Як вилікувати пульпіт без видалення нерва?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як вилікувати пульпіт без видалення нерва
Зміст
  1. Біологічний метод лікування пульпи
  2. Видалення каріозних тканин
  3. Знезараження обробленої ділянки
  4. Накладання лікувальної прокладки
  5. Установка постійної пломби

Пульпа є одним з найважливіших шарів зуба – вона відповідає за «жвавість» його відтінку, за стійкість до карієсу, за міцну позицію коренів зуба, за витримування навантаження, за захист коренів від запалення. Пульпіт виникає, коли інфекція потрапляє в пульпу і вражає нервово-судинний пучок, викликаючи його запалення. Основний метод лікування пульпіту – це видалення нерва з кореневих каналів зуба. Однак чи можливо усунути запальний процес без видалення нервів?

Біологічний метод лікування пульпи

Даний метод (ще званий методом непрямої пульпотерапіі) використовується не у всіх випадках, оскільки вимагає певних умов і показань.

Використовується при глибокому карієсі без проявів пульпіту, а також при початковій стадії запалення пульпи у дітей і підлітків. Протипоказаннями є вскриття пульпи, ознаки її незворотного запалення, а також рентгенологічні зміни.

Полягає біологічний метод лікування в припиненні каріозного процесу і стимуляції утворення замісного (репаративного) здорового дентину над пульпою. Ось як це відбувається.

Видалення каріозних тканин

Перший етап полягає у видаленні каріозно змінених емалі та дентину. Для щадного очищення розм’якшеного дентину часто використовуються інструменти-екскаватори, для виключення вскриття пульпи. Важливим моментом при видаленні уражених тканин є хороше освітлення області операції. При хорошому освітленні дентин, що межує з пульпою стає напівпрозорим, а сама пульпа – рожевою, що дозволяє якісно очистити необхідну ділянку без її пошкодження.

Знезараження обробленої ділянки

Потім на очищену область накладаються антисептичні і протизапальні препарати. Цікавим фактом є те, що не обов’язково видаляти повністю всю заражену область. Залишається розм’якшений шар демінералізованого дентину.

Накладання лікувальної прокладки

Після антисептичної обробки поверх очищеного дентину накладаються препарати на основі гідроксиду кальцію або цинкоксидевгенола в якості лікувальної прокладки. Крім боротьби з бактеріями, вони також стимулюють поступове нарощування вторинного дентину, який є більш мінералізованим, на відміну від первинного дентину. Далі зуб герметично закривається тимчасовою пломбою.

Установка постійної пломби

Пацієнт попереджається про ризик виникнення пульпіту і можливість ​​видалення нерва в зубі. Однак, за відсутності больових симптомів, при позитивній рентгенологічній картині через 1-6 місяців можлива остаточна препаровка зуба і встановлення постійної пломби в стоматології SKYCLINIC.

Волкова Інна Олегівна
Волкова Інна Олегівна

Практикуючий лікар – стоматолог-терапевт, ендодонт. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Основна спеціалізація лікаря – лікування карієсу зубів і його ускладнень (ендодонтичне лікування – лікування каналів зубів). Інна Олегівна – регулярний учасник стоматологічних форумів і майстер-класів.

Коментарі закриті.

Супутні послуги