Як виправити неправильний прикус вчасно?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як виправити неправильний прикус вчасно
Зміст
  1. Як вчасно помітити патологію прикусу?
  2. Який ідеальний вік для виправлення прикусу?

Неправильний прикус формується ще в період прорізування молочних зубів. Якщо недоглядіти цей момент, то вже в свідомому віці у дитини можуть з’явитися проблеми з соціалізацією, самоприйняттям і нормальним функціонуванням щелепно-лицьового відділу.

Як вчасно помітити патологію прикусу?

  1. Деякі форми неправильного прикусу передаються по спадковості. Простежте, чи були проблеми з прикусом у Вас або у Ваших батьків. Якщо так, то просто спостерігайте разом зі стоматологом за процесом появи молочних зубів і виправте проблему на ранній стадії.
  2. Шкідливі звички формують прикус. Якщо дитині подобається смоктати іграшки, пальці, соску навіть коли зуби вже прорізалися і особливої ​​потреби в розвитку сосального рефлексу немає, намагайтеся відучити його від цієї звички.
  3. Неправильно організоване штучне вигодовування змінює форму прикусу. При натуральному вигодовуванні м’язи скронево-щелепного суглоба працюють повноцінно, а годування пляшкою з широким отвором обмежує розвиток щелепної кісткової тканини і ясен.
  4. Дискомфорт під час жування і мови також може свідчити про неправильний прикус.

Який ідеальний вік для виправлення прикусу?

Ідеальним віком для виправлення прикусу вважається 6-7-й рік життя дитини, тому що в даний період зміни кісткової тканини проходять легше і швидше. Якщо затягнути виправлення прикусу до підліткового віку (максимум до 15-ти років), то можливості ортодонтичного лікування будуть обмежені і з’являється ризик психологічного тиску з боку однолітків, і згодом, небажання підлітка носити брекети або інші конструкції, що виправляють прикус в подальшому.

как и когда формируется неправильный прикус?

Помилковою думкою також є те, що дорослі люди вже не можуть виправити прикус, упустивши дану можливість в дитинстві. Дорослі також можуть встановити елайнери або брекети, просто процес корекції зубного ряду займе більше часу.

В окремих випадках для успішної і правильної установки протезів та коронок також знадобиться вирівняти прикус. Крім того, ігнорування неправильного прикусу також може змінити вид щелепно-лицевої ділянки, аж до появи зморшок і виступаючих (западаючих) скул.

 

 

Мартинчук Анна Сергіївна
Мартинчук Анна Сергіївна

Практикуючий лікар-ортодонт зі стажем більше 9 років. Анна Сергіївна є активним учасником багатьох ортодонтичних спільнот, регулярно відвідує профільні конгреси та майстер-класи. Успішно проводить ортодонтичне лікування всіх вікових груп пацієнтів. У своїй практиці віддає перевагу найбільш результативним методам лікування, зокрема індивідуальним пластинкам, елайнерам і самолігуючим брекетам.

Коментарі закриті.

Супутні послуги