Саркисов
Был на приеме, в скайклиник у пародонтолога Ксении, обратился по причине кровоточивости десны. Остался очень доволен проведённым лечением и клиникой в целом. Десна перестала кровить, заметно ушло воспаление. Удивило то, что можно посмотреть фотографии своих зубов с большим увеличением на экране и убедиться в реальности имеющихся проблем. Клиника выглядит очень чистой, прямо стерильной, сразу видно порядок и налаженность действий клиники. Остался в приятном впечатлении!
Лікуючі лікарі:
Galina Galina
Якщо потрібно лікувати пародонтит, то Євшина Ксенія Сергіївна, фаховий пародонтолог. І закритий кюретаж це РЕАЛЬНО НЕ страшно і було ніскілечки не боляче, бо саме начитавшись в інеті ,я досить довго відкладала цю процедуру, поки не почали хитатися зуби і відкладати далі вже не було куди. А Ксенія Сергіївна зразу викликає довіру, і роботу свою виконує ПРОФЕСІЙНО, це для тих пацієнтів, хто боїться ходити до стоматологів, я саме з таких, але з лікарем Євшиною все пройшло БЕЗБОЛІСНО. І в Скайклінік я зовсім перестала боятися стоматологів.)))
Лікуючі лікарі:
Наталія Заваріна
Наталія Заваріна
В жовтні 2019р. мені поставили діагноз пародонтит 4 ступеня, зі словами, що така стадія у людей після 60 років. Звісно я була в розгубленості і в жаху. Перспективи, що мені описували у різних клініках були дуже туманні і не радісні, казали без відкритого кюретажа обох щелеп не обійтись, ще й штучну кістку вживлювати потрібно. На моє щастя, я натрапила на дуже позитивний відгук про спеціаліста-пародонтолога ЕВШИНУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ у клініці Skyclinic. Після огляду виявилося, що половини призначених мені процедур і операцій робити не потрібно. Стадія дійсно 4 і лікування на мене чекало тривале. Я познайомилась майже з усіма спеціалістами клініки. Кожен з них вніс величезний вклад у подолання хвороби і я дуже вдячна Михайлу Олександровичу (хірургічна стоматологія), Сергію Юрійовичу, Інні Олегівні (терапевтична стоматологія). За 6 місяців по тому, я знову на огляді і в мене 1 стадія пародонтиту! Кістка самостійно відновлюються завдяки використанню процедури плазмоліфтинга. І найбільша подяка належить моєму лікарю Ксенії Сергіївні! Якість мого життя суттєво покращилась, я знов усміхаюсь повною усмішкою і точно знаю, що не повернусь до колишніх проблем! Ще хочу окремо підкреслити високий рівень чистоти у клініці.
Лікуючі лікарі:
Волкова Інна Олегівна