Знімний ретейнер: чому це важливо і що робити, якщо Ви його втратили?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
знімний ретейнер: чому це важливо і що робити, якщо ви його втратили
Зміст
  1. Чому ретейнер такий важливий для вирівнювання зубів?
  2. Що робити, якщо Ви втратили свій ретейнер?
  3. Як правильно доглядати за ретейнером?

Знімний ретейнер – це ортодонтична капа з щільного пластику, що застосовується на завершальному етапі вирівнювання зубів. Це знімна конструкція і її можна знімати під час їжі або чищення зубів. Саме в таких ситуаціях люди часто забувають або втрачають свої ретейнери, особливо, якщо вони не в себе вдома.

Чому ретейнер такий важливий для вирівнювання зубів?

Як виявляється, зуби в щелепі не закріплені намертво – їх можна переміщати за допомогою легкого, але постійного тиску. Ортодонтичні апарати (наприклад, сапфірові брекети або елайнери) зміщують зуби в правильне положення дуже контрольованим чином. Коли брекети знімаються, необхідно зафіксувати остаточне положення зубного ряду. Для цього використовуються ретейнери, але вони закріплять результат вирівнювання, тільки якщо будуть постійно перебувати на зубах. Існує незнімний ретейнер (ортодонтичний дріт, який кріпиться з внутрішньої поверхні зубів на спеціальний матеріал) і знімний (ортодонтична каппа). Дуже важливо дотримуватися рекомендацій ортодонта по виокристанню ретейнера і негайно повідомляти його, якщо він будуть втрачений.

Що робити, якщо Ви втратили свій ретейнер?

Зателефонуйте своєму ортодонту або адміністратору стоматологічної клініки. Ви вирівнювали свої зуби протягом одного або двох років і тепер Вам залишилося зовсім небагато, щоб зберегти красу нової посмішки. Якщо Ви не зафіксуєте результат ретейнером, зуби з часом повернуться в колишнє положення. У разі втрати Вам призначать прийом у ортодонта, щоб виготовити нову капу.

Як правильно доглядати за ретейнером?

Як правильно доглядати за ретейнером

Ретейнери необхідно щодня чистити окремою м’якою зубною щіткою і пастою, а потім поміщати назад на зубні ряди або в футляр, який дається разом з ретейнером при виготовленні. Не використовуйте звичайне мило або засіб для миття посуду. Один раз в тиждень використовуйте розчин для очищення і дезодорування зубних протезів, рекомендований лікарем і тільки в крайньому випадку використовуйте підручні миючі засоби.

Ні в якому разі не кип’ятіть ретейнер.

Якщо Ви перебуваєте в ресторані або у друзів, не загортати конструкцію в серветку і не залишайте його на столі – це кращий спосіб втратити каппу, тому що офіціанти можуть прибрати її зі столу, як сміття. Краще кладіть її відразу в футляр поруч з Вами чи, принаймні, в Вашу сумку. Після повернення додому почистіть зуби, прополощіть ретейнер, а потім помістіть його на зуби.

Якщо Ви втратили контейнер для ретейнера, повідомте про це своєму лікареві – в клініці швидко зможуть виготовити або замовити його заміну.

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги