Запалення ясен навколо коронки: причини, лікування, діагностика

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
запалення ясен навколо коронки: причини, лікування, діагностика
Зміст
  1. Причини запалення ясен навколо коронки
  2. Як проходить діагностика запалення ясен під коронкою?
  3. Проблеми з яснами
  4. Проблеми з коронкою

Запалення ясен навколо коронки – це досить часте явище в стоматологічній практиці. Основним моментом у роботі з такого роду запаленнями є їх своєчасне виявлення і лікування. Залишається невирішеним питання: чому запалення ясен виникає саме в цій області?

Причини запалення ясен навколо коронки

  • неефективна індивідуальна гігієна;
  • неправильно розрахований рівень фіксації коронки;
  • залишки стоматологічного цементу на рівні фіксації коронки під яснами;
  • тріщини зубного кореня;
  • пародонтит.

Як проходить діагностика запалення ясен під коронкою?

Спочатку проходить візуальний огляд зуба, а потім стоматолог направляє пацієнта на рентгенограму. Рентгенограма дозволяє визначити більш очевидну причину запалення, а також локалізувати її: внутрішні запальні процеси в структурі зуба відразу ж виявляються на знімках. Також для діагностики пародонтолог використовує пародонтальний зонд для визначення глибини кишені.

Проблеми з яснами

Як вже було сказано, якщо проблема в ясенних кишенях, тоді проводиться їх діагностика за допомогою пародонтального зонда – в залежності від ступеня або протікання запалення може знадобиться вектор-терапія або кюретаж.

Запалення ясен меншого масштабу може бути спровоковано накопиченням нальоту і зубного каменю, тому для очищення підкоронкової ділянки зуба проводиться професійна чистка зубів і навчання індивідуальної гігієни порожнини рота.

При наявності залишків цементу, вони ретельно видаляються і накладається медикаментозна пов’язка для зняття запалення ясен.

Проблеми з коронкою

Якщо ж діагностовано проблеми з лінією фіксації коронки, тоді, швидше за все, коронка буде знята і замінена на нову. Весь наліт і уражені ділянки будуть очищені і коли тканини відновляться, стоматолог встановить нову коронку.
Після того, як тканини заживуть, можна буде встановити нову керамічну коронку.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги