Як зрозуміти, що у мене неправильний прикус?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як зрозуміти, що у мене неправильний прикус
Зміст
 1. 5 ознак неправильного прикусу
 2. Як виправити неправильний прикус?

Незалежно від того, як Ви доглядаєте за зубами, завжди є генетика, яка діє по-своєму: у тата є схильність до пародонтиту і ось у його сина в підлітковому віці постійно трапляється запалення ясен, у мами відкритий прикус і ось у її дочки теж помітні схожі риси щелепи, особливо, при появі постійних зубів. Адже прикус – це на 60% генетичний процес.

Розвиток неправильного прикусу відбувається дуже повільно, з роками, тому відразу помітити таке зрушення неможливо. Від аномалій прикусу страждають до 70% пацієнтів всієї земної кулі і безлічі з них таке явище приносить масу морального і фізичного дискомфорту.

5 ознак неправильного прикусу

 • Візуальне висування щелепи. Для багатьох пацієнтів стоматологічної клініки це стає справжньою психологічною травмою, оскільки вони втрачають упевненість в собі і привабливість усмішки. Питання особливо гостро стоїть для тих пацієнтів, у яких розвинувся неправильний прикус в дитинстві і не було прийнято ніяких спроб його виправлення.
 • Зміна мови та дикції. При окремих патологіях прикусу вимова деяких звуків і приголосних, наприклад, букв «ф» і «с» викликає труднощі.
 • Спотворення усмішки. Так, наприклад, при мезіальному прикусі усмішка виглядає неприродною. Також ситуацію погіршує натягування нижньої губи.
 • Труднощі при прийомі їжі. При яскраво виражених патологіях прикусу порушується ефективне пережовування їжі, що впливає, в свою чергу, на шлунково-кишковий тракт.
 • Неприємні відчуття в СНЩС. Оскільки центр і сила тиску сильно зміщені, то рухи нижньої щелепи впливають на роботу СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба). Його постійна напруга і запалення можуть викликати ниючі болі в ділянці вуха, головний і м’язовий біль (щоки, шиї, щелепи).

Як виправити неправильний прикус?

 1. Піднебінні розширювачі. Для корекції прикусу використовуються ортодонтичні конструкції, наприклад, розширювачі (експандери) піднебіння. Вони поміщаються на піднебінну частину верхньої щелепи і повільно розширюють щелепні кістки. Таким чином, з часом співвідношення верхньої і нижньої щелепи вирівнюється.
 2. «Reverse-pull» маска для обличчя. Дана маска нагадує головний убір, який фіксується навколо голови і прикріплюється до передньої частини нижньої щелепи. Дана маска встановлюється або днем, або на ніч, обов’язково носити її як можна довше. Дана конструкція зовсім не приваблива і під час сну також викликає певні незручності, однак, при деяких особливих формах викривленого прикусу вона все ще вважається дуже ефективною.
 3. Фіксатори підборіддя. Такі фіксатори виглядають менш громіздкими, ніж «Reverse-pull». Основне їх завдання – це обхват і опускання підборіддя з метою запобігання подальшого росту нижньої щелепи. Цей варіант особливо ефективний в дитячому та підлітковому віці.
 4. Брекети. Існують різні види брекетів для лікування патологій прикусу. Вибір брекетів залежить від діагнозу і від побажань пацієнта щодо іх естетичного вигляду.
 5. Хірургічне втручання. Деякі види прикусів настільки виражені, що навіть при вирівнюванні усіма перерахованими вище видами, отримати бажаний вид посмішки стає нереальним або занадто тривалим процесом. В такому випадку, рекомендується звернутись до ортогнатичної хірургії. Однак лікування брекетами передує і завершується після ортогнатичної хірургії. Їх метою є підтримати і закріпити результат вирівнювання зубів.
Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 7 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги