Як відбувається ремонт металокерамічної коронки?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як відбувається ремонт металокерамічної коронки
Зміст
  1. Чи легко відновити пошкоджену металокерамічну коронку?
  2. Як відновити тріснувшу ділянку кераміки на коронці?

Що відбувається з металокерамічними коронками, які ламаються або тріскаються? Хто займається їх ремонтом? Залежно від виду поломки, ремонтом займаються стоматолог або зубний технік.

Чи легко відновити пошкоджену металокерамічну коронку?

Залежить від того, в якому місці стався відкол або тріщина: якщо коронка була розміщена на центральній лінії зубного ряду, цементування лише на час вбереже її від повторної тріщини; якщо ж відкололася бокова частина коронки, то є велика ймовірність того, що реставрація буде вдалою, хоч і не такою гарантованою, як у нової коронки.

Іншою проблемою є якість відколу: металокерамічна коронка – це металева основа, покрита керамікою. При відколі такої коронки, тріснути може тільки керамічна частина, а може і металева. Пошкодження металевої основи, скоріше за все, буде безповоротним. Якщо ж надломилася тільки керамічна частина, то існує можливість її відновлення.

Як відновити тріснувшу ділянку кераміки на коронці?

Отже, розглянемо ситуацію, коли металева основа коронки залишилася цілою і пошкоджена тільки кераміка.

  • Спочатку місце зламу і саму зламану ділянку обробляють піскоструминним апаратом. Потім ці ж матеріали обробляються гелем на основі плавикової кислоти протягом 5 хвилин. Ці маніпуляції необхідні для того, щоб очистити місця відколу від шорсткостей і нальоту. Після обробки гелем ділянки ретельно вимиваються і висушуються.
  • Металева основа в області зламу покривається ціанокрилатним клеєм, а потім висушується повітрям. Цей клей забезпечує створення тонкої плівки, яка прилипає до металу і до кераміці.
  • Очищену ділянку кераміки покривають рідким композитом Multilink, ідеальним для реставрації керамічних і цирконієвих виробів. Завдяки своїй структурі, композит розтікається по всій області реставрації, що забезпечує ідеальне зчеплення з керамікою.
  • При необхідності, готова реставрація покривається додатковим шаром стоматологічного композиту, якщо необхідно приховати тріщини і надати коронці цілісний вигляд.

Варто зазначити, що подібного роду реставрація на етапі протезування працює тільки з невеликими поверхневими тріщинами або відколами – великі відколи (третина, половина коронки) не піддаються реставрації, і навіть, якщо реставровані, то не гарантують стовідсоткової функціональності та естетичності конструкції.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги