Як «цифрове» протезування стає реальністю?

Інформація в даній статті надана в пізнавальних цілях і не може бути використана для самодіагностики, самостійного лікування і не замінює консультації лікаря.
як «цифрове» протезування стає реальністю
Зміст
  1. Як працює «цифрове» протезування?
  2. Етапи «цифрового» протезування

Чи знаєте ви, як виготовляються цифрові протези? В останнє десятиліття без комп’ютерного програмного забезпечення (CAD/CAM) просто не обійтися і на це є свої причини – це швидко, ефективно і якісно. Ну, і звичайно ж, цифрове протезування зубів складається з декількох етапів, про які ми і збираємося розповісти.

Як працює «цифрове» протезування?

Програмне забезпечення визначає оклюзійну площину щелепи пацієнта (форму і функціональність прикусу). Така площину сканується одночасно з обох щелеп. Якщо у пацієнта відсутні всі або майже всі зуби, тоді використовується Gnathometer – система опорних чутливих штифтів, яка визначає положення прикусу при русі щелепи і симуляції її руху.

Є також і додатковий діагностичний модуль 3Shape – каппа з датчиками, що фіксуються на зуби і визначають оклюзійну площину. Всі дані з датчика потім переносяться в спеціальну програму. У програмі вже є своєрідна «бібліотека зубів» від розробників Ivoclar Vivadent і Candulor. В даній бібліотеці є можливість планування будь-яких видів протезів – від найпримітивніших (традиційних) до найнатуральніших (які практично неможливо відрізнити від справжніх).

Етапи «цифрового» протезування

  • Зняття відбитків із зубів пацієнта. Відбитки можна знімати як мануально, так і за допомогою спеціального цифрового датчика.
  • Перенесення даних в спеціальну програму. Після того, як відбитки зубів з усіх боків були взяті, були визначені форма прикусу і стан щелепно-лицьової системи, можна починати оцифровку – всі отримані дані відправляються в спеціальну програму, яка, базуючись на отриманій інформації, проектує форму майбутнього протеза.
  • Фрезерування моделі. Коли стоматолог і зубний технік закінчили проектування майбутнього протеза в програмі, модель відливається або в тій же програмі, або в інший. На цьому етапі цифрове протезування завершується, хіба тільки відлита модель не підійде пацієнтові і її необхідно буде вдосконалити.

Як ми вже згадували, перевагою цифрового протезування є те, що навіть при втраті протеза або коронки завжди є можливість відтворення втраченої моделі, завдяки збереженим цифровим шаблонами. Також за допомогою збережених шаблонів можливо відстежити можливі зміни прикусу і атрофію кісткової тканини.

Логвинюк Микита Ігорович
Логвинюк Микита Ігорович

Лікар – стоматолог-ортопед. Стаж роботи за основним фахом становить понад 7 років. Головним напрямком в праці лікаря є відновлення зубів керамічними і цирконієвими реставраціями, такими як вініри, вкладки і коронки. Також окреме місце в практиці займає відновлення зубів цирконієвими коронками на імплантатах.

Коментарі закриті.

Супутні послуги