Який ополіскувач для рота вибрати?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
який ополіскувач для рота вибрати
Зміст
  1. Щоденні ополіскувачі
  2. Лікувальні ополіскувачі

Вибір ополіскувачів для порожнини рота сьогодні вражає – не тільки за функціональностю, але і за різноманітністю виробників. Чи знали Ви, що основна функція ополіскувача – відчуття свіжості і чистоти в роті вже давно не є основною? Ополіскувачі стали більш функціональними і тепер поділяються на щоденні та лікувальні.

Щоденні ополіскувачі

До числа щоденних ополіскувачів входять всі види ополіскувачів, що забезпечують естетичні ефекти – приємний запах з рота і білизну зубів. Перші – це серія ополіскувачів на основі ментолу, лимона, м’яти, морської води та інших пахучих інгредієнтів. Звичайно ж, реального ментолу, лимона або м’яти там немає – це тільки аромат, барвники і смакові добавки. Щодо усунення неприємного запаху, то такі ополіскувачі тільки на час маскують неприємний запах з рота (взагалі, жоден ополіскувач та жувальна гумка не усувають запах з рота повністю, тому що причиною запаху є карієс, розмноження бактерій в ясенних кишенях або захворювання шлунково-кишкового тракту ).

Що стосується відбілювання зубів, то такі ополіскувачі в своєму складі мають деякі кислоти, що розчиняють зубну бляшку з бактеріями і поверхневу плівку емалі. Стоматологи рідко рекомендують такі ополіскувачі і вважають за краще вдаватися до офісного або домашнього відбілювання.

Лікувальні ополіскувачі

Лікувальні ополіскувачі призначені для лікувального догляду за порожниною рота і їх поділяють на протикаріозні і антисептичні. Перші можна придбати в аптеках без рецепту – це ополіскувачі на основі 0,05% фториду натрію. Численні дослідження показують, що дані ополіскувачі дійсно ефективні в профілактиці карієсу при спільному використанні зубної нитки і щоденному чищенні зубів.

Другий вид лікувальних ополіскувачів (антибактеріальні та антисептичні) створені для профілактики і зниження ризику таких захворювань як гінгівіт, пародонтит та ін. Це ополіскувачі на основі триклозану, екстракту сангвінарія або ефірних масел. Знову ж таки, ефективність цих ополіскувачів  помітна тільки в поєднанні зі щоденним чищенням зубів і користуванням зубною ниткою.

Сюди ж відносять такий засіб, як хлоргексидин, незважаючи на те, що він використовується виключно за призначенням лікарів. Хлоргексидин блокує розмноження колоній бактерій на поверхнях зубів і на слизових, що дуже важливо при захворюваннях ясен і після хірургічних втручань в порожнині рота. Ротові ванночки антисептичними ополаскивателями на основі хлоргексидину часто призначають після видалення зубів або імплантації.

Призначення ополіскувача для порожнини рота – це завдання стоматолога. Запишіться на консультацію до пародонтолога СКАЙКЛІНІК для підбору засобів індивідуальної гігієни порожнини рота.

Миронюк Вероніка Вікторівна
Миронюк Вероніка Вікторівна

Лікар – стоматолог-пародонтолог, пародонтальний хірург зі стажем роботи понад 7 років. Розуміючи важливість здоров’я тканин пародонта (ясен і кістки), Вероніка Вікторівна визначила для себе повне занурення в пародонтологію, включаючи і хірургічну її частину. Щорічно доктор відвідує провідні профільні симпозіуми і майстер-класи, що дозволяє їй бути завжди на гребені своєї галузі.

Коментарі закриті.

Супутні послуги