Як відсутність зубів впливає на здоров’я порожнини рота і всього організму?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як відсутність зубів впливає на здоров’я порожнини рота і всього організму
Зміст
  1. Атрофія кісткової тканини і рецесія ясен
  2. Проблеми з травленням
  3. Як вирішити проблему відсутності зубів?

Втратили зуб внаслідок травми або захворювання? Спершу Ви можете відчувати якийсь дискомфорт, тому що їжа буде «прослизати» крізь вільний отвір. Через деякий час Ви практично забудете про те, що в даній лунці немає зуба і це ніяк не завадить процесу жування й мови. Звичайно ж, мова йде про відсутні задні зуби – якщо зуба немає спереду, то він буде створювати відчутний естетичний дискомфорт.

Відсутність зуба не є серйозною проблемою в функціональності в перший час, але в довгостроковій перспективі воно може позначитися на багатьох аспектах здоров’я.

Атрофія кісткової тканини і рецесія ясен

Щелепа «запрограмована» таким чином, щоб забезпечувати максимальне пережовування їжі. Якщо їй не вистачає якогось елементу, пережовування проходить ще старанніше. Наприклад, сила жування становить 90-115 кг. Якщо воно не розподіляється рівномірно, може змінюватися прикус, стан конкретних зубів і навіть функціональність СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба).

Це не залежить від типу продуктів, які Ви їсте – враховується загальна сила жування, тому при відсутніх зубах відсутня різниця вживання твердих або м’яких продуктів.

У місці відсутнього зуба сила тиску буде найменшою, тому з часом щелепна кістка і ясенева тканина в даній ділянці ослабнуть і будуть більш схильні до механічних травм.

Проблеми з травленням

Повноцінне жування стимулює достатнє вироблення слини, що добре для зубів і ясен. Сам по собі процес жування «запускає» смакові рецептори і подає сигнал шлунково-кишковій системі про те, що процес травлення може початися. Сина, що виділяється, розслабляє пілорус – невеликий м’яз в нижній частині шлунка, що відправляє їжу в тонку кишку. Підшлункова залоза також починає виробляти ферменти, які потрапляють в тонку кишку, щоб поліпшити травлення.

Коли їжа погано розжовується, слина не виробляється в достатній кількості і їжа потрапляє в шлунок великими шматками. Травлення ускладнюється, поживні елементи практично не всмокуються (не перетравлюються) і весь «тягар» неперетравленої їжі лягає на товсту кишку. Накопичення їжі в товстій кишці викликає метеоризм і інші захворювання кишкового тракту.

Споживання продуктів, які вже оброблені можуть поліпшити функціональність кишечника, але це не дає можливості організму отримувати корисні речовини в повному об’ємі.

Як вирішити проблему відсутності зубів?

Запишіться на прийом до стоматолога. Він проведе необхідну діагностику і запропонує способи реставрації посмішки (зазвичай це протезування зубів або імплантація). Звичайно ж, сила жування з протезами НЕ зросте до рівня природних зубів і залишиться на рівні 22-х кг, однак, недостатня сила жування краще, ніж ніяка і тепер Ви це знаєте.

Бишук Богдан Михайлович
Бишук Богдан Михайлович

Медичний директор SKYCLINIC. Спеціаліст з медичного менеджменту. Практикуючий лікар-стоматолог, ортодонт з 15-ти річним стажем. Веде консультативний прийом пацієнтів з клінічними ситуаціями високого ступеня складності. Регулярний учасник профільних форумів і конгресів. В практиці робить основний акцент на комплексний підхід у вирішенні складних клінічних ситуацій і турботу про пацієнта, що гарантує отримання ідеального результату. Богдан Михайлович є ментором для Команди SKYCLINIC. Під його керівництвом проходила своє становлення ортодонт Анна Сергіївна.

Коментарі закриті.

Супутні послуги