Які сумніви стоматологів при пломбуванні зубів?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
які сумніви стоматологів при пломбуванні зубів
Зміст
  1. Мікроскоп або детектор?
  2. Цемент або композит?
  3. Зберегти зуб живим або видалити нерви?

Пломбування зубів є однією з найпопулярніших послуг на стоматологічному ринку. Воно також здається однією з найлегших процедур, однак, це не зовсім так – в пломбуванні є багато «якщо», «але» і «навіщо». У цій статті ми зібрали найчастіші сумніви стоматологів щодо пломбування.

Мікроскоп або детектор?

Визначити обсяг каріозного ураження неозброєним оком дуже важко, тому терапевти використовують такі засоби, як стоматологічний мікроскоп або детектор карієсу. На додаток до цих способів можливо також визначити уражену ділянку за допомогою стоматологічного зонда – каріозна поверхня повинна бути розм’якшеною, а зонд чіплятися за м’які зубні тканини.

Допомогти в діагностиці карієсу може також прицільний рентгенівский знімок, на якому будуть видні в тому числі і каріозні порожнини на контактних поверхнях, а також вторинний карієс.

Цемент або композит?

Матеріали, що використовуються для пломбування при глибокому карієсі, сприяють утворенню вторинного дентину. Це означає, що матеріал на основі кальцію і цинкоксидевгенольної пасти сприяє мінералізації м’якого дентину і утворенню вторинного дентину.

Сумніви щодо використовуваних матеріалів ростуть з появою нових матеріалів для пломбування. Стоматологічний цемент – це досить традиційний матеріал, в той час, як композит – це відносно новий продукт. Найбільш популярними цементами є Dycal і Vitrabond і вони добре зарекомендували себе при лікуванні глибокого карієсу.

Текучі композити хороші тим, що вони проникають в усі простори каріозної порожнини, однак, деякі композити при висиханні можуть стискатися і відходити від стінок зуба, тим самим створюючи негерметичні області, доступні для зараження.

Вибір твердого або рідкого композиту повинен базуватися на ступені об’єму каріозної порожнини, стану дентину і емалі, а також стану здоров’я ротової порожнини пацієнта.

Зберегти зуб живим або видалити нерви?

Перед стоматологом часто виникає питання: видаляти нерви при глибокому карієсі або спробувати залишити зуб живим? При глибокому карієсі пульпу зуба відокремлює лише тонкий шар розм’якшеного дентину. При відсутності симптоматики стоматологу буде важко визначити, чи проникли бактерії в пульпу і чи почалося запалення. В такому випадку, стоматолог пробує “врятувати” зуб і залишити його живим, скориставшись спеціальною методикою лікування глибокого карієсу. Однак пацієнт попереджається про можливий ризик виникнення больових відчуттів і можливу ​​необхідность видалення нервів.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 9 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги