Запалення ясенного сосочка: причини і лікування

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
запалення ясенного сосочка: причини і лікування
Зміст
  1. Як визначити запалення ясенного сосочка?
  2. Чому ясенний сосочок запалюється?
  3. Способи лікування запалення ясенного сосочка

Ясенний сосочок – це м’яка, тонка тканина ясен, що закриває простір між зубами. Основною її функцією є захист зв’язки зуба, однак і їй самій потрібен захист, оскільки вона легко запалюється.

Як визначити запалення ясенного сосочка?

Ясенна тканина червоніє і кровоточить під час чищення зубів або прийому їжі. Навіть якщо запалення пройшло само собою, ясеневий сосочок може запалитися знову. Погіршити становище може некваліфіковане самолікування і погіршення гігієни рота.

Чому ясенний сосочок запалюється?

  • не дотримується правильна гігієна – 2-х разове чищення зубів та ополіскування, надмірна інтенсивність чистки;
  • несвоєчасне відвідування стоматолога і, як наслідок, утворення зубного каменю над і під яснами;
  • неправильне використання зубної нитки і щітки;
  • наявність невилікуваних захворювань таких як пародонтит або неправильний прикус;
  • загальні захворювання організму, такі як гіповітаміноз, гормональний збій, цукровий діабет і слабкий імунітет.

Способи лікування запалення ясенного сосочка

Перш, ніж починати процес лікування, пародонтолог визначає причину запалення. Якщо це зубні відкладення, то пацієнт направляється до гігієніста для проведення професійного чищення зубів та накладення на очищену поверхню антисептичний гелю. Якщо ж причиною є пародонтит, то професійна чистка буде проведена все одно, але на додачу до неї також буде проведена вектор-терапія для очищення пародонтальної кишені від бактерій і насичення його поживними речовинами. Найбільш ефективним методом лікування запальних захворювань пародонту є комбінація кюретажа (під’ясенна чистка) і вектор-терапії.

В ідеалі ясна заживають за 2-3 дня. Для прискорення і поліпшення цього процесу рекомендується ополіскування порожнини рота після кожного прийому їжі, а також використання монопучкової щітки для кращого і щадного очищення нальоту в міжзубних проміжках.

Коментарі закриті.

Супутні послуги