Як вчасно виявити ускладнення після видалення зуба?

як вчасно виявити ускладнення після видалення зуба
Зміст
  1. Такими післяопераційними ускладненнями є:

На сьогоднішній день процедура видалення зуба вже менше лякає за рахунок якісного обладнання і ефективної анестезії. Однак, це не зменшило роботи стоматологам при виникненні післяопераційних ускладнень, які часто залежать від індивідуальних особливостей організму.

Такими післяопераційними ускладненнями є:

  1. Альвеоліт. Має місце, коли в процесі загоєння на місці рани не утворюється кров’яний згусток, необхідний для згортання крові і утворення захисної плівки. Відповідно, рана відкрита для інфекції і відбувається запалення ясенної лунки.
    Зрозуміти, що це альвеоліт, можна по появі больових відчуттів і набряку прооперованого місця через 3-4 дні після процедури. Виникнення альвеоліту може бути спровоковано застудою або іншим інфекційним захворюванням, додатковим стресом або нездатністю імунітету до боротьби із захворюваннями. Потрібно відвідати стоматолога якомога швидше, інакше альвеоліт перейде на кісткову тканину і спровокує її запалення.
  2. Луночкова кровотеча. Виникає або відразу в день проведення операції, або через кілька днів після. Причинами кровотечі є занадто активна чистка зубів, розгризання твердих продуктів, травми ясен і альвеолярного відростка, наявність гіпертонії. Для зупинки кровотечі накладають шви на відкриту рану або прикладають змочений спеціальним засобом тампон.
  3. Парестезія. Виникає в разі пошкодження нервових пучків під час операції. Пацієнт відчуває, як німіє мова, підборіддя, щоки або губи. Такий стан може спостерігатися протягом декількох тижнів, тому, як тільки пацієнт помітить, що оніміння не проходить, слід негайно звернутися до лікаря. Також оніміння може бути тимчасовим еффектом після анестезії.
Супутні послуги